poster

Operace "Blue Sky"

 • USA

  Blue Sky

 • Slovensko

  Operácia "Blue Sky"

Drama / Romantický

USA, 1994, 101 min

 • kaylin
  ***

  Herecky je snímek výborný. Jessica Lange a Tommy Lee Jones se k sobě zas tak skvěle nehodí, ale v tom je síla jejich vztahu. A také i příběhu, který mi ale přijde, že ztrácí hodně z toho, co chce sdělit - ty jaderné zbraně mi tu v konečném důsledku přijdou spíše navíc, než aby byly hlavním tématem, což je vlastně škoda.(26.2.2018)

 • Anderton
  ***

  Tommy Lee Jones to má doma podobne ťažké, ako napríklad Peter Falk vo Woman under influence. Lenže Richarson so Sarnerom nedokázali dodať jeho dilemám podobné reálne rozmery, ako Cassavetes. Film sa delí na dve dejové línie, ktoré sa pochopiteľne v závere spoja, aby to dávalo zmysel. Možno na väčšom priestore by podobná zápletka vyznela lepšie, ale ja by som si oveľa radšej pozrel thriller, respektíve súdnu drámu, reagujúcu na nehodu počas pokusu. 50. roky bez nagelovaných elvisovských frajírkov nahradených uniformovanými elegánmi z armády majú tiež svoje čaro.(8.9.2016)

 • mm13
  *****

  Film, ktorý smrdí alebo vonia človečinou podľa toho, kto si v akom uhle nastaví svoje čuchové receptory a nakoľko bude ochotný sa so svojim vnemom pohrávať, koľko tomu dá času... a tiež v neposlednom rade: aký bude vo svete týchto pachov skúsený! Ja som sa od šľapky v mojich osemnástich dostal cez poľutovaniahodného chumaja okolo tridsiatky až k plnému rešpektu a obdivu ku obom a na štvrtýkrát si tragiku ich príbehu snáď konečne vychutnám naplno, bez rušivých (pretože pomýlených) emočných záchvatov. Ambivalentné, ako život sám! Na oblohu s nimi, hneď vedľa najväčších mileneckých dvojíc od úsvitu vekov!(20.1.2019)

 • Gilmour93
  **

  Atomový vědec T.L.Jones v marné snaze zkrotit nespoutanou energii reaktoru Jessicy Lange. Nepříliš záživné drama, které se dlouhou dobu pohybuje po dvou oddělených liniích (rodinné turbulence, jaderné testy) a nutno podotknout, že ani po jedné z nich pořádně. To, že je nakonec dosti směšným způsobem propojí a Liz Taylor profesora Izotopa vyráží s úsměvem na rtu směr slunná Kalifornie, mé vnímání Richardsonova posledního snímku už nevylepšilo, spíše naopak.. Faidra, jako tradičně, hlavičku hřebíčku nešetřila, ovšem možná kombinace č.3 - cuchta v salóně, děvka v kuchyni, dáma v ložnici - vypadá na papíře ještě děsivěji..(2.7.2012)

 • mat.ilda
  ***

  Dovedu si představit, že bych Blue Sky mohla vidět znovu. Když pominu okolní omáčku s nudou života důstojnických rodin na vojenské základně a sblížení teenagerů, následované rozčarováním nad morálkou rodičů, kteří zde zastupují ono obskurní bla bla bla... pořád zbývá stoický vědec Marshall a především jeho žena Carla s vizáží Marylin Monroe, nad jejímž výstupem v novém domově bledne závistí každá pokročilejší hysterka, a která je přitom tak sladká, že si celkem dlouho nepřejete, aby jí Hank nafackoval. A když s koncem předvede odvahu dosáhnout svého tím svým milým, pitomým způsobem, musíte ji prostě milovat - tak, jako Hank.(4.8.2010)

 • - Jessica Lange za svou roli získala Oscara, Zlatý globus, cenu na Los Angeles Film Critics Association Awards a Sant Jordi Awards. (Terva)

 • - Film byl dokončen již roku 1991, ale kvůli bankrotu společnosti Orion Pictures byl uveden do kin až v roce 1994. (..Lucas..)

 • - Poslední film režiséra Tonyho Richardsona, který zemřel na AIDS v roce 1991, tři roky před uvedením filmu. (..Lucas..)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace