poster

Zátoka ticha

 • USA

  Mean Creek

 • Velká Británie

  Mean Creek

Drama / Krimi

USA, 2004, 86 min

Scénář:

Jacob Aaron Estes

Kamera:

Sharone Meir

Hudba:

tomandandy
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • sedm.1
  ****

  Co musím na Zátoce ticha ocenit nejvíc,je jeho pomalu a o to tísnivěji budovaná atmosféra,gradující síla očekávaného činu je na hranici maximálního napětí a samotný čin je pak mrazivý jak arktická zima.Bohužel,poté nastane mírný sešup dolu a zbývající stopáž zabývájící se následky a osudy viníků už zdaleka nemá takovou sílu (ovšem tomu už autoři nevěnovali naštěstí ani takový časový prostor). Nicméně jde o velmi silný film,plný emocí a dusné atmosféry.K tomu všemu přispívá i velmi trefný výběr kvalitních dětských herců a hudby.(21.12.2007)

 • *CARNIFEX*
  **

  Sama niekoľko krát v škole napadol neustále prepadajúci, problematický spolužiak George. Poprosí svojho staršieho brata aby mu spolu s jejo kamarátmi pripravili ponaučenie na ktoré len tak nezabudne. Obyčajný žart sa však skončí tragicky a niet cesty späť. Ak je toto horor tak čo je potom ALPHA DOG, ktorý sa napätím či zvrátenosťou deja nedá ani len porovnať. Z môjho pohľadu priemerný snímok popri ktorom som si vybavil niekoľko telefonátov a sms. Jediné čo sa tomuto filmu podarilo rovnako ako pri už spomínanom snímku, je zamyslieť sa nad touto zvrátenou dobou v ktorej vyrastá dnešná mládež. Snáď JA nebudem tak ľahostajný k svojim deťom - 50%.(1.4.2013)

 • venison
  ****

  Atmosférou poetického mládí podtrženém tragickou událostí tohle (bohužel) neprůbojné drama vzdáleně připomíná Kingovo "Stůj při mě".. "Zátoka ticha" se může pochlubit poctivým příběhem, super atmosférou a báječnými hereckými výkony vycházejících hvězd.. Jediné, co mne kapku zamrzelo byl příliš uspěchaný konec.. "Zátoka ticha" by si rozhodně zasloužila dvojnásobnou stopáž, ve které by se mohli tvůrci vyřádit také v soudní síni..(11.3.2017)

 • Triny
  ****

  Vždycky jsem si říkala, že já na drama moc nejsem, ale tenhle snímek se mi moc líbil.. Atmosféra filmu je nádherně napjatá, charaktery mladých herců, krásně různorodé, a to všecko dohromady funguje tak, že se neustále sami sebe ptáte, jak to bude dál, co asi teď udělají, no to snad nemyslí vážně..... určitě jsem to neviděla naposledy..(24.1.2009)

 • heyda
  ***

  Ten potenciál byl docela velký, námět měl něco do sebe, bohužel zpracování žádná sláva (film o 86 minutách takovýho žánru přece nudit nesmí). Holt chyběla zručná ruka režiséra, která by tomu dala větší spád a napětí. Ale to už je jedno. Když posčítám klady a odeču zápory, tak se dostanu na nějakých 60%(16.1.2016)