Zpátky ve hře

Späť v hre

Komedie / Rodinný / Sportovní

USA, 2005, 89 min

• Gilmour93

Rebound znamená v basketbalové terminologii doskok, čili obranný, nebo útočný zisk míče po střele, která nepropadne síťkou obroučky. V případě rozehrávače klubu Hollywood Idiots Martina Lawrence bych byl rád, kdyby se pokusil pod košem doskočit padající autobus. Když totiž vidím jeho škraně připomínající torby křečka plnícího spižírnu před tuhou zimou a marnou legrace snahu, začne mi vrtat hlavou, který schopný hypnotizér mu dokázal vsugerovat myšlenku, že je komik.. Zápletka o vzkříšení sportovních loserů nikterak originální, pochválit snad lze jen vhodné užití songů k některým scénám (Sledgehammer, Also Sprach Zarathustra, Jump Around, Hey Ya), ale to je v pozitivním výčtu k Hráčům ze Zvláštní školy Indiana asi tak vše..(3.10.2011)

No, tak Martin natočil už aj lepšie filmy, komédie určite. Mám ho rád, jeho ksichty a všetko to okolo, čo predvádza, ale sem to všetko bolo vtisnuté nasilu a chýbal lepší scenár. Pár krát som sa ale zasmial a aj to na gagoch, čo vypotili tie malé decká, nie na ňom. Ale ako spríjemnenie poteší. 60%.(9.4.2006)

• DanRichter

Chtěl jsem jednou večer vidět nějakou odlečenou, slaboduchou komedii s pár lacinými, obehranými vtípky, a profláknutým dějem, abych si důkladně vymyl mozek před usnutím, a tak jsem sáhnul po filmech, kde úřaduje M.Lawrence , dlouho jsem vybíral, až mě padnul z jeho filmotéky tento sportovní film .. děj je jednoduchý, slavný trener zlobí, zlobí, až to jednou přežene a dostane trest,aby se dostal zpět na výsluní, musí dokázat, že už je v pohodě, k tomu mu mají pomoci jedni pubertáci z jedné zapadlé střední školy, a to, že nakonec mu i pomůžou, jako že i onen trener pomůže jim, je na bíle dni, jako i to, že trener se tam zamiluje do nějaké mladé sexy-učitelky :) .. toliko k ději , a co film? aby takto obehraný scénař měl něco do sebe, je třeba aby tam bylo dost humoru jako i nějakých těch dojemných scének, i toho ponaučení .. vtipných situací je tam dost a dost, ovšem aby nakonec byly vtipné a rozesmály, chybí tomu více invence a originality , dojetí se mnoho nedočkáme, a ponaučení si z filmu člověk snad vezme jen takové, že olepaný Lawrence už není to, co dřív býval (a to už je co říci) .. scénář a děj není špatný, jen to chtělo vzít za jiný konec, a možná by to chtělo i jiný filmový štáb .. film je tak na jedno zkouknutí, ale spíš jen pro fandy Lawrence(26.10.2009)

• Boudyy

Velmi předvídatelná komedie, která ale místy pobaví a skvěle si při ní odpočinete. Další příběh lůzrů, kteří se vlastní pílí dostali z nuly (a to i ve skore) do finále šampionatu, které je celostátně sledováno, aby ze sebe odevzdali to nejlepší a získali titul. Ano, je to určitě inspirující, ale kolikrát to tady už bylo? Nemluvě o vrcholném finále, kde bych raději nechal naše hrdiny o ten bod prohrát, namísto trapného klišé s "nečekaným" zvratem, kdy po skončení základní hrací doby, když už se soupeři radovali z vítězství, ještě rozhodčí nařídil dva trestné hody a oba tam spadly... Navíc motiv z Rockyho v kombinaci s frajery kráčící jako největší bossové po chodbě své školy mi přišel trapný...(2.10.2011)

Klasická průměrná komedie u které lze zase na pár minut vypnout. Třetí hvězdičku má u mě Martin Lawrence za ztvárnění normálního trénéra ( dobrý hadry) a nenormálního kněze. Jinak na děti je fajn pohled, basket nic moc ale co se namáhat. Závěr s Eye of the tiger vkusně ukončuje podstatu rodinných komedií a u mě to má Lawrence furt dobrý.(4.2.2008)