Putování s pravěkými lidmi

• Velká Británie Walking with Cavemen (více)
všechny plakáty
Velká Británie, 2003, 1 h 56 min (Minutáž: 29 min)

Epizody(4)

PUTOVÁNÍ S PRAVĚKÝMI LIDMI - podívejte se na život před miliony a miliony let a buďte svědky neuvěřitelné evoluce lidského rodu. Po sérii PUTOVÁNÍ S DINOSAURY a PUTOVÁNÍ S PRAVĚKÝMI ZVÍŘATY přichází další vzrušující příběh o vývoji člověka. Tato unikátní série vypráví příběh o zvláštních okolnostech a určujících rysech ovlivňujících zvíře, které přišlo ovládnout svět. Jde samozřejmě o Homo sapiens a vy teď máte příležitost potkat se se svými předchůdci. Nejmodernější speciální efekty a maskérské techniky oživující vědecky přesnou rekonstrukci lidských předků, zatímco počítačová grafika a nová digitální technologie vytváří prostředí, ve kterém žili.

PUTOVÁNÍ S PRAVĚKÝMI LIDMI nabízí šanci prozkoumat prehistorickou minulost a jít přímo do centra dění. Co všechno nás utvářelo? Jak to bylo s novými schopnostmi dvounohých zvířat? Jak byl přemýšlivý tvor vybaven k přežití? Podívejte se na počátky zájmu o myšlenky a pocity druhého a konečně na rozhodující faktor našeho unikátního úspěchu - fantazii. (oficiální text distributora)

Fíma

Na tomhle seriálu mi vadil jenom - zato výrazně - ten průvodce. Nechápu, proč ho tam cpali. Bez něj by to bylo mnohem lepší. Ale i tak to bylo tak dobré, že je to za 5 hvězd. ()

blondboss

Dokument na veľmi priemernej úrovni. Aj napriek zaujímavým informáciám o vývoji človeka od australophytecov až po súčasných ľudí ma to nudilo. Nemalo to žiadnu "šťavu" a Robert Winston ako komentátor bol nepresvedčivý. V podstate tento dokument nadväzuje na Putovanie s dinosaurmi a Putovanie s pravekými zvieratami, ale kvalitou im nesiaha ani po päty. 55 % ()

infernet

Dokument jasně na pět hvězd, ale ten "průvodce" tam prostě nemá co dělat a vadil mi tam tolik, že to seriálu v mých očích tu pátou hvězdu sebralo. ()

Holusacek

Zajímavou a hlavně nenudící zábavnou formou uvedly tvůrci kratičký miniseriál o historii člověka spolu s hercem Alecem Baldwinem,který v několika ohledech dobře sekunduje.Novodobě technicky zpracované prostředí či samotní pravěcí lidé,co dělali jak se chovali,čím se od nás lišili,jak se vyvýjeli a o mnoho více se od tohoto dokumentárního sériálu dá zjistit.1.část:úvod,který zapříčinil skutečně vynikajíci díl seriálu.Propracované gorily s dobrým příběhem a výborným tempem =85%.2.část:poutavá část seriálu,dokonale navazující a doplnující.Ne třeba se více rozepisovat-=80%.3.část:nejspíše nejméně výpravná a přesto však obsáhlá část s leším a méně výrazným příběhem.Nedá se vytknout úchvatná krajina a neustálá pohltivá atmosféra seriálu,i přesto=75%.4část:díl,na který jsem se výslovně těšil a nezklamal.Výrazné scénky se slabší atmosférou,ale výbornou výpravností=75%.Kompletní hodnocení:jeden z mých oblíbených dokumentů.-zápletka s fantasy cestováním v čase,ale herec nevadil,od bravurního rozjezdu čím dále slabější díly +atmosféra,prostředí,pravěcí lidé,výpravnost a tempo,herec v hlavní roli,obsahově nabité,nenechá v klidu ++-=85% stále bravurní nemohu si to odpustit... ()

demovka

Velice obrý a kvalitní dokument. Místy mi vadily masky, ale v roce 2003 nemůžu očekávat super obličeje, které jsou vidět dnes. Natolik mě to ovlivnilo, že si ho pamatuji dodnes. Doporučuji, i když dnes už by vědci některá fakta s největší pravděpodobností přidali. Něco nového jsem se dozvěděla. A není od věci, když se nové věci dozví i ostatní. Takových dokumentů by mělo vznikat víc. ()

NikiVai

Vynikající dokument, jak po informativní stránce, tak po té výpravné. Masky jsou bravurní. Líbí se mi i přítomnost vypravěče a jeho nakukování mezi pravěký lid. Jo, toto se vskutku povedlo! ()

Pardalozo

Stejné jako dinosauři, spíše na efekt než na informaci, ale modely postav jsou pěkné, mě osobně tam štval ten průvodce, tohle bylo v dinosaurech lepší že se jejich svět nechal za pomyšlenou clonou do které mi moderní lidé nepatříme... ()

Sadova302b50

Zdařilý dokument, který je sice trochu jiný, než předchozí série z Putování s..., ale pořád zajímavý. Pravda, více mi sedělo Branaghovo vyprávění, ale co naplat. 4,5* zaokrouhlím vzhůru. ()

zucchini

Sice už 13 let starý dokument – takže ne úplně aktuální – ale zajímavě natočený. Postava průvodce mi ovšem také trochu vadila. ()