Reklama

Reklama

Epizody(8)

Obsahy(1)

Po nebývalé tragédii v herním studiu CompWare v centru Los Angeles přichází do města záhadný konzultant Regus Patoff a ujímá se vedení. (Prime Video)

Videa (2)

Trailer 1

Recenze (19)

tlesk 

všechny recenze uživatele

Konzultant je poněkud plošším bratříčkem vrstevnaté knihy, kterou vyloženě neadaptuje, ale spíše si z ní „vyzobává“, co se mu tak říkajíc hodí do krámu. Místy maličko vrže motivace jednotlivých postav i samotného antagonisty, jako by se měnila díl od dílu a nepůsobí moc konzistentně. Co celý seriál vyloženě vynáší nad hladinu průměru, je jako vždy excelentní dvojnásobný držitel Oscara Christoph Waltz, který si démonického a tajemného Reguse Patoffa střihl s grácií a temným šarmem sobě vlastním. Kdykoli se objeví před kamerou, ukradne si veškerý prostor pro sebe a vám z něj bude běhat mráz po zádech. Celkem zdatně mu sekundují hlavní hrdinové v podání Brittany O'Grady a Nata Wolffa. Zbytek obsazení je pak už vyložená stafáž. Trochu zamrzí, že se tvůrci projektu více neutrhli ze řetězu a nevzali si více z knihy, protože zde převládá dost nejasný dojem z toho, co seriál chce být. Není ani kancelářským dramatem, ani psychologickým thrillerem, ba ani nadpřirozeným hororem. A už vůbec satirou na korporátní prostředí. A zároveň se snaží být trochu od toho všeho. Nepomáhá tomu ani krátká stopáž jednotlivých epizod, která je sice svižná a krásně tak seriál zhlédnete klidně na jeden zátah, neposkytuje ale prostor pro nějaké vedlejší linky. Celkově je seriál podstatně plošší než předloha a krom skvěle ztvárněného záporáka a celkem chytře napsaného závěru vlastně nepřináší nic světoborného. Příjemná a trochu mrazivá podívaná na jedno použití, která ve vás valnějších dojmů nezanechá… ()

MoiJe 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Waltz hrá waltzovského sociopata, yay. Väčšina seriálu je bohužial sústredená na dvoch jeho mladých podriadených. Niektoré veci sa vysvetlia, niektoré sú zhodené zo stola ako "je to proste divné, deal with it", niektoré sú vyložene hlúpe. Dohromady seriál, kedy ma zaujímalo, čo sa z toho vykľuje, no hovorila som si, že aj 8 polhodinoviek je na to priveľa. ()

Reklama

choze 

všechny recenze uživatele

Příjemná mysteriózně-thrillerová jednohubka z korporátu, která by na skromné ploše 8x30 minut neměla urazit. Vykopne se svižně - podivnou vraždou a nástupem podivínského konzultanta (ušitého na míru Waltzovi) a dál se čas (z 90 procent strávený v kancelářích vývojářské firmy) dělí mezi pátrání po původu titulní tajemné postavy a mezi výzvy a dilemata, která ukládá hlavním postavám. Jak daleko budou ochotní zajít a o co vlastně jde zlověstnému a nevypočitatelnému Regusu Patoffovi? Consultant sice nepřekvapí a není tak haluzový jako žánrově podobné Severance, ale slušně zabaví atmosférou, nahozenými záhadami a ústřední postavou a vystačí si s jednou, adekvátně zakončenou sérií. A Waltz to spolehlivě táhne. ()

jefff 

všechny recenze uživatele

Seriál jsem si pustil na základě přečtení knihy, která není špatná, ale kromě hodně základní teze se jedná o zcela jiný příběh. Kniha má silný nadpřirozený rámec, který v seriálu prakticky chybí. Tvůrci si tak vytáhli jen hlavní postavu a jména. Seriál ale není špatný. Waltz hraje výsostně - ostatně je to role přímo pro něj. První půlka je opravdu dobrá a nutí koukat dále, druhá půlka nabízí spíš zklamání, ale pořád jde o napínavou podívanou. ()

Daiker 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Promarněný potenciál ďábelského Waltze..... Začalo to skvělé, ale změnilo se to v nic neříkající natahovanou nudu, kde se řeší rivalita v kanceláři, vypuštění slona atd. Čekal jsem nějakou pointu, ale nic..... A ani se nic nedozvíme. Kdo bude čekat nějaké odhalení, třeba že to byl ďábel (podle úvodní znělky to tak i vypadalo), tak bude zklamaný jako já.... Jak se konzultant objevil, tak se i vypařil.... Zbytečná série od Amazonu, škoda ()

Galerie (76)

Reklama

Reklama