Zamkněte dveře. Zabdněte okna. Něco číhá v mlze! Kdysi navedli občané rybářského městečka Antonio Bay loď boháče Blakea v husté mlze na skaliska, kde ji po ztroskotání vyloupili. Po sto letech se Antonio Bay chystá na oslavu svého založení, do ulic však vtrhne zrádná mlha a s ní přízraky šestice utonulých námořníků v čele s Blakem! Přicházejí, aby pomstili svou smrt... (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

Pítrs85

Představoval jsem si, že se na Carpenterovu Mlhu čumím jako na ošuntělou VHSku, na starý televizi, závěrečnou hudbu si nahraju na MC-kazetu a budu jí poslouchat cestou do práce přes walkmana, slintal jsem nad tou sbírkou vinylů v rádiu na majáku (btw skvělý nápad) a hned se mi to celé líbilo víc, takový menší stroj času. Mlha má totiž všechny klady i zápory béčkových hororů let osmdesátých a jestli jste toho taky fanouškem, tak je to sázka na jistotu. ()

eraserhead666

Původně jsem tu dal 4*, ale teď po opětovném zhlédnutí své pochybení a nebetyčný omyl napravuji. Mlha bezesporu patří k tomu nejlepšímu, co si od Carpentera můžete nechat naservírovat: Tajemný příběh podpořený hustou a strašidelnou atmosférou již od samotného začátku a naprosto vynikající hudbou (Carpenter je mnohem lepší muzikant než filmař!!!! - jeho minimalistické pojetí hudby je úchvatné a dechberoucí). Z hudby doprovázející úvodní půlnoční příběh námořníka mi vstávají chlupy na těle ještě teď, jen si ji v duchu vybavím. Zlaté desetiletí hororu nemohl Carpenter započít lepším filmem. Mlha je dost nepříjemná a bytosti, jimž skýtá útočiště dost děsivé. Oceňujete-li horory počtem a provedením vražd, asi to nebude nic pro vás (i když i tady se dočkáte), on tenhle horor stojí na něčem jiném a právě v tom je jeho největší klad. A jen tak mimochodem, ze všech filmů, co jsem s ní viděl, to tady Jamie Lee Curtis sluší úplně nejvíc a ano, i jejího proslaveného ječáku se dočkáte. ()

SOLOM.

Atmosféra filmu se opírá hlavně o tajemné postavy v mlze a samotnou mlhu, která nikdy neukáže víc, než je potřeba. To je dobře, protože představivost diváků tak může nabrat pořádné otáčky a nezná hranice. Navíc je skvěle doplněna o mysteriózní hudbu, která dobře doprovázela právě probíhající děj a na celkovém dojmu zanechala velmi výraznou stopu. Nic méně musím říct, že ani tento film se nevyvaroval nudných scén a několika nelogických prvků. Příznivci Carpentera a tohoto filmu se mnou nebudou jistě souhlasit, ale já jsem si tady prostě nenašel jedinou postavu, která by mě nějak moc zaujala. Podle mě jejich propracovanost nebyla potřeba, ale mě přišli docela nudní. Krvavých scén se zde moc nedočkáme, to však nic nemění na tom, že vražedných scén zde bylo hned několik. I v nich totiž nechal autor prostor pro divákovu inspiraci a ukázali jen to, co bylo nezbytně nutné. ()

Thomick

*SPOILER* --- Stejně jako z Darabontovy mlhy, i z té Carpenterovy vystupovalo něco, něco neurčitého a nebezpečného. Kdežto zatímco tam to zabíjelo prakticky bezdůvodně, tady ten důvod byl a možná o to víc Carpenterova "Mlha" děsí. Mlhavo výborně sekunduje mistru atmosféry při vytváření dalšího svíravého, "těsného" hororu. Jediné, co bych tomu skutečně měl vytknout, a toho se Carpenter asi jen tak nezbaví, je jeho až křečovitá snaha udržet všechny své hlavní hrdiny naživu. Jenže zatímco v Halloweenu byly jen dvě takové osoby, spíš dokonce jedna, tady jich bylo na můj vkus přece jen až příliš. Nějaká ta oběť by tomu jen prospěla, aspoň bych si čas od času neříkal "proč teď nezabral?" nebo "jak mohl z takové blízkosti promáchnout?". ()

ARI50

Děsivá mlha nedokazala přesvědčit, městečko a herci super a chvílemi je atmosféra v pohodě ale ve finále je to normální podívaná. ()

