curfew77

Formálně v každém případě dokonalé: herecké obsazení a výkony skvostné, věčně bosá (!!!) Kirsten nadpozemsky éterická, Woods s Turnerovou geniální, kamera a výprava bez chybičky, a ty podzimní barvy... Jenže, po celý film jsem se neodbytně nemohl zbavit děsivého dojmu, že to Sofia ve skutečnosti myslela opravdu vážně - a to pak z dokonalé satiry na americká šedesátá zbude jen a pouze famácké sebezpytné psychoanalytické cvičení na téma "Naši mě až do dvaceti doma zavírali a mě teď z toho trošku hráblo". Jistý si tedy úplně nejsem, ale ten vrzající provaz na konci... ta striktně jednorozměrná psychologie mužských (rozuměj chlapeckých) postav... ty retro songy posílané telefonem místo jediného slovíčka... No, opravdu nevím. 65 %. PS: Najdete tam DeVita i Christensena, co ale OPRAVDU dostalo mě, byl můj oblíbený béčkař Michael Paré hrající starší alter ego Joshe Harnetta. Must seen! :))) ()

Sparky

Jeden z mála filmů, které si pamatuju už z dětství a pamatuju si je do dnes... Až tak moc to na mě zapůsobilo. ()

jafuska

tohle je hodně zvláštní film, a jak někteří uživatelé zde píšou, chvílemi i nudné, ale je to docela smutný film, zvláštně natočené, ponurá atmosféra, rodiče, kterí se snažily asi svoji tzv. láskou zajistit aby svoje děti uchránily od okolního světa, ale je to jen velká tragédie, asi na tento film zapomenu, ale nebylo to tak špatné, prostě průměrný film ()

Martix

Abych pravdu řekl, některé části filmu jsem moc nepobral. Ale co se týče ostatních kvalit, byl jsem především potěšen příjemnou hudbou a mladými hereckými skvosty, s dominantní kráskou Kirsten Dunst, která svou roli perfektně zvládla. Tajemnost, ponurost, ale i nevinnost a krása. To je zajímavý recept ... ()

Heyyy

Na tomto filmu není nic moc mysteriozního ani záhadného (kromě hudby). Nepříliš reálný námět, ale rozhodně poutavý a neobvyklý. Celkově bylo na natočení filmu něco jiného, něco dobrého, zajímavého. SPOILER. Jedinou záhadou je pro mě situace, která nastala mezi Tripem a Lux po scéně na hřišti. Proč se na ni vykašlal, i když ji miloval, co myslel tím: Bylo to najednou jiné? ()

MaxForValue

Smutné víťazstvo obsahu nad formou. Skvelé téma, luxusné obsadenie, nevýrazné spracovanie. Melancholický pokoj srší zo všetkých filmov Sofie Coppoly, akoby to bola jej vlastná filozofia, len niekedy to je na škodu. Mohla z toho byť ďalšia Americká krása, ďalšia presne mierená satira na súčasný konzumný spôsop života, ďalšia úprimná a otvorená reflexia života, no zostalo to niekde na polceste. Tam, kde to malo divákovi uštedriť poriadnu facku, spôsobiť vnútornú búrku, tam si to len tak pláva pomaly na hladine, akoby to, čo sa stalo, nebolo nič šokujúce, nič dramatické, ale len obyčajne ľudsky pochopiteľné. Silné *** ()

kubilov

Sofia Coppola mi svým umem vyrazila dech hned při jejím prvním celovečerním filmu. Je to až zarážející, jak není Smrt panen tak nepodobná Americké kráse jak by se na první pohled zdálo. Oba filmy jsou z roku 1999, oba se odehrávají na předměstí a oba pojednávají o depresi ze života, ať už je to jakkoliv odlišným způsobem. Pět krásných blonďatých sester v čele se záhadně krásnou Kirsten Dunst proti / s partou chlapců, kteří se k nim chtějí dostat, ačkoliv je to těžší než se na první pohled zdá. Studie pubertální psychologie, zde potažmo částečně i sexuologie, je dle mého názoru vždy zajímavá, ale až Sofie Coppola toto téma dokázala vhodně přenést na plátno, proto je o dost větší škoda takového nijakého konce, který mohl být krapet lepší. ()

DaleCoper

Přišlo mi to dost nerealistické i když údajně se to snad skutečně stalo. Mít tak trhlou matku tak asi taky spáchám sebevraždu to její závěrečné konstatování "v našem domě byla vždy láska" nepotřebuje komentář. Představitel drsných mužů James Woods v dost netypické roli manžílka-podpantofláka. Lost in Translation to bohužel ani zdaleka není. ()

Pitryx odpad!

