Mylan_ek

Chápu dospívání je náročné ... ale film to nijak neobjasnil a ve filmu je spoustu ale spoustu nesrozumitelných věcí. ()

Lajan

Trochu podivný film o ještě podivnějším zkratovitém jednání dospívajících dívek. Vcelku střízlivě natočen, ale chvílemi jsem měl dojem, že to je komedie. Závažnost tématu z toho vůbec nebyla cítit. ()

Filip_Inari

Film plný emócií o taboo téme. Názov prezrádza, čo sa dá čakať. Dej sa venuje vonkajšiemu pohľadu na zdanlivo dobrý život a nechá diváka bez odpovede, prečo sa niekto rozhodne svoj život ukončiť. Horory prestali veci nechávať na fantáziu, ale najdesivejsie je to neznáme, lebo si domyslíme vždy to najhoršie. ()

jirikzaboj

Rozhodně bych námět filmu nenazýval šovinistickým, nýbrž idealizací vlastní perspektivy na jistou událost. V tomhle případě na dospívání, které se má sílou nostalgie vyobrazovat tak, aby se s tím dalo žít. Děvčata Lisbon’s chtěly v podstatě jen žít a najít si lásku. Některé už naději ztratily a Lux teprve to zklamání čekalo. Mrtvé byly ty virgins už dlouhou dobu a to především uvnitř. Jejich tajemnost přidává na důležitosti kladených otázek, na které nikdy nedostaneme jasnou odpověď a proto si musíme názor utvořit každý sám individuálně. Nezralost vidění světa v tak mladém věku ať už z chlapeckého nebo dívčího hlediska má jistá omezení a hlavní message vidím v nepřílišné opatrnosti a zlehčování teenage problémů. Je to ovšem napsáno a zahaleno ohromnou genialitou a při každém sledování této nádherně zpracované adaptace S. Coppola mě baví objevovat další propriety, které vám dávají další nejasné indicie a vám nezbývá, než jen hodiny nad tím dumat a jako vždy opět nedospět k jasnému závěru. Paralela stromu k dívčím sebevraždám byla excelentní. ()