Reklama

Reklama

Epizody(8)

Obsahy(1)

Po nebývalé tragédii v herním studiu CompWare v centru Los Angeles přichází do města záhadný konzultant Regus Patoff a ujímá se vedení. (Prime Video)

Videa (2)

Trailer 3

Recenze (19)

tlesk 

všechny recenze uživatele

Konzultant je poněkud plošším bratříčkem vrstevnaté knihy, kterou vyloženě neadaptuje, ale spíše si z ní „vyzobává“, co se mu tak říkajíc hodí do krámu. Místy maličko vrže motivace jednotlivých postav i samotného antagonisty, jako by se měnila díl od dílu a nepůsobí moc konzistentně. Co celý seriál vyloženě vynáší nad hladinu průměru, je jako vždy excelentní dvojnásobný držitel Oscara Christoph Waltz, který si démonického a tajemného Reguse Patoffa střihl s grácií a temným šarmem sobě vlastním. Kdykoli se objeví před kamerou, ukradne si veškerý prostor pro sebe a vám z něj bude běhat mráz po zádech. Celkem zdatně mu sekundují hlavní hrdinové v podání Brittany O'Grady a Nata Wolffa. Zbytek obsazení je pak už vyložená stafáž. Trochu zamrzí, že se tvůrci projektu více neutrhli ze řetězu a nevzali si více z knihy, protože zde převládá dost nejasný dojem z toho, co seriál chce být. Není ani kancelářským dramatem, ani psychologickým thrillerem, ba ani nadpřirozeným hororem. A už vůbec satirou na korporátní prostředí. A zároveň se snaží být trochu od toho všeho. Nepomáhá tomu ani krátká stopáž jednotlivých epizod, která je sice svižná a krásně tak seriál zhlédnete klidně na jeden zátah, neposkytuje ale prostor pro nějaké vedlejší linky. Celkově je seriál podstatně plošší než předloha a krom skvěle ztvárněného záporáka a celkem chytře napsaného závěru vlastně nepřináší nic světoborného. Příjemná a trochu mrazivá podívaná na jedno použití, která ve vás valnějších dojmů nezanechá… ()

Daiker 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Promarněný potenciál ďábelského Waltze..... Začalo to skvělé, ale změnilo se to v nic neříkající natahovanou nudu, kde se řeší rivalita v kanceláři, vypuštění slona atd. Čekal jsem nějakou pointu, ale nic..... A ani se nic nedozvíme. Kdo bude čekat nějaké odhalení, třeba že to byl ďábel (podle úvodní znělky to tak i vypadalo), tak bude zklamaný jako já.... Jak se konzultant objevil, tak se i vypařil.... Zbytečná série od Amazonu, škoda ()

Reklama

kenkaku 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Skupina šesti detiček. Každé jiné barvičky (ještě že jich existuje tolik). Přesně 3x penisek a 3x vagínečka… pak záběr na hlouček lidí - opět dokonale aranžování, aby žádná rasa nevyčnívala… všichni průměrného věku 27…. Všichni vydělávají měsičně průměrně 115tis Kč (v přepočtu). Ale jakmile dojde na vraždu, musí to být běloch (a určitě byl hetero). A do toho vpadne nekorektní důchodce co si nebere servítky (asexuál, vozíčkář, duševně “něco”…). Alespoň takto se série rozjela (epizoda 1), aby ve finále spadla do skutečného vrcholu debility. Náhodný/nesmyslný děj se uzavřel stylem, ze kterého mi bylo nevolno víc, než z těch okousaných nehtů na nohou (epizoda 7). ()

jefff 

všechny recenze uživatele

Seriál jsem si pustil na základě přečtení knihy, která není špatná, ale kromě hodně základní teze se jedná o zcela jiný příběh. Kniha má silný nadpřirozený rámec, který v seriálu prakticky chybí. Tvůrci si tak vytáhli jen hlavní postavu a jména. Seriál ale není špatný. Waltz hraje výsostně - ostatně je to role přímo pro něj. První půlka je opravdu dobrá a nutí koukat dále, druhá půlka nabízí spíš zklamání, ale pořád jde o napínavou podívanou. ()

verbal 

všechny recenze uživatele

Znáte ten pocit, když vás někdo osm hodin tahá za fusekli kolem ničeho, aby vám závěrem nasral do oka? Ne? Taxi pusťte Konzultanta. Nicotná sračka o ničem, v níž se sice Kryštof svou zdvořilou robotickou dickcí ze všech sil snaží Waltzovat na své obvyklé úrovni tajuplného devianta, nicméně nemá co, ani koho, tudíž jeho snaha vyústí do hajzlu a těch uplynulých ztrátočasových osm hodin naivního čekání na alespoň nějakou solidní pointu se tak smrskne na sadu unylých, naprosto banálních až přitroublých sociálních interakcí rozličných nesympatických kokotporátních pohůnků. ()

Galerie (76)

Reklama

Reklama