Tak tohle snad nemohlo oslovit ani skupinu, které byl film určen. Po velmi dlouhé době jsem nedokoukal do konce. Po 35 minutách jsem to vzdal. Nudný film. 201108058725/9241 ()

gicous

Magický, snový a místy až hypnoticky krásný film. Vznášející se, pozvolna plynoucí a propojující svět chlapeckých fantazií s utrpením dívčího dospívání. Pro mně až příliš tajemný, nezřetelný, utápějící se v krásných záběrech. To vše na úkor poutavějšího vyprávění a jasnějších motivů. 6/10 ()

joelly01

Moc hezky film, ktery se mi presne trefil do nalady (no jo, no) a tak trochu do celkoveho rozpolozeni. Kdybych ho mela popsat jednim slovem tak bych rekla ze ten film byl takovy.. jemny.. No, to zni zase debilne. Pro me to prislo jako takove pohlazeni - smutne, ale laskyplne. Sofince se toto povedlo. Ja se raduji prevelice. ()

Emjecko

Představte si, že skládáte puzzle. Puzzle o životě a smrti pěti mladých dívek. Každý jednotlivý dílek této skládačky vám něco sdělí, a když se vám je podaří složit všechny, najdete své odpovědi. Co když vám však některé dílky chybí a vy víte, že je nikdy mít nebudete? Jaký má význam dávat dohromady obraz, který nebude celý? Budete si domýšlet chybějící části a říkat si, jak skvěle to autor zamýšlel, ale záměrně to nedokončil, abyste na to mohli přijít sami? Jistě že ne, vždyť je to nesmysl. Z nějakého důvodu to však není považováno za nesmysl v tomto filmu. Velmi slibně se vyvíjející obrázek tak můžete zbořit, vrátit do krabice a poslat zase zpátky vydavateli. Chybějícími pasážemi prodávanými jako umělecké dílo se přece opíjet nechcete. ()

MartinTerran

Mě ty dramata tak nebaví, je to nudné a dohromady se tam toho moc neděje. Téma vede k zamyšlení a konec brutální, ale to je tak vše. Po shlédnutí filmu mám mnoho otázek a žádné vodítko k odpovědím, což nenávidím. Herecky v pořádku. Za mě se jedná o slabý průměr. Hodnocení: 52/100. ()

PlysovyMacko

Film ma zvlastnu atmosferu, taku dusnu, akoby nieco bolo pod povrchom. Pat mladych krasnych blondavych dievcat fascinuje chlapcov svojou nevinnostou a dievcenskostou, vsetci sa po nich idu zblaznit. Maju prisnych rodicov a ak som dobre pochopila, to bol dovod ich samovrazd? ()

pOne

Na to, jaký je příběh filmu, je celý příběh nezvykle klidně odvyprávěn. K čemuž přispěla samozřejmě i (nebo možná hlavně) hudba od Air. Tatínek ví, co produkovat :) ()

swoulen

Coppola to vystihla. Skvělá atmosféra a výkony, vše perfektně dokresluje Air. Když někdo umí, tak prostě umí. A moje favoritka? Cecilia. ()

mgerlich

Skvělá atmosféra, ale pro mně tu po skončení filmu zbývá mnoho nedořečeného (někomu to sedí, ale osobně bych chtěl vědět, proč postavy dělají, to co dělají). ()

GoldenGecko

Téma problému mládí, problému dospívání je tu skvěle zobrazeno. Ale to je tak vše, co mě zaujalo. Jasný byla to zábava, film byl zpracován opravdu pěkně, ale chybí mi tu jakýsi skutečný problém. Děj jakoby se odvíjel od ničeho a proto mi zaznívá do prázdna. ()