Zpátky ve hře

Späť v hre

Komedie / Rodinný / Sportovní

USA, 2005, 89 min

• Flakotaso

At se na mě nikdo nezlobí, ale je možné že tým, jehož půlka je pořádně vyprasená a zbytek je bud krátkozraký nebo postižený...že tento tým vyhraje celonárodní basketbalový turnaj? Kdyby film zobrazoval syrovou realitu, tak by se jmenoval Okamžitě ze hry nebo spíše Ani jsme se nekvalifikovali. Ale dvě hvězdy za Lawrence a docela slušné tempo dám.(11.5.2010)

• Boudyy

Velmi předvídatelná komedie, která ale místy pobaví a skvěle si při ní odpočinete. Další příběh lůzrů, kteří se vlastní pílí dostali z nuly (a to i ve skore) do finále šampionatu, které je celostátně sledováno, aby ze sebe odevzdali to nejlepší a získali titul. Ano, je to určitě inspirující, ale kolikrát to tady už bylo? Nemluvě o vrcholném finále, kde bych raději nechal naše hrdiny o ten bod prohrát, namísto trapného klišé s "nečekaným" zvratem, kdy po skončení základní hrací doby, když už se soupeři radovali z vítězství, ještě rozhodčí nařídil dva trestné hody a oba tam spadly... Navíc motiv z Rockyho v kombinaci s frajery kráčící jako největší bossové po chodbě své školy mi přišel trapný...(2.10.2011)

• tron

„Tvoj výzor ťa zamestnáva tak, až pripomínaš Dennisa Rodmana.“ – „Fíha!“ – „To nebol kompliment.“ Ďalší dôkaz toho, aká výborná bola ŠKOLA RO(C)KU, kde fenomenálny Jack Black úžasne ladil s partiou vydarených detí. Keď sa o to v SPÄŤ V HRE matne snaží slabučký Martin Lawrence (BAD BOYS 1 - 2), vymeniac hudobnú výchovu za telesnú, prichádza v lepšom prípade pousmiatie každých dvadsať minút, v horšom nevýrazná nuda, čo je vždy podstatne horšie, ako keby to bola kravina, ale aspoň zábavná kravina, hoci i nechtiac zábavná - ale ZÁBAVNÁ dočerta! Toto je rodinný polotovar, kde ma rozosmiala snáď len gigantická školáčka, na počkanie boxujúceho každého, kto sa jej smeje.(29.3.2009)

• demented

Nezaujímavý a obohratý príbeh o tom, ako profesionálný basketbalový tréner je vďaka svojim eskapádam nútený trénovať basketbalové mužstvo na základnej škole, ktoré naposledy vyhralo zápas, keď ešte väčšina jeho terajších členov nebola na svete. O tom, že ho dovedie až k víťazstvu, myslím netreba hovoriť. To, že ale vymení svoju profesionálnu kariéru za miesto školskeho poradcu, už bežné nie je a je to skutočne na pováženie. Inak Martin Lawrence riadne stučnel. Ak to takto pôjde ďalej, o nejakých 10 rokov, keď bude natáčať x-té pokračovanie Agenta v sukni (a že ho natočí, o tom nepochybujem), na zamaskovanie za "Velkú mámu" mu bude stačiť parochňa.(29.12.2007)

Klasická průměrná komedie u které lze zase na pár minut vypnout. Třetí hvězdičku má u mě Martin Lawrence za ztvárnění normálního trénéra ( dobrý hadry) a nenormálního kněze. Jinak na děti je fajn pohled, basket nic moc ale co se namáhat. Závěr s Eye of the tiger vkusně ukončuje podstatu rodinných komedií a u mě to má Lawrence furt dobrý.(4.2.2008)