Mima Kirigoe je členkou oblíbené hudební skupiny CHAM!. Dobře rozjetou kariéru se rozhodne opustit a stát se herečkou, ale některým jejím fanouškům se tato životní změna nelíbí. Faxem jí přijde zpráva, která ji nazývá zrádcem. Na internetu Mima objeví stránku, kde je do detailu popisován její každodenní život. Má stále větší pocit, že ji někdo sleduje. Mladá herečka se chce dostat na vrchol co nejdříve, proto si zahraje znásilněnou dívku a nafotí lechtivé snímky... (Fabienne)

Oralfabet

Ne úplně Perfect, ale rozhodně Blue. Možná by to ještě chtělo rewatch, ale zatím musím říct, že mi to se Satoshim Konem nikdy úplně nevyjde. I když tentokrát asi víc, než u Papriky. 8/10 ()

Klajnik

Má to dobrou premisu, ale celek sráží hlavně jednoduché dialogy a samotný styl animace. Kdyby to bylo propracovanější a nevypadalo to jako kýčovitej anime blivajz, tak bych šel výš. Solidní premisa tam však je, rychle to uteče a děj ostatně není špatnej - jen by mohl být prokreslenější, jak už jsem předestřel. ()

Janko_Vlyrd

S extenzívnym odstupom času druhé pozretie. Satoši tu bude navždy. Pri tvorbe tohto filmu nešlo ani tak o fantáziu, ako o režisérske vnímanie sveta a ľudí okolo seba, priateľov a nepriateľov, dobrých a zlých. PERFECT BLUE je obrazom japonskej kinematografie. Film sa k záveru až príliš ponáhľa a samotný záver mohol byť dlhší, ale aj tento krok mal svoj význam. To znamená, prikovať diváka k sedačke a pomotať mu rozum, a to sa režisérovi veru podarilo. Obdiv si nenesie iba rukopis scenáru, ale celkový dojem, ktorý vo Vás zanecháva stopy každou sekundou pozerania, pretože viete a cítite, že sa pozeráte na skutočné dielo. Zmysel pre detail je tu obrovský. Krehkosť a citlivosť hlavnej postavy je pilierom, ktorý budem mať pred očami ešte veľmi dlho. Dokonalý obraz toho, ako sa v živote dá rozhodnúť... tá možnosť voľby, a jej následky. 10/10. UK BLU-RAY edícia (2015). ()

Muel

| AVCO Embassy Pictures | Výborný kus anime. Vťahujúci storytelling a pekná animácia. Bavilo ma to nesmierne, dokonca som jednu pasáž filmu takmer nedýchal, ako nádherne je to vyfázované a napísané. Dá sa nad tým premýšľať, baviť sa, plakať, hocičo. Možno by som ending trocha pomenil, určité veci mi tam nesedeli dokonale, preto za 4, ale furt je to ohromný kus práce a super film. Pre anime-nie-úplne-fanúšika mi to sadlo takmer perfektne. Viac TU. | Hodnotenie: 8/10 | ()

Saur.us

Perfektně zamotaná schizofrenická jízda, kterou bych ale raději viděl hranou než animovanou. V tomto případě totiž animace filmu vůbec nic nepřidala. A jelikož a protože práva koupil D. Aronofsky (tedy jen aby mohl použít jednu scénu do Requiemu a druhou do Černé labutě), mohl by se pochlapit s remakem. ()

Filmárik

Zo začiatku zmetené,neskôr sa zápletka doslova zapletá ako bračtan.Trochu ma však zavádza koniec.Je sice formulovaný ako jeden no divákovi podáva akokeby viac alternatív zakončenia súčasne.Takže si stačí vybrať alebo pozrieť ešte raz. ()

gauron666

Naprostá fantazie ne nadarmo je pro mě Satoshi Kon, jeden z nejlepších režisérů. Psychothriller na vysoké úrovni a ten konec to byla slast. Hodně recenzentů kritizuje kresbu, tak si říkám, viděli jsme stejný film? Podle mě se do thrilleru hodí přesně tento typ kresby, strohá, ale výstižná a to nemluvím o tom, že kresba hlavní hrdinky byla vynikající. ()

