Vraždy na Rue Morgue

(TV film)
  • Česko Vraždy v ulici Morgue (více)

Jedné obzvlášť temné noci probudí obyvatele pařížské ulice Morgue děsivé zvuky vycházející z domu, kde žije osamělá stará dáma se svou dcerou. Když lidé dorazí do třetího patra, odkud srdceryvné zvuky vycházely, vidí už jen stopy po masakru. Jednu z žen násilník zardousil a nacpal do komína jako panenku, druhé uřízl břitvou hlavu. Na případ jsou nasazeni nejschopnější policisté, ale vyšetřování vraždy, záhadné ve všech ohledech, zůstává stále ve slepé uličce. Naštěstí se začne podivným mordem zabývat velký policejní detektiv 19. století Auguste Dupin. (oficiální text distributora)

kritiklon

Jako horor by to ode mě mělo 2* za 35% a víc bych se s tím nemazal! Ale když to beru jako detektivku ke které to má blíže tak dám 3* a 56%. Nic co bych musel vidět znova. ()

_aandyy_

Wow, takže opičák... Příliš racionální!! Bohužel jsem teď zhlédla film, přestože se tak dlouho těším, až budu mít čas přečíst knižní předlohu. Jsem na sebe celkem naštvaná, ale po přečtení knihy ráda srovnám. Upřímně - čekala jsem absolutně jiného vraha než jakési zvíře... K tomu "mysterióznu" mi to takto opravdu nesedne. Jiné zpracování Poeových příběhů jako Zánik domu Usherů nebo Jáma a kyvadlo z dřívějších let jsou pro mě oproti tomuto podání famózní... Ne že by se mi toto přímo nelíbilo, ale pakliže někdo filmuje Poea, čekala bych určitě víc... Možná působivější hudbu nebo větší napětí. Tady snímek bohužel mírně pokulhává. Jinak hodnotím jako docela průměrné, v podstatě celkem vydařené, možná stojící za další podívání... ()

Zerthimon

Nudné, předvídatelné, zcela bez atmosféry. To ta povídka rozhodně nebyla. Navíc zle zahrané a u nás ještě hůř nadabované. ()

Anio

Máte rádi detektivky? Bezva! Nevadí vám, že herci si vybrali dovolenou, ale zapomněli odejít ze scény? Říkáte, že nejdůležitější je příběh? Super! Ale kdež, vždyť ani ten děj není tak důležitý, hlavně že se v té bedně něco hýbe, že? Úžasný, tak to je tenhle film přímo pro vás! ()