Zůstane to mezi námi

Zostane to medzi nami

Drama / Romantický

Slovensko / Česko, 2004, 100 min

• Smok

Srtašné. Kompletne celé zle. Miro Šindelka má možno diplom zo streleckého krúžku, ale určite nie zo školy. V podstate až tak zlých hercov vo filme nemal, ale výsledok? Nedá mi nespomenúť výkon Danice Jurčovej, ktorá tu mala zvádzať dvoch mužov, ale z ktorej sála erotický náboj ako z telegrafného stĺpa. Namiesto honoráru mala dostať mesiac verejno prospešných prác. Za čo potom dávam 1*? Za Mariána Vargu za organom, ale ten tam bol asi minútu :((30.11.2008)

• curunir

Keď už človek nevie čo s načatým nudným sobotným večerom, zapne telku a pozerá prvú vec, na ktorú natrafí. Tento ,,film" bol natoľko zlý, že mi dokonale zlepšil moju poklesnutú náladu a len som krútil hlavou a smial sa nad týmto všetkým. Na danú tému to vôbec nemalo žiadnu šťavu, navyše po 15-tych minútach som mal dojem, že ho sledujem už asi hodinu. Miestami ako tak za niečo stála kamera i v nej však bolo cítiť, že väčšina záberov je kompozične spravená veľmi nasilu. Nakrúcanie v Auparku už ani nemohlo byť sproklamované viacej a autor hudby si asi pri jej skladaní dával LSD. Scenár a réžiu ani spomínať nebudem, pretože ako Slovák nechcem natoľko urážať naše veci. Herecké obsadenie to už je poriadna zmeska, najviac potešia úlohy tých fasa ľudí ako Noga, Gučík a ďalší, po prípade to, že väčšina našich herečiek je tu vykreslených ako nejaké lacné ku*vy. Mnoho postáv ako napr. Studenková (haha zabudli ju tu napísať) a Paulovič je to absolútne zbytočných. Najlepší tak bol Varga v úlohe organistu na pohrebe.(30.11.2008)

• Terminus

Ohlasy vyjadřující se ke slovenskému filmu Zostane to medzi nami se až komicky opakují - píší o nepovedeném pokusu o dobovou výpověď a především akcentují neutěšený stav slovenské kinematografie. (Nejzajímavější recenze vyšla z pera Petera Jakuše - viz web biograph.phil.muni.cz.) Smysluplnější jsou pak relativně časté paralely s Jakubiskovým Post Coitum, kterýžto film se ve (vyčpěle) symbolických výjevech navážel do dehumanizovaných mezilidských (sexuálních) vztahů. I příběh Zostane.. se točí okolo (v úvodních titulcích a na plakátech výtvarně zdůrazněného) milostného trojúhelníku - tedy motivu mnohokrát ztvárněného, ale stále potenciálně poutavého. Je však tento film skutečně kritikou konzumního života (či pokusem o ni)? Neměli tvůrci v plánu ze scénáře filmové teoretičky Slaveny Pavláskové udělat leccos jen ne generační výpověď? Opravdu věříte tomu, že účast sexuologa Uzla, Zuzany "peržíčko" Belohorcové či klavíristy Mariana Vargy jsou kroky seriózního castingu? Nezdá se vám, že přísaha na zdraví otce, který je podle všeho prožraný rakovinou, už je za hranicí kritiky povrchního života? Nezdá se vám, že kritika tohoto filmu coby "nepravdivého a vyspekulovaného" není na místě? Ačkoliv Zostane to medzi nami nepovažuji za příliš poutavý film (místy je přes svižný střih i nudný), cítím potřebu upozornit na to, že není tím, čím se na první pohled zdá být. Zostane to medzi nami je při hlubším sledování těžko uchopitelný film - snad i proto se recenzenti příliš nepouštěli do broušení svého ostrovtipu. Odpusťte si proto i vy zlomyslné poznámky o nízké návštěvnosti ve slovenských kinech a dejte tomuto filmu šanci. Pro jistotu ale až při uvedení v televizi. Té více než stovky za lístek do multikina byste vlastně mohli litovat. vp 9.6.2005(12.6.2005)

• DJ Kritik

Plejáda kedysi populárnych hercov, ktrorí snáď hľadajú každú možnú príležitosť prezentovať sa vo filme, ale toto sa nedá nazvať ani odpadom. Bezduché scény, nezmyslené dialogy plné pubertálnych vtípkov /ale značne otrepaných/, vulgarizmy, vychádzajúce z úst T. Hanáka nedávajú žiaden zmysel, tak ako striptízový tanec okolo tyče M. Dlouhého. Majster Šindelka radšej už nie.(21.11.2007)

Vůbec ne špatný česko-slovenský film (všechny hlavní role hrají Češi, kromě Danici), ve kterém se postavy jmenují stejně jako jejich herečtí představitelé, svícení je záměrně (aspoň doufám, docela mi to tam sedělo, pokud to nebyl záměr tak jsou autoři idioti) slabé a většina scén tone v pološeru, případně před světlým pozadím defilují stínované postavy, sem tam se objeví nějaké to cameo (Uzel mě rozsekal a Belohorcová svou call girl zahrála tak dobře, že jsem ji vůbec nepoznal). Bratia Slováci se mě teď nejspíš pokusí umlátit, ale tohle je spolu s O dvě slabiky pozadu jeden z nejlepších slovenských filmů za posledních pár let.(15.7.2009)

• - Film byl natočen v Bratislavě. (Luky-7)

• - Všechny hlavní postavy mají shodné křestní jméno s jejich hereckými představiteli. (Milan25)