Utero

Ikdyž jsem Perfect Blue sledoval značně unavený, byl to silný zážitek. Konovo postavy jsou ošklivé, někdy až opravdu odporné, ale jeho styl se mi opravdu zamlouvá. Po prvních pěti minutách by mě nikdy nenapadlo, že se film zvrtne v takové psyho... těch posledních cca 20 minut byla teda síla! Možná to pár chybek mělo, ale anime s tak vynikající paranoidní atmosférou se jen tak nevidí! ()

foundation

No priznávam sa že prvých 30-40 minút som dosť dobre nechápal to hodnotenie ale ono ma to potom veľmi rýchlo prešlo. Výborná druhá časť likviduje ten šedý priemer prvej polovice a z filmu ku koncu stáva čoraz väčšie,serióznejšie a uletenejšie psycho. Silná stránka je tu jednoznačne príbeh, aj keď som teda všetky detaily na prvý krát nepochytil a je možné že si to v blízkej dobe pustím znova. A ako niektorí nadávajú na animáciu tak zrovna v tomto prípade mi vôbec nevadila, ešte by som povedal že tomu filmu presne pasovala. Výborný kúsok aj keď k tej absolútnej spokojnosti ešte niečo chýbalo. Možno len druhá projekcia. Zatiaľ to vidím na tých 80 percent. ()

umisk

Do dokonalosti chybí dost, ale přece jenom, mozek jsem si pěkně zaměstnala. V jistých okamžicích jsem si nemohla nevzpomenout na Černou labuť. Vyšší hodnocení nedám, protože jsem přesvědčená, že za týden si už na tohle ani nevzpomenu. ()

AloeB

Velmi nápaditý průběh situace, kdy oblíbená popová zpěvačka opouští slibnou leč nevýnosnou kariéru, aby se mohla přidat k herecké branži. Psychologický tlak na Mimu je téměř hmatatelný, tempo je šílené a prostřihy filmu a skutečnosti jsou geniální. Věřím, že je zde znázorněna většina stinných stránek života celebrity a zároveň oběti, které jsou nutné učinit pro slávu. Když k tomu připojíme skvělý příběh, máme zde dílo, které si určitě zaslouží pozornost. ()

junxi91

Docela mrazivé japonské anime bez rozmazaných intimních partií. Mima je nejprve členkou popového tria, ale následně se dá na herectví, a to se nelíbí někomu, kdo na tehdy neznámém internetu vytvoří odkaz na její pokojík. Celé to pak začíná být záhadné, producenti a režiséři jsou brutálně vražděni, a jeden neví, zda je to součást natáčení filmů s Mima, nebo se to děje ve skutečnosti. Má hlava vyhulená to moc nedokázala rozpoznat, takže jsem to tak úplně nepobral. ()

Moly

Možná si to ještě jednou pustím a poté zvýším hodnocení. Ale napoprvé se vážně žádný extra filmový zážitek nekonal. ()

Forty-

Veľmi zaujímavý thriller. Prvú pol hodinku som sa priznávam dosť nudil, potom sa však začali robiť divy. Každý si záver vysvetlí po svojom, je sa nad čím zamyslieť. Jediná výrazná slabina sú tie spomínané animácie, preto hviezda dole. ()

