Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Píše se rok 1962 - éra nukleárních testů, tajných vojenských informací, éra Marylin Monroe. Armádní vědec Hank (Tommy Lee Jones - Nebezpečný klient, Uprchlík) a jeho krásná žena Carly (Jessica Lange) jsou spolu s dvěma dcerami přesunuti podle armádního nařízení do Alabamy. Cardy, excentrická a plná energie, je ráda středem zájmu. Její chování vyvrcholí milostnou pletkou s velitelem základny (Powers Boothe). Poté, co Hank zjistí, že někteří civilisté byli zasaženi a kontaminováni při jaderném testu, je okamžitě prohlášen za nervově nemocného a odvezen do armádní nemocnice na "sledování". Jedinou osobou, která ho může zachránit, je jeho žena. Nyní musí Carly zaměřit veškerý svůj temperament a energii na boj proti armádní byrokracii a pokusit se osvobodit svého muže. (Bonton Home Video)

(více)

Recenze (32)

Gilmour93 

všechny recenze uživatele

Atomový vědec T.L.Jones v marné snaze zkrotit nespoutanou energii reaktoru Jessicy Lange. Nepříliš záživné drama, které se dlouhou dobu pohybuje po dvou oddělených liniích (rodinné turbulence, jaderné testy) a nutno podotknout, že ani po jedné z nich pořádně. To, že je nakonec dosti směšným způsobem propojí a Liz Taylor profesora Izotopa vyráží s úsměvem na rtu směr slunná Kalifornie, mé vnímání Richardsonova posledního snímku už nevylepšilo, spíše naopak.. Faidra, jako tradičně, hlavičku hřebíčku nešetřila, ovšem možná kombinace č.3 - cuchta v salóně, děvka v kuchyni, dáma v ložnici - vypadá na papíře ještě děsivěji.. ()

classic 

všechny recenze uživatele

Film,ktorý je preto taký zaujímavý,lebo Jessica Lange je vynikajúca herečka aj z Pollackovho Tootsie,za ktorý získala Oscar,tento je o poznanie „lepší” hneď od úvodnej scény som sa naladil na notu,ktorá je extrémne sexy,a ja som si to užíval... A pritom,Tony ma sklamal s Tomom Jonesom(čudujem sa,koľko nudy sa tu skrýva so 4.oscarmi),ale tu je Tommy Lee Jones,ktorý si nenechá sra(.) na hlavu.Ale Jessica je taká nadržaná a nadržaní sú všetci jej opačného pohlavia,že dochádza ku konfliktom,hádkam,že pokiaľ chcú zažehnať manželskú krízu,bude sa musieť ona snažiť,lebo sú vo veľkých problémoch... Chcela byť „herečkou” v Hollywoode ako jej idoly Bardot,Monroe,či Taylor(kopíruje ich účesy...),ale ja viem,že Jessica je v tomto filme presne ako ony,t.j príťažlivá,hysterická,drzá,zvodná... a tancovať by som si zatancoval,aj keď som v tomto smere drevo,jej tanec rozpáli aj 90 ročného dedka,ktorý by vyšiel na parket ako 20 ročný junák...Jessica je ako Marilyn. Len rozdiel je v tom,že Monroe je večná klasika a Lange je v tieni jej rovesníčok,ale podotýkam,že tento film je pre mňa ako„Modrá jasná bez jediného mráčika čistá obloha...” ()

Reklama

zette 

všechny recenze uživatele

Film, ktery se plne nevenuje ani jaderne problematice v armade, ani manzelskemu vztahu (ktery me prekvapive, diky vynikajici Jessicy Lange zajimal vice), coz je skoda. Od filmu jsem vsak vubec nic necekal a prijemne me prekvapil, slusne herecke vykony, nenudil jsem se. Jen nemuseli delat ze zaveru happy end. ()

mat.ilda 

všechny recenze uživatele

Dovedu si představit, že bych Blue Sky mohla vidět znovu. Když pominu okolní omáčku s nudou života důstojnických rodin na vojenské základně a sblížení teenagerů, následované rozčarováním nad morálkou rodičů, kteří zde zastupují ono obskurní bla bla bla... pořád zbývá stoický vědec Marshall a především jeho žena Carla s vizáží Marylin Monroe, nad jejímž výstupem v novém domově bledne závistí každá pokročilejší hysterka, a která je přitom tak sladká, že si celkem dlouho nepřejete, aby jí Hank nafackoval. A když s koncem předvede odvahu dosáhnout svého tím svým milým, pitomým způsobem, musíte ji prostě milovat - tak, jako Hank. ()

kaylin 

všechny recenze uživatele

Herecky je snímek výborný. Jessica Lange a Tommy Lee Jones se k sobě zas tak skvěle nehodí, ale v tom je síla jejich vztahu. A také i příběhu, který mi ale přijde, že ztrácí hodně z toho, co chce sdělit - ty jaderné zbraně mi tu v konečném důsledku přijdou spíše navíc, než aby byly hlavním tématem, což je vlastně škoda. ()

Galerie (28)

Zajímavosti (3)

  • Film byl dokončen již roku 1991, ale kvůli bankrotu společnosti Orion Pictures byl uveden do kin až v roce 1994. (..Lucas..)
  • Jessica Lange za svou roli získala Oscara, Zlatý globus, cenu na Los Angeles Film Critics Association Awards a Sant Jordi Awards. (Terva)
  • Poslední film režiséra Tonyho Richardsona, který zemřel na AIDS v roce 1991, tři roky před uvedením filmu. (..Lucas..)

Reklama

Reklama