Nezničitelná láska

• Česko Láska vše překoná (festivalový název) (více)

Kdo mohl tušit, k čemu dojde, když si Joe a Claire udělají piknik v přírodě? Ve chvíli, kdy chtějí bouchnout láhev šampaňského, se stanou svědky děsivé události: horkovzdušný balon špatně přistane na travnaté louce a uvnitř koše zůstane malý chlapec... Bylo možné zabránit následné tragédii? Joe se cítí provinile, jeho vztah s Claire se dostává do krize a mužův psychický propad ještě zhoršuje podivínský Jed, který byl svědkem oné nehody a vytrvale ho pronásleduje. Kudy vede cesta z bludného kruhu zraněných citů? Nejvíc mě zajímá situace, v níž se Joe ocitl: je totiž zároveň předmětem i obětí lásky, říká režisér. Jak to může vydržet? Právě tato otázka mě k námětu neustále vracela. Daniela Craiga (Joe) jsme viděli kupříkladu ve filmu Road to Perdition, (2002), Rhys Infans (Jed), hrál mimo jiné i ve filmu Notting Hill (1999). Na Oscara dvakrát nominovaná Samantha Mortonová (Claire) hrála ve filmech Minority Report (2002) či In America (2004). (oficiální text distributora)

Amras

Už dlouho jsem neviděl tak dobrý psycho film. Daniel Craig se zde skvěle hodí. Bohužel jsem ještě tento slavný McEwanův román nečetl. Budu to muset napravit! Skvěle napsaný scénář a dobré obsazení zaručují velmi dobrý filmový zážitek. Líbilo se mi, jaký má film hlubší význam. Je vidět, že režisér Michell umí točit hodně kvalitní filmy. Tento žánr patří mezi mé oblíbené. Už se těším, až budu moci porovnat knihu a film. Ale protože jsem od McEwana již jedno dílo četl, vím, že mě ani tentokrát nezklame. Stejně jako film. ()

Denila

Film jsem si pustila kvůli jedinému herci, jehož jméno zní Andrew Lincoln. Škoda, že zde nemá hlavní roli, nebo vlastně alespoň nějakou roli. Určitě by se jednalo (pro mě) o záživnější film. Příběh začal skvěle, ale nezajímalo mě kdo-co-kde-kdo-s kým. Nepohltilo mne to tedy nakolik, abych se chtěla dozvědět, chtěla pochopit. Jedno ale pochopí každý – jeden je šílenec a druhý šílí vzteky. ()

nula87

Velmi zajímavě zpracovaný (se silně viditelnou literární předlohou) příběh lásky a posedlosti, ve kterém exceluje Daniel Craig v úplně jiné poloze, než jak ho většinou známe. 80% ()

Figuska odpad!

Vyčlením se z řady, ale pro mě to byla neuvěřitelná blbost, které český dabing ještě přihoršil. Zajímavé první minuty záhy pokazilo nerealné chování obou mužských hrdinů, když našli oběť nehody. Dále mi chybělo uzavření, co se stalo s chlapcem. Napínavý námět jakoby uletěl s ním. Místo toho se nesmyslně řeší před kým se pán na laně předváděl a ujeté zajiskření lásky, o kterém vlastně film je. Posledních pět minut se změní najednou v thriller, opět vyloženě křečovitě přitažený za vlasy (ostatně jako název filmu), a závěrečná tečka: romantické rozuzlení na louce. Tentokrát se nenechám ovlivnit a hvězdičky nechám na nočním nebi. ()

v.indruchova

Opravdu nevšední snímek, ze života. Drsně reálný bez okolků. Proto jsem váhala s hodnocením 3 nebo 4. Šokující přesto hluboce zajímavé? Psychologické..jedním slovem. Pro ty, kteří rádi přemýšlí nad smyslem života a podobně. O tuctovou zábavu nejde. ()

eNesiss

Opravdu velice zajímavý námět.. Film rozhodně není průhledný a nedá se přesně čekat co se stane,jakým směrem se která postava ubírá nebo ubírat bude. I na začátku jsem si spíše myslela,že se něco stane chlapci v balónu.. nebylo tomu tak. Vše je takové originální,neočekávané .. Celým filmem mě provázel zvláštní pocit,ale zřejmě tomu tak má být.. účel to tedy splnilo..proto ty 4 hvězdy ! ()

izmi

Kdo by čekal typickou love story, bude zklamaný. Jinak velmi dobře natočený, minimalistický, psychologický snímek. Vyrovnaná gradace děje, slušné herecké výkony, autentičnost a pravdivost. ()

Michell, Roger Michell

Michell, Roger Michell

19.07.2006

Zatímco miliony fanoušků nepřemožitelného agenta britské tajné služby s kódovým označením 007 čekají na debut Daniela Craiga v roli Jamese Bonda, který se světu představí v listopadu, producenti nové… (více)