Tomcat.C

Vysvětlení, takže SPOILER...Mima, která zpívá v dívčím triu Cham, se rozhodne stát herečkou. Agentura s manažery Tadakorem a Rimou ji zařídí angažmá v seriálu. U Rimy dochází k rozdvojení osobnosti. Stává se Rimou a "pravou Mimou". Na internetu založí stránku "Mimin pokoj", kde v deníku popisuje každodenní život Mimi, který je v něčem pravdivý a v něčem iluzí, jak by si představovala život a chování Mimi ona. Na základě této stránky si s "pravou Mimou" (Rimou) začne mailovat fanoušek Mimi, který také těžce nese, že se Mima vzdala kariéry popové hvězdy. Jmenuje se Me-mania. Na posledním koncertu Mimi byl tento chlapík jako pořadatel zmlácen výtržníkem. Později za to výtržníka těžce zraní. Posílá Mimě varovný fax a potom i výbušnou obálku, kterou nedopatřením otevře Tadakora, což ho zraní na rukou. Tímto chtěl Mimu přinutit vrátit se na dráhu popové zpěvačky. Mima se už ale rozhodla. V seriálu přistoupí na scénu znásilnění její postavy za příslib většího hraní v následujících dílech. "Pravá Mima" (Rima) na stránce "Mimin pokoj" napíše, že k této scéně byla donucena okolnostmi, což není pravda. Me-mania proto zabije scénaristu, který tuhle scénu vymyslel. Mima si pořídí internet a čte si na stránce "Mimin pokoj" polopravdy a lži o svém skutečném životě a svých přáních. V důsledku vžití se do role v seriálu a internetové iluze se dostává do depresí. Má strach, že už není schopna rozeznat realitu od snu nebo představ. Natruc tomu všemu, co se o sobě dočítá na stránce "Mimin pokoj",rozhodne se nafotit lechtivé fotografie. S pošramocenou pověstí se už totiž nemůže vrátit do slušného Cham. "Pravá Mima" (Rima) na internetu opět zalže, že k focení byla donucena a Me-mania zabíjí fotografa. Vzhledem k těmto událostem ale vystresovaná Mima výborně hraje v seriálu a "pravá Mima" ji tímto paradoxně pomáhá na dráhu úspěšné herečky. "Pravá Mima" (Rima) napíše Me-maniovi mail, aby ji falešné Mimi zbavil. Ten stejně jako Rima iluzi o existenci pravé a nepravé Mimi uvěřil. Napadne Mimu nožem, ale ta se ubrání a Me-mania zabije. "Pravá Mima" (Rima) mezitím zabije v kanceláři agentury Tadakoru za to, že sehnal Mimě další hereckou práci s lechtivými scénami. Vrátí se do natáčecího studia, kde místo mrtvé Mimi najde mrtvého Me-mania. Jeho mrtvolu odveze do agentury a vydá se hledat Mimu, kterou najde vystrašenou na chodbě domu. Odveze Mimu nejdříve do studia, kde už mrtvola Me-mania není a potom k sobě domů, kde ji v pokoji, který zařídila stejně jako pokoj u skutečné Mimi a kterému říká "Mimin pokoj", napadne nožem. Mima se ubrání, utíká před šílenou "pravou Mimou" (Rimou) až k silnici, kde se Rima zraní o střepy z rozbité výlohy, "Pravá Mima" se odpotácí do vozovky, kde projíždí kamion. Mima Rimu na poslední chvíli zachrání. Mima se stává úspěšnou herečkou a Rima končí v blázinci. Její osobnost pohltila "pravá Mima". ()

Missi84 odpad!

Japonské, animované filmy mám ráda. Cesta do Fantasie je jeden z mých nejoblíbenějších filmů a proto, když jsem přemýšlela, jaký film bych si pustila, nechala jsem se unést svou nákloností k tomuto žánru . Anotace režiséra zněla dobře, sice jsem se s jeho tvorbou na filmovém plátně prozatím nesetkala, ale to nevadí. Rozšířím si obzory. Hodnocení fanoušků taktéž dobré. Jdeme na to. Natěšeně jsem zmáčkla tlačítko PLAY. První minuty byly nudné, ale koukatelné, ale dál .. vůbec se mi nelíbilo, co vidím. V polovině mi bylo jasné, že lepší už to nebude, ale statečně jsem vydržela a film dokoukala (jinak to napsat ani nejde). Možná jsme si prostě nesedly, ale nemůžu zkrátka hodnotit jinak, protože na filmu nenacházím zhola nic zajímavého a líbivého. Příběh - nuda. Hudba - aaaaaa. Hlavní postavy - nuda. Fantasijní svět - žádný. Psycho - pořádný. V komentářích už to zaznělo: animovaná verze Osobního střážce, ale nepovedená a divná. ()