Zamkněte dveře. Zabdněte okna. Něco číhá v mlze! Kdysi navedli občané rybářského městečka Antonio Bay loď boháče Blakea v husté mlze na skaliska, kde ji po ztroskotání vyloupili. Po sto letech se Antonio Bay chystá na oslavu svého založení, do ulic však vtrhne zrádná mlha a s ní přízraky šestice utonulých námořníků v čele s Blakem! Přicházejí, aby pomstili svou smrt... (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

Indominus

+2* za originalitu. 0* za obsazení. -1 za to, že remake taky stojí za hovno. = 1* NEPLÉST S MLHOU DLE KINGA, TO JE NAPROSTO JINÁ LIGA!!! ()

Duffman 97

Není to špatný film.Má to atmosféru a dobré herce,ale mnohem více se mi líbí reboot z roku 2007.Vedle Halloweenu a kultovního remaeku Věc,je to nejslabší Carpenterův horor. ()

PRASÁK

V Severní Kalifornii se nachází fiktivní město Antonio Bay. Tam starý pan Machen (herec John Houseman) vypráví dětem u táboráku na pláži strašidelný příběhy. Jeden příběh je o velký plachetnici, která narazila na útesy v okolí a způsobila, že se celá posádka utopila poté, co si při plavbě nadpozemskou mlhou spletla táborák s majákem. Machen dokončuje příběh ve chvíli, kdy udeří půlnoc, a v okolí města se začínají odehrávat paranormální jevy. Mezitím místní kněz, otec Patrick Malone (herec Hal Holbrook), objeví deník svého dědečka. Tento deník odhaluje, že o sto let dříve, v roce 1880, šest zakladatelů Antonio Bay (včetně Malonova dědečka) úmyslně ztroskotalo na plachetnici jménem Elizabeth Dane, aby její bohatý majitel Blake (herec Rob Bottin), kterej byl nemocnej leprou (malomocnej), nezaložil poblíž kolonii malomocnejch. Ovšem jistí spiklenci použili zlato vykradené z lodi k založení města. Mezitím na moři zahalí rybářskou loď podivná a zářící mlha. Ta s sebou přináší Elizabeth Dane, nesoucí pomstychtivé duchy Blakea a jeho posádky, kteří zabíjejí rybáře. Následujícího rána dostane moderátorka místního rádia Stevie Wayne (herečka Adrienne Barbeau) kus naplaveného dřeva od svého syna Andyho (herec Ty Mitchell), kterej ho našel na pláži. Je na něm vyryto slovo „DANE“. Stevie si ho s sebou bere do majáku, odkud vysílá svůj rozhlasový pořad. Poslouchá muziku a pak si všimne, že skrz onen kousek dřeva začne prosakovat voda. Stevie pak náhle uslyší mužskej hlas, kterej přísahá na pomstu, a na dřevě se objeví slova „6 must die“ (6 musí zemřít) dříve, než vzplane. Stevie uhasí oheň a vidí, že na dřevě je opět nápis „DANE“. A různejch podivností začne přibejvat a V NOCI SE NA MĚSTEČKO ANTONIO BAY ZAČNE VALIT MLHA… Tenhle temnej a napínavej film, jehož stopáž není nijak dlouhá (89 minut), natočil americkej režisér, scénárista, hudební skladatel, producent, herec a střihač John Carpenter (nar. 16. 1. 1948), kterej se proslavil pohyblivejma obrázkama jako: „Halloween“ (1978), „Útěk z New Yorku“ (1981), „Věc“ (1982), „Velké nesnáze v Malé Číně“ (1986) nebo „Oni žijí“ (1988). Celosvětová premiéra hororu „The Fog“ se uskutečnila na Mezinárodním festivalu fantastických filmů Avoriaz (Festival international du film fantastique d'Avoriaz), kterej proběhl ve dnech 16. 1. – 20. 1. 1980 v městečku Avoriaz na jihovýchodě Francie. Kinům v Československu se snímek „Mlha“ obloukem vyhnul. Zřejmě proto, aby příliš nevyděsil obyvatele tohoto státu. ()

Dalajlada

Ve své době to musel být opravdu super film. V dnešní době už to ale postrádá veškerou šťávu. Atmosféra je sice o ničem, ale má to fajn náboj tajemna. ()

gggggg

U mňa si to film pokazil už úvodom, keď trval celých 12 minút, čo je 1/7 filmu!! Carpenter vôbec neoslnil, čakal som viac. Scream Queen tam bola len na okrasu, film mal slušné tempo aj napätie, ale bez nejakého lepšieho konca. Hudba ako to býva u Carpentera bola veľmi dobrá. Filmu sa dá ešte veľa vytknúť, ale toľko sa mi písať nechce. ()

Zemřel herec Hal Holbrook

Zemřel herec Hal Holbrook