Zůstane to mezi námi

Zostane to medzi nami

Drama / Romantický

Slovensko / Česko, 2004, 100 min

• curunir

Keď už človek nevie čo s načatým nudným sobotným večerom, zapne telku a pozerá prvú vec, na ktorú natrafí. Tento ,,film" bol natoľko zlý, že mi dokonale zlepšil moju poklesnutú náladu a len som krútil hlavou a smial sa nad týmto všetkým. Na danú tému to vôbec nemalo žiadnu šťavu, navyše po 15-tych minútach som mal dojem, že ho sledujem už asi hodinu. Miestami ako tak za niečo stála kamera i v nej však bolo cítiť, že väčšina záberov je kompozične spravená veľmi nasilu. Nakrúcanie v Auparku už ani nemohlo byť sproklamované viacej a autor hudby si asi pri jej skladaní dával LSD. Scenár a réžiu ani spomínať nebudem, pretože ako Slovák nechcem natoľko urážať naše veci. Herecké obsadenie to už je poriadna zmeska, najviac potešia úlohy tých fasa ľudí ako Noga, Gučík a ďalší, po prípade to, že väčšina našich herečiek je tu vykreslených ako nejaké lacné ku*vy. Mnoho postáv ako napr. Studenková (haha zabudli ju tu napísať) a Paulovič je to absolútne zbytočných. Najlepší tak bol Varga v úlohe organistu na pohrebe.(30.11.2008)

• DJ Kritik

Plejáda kedysi populárnych hercov, ktrorí snáď hľadajú každú možnú príležitosť prezentovať sa vo filme, ale toto sa nedá nazvať ani odpadom. Bezduché scény, nezmyslené dialogy plné pubertálnych vtípkov /ale značne otrepaných/, vulgarizmy, vychádzajúce z úst T. Hanáka nedávajú žiaden zmysel, tak ako striptízový tanec okolo tyče M. Dlouhého. Majster Šindelka radšej už nie.(21.11.2007)

• Smok

Srtašné. Kompletne celé zle. Miro Šindelka má možno diplom zo streleckého krúžku, ale určite nie zo školy. V podstate až tak zlých hercov vo filme nemal, ale výsledok? Nedá mi nespomenúť výkon Danice Jurčovej, ktorá tu mala zvádzať dvoch mužov, ale z ktorej sála erotický náboj ako z telegrafného stĺpa. Namiesto honoráru mala dostať mesiac verejno prospešných prác. Za čo potom dávam 1*? Za Mariána Vargu za organom, ale ten tam bol asi minútu :((30.11.2008)

Vůbec ne špatný česko-slovenský film (všechny hlavní role hrají Češi, kromě Danici), ve kterém se postavy jmenují stejně jako jejich herečtí představitelé, svícení je záměrně (aspoň doufám, docela mi to tam sedělo, pokud to nebyl záměr tak jsou autoři idioti) slabé a většina scén tone v pološeru, případně před světlým pozadím defilují stínované postavy, sem tam se objeví nějaké to cameo (Uzel mě rozsekal a Belohorcová svou call girl zahrála tak dobře, že jsem ji vůbec nepoznal). Bratia Slováci se mě teď nejspíš pokusí umlátit, ale tohle je spolu s O dvě slabiky pozadu jeden z nejlepších slovenských filmů za posledních pár let.(15.7.2009)

• Triple H

Kúpil som si to v stánku za pajcku a veru- nebanoval som. :-) Zo začiatku som mal ešte celkom pozitívny pocit- páčili sa mi úvodné titulky a k nim elektronická hudba. Páčil sa mi aj počiatočný dej- Hanákov pokus o samovraždu, ktorú mu pokazila neuveriteľná náhoda, ktorá sa potom začala komplikovať. Cameo Rasťa Piška ma dokonca pobavilo- tomu hovorím "real estate agent". :-)) Ale potom sa to všetko rozsype. Šindelka ako blázon cpe do filmu akýkoľvek nápad má a výsledný dej je neskutočný maglajz s tak prehnane širokým záberom, že v konečnom dôsledku nefunguje nič. Spočiatku zaujímavá elektronická hudba začne postupne liezť na nervy, no a keď Michal Dlouhý rozbalí svoj striptíz, tak už som naozaj len čumel. To bolo ťažké WTF. A Michalom Dlouhým sa dostávam pekne k hercom, ktorí sú...snaživí a robia čo môžu, ale zázraky sa robiť skrátka nedajú. Tomáš Hanák z toho vychádza najlepšie a fakt, že tento chlapík so cťou zahral svojho DJ-asi niečo vypovedá o jeho kvalitách. Jurčová a Dlouhý sa tiež snažia, ale u nich to miestami zahapruje. Takisto je vo filme prehnane veľa cameo vystúpení. Film sa pomaly stáva prehliadkou známych ľudí. Radim Uzel? Michal Gučík (ten bol teda ale sakra vypečený)? Marek Vašut (detektív v Bratislave- ehm, OK)? Marián Varga? Absolútne zbytočné. Ako všetky ostatné, len niektoré boli samo o sebe aj podarené - Matej Landl (ten bol dobrý), Zuzana Belohorcová (kupodivu adekvátne zvolená svojej postave) a potom už spomenutý Rasťo Piško, ktorý naozaj zaválel. Takže- takto nie. Pokusy o moderný film sa cenia, ale z tohto je očividné, že Šindelka sa až priveľmi kŕčovito snažil vyrobiť akýsi slovenský Trainspotting krížený s Americkou krásou krížený s Fight Clubom krížený so Samotármi. A nefunguje to. Pár dobrých nápadov, ale absolútne zaniknú. A nabudúce poprosím normálny scenár s logickým jednaním hlavných postáv. A faktu, že Au Park (slovenská verzia amerických malls) je tu za hyper-moderné, vychytené cool miesto sa za pár rokov budú všetci asi dobre smiať. Dúfajme.(13.8.2008)

• - Všechny hlavní postavy mají shodné křestní jméno s jejich hereckými představiteli. (Milan25)

• - Film byl natočen v Bratislavě. (Luky-7)