Reklama

Reklama

VOD (1)

Epizody(6)

Obsahy(1)

Prequel seriálu Bridgertonovi, ve kterém mladičká Šarlota po svatbě s králem Jiřím prožívá velkou lásku a jejich sňatek promění svět anglické smetánky. (Netflix)

Videa (1)

Trailer

Recenze (33)

AgnesDee 

všechny recenze uživatele

Víc než seriál, který jsme potřebovali, je to výplod své doby. Celkově bychom se bez jeho existence ve světě Bridgertonových obešli, protože tyto postavy se v knihách vůbec nevyskytují. I tak je to ale zábavná podívaná a zajímavý náhled do světa šlechtičny, která je nucená provdat se za cizího člověka a strávit s ním zbytek života s vědomím, že je vězněm v pozlacené kleci. Líbí se mi ale, že nedělají z žen chudinky. Nejsou to v tomto podání jen loutky, ale samostatné charaktery schopné přijmout svůj osud a porvat se s ním či s ním pracovat. A hlavně, že v této situaci nejsou pouze ženy. Samozřejmě s těmito tématy pracuje spousta filmařů a rozhodně nejsou ničím novým či originálním. Obzvlášť v dnešní době ne. Avšak je tvůrci hezky zakomponovaly do celého "vesmíru" Bridgertonových, a doufám, že z toho budou i nadále nějak těžit. ()

Elio 

všechny recenze uživatele

To, že seriál není nikterak historicky věrohodný, mi zdaleka nevadí, protože koneckonců už v úvodu díky svému krátkému komentáři dává ruce pryč od jakékoliv snahy zachytit historii věrně podle dosavadních poznatků. Co mi ale vadí a zaráží mě je fakt, že seriál čerpá z manýrů seriálu Bridgerton tím nejhorším možným způsobem. Nedíváme se tak na seriál se slušným dějem, který by měl přimíchané odvážnější scény, díváme se na odvážné scény, které mají přimíchaného trochu toho děje. Nedíváme se na charakterově zajímavé postavy, které jsou navlečené do esteticky líbivých kostýmů, díváme se na esteticky líbivé osoby, jejichž charakter je asi tak stejně bohatý jako u kterékoliv NPC postavy v průměrné videohře. A ač by se mohlo zdát, že zase tak daleko svou kvalitou seriál neklesl oproti původním Bridgertonovým, zde musím protestovat. Bridgertonovi totiž sice jsou slabší červenou knihovnou, která má řadu cringe momentů, v druhé sérii však zvláštním způsobem tohle kýčovité dílko skutečně vyspělo jak z hlediska zápletky, tak z hlediska vývoje charakterů. Bohužel, Queen Charlotte zde udělala několik kroků zpět. Jak již bylo zmíněno v jiných recenzích, nedostatek zápletky a děje je palčivě znát zvláště ve 4. epizodě, kde je mnoho scén použitých z minulých dílů (aniž by dané záběry byly zabírané z jiného úhlu), takže jde z hlediska vyprávění o opravdu chladnou, rozplizlou břečku. Závěr sice přeci jen seriál trochu zachraňuje, což se většinou u dílek poslední doby nedaří, i přesto se ale nemůžu přinutit udělit seriálu více než 2 hvězdy. A ty si zaslouží pouze a jen za skvělý casting (zvláště u královny se povedl na výbornou) a krásné kostýmy a kulisy. ()

Reklama

IZFNP 

všechny recenze uživatele

Queen Charlotte je menej bridgertonovská a viac dramatická, nejde o tradičného zástupcu červenej knižnice (i keď stále tam tie bridgertonovské propriety sú). Hlavné charaktery podávajú výrazne lepšie výkony ako v súrodeneckom seriále, ale spracovanie je stále farebné a učesané a dokonalé a neautentické. Scenár je však nečakane temný, kedže Georgov príbeh je (v seriále i v skutočnosti) pomerne tragický. Kráľov a Charlottin príbeh je viac než čokoľvek iné smutný. I tak seriál ale skončí na dojemnej nôte, ktorá ma zahriala u srdiečka. 65 % ()

