Zátoka ticha

USA, 2004, 86 min

Jacob Aaron Estes

Sharone Meir

tomandandy

Co musím na Zátoce ticha ocenit nejvíc,je jeho pomalu a o to tísnivěji budovaná atmosféra,gradující síla očekávaného činu je na hranici maximálního napětí a samotný čin je pak mrazivý jak arktická zima.Bohužel,poté nastane mírný sešup dolu a zbývající stopáž zabývájící se následky a osudy viníků už zdaleka nemá takovou sílu (ovšem tomu už autoři nevěnovali naštěstí ani takový časový prostor). Nicméně jde o velmi silný film,plný emocí a dusné atmosféry.K tomu všemu přispívá i velmi trefný výběr kvalitních dětských herců a hudby.(21.12.2007)

• *CARNIFEX*

Sama niekoľko krát v škole napadol neustále prepadajúci, problematický spolužiak George. Poprosí svojho staršieho brata aby mu spolu s jejo kamarátmi pripravili ponaučenie na ktoré len tak nezabudne. Obyčajný žart sa však skončí tragicky a niet cesty späť. Ak je toto horor tak čo je potom ALPHA DOG, ktorý sa napätím či zvrátenosťou deja nedá ani len porovnať. Z môjho pohľadu priemerný snímok popri ktorom som si vybavil niekoľko telefonátov a sms. Jediné čo sa tomuto filmu podarilo rovnako ako pri už spomínanom snímku, je zamyslieť sa nad touto zvrátenou dobou v ktorej vyrastá dnešná mládež. Snáď JA nebudem tak ľahostajný k svojim deťom - 50%.(1.4.2013)

Atmosférou poetického mládí podtrženém tragickou událostí tohle (bohužel) neprůbojné drama vzdáleně připomíná Kingovo "Stůj při mě".. "Zátoka ticha" se může pochlubit poctivým příběhem, super atmosférou a báječnými hereckými výkony vycházejících hvězd.. Jediné, co mne kapku zamrzelo byl příliš uspěchaný konec.. "Zátoka ticha" by si rozhodně zasloužila dvojnásobnou stopáž, ve které by se mohli tvůrci vyřádit také v soudní síni..(11.3.2017)

Vždycky jsem si říkala, že já na drama moc nejsem, ale tenhle snímek se mi moc líbil.. Atmosféra filmu je nádherně napjatá, charaktery mladých herců, krásně různorodé, a to všecko dohromady funguje tak, že se neustále sami sebe ptáte, jak to bude dál, co asi teď udělají, no to snad nemyslí vážně..... určitě jsem to neviděla naposledy..(24.1.2009)

Ten potenciál byl docela velký, námět měl něco do sebe, bohužel zpracování žádná sláva (film o 86 minutách takovýho žánru přece nudit nesmí). Holt chyběla zručná ruka režiséra, která by tomu dala větší spád a napětí. Ale to už je jedno. Když posčítám klady a odeču zápory, tak se dostanu na nějakých 60%(16.1.2016)