poster

Bob a Bobek - králíci z klobouku (TV seriál)

 • slovenský

  Bob a Bobek

 • slovenský

  Bob a Bobek králiky z klobúka

Animovaný / Komedie / Rodinný

Československo, 1979, 39x8 min

Scénář:

Jiří Šebánek

Hudba:

Petr Skoumal

Hrají:

Josef Dvořák
(další profese)
 • kingik
  ***

  Teda, že bych byl z tohohle večerníčkovského seriálu na větvi, tak to teda rozhodně ne. Hlavně Josef Dvořák ho vypraví mistrně a dal filmu výraz, který tak nějak právě chybí. Stereotypní začátek s rozcvičkou Boba a Bobka mě vždycky bavil, ale to ostatní už tolik ne. Ujde to, ale já na ty kreslené věci nejsem. Nudil jsem se.(12.12.2009)

 • josieaddms
  ****

  Jako dítě jsem byla často nemocná, a většinou jsem celé dny a noci koukala na večerníčky. Jeden z nich byl i Bob a Bobek. Jsou určité i pěkné vzpomínky, co mám na tenhle milý dětský seriál plný bláznivých a vtipných situací, ale žel mnoho vzpomínek je spíš nepříjemných a smutných. Ale jako seriál -který přece nemůže za můj zdravotní stav v dětství- je to myslím velmi příjemné, milé a zábavné. Navíc v Čechách už dnes kultovní.(10.1.2012)

 • Tosim
  *****

  Jeden z nejlepších Večerníčků. Můžeme si všimnout zajímavého úkazu, že zvířátka (mluvící) působí v našem světě (mezi lidmi) naprosto přirozeně. Navíc se příběhy nesnaží moc "vychovávat" (stačí si vzpomenout na Bobka a jeho ranní vstávání.) Jiří Dvořák to nádherně namluvil a Vladimír Jiránek perfektně nakreslil. Docela by mě zajímalo, co na příhody králíků říká onen kouzelník Pokustón :-)(26.9.2003)

 • C0r0ner
  *****

  Parádní Večerníček, který je i po skoro čtyřiceti letech oblíbený. Je to nepochybně skvělým nápadem, skvělým dabingem a skvělým scénářem, což už se u dnešních pohádek moc říct nedá. Jen mě mrzí, co s tímhle seriálem v rámci globalizace televize v roce 2003 udělala a jak úplně zničila původní ideu. 95%(14.10.2016)

 • Lord.Speedr
  *****

  Bob a bobek je podle mého jeden z nejlepších večerníčků, tak jako např. Pat a Mat. Dva králičci, kteří si zacvičí, pak se domluví kam poletí, prožijí tam krásné chvíle a nakonec se zase vrátí, tohle stále dokola. Animace je nádherna, dabing se mi také velmi líbil no a ta hudba, tím si člověk osvěží tu dobu večerníčků. :-)(28.4.2013)

 • - Bob a Bobek se stali oficiálními maskoty na MS v ledním hokeji pro rok 2015 konaném u nás v České republice. Jedná se o raritní záležitost, jelikož až doposud byl pokaždé maskotem pouze jeden tvor. Bob a Bobek tak mají v této záležitosti prvenství. Prvenství mají ale i v tom, že se jedná o první postavičky, které mají původ u televize a nebyly tak vytvořeny pouze pro MS v ledním hokeji. (Zdroj: sport.cz) (P. J. D.)

 • - V epizodě "U pumpy" si Bobek píská melodii ze seriálu Maxipes Fík (od r. 1976). Autorem hudby k oběma seriálům je Petr Skoumal. (Stejšn)

 • - Králici majú jednoduchú a štýlovú podobu vďaka autorovi kreslených vtipov Vladimírovi Jiránkovi. (kacer4)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace