Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Pubertální středoškolák jménem Shuichi Shindoua společně se svým kamarádem Hiroshim založí popovou kapelu Bad Luck. Problémem je, že písničkovými nápady zrovna nehýří a když jednou v noci při procházce parkem narazí na slavného spisovatele Eiri Yukiho, tak se i přes jeho prvotní odmítavý postoj do něj šíleně zamiluje. S láskou přichází do jeho života i múza a tak společně s Hirem dokončí první písničku po které hned skočí N-G Production Staff. A zatímco Shuichi si na vlastní kůži zakusí, že stát se slavným není zrovna žádný med, tak Yuki se skrze psaní knih, snaží vyrovnat se svojí temnou minulostí. (LordSnape)

(více)

Recenze (15)

LordSnape 

všechny recenze uživatele

Shounen ai jako takové mi nijak nevadí. Jen mě trochu štvalo neustálé handrkování mezi oběma milenci. Pořád dokola poslouchat jestli ho chce či ne, jestli má odejít nebo se dokonce vykašlat na kapelu... V podstatě ani nevím co se mi tam přesně líbilo. Pravda je že některé j-popové "hity" byly fakt o ničem, některé postavy nezajímavé, ale pořád je tu třeba manažer K se svými vynucovacími prostředky (zbraně) nebo třeba pravdivý příběh o tom jak to chodí v hudebním průmyslu. Kdyby se jednalo o víc dílů, tak přeci jen dám méně bodů. Takhle to ještě jde. 6/10 ()

Nin 

všechny recenze uživatele

On je mladý hyperaktivní zpěvák nadějné popové skupiny a on je tajemný úspěšný spisovatel romantických knih pro ženy. Jejich cesty se náhodou střetnou a i přesto, že jsou každý úplně odlišní (a jsou to oba kluci), vznikne z toho poměrně (ne)všední romance. V poměrně odlehčeném romantickém anime s klasickou kresbou a plném prdlých hyperaktivních postav se sem tam vyskytne nějaká drsnější scéna, ať už se jedná například o nekalé praktiky v hudebním byznysu, nebo o Yukiho temnou minulost. Mimochodem j-pop mám víceméně rád, ale některý -hity- mi přišli dost o ničem. Ale když si zvyknete na menší kýčovitost, tak přežvejkáte cokoliv a užijete si tohle hezké anime :) (7/10) ()

Reklama

novoten 

všechny recenze uživatele

Když vtipné, tak do posledního gagu, když romantické, tak každým dialogem a Shuichiho slzou. Gravitation se ukázal jako dojemná vztahovka, jako cesta kapely na vrchol, jako dramedy o překonání nejtajnějších tužeb a i přes jednoznačnou nadsazenost funguje ve všech směrech. Hlavního hrdinu nejde pro jeho naivitu nemilovat a ze všech jeho převleků či snah mi nejednou tekly slzy od smíchu. Pátá hvězda se pozastavila někde v New Yorku, protože po letmém prolistování mangy mi je jasné, že dramatičtější linky mohly dostat důkladnější péči. Přesto jde o neskutečně zábavné a hřejivé anime pro kohokoli s optimistickou náladou a alespoň trochu otevřeným srdcem. ()

Zíza 

všechny recenze uživatele

Příběh je to docela zajímavý. Nenudila jsem se,naopak docela i bavila. Jenomže mě trochu rozčilovalo Šuičiho chování aka pejsek apod... Tak to se dá přežít, kdyby ne, nekoukala bych na to až do šesti do rána :-) A Yukiho bych brala taky... Navíc slyšela jsem spousty kluků, kteří říkali, že Gravitation je děsná legrace, když si Šuičiho představí jako holku, což - vzhledem k tomu jak je kreslený - není problém. Vřele doporučuji mangu. Je to ještě větší legrace. ()

Subjektiv 

všechny recenze uživatele

Nejsem homofobní, ale s žánry yaoi či shounen-ai mám problém. Proč je tam vždycky puberťáček s velkýma očima, který teprve nesměle objevuje svou homosexualitu? Proč ho citově rozervává vztah k tomu tajemnému vysokému cizinci, který je někdy tak milý a jindy mu tak ubližuje? Proč ten tajemný cizinec má ve své minulosti nějakou tragickou událost? Když k tomu přihodím pro mě banální a nezajímavý příběh j-popové kapely, která se snaží prosadit, humor, který mě nepobavil a postavy, jejichž osud mě nechal chladným, nemůžu jít nad dvě. Navíc, ač nějakou tu japonskou muziku můžu, j-pop z Gravitation k ní zrovna nepatří. ()

Galerie (9)

Zajímavosti (1)

  • Príbeh je inšpirovaný komixovými knihami "Gravitation" od Makiho Murakamiho. (metal.storm)

Reklama

Reklama