Oggy a škodíci

(seriál)
  • Česko Oggy a švábi (více)
Trailer

Série(8) / Epizody(579)

Oggy, dobrosrdečný, tlustý kocour nemá rád nic jiného než poklidné podřimování u televize. Tři zlomyslní švábi Joey, Marky a Deedee se však svým neustálým obtěžováním a trápením postarají o to, aby poklidný život, po kterém tučný kocour tak touží, skončil. A co víc, švábi jsou jen částí jeho problému... Oggyho spokojený život také narušuje jeho bratranec Jack, který je posedlý ďábelským úmyslem zničit nezvané vetřelce jednou provždy. (oficiální text distributora)

Trailer

Hoomig

V rámci krátkometrážních animovaných seriálů to patří k tomu lepšímu, i když kvalit Looney Tunes nebo Toma a Jerryho to nedosahuje. Je to však lepší než třeba Woody The Woodpecker. Můj klasický "ranní večerníček", který vždy dávali v 6:45 v rámci Snídaně s Novou a po jeho shlédnutí následovala cesta do školy. 80% ()

ohinek

každý den se už na to na FoxKids či jak se to dnes jmenuje nedívám, ale toho času to byla zkutečně psina, aneb kovadliny, dynamity, bazuky a dřevěné palice vždy po ruce a na denním pořádku. Dobré díly se poznaly zpravidla podle toho, že nebylo až tak důležité o čem konkrétně jsou, protože všechnu pozornost na sebe strhly ty neskutečně brutální kousky mezi kočkami, švábi, nebo třeba i psy a policisty, u kterých se člověk za břicho popadal. Nejlepší (a zdaleka ne všechny) díly: BugBall, Ducksoup, Carnival is in town, Night at Opera, Heatwave, Its all under control, Cit and Cat, Race to the Finish, Welcome to Paris, Happy campers a mnoho mnoho dalších. Nevím kdy to přesně začalo, ale z aktuálních dílů nebo i z nového filmu se úplně vytratila podstata tohoto seriálu. ()

Subjektiv

V porovnání s Tomem a Jerrym, a srovnání je skutečně na místě, mnohem bizarnější a snad i více si pohrávající s hrůzou, kterou si navzájem Oggy a švábi navzájem dávají zažít, než udeří. Šlo by tak o věc mému srdci milejší, kdyby však s postupujícími díly nedocházely nápady a neopakovalo se v drobných obměnách stále totéž. ()

honajz

Jde o jakousi francouzskou verzí Garfielda - líného kocoura, který nejraději jí a kouká na telku. Tím však rozdíly mezi oběma kocoury končí. Tam, kde u Garfielda můžeme ocenit dovednou kresbu, potažmo animaci, ironii a sarkasmus, u francouzské verze si spíše vzpomeneme na eskapády Toma a Jerryho, kteří se mlátí po hlavě a tu jim vypadne oko, tamhle zuby, ale za chvíli je zase mají a jede se dál. Pokud jde o animaci, je na čistě naivistické úrovni a mně osobně hodně lezla na nervy, přišla mi taková rozbitá, těžko se na ni dalo soustředit. Stejně tak Oggy, kterého trápí tři zlomyslní švábi Joey, Marky a Deedee - všechno mu sežerou, ruší ho u sledování televize, a nakonec se zde ještě objeví bratranec Jack, který je posedlý ďábelským úmyslem zničit nezvané vetřelce jednou provždy. A s tímhle nápadem si tvůrci vystačili minimálně na zatím u nás vydaných 48 dílů na DVD... ()

YoZo8

Vtipná animovaná rozprávka na pokračovanie. V desaťminútovke dostanete MAXimum štipľavého humoru, kde to miestami aspoň u mňa jemne presahuje medze. Pre úplne malé deti to nie je, ale pre odrastencov je to úplne v poho. Zúfalo-lenivý kocúr Oggy a jeho zlostný bratranec Jack, ktorí neustále poľujú na škodoradostné šváby vás nenechajú dlho bez humoru. Trošku sa mi to podobá na Toma a Jerryho, no u Oggyho sa aspoň sem tam aj šváby nechajú chytiť. ()

Galerie (2 205)

• Tři švábi, kteří vystupují v seriálu pod jmény Dee Dee, Marky a Joey, jsou pojmenováni podle členů americké punkové kapely The Ramones. (Kritiq)