poster

Taťka (TV film)

Drama / Psychologický

Česko, 2003, 65 min

 • kingik
  ***

  Mladému pakátlovi Filipovi se po pěti letech vrací z vězení fotřík předčasně propuštěný na podmínku. Poměry v jeho bývalé rodině se ale za tu dobu výrazně změnily a on se nemá kam vrátit. Jeho žena se mezitím znovu vdala, vychovává s novým nabíječem malou dceru, se kterým její bývalý překvapivě velmi dobře vychází. Tak co se tedy řeší? S pakátlem lomcuje puberta, chytl se dvou grázlíků, co ničí náhrobky a ještě by to chtěl osladit návdavkem bohatému podnikateli, jehož vinou skončil jeho fotřík v base. Televizní film z brněnské produkce se obratně vyhýbá stereotypům uhlazených rodinných filmů, nebojí se použít hovorovou mluvu, která vyznívá uvěřitelněji než spisovné dialogy, a zkrátka se tvůrci pokusili o novátorský přístup. Jenže ne vše jim vyšlo. Vinou amatérské režie film ve vypjatých a dramatických scénách budí nechtěně smích, mladí pakátli neumí moc přirozeně hrát, oproti zkušeným dospělým (Bareš, Slavíková nebo Veselý) a na jeden film se rozjelo až příliš mnoho dějových linií, které vzniklým přetlakem nebyly uspokojivě dotaženy. Unikátním vrcholem je, když hlavní grázlík Filipovi polije nohy kořalkou a následně mu je zapálí. Je zhola nemožné, aby zmítání se nebohého herce v ohni s nohama obalenýma ohněvzdornými kartony, nevyvolalo u diváka pobavený smích. I tak je film originálním pohledem na rodinou tématiku, a to není zrovna málo. Mé hodnocení: 60%(13.7.2013)

 • Fingon
  ****

  Polít kluka slivovicí, zapálit jej a to vše na Svatém kopečku?(11.11.2005)

 • Cival
  *

  Hrůza hrůzoucí. Ty děcka neuměj ani trochu hrát.(14.9.2003)

 • SeBig
  ***

  Docela mě to zaujalo ale už se to nikde nedá sehnat.(31.3.2012)

 • Slarque
  **

  Dobré téma si zasloužilo přinejmenším slušný scénář. Nevím, proč někdo natáčí látku, která je takhle klišovitá, polopatická a celkově nezajímavá.(16.9.2003)

 • - Film se natáčel v Mikulově. (rakovnik)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace