Reklama

Reklama

VOD (1)

Epizody(6)

Obsahy(1)

Prequel seriálu Bridgertonovi, ve kterém mladičká Šarlota po svatbě s králem Jiřím prožívá velkou lásku a jejich sňatek promění svět anglické smetánky. (Netflix)

Videa (1)

Trailer

Recenze (33)

Anet21 

všechny recenze uživatele

⚪Podpriemerné a snáď aj o triedu horšie ako pôvodný seriál Bridgerton. Množstvo vysoko realistických dobových poznámok typu: ,,Korzet je vyrobený z veľrybých kostí a veľryby kvôli tomu určite vyhynú" či ,,Prečo kráľovná musí len vynosiť deti a nikoho nezaujíma, že sa ona zaujíma o politiku, umenie, má svoje sny a túžby..." Ach.⚪Aneb ako mladá šľachtičná s papučovým nosom a jej brat, jednovaječné dvojča Trevora Noaha cestovali z Nemecka do Anglicka a k ne/šťastiu prišli.⚪Vôbec nejde o to, akú má kto v seriáli rasu, ale o to, že samotných tvorcov to privádza do úzkych v rovine vlastného scenára (tmavá dedička z Nemecka, ktorá inak nejaví žiadne znaky človeka zvyknutého žiť/narodeného v Nemecku, je vraj veľmi problematická pre anglickú šľachtu a vzbudí farbou kože vlnu pohoršenia napriek tomu, že tvorcovia aj do radov tej istej pobúrenej šľachty obsadili veľké percento tmavých hercov?? Tam už absentuje logika). Rovnako celý leitmotív série sa dá okresať na strohé: ,,frustruje ma, že so mnou chlap nespráva, následne so mnou spáva, aby som zistila, že má skrytú mentálnu chorobu." A neprimýšľať si žiadne parafrázy a lá Rochester a jeho vzťah s tajne šialenou Bertou (čo je inak na 99,9% inšpirácia tvorcov pre tento seriál), tu má vzťah kráľa a kráľovnej minimálny presah či význam, scenár nevie uveriteľne pracovať s emóciami, vývinom ani psychologizáciou postáv. Za všetky príklady stačiť povedať, že kráľ, ktorý je väčšinu času mentálne úplne mimo, má záchvaty, ani nevie, kto a kde je sa akýmsi zázrakom vždy ,,mentálne vzpruží" v momentoch, keď je treba mať s hlavnou postavou sex, pričom má aj výdrž, že by si takú prial zdravý človek.⚪Výprava a čokoľvek ostatné je 1:1 k pôvodnému seriálu, pričom sa opakujú aj podobné problémy réžie. A aby sa naplnili všetky klauzuly, scenár tvorí i akúsi nadbytočnú dejovú linku dvoch homosexuálnych sluhov, ktorá je len vatou určenou k tomu vyplniť stopáž.⚪Bridgerton fanúšičky budú určite nadšene prevolávať slávu o tom, aký je seriál romantický a senzuálny a sexi, v realite je len jednoduchým produktom konzumu, ktorý bežný divák popretáča za jeden večer a za ďalší zabudne.⚪ ()

Elyssea 

všechny recenze uživatele

Sympatickým postavám podráží nohy místy velmi slabý scénář, který ve vyžívá v repeticích. Ať jsou to sexuální scény mezi Agathou a jejím starým manželem, tlak královny na královské vnouče, či Jiřího léčba, všude, kde se scénář snaží o důraz působí únavně. Je totiž nadmíru jasné, že tvůrci neměli dostatek materiálu na tak přepálenou stopáž. Nejlépe to ukazuje čtvrtá epizoda, která se snaží vyplnit mezery tím, že používá mnoho scén z předchozích dílů pro časový rámec. Pátá epizoda se nesmyslně protahuje neexistující konflikt mezi Šarlotou a princeznou Augustou a přináší Agathin vztah s lordem Ledgerem. Přiznejme si, to stejné mohla prožít s Adolphusem. Jediný důvod, proč tam lord Ledger vůbec zastává významnější úlohu je, že tvůrci potřebovali oslí můstek k Violet Bridgertonové (née Ledgerové). Violet tam totiž vůbec být nemusela, ale tvůrci asi potřebovali někoho s příjmením Bridgerton. Výsledkem je zbytečná podzápletka, dějová hlušina a natažení stopáže. Nejzábavnější momenty tak mají na svědomí Augusta s Agathou a jejich rozpravy nad hruškovicí,a věrní sluhové Brimsley a Reynols. Obávám se ale, že zkrátit minisérii na polovinu, nic by se nestalo. ()

Reklama

lenuse 

všechny recenze uživatele

Podle historických dat se ta pozdější část odehrávala těsně před královninou smrtí. Šarlota zemřela v listopadu 1818, Viktorie se narodila v květnu 1819. Král Jiří zemřel v roce 1820. Kolika se asi dožila lady Danburyová? V roce 1761 bylo královně 17 let a Dunburyová už měla 4 děti a byla o nějaký ten pátek starší. A kolik asi bylo paní Bridgetonové v době, kdy řešila své znovuobjevené sexuální touhy? 70 let? Ale bavila jsem se, ne, že ne. ()

bearmeedek 

všechny recenze uživatele

Dvě epizody stačily. V první řadě je děj hrozně utahaný a nezáživný, také jsou tu různé hlouposti. Výprava jako vždy velkolepá, ale tentokrát to byly naprosto vyhozené peníze. Černá královna, původem německá šlechtična (!). Něco jsem si přečetl, že Šarlota mohla mít nějaké tmavší předky, ale tady ji načernili zase až moc. Pochybuji, že v Německu měla černé služebnictvo, pochybuji, že u anglického dvora bylo tolik černého služebnictva i černých šlechticů. To už se pro jistotu přeplňují dané kvóty a potvrzuje to i to, že komorník mladého krále a komorník mladé královny spolu měli intimní vztah až nadoraz. Někdo to tak chtěl, protože tato série není na motivy románů o Bridgertonových, ale "na motivy postav těchto příběhů". Jak pěkně řečeno. ()

Chen 

všechny recenze uživatele

Bridgertonovi se nikdy neprezentovali jako realistická historická podívaná, takže nehodlám řešit etnikum jednotlivých postav, ale to, jak mě oslovily a zda ně mě zapůsobil příběh a obojí vyšlo a to přesto, že se tenhle spin-off drží v případě erotiky hodně zpátky a spíše se soustředí na osudy hlavních i některých vedlejších hrdinů. Dobře obsazené, dobře zahrané a děj nenudí. Navíc, šest dílů byla dobrá volba, je to tak akorát. ()

Galerie (418)

Zajímavosti (5)

  • Postavy královny Šarloty (India Amarteifio) i jejího manžela Jiřího (Corey Mylchreest) jsou napsané podle opravdových historických osobností. Stejně tak je pravda, že jejich potomci neměli mnoho dětí a některé dcery zůstaly svobodné a neprovdané. (Ganka)
  • Královna Šarlota (India Amarteifio) má v seriálu tmavou pleť, skutečná královna Šarlota měla pleť světlou, ale její vzdálenou příbuznou byla černá Maurka. (Ganka)
  • Závěrem plesu hraje symbolicky orchestr skladbu od „I Will Always Love You“ od Whitney Houston. (Ganka)

Reklama

Reklama