Oggy a škodíci

(TV seriál)
  • Česko Oggy a švábi (více)
Animovaný / Komedie / Rodinný
Francie / Kanada, (1998–2018), 59 h 43 min (Minutáž: 7–8 min)

Série(7) / Epizody(501)

Drobný modrý kocourek Oggy nechce nic jiného, než od rána do večera podřimovat. Jenže ho pořád vyrušují tři nechutní švábi, kteří se k němu nastěhovali. (Netflix)

BigDeal

Všetci to porovnávajú s Tomom a Jerrym, ja bohužiaľ nemôžem, lebo na rozdiel od Jerryho sú mi tieto šváby ukradnuté a maximálne mi tak pijú krv. Navyše nechápem vysoké hodnotenie, pretože väčšina gagov je obyčajná, vtipy neobsahujú nič nové, len kopírujú zo starých animovaných grotesiek a ani len to im nejde bohvieako. ()

Subjektiv

V porovnání s Tomem a Jerrym, a srovnání je skutečně na místě, mnohem bizarnější a snad i více si pohrávající s hrůzou, kterou si navzájem Oggy a švábi navzájem dávají zažít, než udeří. Šlo by tak o věc mému srdci milejší, kdyby však s postupujícími díly nedocházely nápady a neopakovalo se v drobných obměnách stále totéž. ()

woody

Francouzská variace na Toma a Jerryho.Jenom místo myši tam jsou 3 šváby.Někdy to má zajímavou zápletku a někdy také dost brutální gagy(pro pětiletého smrada může být uškvařená kostra kocoura asi děsivá,nemyslíte?).S T&J se to sice srovnávat nedá ale i tak je to slušné a někdy pro zasmání dobré.Pro děcka hodně černého humoru. ()

honajz

Jde o jakousi francouzskou verzí Garfielda - líného kocoura, který nejraději jí a kouká na telku. Tím však rozdíly mezi oběma kocoury končí. Tam, kde u Garfielda můžeme ocenit dovednou kresbu, potažmo animaci, ironii a sarkasmus, u francouzské verze si spíše vzpomeneme na eskapády Toma a Jerryho, kteří se mlátí po hlavě a tu jim vypadne oko, tamhle zuby, ale za chvíli je zase mají a jede se dál. Pokud jde o animaci, je na čistě naivistické úrovni a mně osobně hodně lezla na nervy, přišla mi taková rozbitá, těžko se na ni dalo soustředit. Stejně tak Oggy, kterého trápí tři zlomyslní švábi Joey, Marky a Deedee - všechno mu sežerou, ruší ho u sledování televize, a nakonec se zde ještě objeví bratranec Jack, který je posedlý ďábelským úmyslem zničit nezvané vetřelce jednou provždy. A s tímhle nápadem si tvůrci vystačili minimálně na zatím u nás vydaných 48 dílů na DVD... ()

tron

Zlá, afektovaná a hlúpa televízna záležitosť – a vôbec nejde o to, že je iba detská. Príšerná zvučka, obludná animácia (nepochybujem, že zámerná), príbehy nemá zmysel spomínať, pretože v tom horšom prípade parafrázujú „Toma a Jerryho“, v tom horšom žiadne nie sú. Francúzi sa môžu hanbiť, najma tí v Gaumonte. ()

• Tři švábi, kteří vystupují v seriálu pod jmény Dee Dee, Marky a Joey, jsou pojmenováni podle členů americké punkové kapely The Ramones. (Kritiq)