Oggy a škodíci (TV seriál)

• Česko

Animovaný / Komedie / Rodinný

Francie / Kanada, 1998, 270x7 min

Marc du Pontavice

Patrick Ducruet

Jako dítě jsem vyrůstal na Tomovi a Jerrym a prostě jsem jě miloval. Nebo spíše Toma, jelikož jsem Jerryho vždy považoval za hlavního padoucha a z duše jsem ho nenáviděl (už to tak mám - stejné u ptáka Uličníka, Zajíce z Jen počkej zajíci apod.). Nicméně nyní už mě vůbec nebaví. U Oggyho je to však úplně něco jiného, tady totiž miluju všechny postavy a vždycky jsem vysmátý od ucha k uchu. Ale třeba na Simpsonovi to zase dosahovat nemůže. Takže hezké 4 hvězdičky.(8.9.2011)

Když jsem chodíval na základní školu, někdy v posledních letech povinné školní docházky, vysílala tento seriál Nova ve Snídani s Novou před, tuším, sedmou hodinou:-) První epizodu jsem viděl, když jsem vstával na sedm hodin, do školy jsem to míval sto metrů, takže i když od skončení Oggyho zbývalo do začátku vyučování pět minut, hravě bych vše zvládal na čas. Jenže to bych nesměl zůstat u televize ještě na zprávy. Pravdou je, že mě seriál moc nedostal například po stránce animátorské, více mě vždycky těší "umělecky pojaté" animované pořady, ale musím uznat, že když mi bylo čtrnáct, tak jsem se docela dobře bavil, těžko posoudit, jak bych reagoval dnes. 79%(30.5.2009)

Vyhnu se porovnávání s Tomem a Jerrym a nemám Oggymu ani jeho spolubydlícím co vytknout. Prostorové stvárnění je naprosto úžasně ulítlé a kdo vymýšlel příběhy musel očividně na něčem fičet. Sledování v podroušeném stavu totiž nabízí něco, co za střízliva nelze vnímat. A to je dle mého názoru cílené a opravdu dobře vydařené.(17.2.2009)

každý den se už na to na FoxKids či jak se to dnes jmenuje nedívám, ale toho času to byla zkutečně psina, aneb kovadliny, dynamity, bazuky a dřevěné palice vždy po ruce a na denním pořádku. Dobré díly se poznaly zpravidla podle toho, že nebylo až tak důležité o čem konkrétně jsou, protože všechnu pozornost na sebe strhly ty neskutečně brutální kousky mezi kočkami, švábi, nebo třeba i psy a policisty, u kterých se člověk za břicho popadal. Nejlepší (a zdaleka ne všechny) díly: BugBall, Ducksoup, Carnival is in town, Night at Opera, Heatwave, Its all under control, Cit and Cat, Race to the Finish, Welcome to Paris, Happy campers a mnoho mnoho dalších. Nevím kdy to přesně začalo, ale z aktuálních dílů nebo i z nového filmu se úplně vytratila podstata tohoto seriálu.(9.2.2014)

Snad jedině morbidní Itchy a Scretchy by dokázali překonat Oggyho, kdyby fungovali jako samostatný seriál, ale spíš by se blížili Happy Tree Friends. Oggyho beru jako ekvivalent k Tomovi a Jerrymu, nebo Vlkovi a zajíci popř Kojotovi Wildovi a ptáku Uličníkovi. Oggy je hodně vysoko a když ta kočka zamňouká, nemůžu se přestat smát. Je boží a baví mě víc než ostatní.(28.11.2013)

• - Tři švábi, kteří vystupují v seriálu pod jmény Dee Dee, Marky a Joey, jsou pojmenováni podle členů americké punkové kapely The Ramones. (Kritiq)