Mima Kirigoe je členkou oblíbené hudební skupiny CHAM!. Dobře rozjetou kariéru se rozhodne opustit a stát se herečkou, ale některým jejím fanouškům se tato životní změna nelíbí. Faxem jí přijde zpráva, která ji nazývá zrádcem. Na internetu Mima objeví stránku, kde je do detailu popisován její každodenní život. Má stále větší pocit, že ji někdo sleduje. Mladá herečka se chce dostat na vrchol co nejdříve, proto si zahraje znásilněnou dívku a nafotí lechtivé snímky... (Fabienne)

mortak

Dospívání jedné dívky jako vražedný thriller. Je vůbec zajímavé, že Japonci asi nejlépe umělecky uchopili jungovskou evropskou hlubinou psychoanalýzu.  Zatímco Murakami pojal v Kafkovi na pobřeží dospívání chlapce v muže jako fantasy road trip, Murai v tomto anime analyzuje vnitřní přerod dívky v ženu podobně jako si Ingmar Bergman hraje s mateřstvím a nevěrou (jen s využitím thrillerových filmových prvků). Má to jen jednu vadu. Murai je muž a stejně jako u sledování Bergmana si říkám, jestli jde o pravdivý pohled do nitra ženy, či jen o projekci mužské fantazie. ()

sniper18

Je to vydarený animovaný psychologický thriller. Má dosť dobrý príbeh o mladej speváčke úspešnej dievčenskej skupiny, ktorá sa rozhodne posunúť iným smerom a tak sa stane seriálovou herečkou, ale už čoskoro si uvedomuje, že tento nový smer nie je práve najideálnejší, je nútená vypomáhať si aj erotikou a jej predchádzajúci nevinný život jej začne chýbať. Navyše kvôli zvláštnej internetovej stránke si začne myslieť, že ju niekto sleduje, zároveň dochádza aj ku krvavým úmrtiam niekoľkých členov štábu a najviac na to dopláca jej psychika, kvôli čomu si už nemôže byť ničím istá. So spracovaním som nadmieru spokojný, ešte spočiatku to pôsobí tak pomerne obyčajne a nevinne, ale následne sa tu už pomaly začnú pridávať rôzne zaujímavé prvky a dej sa veľmi rozvetví. Schizofrénia, sny, zákulisie seriálu, dejová línia v seriáli, niekoľko zvláštnych postáv, pri ktorých sa ťažko určuje ich význam v deji a ešte iné prvky z toho vytvoria skutočne veľmi zaujímavé, mimoriadne prepracované a inteligentné dielo, pri ktorom je už neskôr nevyhnutné neustále premýšľať a odhaľovať súvislosti medzi jednotlivými sekvenciami, čo neustále graduje až do úplného a nečakaného konca, ktorý ale aj tak nič nevysvetlí a na úplné pochopenie filmu si musí divák vystačiť sám. Navyše to celé má výbornú atmosféru a nechýba ani dávka násilia a erotiky. Spokojný som aj s postavami, okrem hlavnej hrdinky má ešte priestor pár ďalších, pričom sú všetky dostatočne zaujímavé. Čo sa týka animácie, tak sa síce nemôže porovnávať s tými kvalitnejšími predstaviteľmi anime, ktoré majú omnoho lepšiu vizuálnu stránku, ale tu mi to vôbec neprekáža. V tomto prípade sa nejedná o žiadny fantasy alebo sci-fi epos, ale o veľmi inteligentný psychologický thriller určený výhradne dospelým, takže tu sa presne hodí práve tento štýl animácie. A spokojný som aj s hudbou. Takže Perfect blue je rozhodne veľmi zaujímavý a výnimočný film, ktorý určite poteší tých, ktorí pri filmoch radí premýšľajú. Zatiaľ som ho videl dvakrát a síce nemám pocit, že by som bol z neho mimo, ale aj tak si stále nie som istý, či som všetky prvky a súvislosti medzi nimi pochopil správne. 79% ()

eraserhead666

Europop v podání Japonek v sukýnkách bych dával i pravidelně :-). Člověk by ani neřekl, že jde v animované verzi natočit tak bravurně vymyšlený psychologický snímek. Já k tomu vlastně nemám co říci. Ještě pořád to vstřebávám, ale ta hra s psychologií, hroucením osobnosti a smazáváním hranic mezi skutečným a vysněným světem je výborná. Režii hrané verze prosím svěřit Davidu Lynchovi, děkuji. ()

Jordan

námet je jednoduchý a zrozumiteľný a najlepšie, čo toto anime ponúka, je budovanie atmosféry, postupný prechod z reality do zmäteného sveta medzi snom, filmom, skutočnosťou a schizofréniou, čo na rozumnej minutáži celkom efektne dosiahne svoj zámer. keby som bol viac zasvätený do sveta anime a bol jej (väčším) znalcom a fanúšikom, určite by som pridal hviezdičku. ()

ad

Silné, velmi dobře natočené, a nakonec vlastně i celkem děsivé... Ale nemilosrdně minimálně jednu dolů za zbytečnou krutost s jakou je hlavní hrdinka ponižována!!! Tady se tlačí na pilu okatě moc a pro efekt... škoda, kvůli téhle malé "lži", která během filmu spíš otravuje, se budu dloouho rozmýšlet, než se na něj znovu podívám... ()

• Madonna zakomponovala části filmu do doprovodného videa písně "What it Fells Like for a Girl" během jejího turné Drowned World. (DailyDreamer)