Anet21 

všechny recenze uživatele

⚪Podpriemerné a snáď aj o triedu horšie ako pôvodný seriál Bridgerton. Množstvo vysoko realistických dobových poznámok typu: ,,Korzet je vyrobený z veľrybých kostí a veľryby kvôli tomu určite vyhynú" či ,,Prečo kráľovná musí len vynosiť deti a nikoho nezaujíma, že sa ona zaujíma o politiku, umenie, má svoje sny a túžby..." Ach.⚪Aneb ako mladá šľachtičná s papučovým nosom a jej brat, jednovaječné dvojča Trevora Noaha cestovali z Nemecka do Anglicka a k ne/šťastiu prišli.⚪Vôbec nejde o to, akú má kto v seriáli rasu, ale o to, že samotných tvorcov to privádza do úzkych v rovine vlastného scenára (tmavá dedička z Nemecka, ktorá inak nejaví žiadne znaky človeka zvyknutého žiť/narodeného v Nemecku, je vraj veľmi problematická pre anglickú šľachtu a vzbudí farbou kože vlnu pohoršenia napriek tomu, že tvorcovia aj do radov tej istej pobúrenej šľachty obsadili veľké percento tmavých hercov?? Tam už absentuje logika). Rovnako celý leitmotív série sa dá okresať na strohé: ,,frustruje ma, že so mnou chlap nespráva, následne so mnou spáva, aby som zistila, že má skrytú mentálnu chorobu." A neprimýšľať si žiadne parafrázy a lá Rochester a jeho vzťah s tajne šialenou Bertou (čo je inak na 99,9% inšpirácia tvorcov pre tento seriál), tu má vzťah kráľa a kráľovnej minimálny presah či význam, scenár nevie uveriteľne pracovať s emóciami, vývinom ani psychologizáciou postáv. Za všetky príklady stačiť povedať, že kráľ, ktorý je väčšinu času mentálne úplne mimo, má záchvaty, ani nevie, kto a kde je sa akýmsi zázrakom vždy ,,mentálne vzpruží" v momentoch, keď je treba mať s hlavnou postavou sex, pričom má aj výdrž, že by si takú prial zdravý človek.⚪Výprava a čokoľvek ostatné je 1:1 k pôvodnému seriálu, pričom sa opakujú aj podobné problémy réžie. A aby sa naplnili všetky klauzuly, scenár tvorí i akúsi nadbytočnú dejovú linku dvoch homosexuálnych sluhov, ktorá je len vatou určenou k tomu vyplniť stopáž.⚪Bridgerton fanúšičky budú určite nadšene prevolávať slávu o tom, aký je seriál romantický a senzuálny a sexi, v realite je len jednoduchým produktom konzumu, ktorý bežný divák popretáča za jeden večer a za ďalší zabudne.⚪ ()

Elyssea 

všechny recenze uživatele

Sympatickým postavám podráží nohy místy velmi slabý scénář, který ve vyžívá v repeticích. Ať jsou to sexuální scény mezi Agathou a jejím starým manželem, tlak královny na královské vnouče, či Jiřího léčba, všude, kde se scénář snaží o důraz působí únavně. Je totiž nadmíru jasné, že tvůrci neměli dostatek materiálu na tak přepálenou stopáž. Nejlépe to ukazuje čtvrtá epizoda, která se snaží vyplnit mezery tím, že používá mnoho scén z předchozích dílů pro časový rámec. Pátá epizoda se nesmyslně protahuje neexistující konflikt mezi Šarlotou a princeznou Augustou a přináší Agathin vztah s lordem Ledgerem. Přiznejme si, to stejné mohla prožít s Adolphusem. Jediný důvod, proč tam lord Ledger vůbec zastává významnější úlohu je, že tvůrci potřebovali oslí můstek k Violet Bridgertonové (née Ledgerové). Violet tam totiž vůbec být nemusela, ale tvůrci asi potřebovali někoho s příjmením Bridgerton. Výsledkem je zbytečná podzápletka, dějová hlušina a natažení stopáže. Nejzábavnější momenty tak mají na svědomí Augusta s Agathou a jejich rozpravy nad hruškovicí,a věrní sluhové Brimsley a Reynols. Obávám se ale, že zkrátit minisérii na polovinu, nic by se nestalo. ()

Galerie (418)

Zajímavosti (5)

  • Důvod, proč se v seriálu neobjevil starší Reynolds (Freddie Dennis), zdůvodnili tvůrci tak, že v té době bylo nelegální být gay, proto prostě nebylo možné, aby Reynolds a Brimsley (Hugh Sachs) zůstali spolu. Nevyloučili však, že se ještě někde v seriálu neobjeví. (Ganka)
  • Předpokládá se, že nemoc, která krále Jiřího (Corey Mylchreest) trápila, byla porfyrie. Jedná se o metabolickou poruchu, léčba, která byla ukázána v seriálu, byla tedy chybná. (Ganka)
  • Závěrem plesu hraje symbolicky orchestr skladbu od „I Will Always Love You“ od Whitney Houston. (Ganka)

Reklama

Reklama