Oggy a škodíci (TV seriál)

• Česko

Animovaný / Komedie / Rodinný

Francie / Kanada, 1998, 270x7 min

Marc du Pontavice

Patrick Ducruet

Po boku Toma a Jerryho je to moja najobľúbenejšia seriálová rozprávka, na ktorú som sa vždy tešil. Najviac ma nadchlo 3D prostrede, ktoré bolo síce len v minimum scénkach, ale dodalo to taký šmrnc. Postavičky som mal strašne rád, Aj Oggyho aj toho zeleného, aaaaaale, najlepší bol Pes a keď ho Oggy nasral, tak to ma vždy dostalo :D. Najlepší diel je, keď si Oggy kýchol na lyžovačke a padla lavína :D.(27.11.2012)

Koupil sem si placku s dvanácti epizodkama týhle šílenosti. U prvních šesti jsem chroustal blahem a vyhazoval všechny mý insekticidy proti švábům, páč sem se do nich zamiloval (ne, že bych doma tuhle havěť měl, to já jen aby byla prdel). Jenže dalších šest fláků bylo o mnoho slabších, unylých a z nápadů sršících v první půli naprosto vyždímaných. Takže dávám 60% s kyvadlovým výkyvem.(13.2.2008)

Ako malý som to pozeral, a dnes po takmer 10 rokou, som sa do toho pustil znova a musím zdôrazniť, že ma to baví aj dnes. Niektoré časti sú takmer otom istom, nevtipné a zároveň nudné ale musím zdôrazniť kvalitné naháňačky, hlavne keď Oggy naháňa švábou a zase naopak 100 percent. PS: A nesmiem zabudnúť na úvodnú zvučku.(24.11.2008)

Tak šialené, až to je geniálne. Pozeral som to už ako malý a po nedávnom zhliadnutí musím povedať, že ma to stále baví. A úvodná znelka je proste úžasná. :D 10/10! :) Disproporcie izieb a budov, zahrávanie sa s priestormi, všemožný situačný humor, absurdita a (naschvál) šialená animácia aká býva málokde. Toto sa nemôže niekomu nepáčiť :) Pobaviť to môže aj deti, ale skôr si to užijú starší :) S Tomom A Jerrym to má spoločné fakt iba námet :)(15.8.2011)

Aj keď sa to možno nezdá, ale tento seriál dosť vykúka z priemeru krátkych gagových animákov. Iste, niekedy je to hrozne streštené a nemá to logiku, avšak o ňu tvorcom vlastne ani nešlo. Dalo by sa povedať, že seriál funguje v štýle Tom a Jerry, lenže tu sú tí zlí malí a dvoch kocúrov vám mnohokrát v ich bezradnosti príde ľúto. Francúzom to naozaj vyšlo.(26.10.2007)

• - Tři švábi, kteří vystupují v seriálu pod jmény Dee Dee, Marky a Joey, jsou pojmenováni podle členů americké punkové kapely The Ramones. (Kritiq)