Oggy a škodíci

(TV seriál)
  • Česko Oggy a švábi (více)
Animovaný / Komedie / Rodinný
Francie / Kanada, (1998–2018), 59 h 43 min (Minutáž: 7–8 min)

Série(7) / Epizody(501)

Oggy, dobrosrdečný, tlustý kocour nemá rád nic jiného než poklidné podřimování u televize. Tři zlomyslní švábi Joey, Marky a Deedee se však svým neustálým obtěžováním a trápením postarají o to, aby poklidný život, po kterém tučný kocour tak touží, skončil. A co víc, švábi jsou jen částí jeho problému... Oggyho spokojený život také narušuje jeho bratranec Jack, který je posedlý ďábelským úmyslem zničit nezvané vetřelce jednou provždy. (oficiální text distributora)

Trailer

woody

Francouzská variace na Toma a Jerryho.Jenom místo myši tam jsou 3 šváby.Někdy to má zajímavou zápletku a někdy také dost brutální gagy(pro pětiletého smrada může být uškvařená kostra kocoura asi děsivá,nemyslíte?).S T&J se to sice srovnávat nedá ale i tak je to slušné a někdy pro zasmání dobré.Pro děcka hodně černého humoru. ()

tron

Zlá, afektovaná a hlúpa televízna záležitosť – a vôbec nejde o to, že je iba detská. Príšerná zvučka, obludná animácia (nepochybujem, že zámerná), príbehy nemá zmysel spomínať, pretože v tom horšom prípade parafrázujú „Toma a Jerryho“, v tom horšom žiadne nie sú. Francúzi sa môžu hanbiť, najma tí v Gaumonte. ()

Subjektiv

V porovnání s Tomem a Jerrym, a srovnání je skutečně na místě, mnohem bizarnější a snad i více si pohrávající s hrůzou, kterou si navzájem Oggy a švábi navzájem dávají zažít, než udeří. Šlo by tak o věc mému srdci milejší, kdyby však s postupujícími díly nedocházely nápady a neopakovalo se v drobných obměnách stále totéž. ()

BigDeal

Všetci to porovnávajú s Tomom a Jerrym, ja bohužiaľ nemôžem, lebo na rozdiel od Jerryho sú mi tieto šváby ukradnuté a maximálne mi tak pijú krv. Navyše nechápem vysoké hodnotenie, pretože väčšina gagov je obyčajná, vtipy neobsahujú nič nové, len kopírujú zo starých animovaných grotesiek a ani len to im nejde bohvieako. ()

honajz

Jde o jakousi francouzskou verzí Garfielda - líného kocoura, který nejraději jí a kouká na telku. Tím však rozdíly mezi oběma kocoury končí. Tam, kde u Garfielda můžeme ocenit dovednou kresbu, potažmo animaci, ironii a sarkasmus, u francouzské verze si spíše vzpomeneme na eskapády Toma a Jerryho, kteří se mlátí po hlavě a tu jim vypadne oko, tamhle zuby, ale za chvíli je zase mají a jede se dál. Pokud jde o animaci, je na čistě naivistické úrovni a mně osobně hodně lezla na nervy, přišla mi taková rozbitá, těžko se na ni dalo soustředit. Stejně tak Oggy, kterého trápí tři zlomyslní švábi Joey, Marky a Deedee - všechno mu sežerou, ruší ho u sledování televize, a nakonec se zde ještě objeví bratranec Jack, který je posedlý ďábelským úmyslem zničit nezvané vetřelce jednou provždy. A s tímhle nápadem si tvůrci vystačili minimálně na zatím u nás vydaných 48 dílů na DVD... ()

• Tři švábi, kteří vystupují v seriálu pod jmény Dee Dee, Marky a Joey, jsou pojmenováni podle členů americké punkové kapely The Ramones. (Kritiq)