Píše se rok 1962 - éra nukleárních testů, tajných vojenských informací, éra Marylin Monroe. Armádní vědec Hank (Tommy Lee Jones - Nebezpečný klient, Uprchlík) a jeho krásná žena Carly (Jessica Lange) jsou spolu s dvěma dcerami přesunuti podle armádního nařízení do Alabamy. Cardy, excentrická a plná energie, je ráda středem zájmu. Její chování vyvrcholí milostnou pletkou s velitelem základny (Powers Boothe). Poté, co Hank zjistí, že někteří civilisté byli zasaženi a kontaminováni při jaderném testu, je okamžitě prohlášen za nervově nemocného a odvezen do armádní nemocnice na "sledování". Jedinou osobou, která ho může zachránit, je jeho žena. Nyní musí Carly zaměřit veškerý svůj temperament a energii na boj proti armádní byrokracii a pokusit se osvobodit svého muže. (Bonton Home Video)

2mig1

hlavním lákadlem na operaci blue sky je bezesporu oscarem oceněná role jessicy lange.. bohužel je to ale víceméně všechno, co film může nabídnout.. pokud si přečtete synopsi snímku, může se zdát, že se bude jednat o silný příběh boje ženy proti armádnímu systému za záchranu svého muže.. chyba lávky, ve skutečnosti se jedná o slabé romantické drama, kde se psychicky nevyrovnaná žena dopustí nevěry a v závěrečných patnácti minutách jede dva dny do nevady, aby se projela na koni před televizními kamerami a zachránila tak svého muže ze spárů armádních pohlavárů.. schématem a hloubkou scénář tak nechtěně připomíná příběhy daniel steel.. to ale pravděpodobně tvůrcům příliš nevadilo, dle mých pocitů je role jessicy lange napsaná účelově (napíšeme part excentrický ženský, připravíme jí pár hysterických scén, obsadíme dobrou herečku a to by bylo, aby z toho něco nebylo) a až na ní byl naroubován jakýs takýs příběh... dobře zvolenej casting naštěstí zachraňuje, co se dá, a výsledkem je průměrná filmová podívaná s línym tempem... 5/10 ()

sona123

Tak tohle pro mne byla filmová lahůdka. Nádherná, famózní Jessica Lange (viděno s českým dabingem - Eliška Balzerová, zprvu podivné, ale potom vlastně trefa do černého, i vzhledem k rolím paní Balzerové), švihák Tommy Lee Jones, tady se mi tedy setsakramentsky líbil! Dokonalé hlášky....herecký koncert hlavních protagonistů. Neuvěřitelný scénář, bravurní vykreslení dynamiky jednoho páru, kde se oba docela ničí, ale zároveň bez sebe nemohou být. Postava Carly trpí - tipla bych si - minimálně hysterickou, ale spíš hraniční poruchou osobnosti, což má své kouzlo, ale může to být i peklo - např. pro děti, jak je tady krásně vykresleno. Krom toho s sebou film nese i jistou vedlejší linii s experimenty am. vlády - a není to blbé....Nemá smysl film dál vychvalovat, rozhodně doporučuji a jsem lehce rozhořčena, že je zde tak nedoceněný. Komentář: Faidra - tak ten mne skutečně pobavil a jak trefné!!! ()

rivah

Solidní a přitom odvážně pojatý film s excentrickou manželkou Jessicy Lange a uvážlivým manželem T.Lee Jonese a jeho problémy v armádě. ()

macetoma

Zajímavý příběh ze zajímavé doby - 50. léta v USA měla určitě své kouzlo. Veškeré auta a předměty a účesy jsou krásně retro. V kulisách vojenské základny shlédnete velmi uvěřitelný příběh. Herci to zvládli velmi dobře. dávám 4 hvězdy. ()

PoNoruška

Žena může zničit muže. Osudové vztahy nepřežijete v klidu. Kolik ponížení ještě unesu…? Přesto neodejdu…Asi v tomto duchu se odehrává snímek ověnčený Oskarem za hlavní ženskou roli. Herecké výkony jsou velice slušné a celé drama na nich stojí. Jinak nic nového pod sluncem. U mě asi tak 3 a půl* ()

Riverin

Trochu chaotický film, ktorý vlastne ani nevie čím chce byť. Postava Jessici Lange mi prišla vrcholne blbá, ale zahrala ju celkom dobre. Záver bol pre mňa tiež trochu mimo, ale ak od tohto filmu nečakáte nejaké zázraky, môžete nenáročne zabiť 101 minút :) ()

valmet

Přestože mi Lange hrozně pila krev, stejně z ní člověk nemohl spustit oči. Nevím s jakými herečkami v jakých rolích v tom roce soupeřila o Oskara, ale asi jo. Jones taky ok. Navíc mám slabost pro filmy z tohoto období v Americe, takže dobrý. ()

PanIncognito

Tento svět je plný nepřirozenosti a švindlu, kdy největší zbraní vůči těmto aspektům je vášeň... přesně to film ukazuje. Režisér se ve svém posledním snímku nebojí tehdy vyloučeného tématu, a to je největší silou tohoto dramatu. Nejvíce si však cením výkonu, jenž svádí Jessica Lange (je zde báječně dravá a nebeská). :) (viděno s 2. dabingem) ()