Oggy a škodíci

(seriál)
  • Česko Oggy a švábi (více)
Trailer

Série(8) / Epizody(579)

Oggy, dobrosrdečný, tlustý kocour nemá rád nic jiného než poklidné podřimování u televize. Tři zlomyslní švábi Joey, Marky a Deedee se však svým neustálým obtěžováním a trápením postarají o to, aby poklidný život, po kterém tučný kocour tak touží, skončil. A co víc, švábi jsou jen částí jeho problému... Oggyho spokojený život také narušuje jeho bratranec Jack, který je posedlý ďábelským úmyslem zničit nezvané vetřelce jednou provždy. (oficiální text distributora)

Trailer

pe3czech

Když jsem chodíval na základní školu, někdy v posledních letech povinné školní docházky, vysílala tento seriál Nova ve Snídani s Novou před, tuším, sedmou hodinou:-) První epizodu jsem viděl, když jsem vstával na sedm hodin, do školy jsem to míval sto metrů, takže i když od skončení Oggyho zbývalo do začátku vyučování pět minut, hravě bych vše zvládal na čas. Jenže to bych nesměl zůstat u televize ještě na zprávy. Pravdou je, že mě seriál moc nedostal například po stránce animátorské, více mě vždycky těší "umělecky pojaté" animované pořady, ale musím uznat, že když mi bylo čtrnáct, tak jsem se docela dobře bavil, těžko posoudit, jak bych reagoval dnes. 79% ()

Zrsch3

Byly časy, kdy škodíci patřili k neodmyslitelnému rituálnu ranního vstávání a přípravy na cestu do školy. Tom & Jerry a Happy Tree Friends nemohou překonat mé nadšení právě pro Oggyho a jeho nechtěnné spolubydlící. Originální disproporčně geometrické pojetí domu a stupidita gagů mě nikdy nenechaly zapochybovat, že svůj čas u obrazovky netrávím neužitečně :-P ()

tron

Zlá, afektovaná a hlúpa televízna záležitosť – a vôbec nejde o to, že je iba detská. Príšerná zvučka, obludná animácia (nepochybujem, že zámerná), príbehy nemá zmysel spomínať, pretože v tom horšom prípade parafrázujú „Toma a Jerryho“, v tom horšom žiadne nie sú. Francúzi sa môžu hanbiť, najma tí v Gaumonte. ()

YoZo8

Vtipná animovaná rozprávka na pokračovanie. V desaťminútovke dostanete MAXimum štipľavého humoru, kde to miestami aspoň u mňa jemne presahuje medze. Pre úplne malé deti to nie je, ale pre odrastencov je to úplne v poho. Zúfalo-lenivý kocúr Oggy a jeho zlostný bratranec Jack, ktorí neustále poľujú na škodoradostné šváby vás nenechajú dlho bez humoru. Trošku sa mi to podobá na Toma a Jerryho, no u Oggyho sa aspoň sem tam aj šváby nechajú chytiť. ()

WolfR

Modrý kocour trpící nadváhou je terorizován šváby, kteří chodí po dvou a přímo ďábelsky se smějí. To vše a mnohem více ve světě, kde neexistují skoro vůbec fyzikální zákony a kde vládne přímo nemyslitelná a šílená architektura. Animace je sice hrozná, ale zato kouzelná a k tomuto seriálu prostě patří. Oggy a švábi zaručeně pobaví, jediným problém je, že některé díly jsou špička, jiné zase nudnější. Takže 4 hvězdy. ()

Galerie (2 205)

• Tři švábi, kteří vystupují v seriálu pod jmény Dee Dee, Marky a Joey, jsou pojmenováni podle členů americké punkové kapely The Ramones. (Kritiq)