JASON_X

Řemeslně samozřejmě dobře provedené, s dobrou hudbou, s několika opravdu hezkými exteriéry (lávka k majáku na útesech), ale dějově mě to nijak neoslnilo. Vleče se to jako ta mlha, není to strašidelné ani za mák, nikam to negraduje, je to plné všelijakých klišé... třeba jak matka-ochranitelka ječí do éteru "Zachraňte mého synáčka!" a " Endy ajlavjů" a tak... dost hrůza. V jednu chvíli jsem trochu zadoufal v lepší příští, to když se mrtvý námořník se skalpelem v ruce dal do pohybu... ale zase nic. Herecky také nic moc - Jamie Lee Curtis nijaká a její role stupidní, Tom Atkins je divnej... Aspoň jsem se rád podíval na drzou a hubatou Nancy Kyes, která se mi hodně líbila v Halloweenu. Tři hvězdy za to filmové řemeslo, námět jak z 19.století byl také dobrý, ale scénář s odřenýma ušima za dvě. ()

Lacike

Tak tento horor už strašne zostarol. Aj keď ja som nikdy nebol fanúšikom Carpenterových hororov. Ani v detstve ma vôbec nedesili ale iba nudili. Ma to strašne pomalé tempo. Konceptom mi to pripomína trochu katastrofické filmy v ktorých nejaký živel ohrozuje mestečko. Strašne dlho trvá kým sa niečo stane a len v náznakoch sa dejú drobné strety tých šmejdov z hmly, ktorí sem tam niekoho picnú. Popritom odhaľujeme ich minulosť a zisťujeme o čo im ide až sa konečne vo finále rozpúta inferno. Teda malo by sa, ale zase sa ničoho veľkého nedočkáme. Napínavé mi to nepripadalo ani na chvíľu. Aj keď mi bola postava mladučkej a sexy Jamie Lee Curtisovej sympatická, tak som sa o ňu nebál. Tí strašiaci sú proste k smiechu. Gore tu tiež žiadne nie je a aj pri skladaní hudobného motívu si Carpenter vybral slabšiu chvíľu. Takže celkovo to je nudný horor, ktorý dnes už nemá čo ponúknuť. 4/10. ()

erl

Nádherný duchařský kousek z dílny Johna Carpentera který má atmosféru skutečně hustou jako mlhu. Skvělá hudba , přirození herci a geniální pomalé tempo typické pro mistra. Film pohltí a už nepustí. ()

Ouwen

Mlha je docela napínavej snímek. Dost originální, ve svém stylu to vyhrává, ale jsou lepší horory.:) ()

Dale

Neškodná rozprávka pre 2. stupeň ZŠ. Prvá polovica má slušnú atmosféru, no odkedy začne Adrienne s vážnou tvárou kričať do rádia, aby niekto zachránil jej fagana, tak to začína byť nechcená komédia, vrátane záveru v kostole. ()

Torision

Fajn, je to horrorová klasika od Johna Carpentera, machra, co natočil Halloween nebo Věc. Ale na druhou stranu je to jenom obyčejná bubákovina s lodí plnou duchů a ječícíma puberťákama. ()

corpsy

Príjemne strašidelné, aj keď občas nedosahuje maximálnej geniality ´´carpenteroviek´´ ako HALLOWEEN či VEC. Určite nadpriemerná ukážka žánru a jeden z vrcholných Carpenterových trhákov. Z doby, keď vedel vyvolávať v ľuďoch strach a hrôzu. ()

DDT

Není to nejlepší Carpenterův film, ale pamatuju si, že poprvé jsem ho viděl jenom v televizi a to ještě v němčině, a přesto jsem si "pro jistotu" až do rána svítil :) ()

Astaroth12

Najprv je táborové rozprávanie o legende a potom kňaz nájde denník kňaza z roku 1880 a za nejakú dobu sa tam začnú diať divné veci,lebo sa tam blíži hmla a v nej je niečo temné,čo dostane každeho kdo sak nej priblíži.Nemožem nespomenúť,že hudba bola presne taká ako sa do tohoto filmu hodila.Carpenter hudobne exceloval,lebo bola veľmi mrazivá. Carpenter je pán v budovaní atmosféry a tu to,to tiež preukázal.Ale sralo ma,že viacero vrážd,malo ten istý scenar.Niekto búchal na dvere,nikto sa neozval,hmla,že ste nevideli ani na krok,ale dotyčný aj tak otvoril,vždy sa otočil opačne k hmle a vždy ten istý scénar a bác.A tých klišových situácii tu bolo viacero.Videl som aj lepšiu hmlu,táto praovala so solídnou atmosferou ale viacero vecí tu bolo prehnane divných.A tí zombie piráti ma tiež nejako nevystrašili. ()

ConanVJ

Bohužel jsem film viděl až dnes, takže se pro mě žádná hororová nostalgie nekoná. Prostě průměrný horor, který asi ničím nepřekvapí a ani už nenavozuje tu tísnivou atmosféru jaká by asi byla, kdybych jí viděl jako malý. Za mě 50% :) ()

Zemřel herec Hal Holbrook

Zemřel herec Hal Holbrook