Nikdo tě nezachrání

• USA No One Will Save You (více)
Trailer 1

VOD (1)

Nikdo tě nezachrání je film o talentované mladé ženě Brynn, jež se vzdálila své komunitě. Osamělá žena plná naděje nachází útěchu v domě, kde vyrůstala, avšak vyruší ji podivné zvuky pocházející od vetřelců z jiné planety. Následuje akční utkání Brynn s mimozemskými bytostmi, které ohrožují její budoucnost a zároveň ji nutí čelit vlastní minulosti. (Disney+)

Trailer 1

TheEvilTwin

No One Will Save You je tak trochu jiná UFO žánrovka, která je hodně svá až alternativní (celý film je téměř bez jediného slova…), ale na druhou stranu se z hlediska vyobrazení vrací do původních kolejí a ukazuje emzáky jako ty divné šedé mužíčky lítající v talířích, což někdo sice kritizuje, ale já naopak oceňuji, jelikož poslední dobou je trendem ukazovat alieny jako co možná nejzvláštnější a nejvíc trendy kreatůry, ale od původní podoby se ustupuje. Díky své osobitosti je pak film celkem zapamatovatelnou a zábavnou jednohubkou, která se dále vymyká tím, že prakticky nonstop jede emzácké naháněčky po baráku a tím, že se zde nemluví, se film šikovně vyvarovává i výplňových míst a prakticky vše, co nám chce říct, nám podává úžasnou formou v podobě neustálého, perfektně šponujícího hudebního podkresu (a ten tady hraje obrovskou roli), emocí hlavní postavy a nebo šikovných hrátek s okolím. Ve výsledku jsem byl v průběhu filmu až nečekaně překvapen, o jak dobrý kousek vlastně jde, a to až do té doby, než všechny mé pozitivní pocity nakonec spláchlo sentimentálně odfláknuté finále, které celou předchozí napínačku říznutou akcí a skvělým vizuálem zruinovalo svým prapodivně natlačeným finálním putování do emočního nitra hrdinky a jejího bolestivého traumatu. (?????) Věčná škoda a promarnění šance vytvořit tady novou UFO áčkovou podívanou, kterých tady bohužel moc nevzniká… ()

Arsenal83

Ítí nemá rád hluchonemých či herečky, ktoré stratili scenár, lebo s dvomi replikami by sa text naučil aj Alzheimer sám. Hudobný dizajn však prebil nemotu, svoju atmosféru to určite má a aj bez slov sa dá pochopiť, že keď máš úzkostnú poruchu, liečba vesmírnym parazitom nie je to pravé orechové. Ale dá sa proti nemu bojovať a, ako sme videli, - dokonca aj mopom. ()

castor

Mrazivá (tématika znásilnění) dramatická série Neuvěřitelná či návykovost po americku v sérii Absťák. V obou případech se talentovaná Kaitlyn Dever dokonale vryla do paměti, ovšem na tohle stylistické cvičení divák naopak velmi rád a brzy zapomene. Od nějaké poloviny se totiž zoufale točíme v kruhu, snaha o rozebrání traumatu ústřední hrdinky úplně nevychází. Určitě je to symboličtější a promyšlenější, než to na první dobrou vypadá, nicméně to „propojení“ s mimozemskou invazí mě úplně nevtáhlo. Navíc si myslím, že tvůrci (mezi kterými tak nějak chyběl dramaturg) všechny žánrové karty vytasili příliš brzy. A jakási aura příslibu se poměrně časně rozplyne. Je to sice už pár dní, nicméně samotný závěr si už skutečně vůbec nepamatuju. Snaživé Kaitlyn Dever přeju pořádnou hlavní roli. ()

Gilmour93

Nečeká se dlouho na znamení a na tichém místě nebeská stvoření vyrážejí do akce. Sociální vyděděnec, říhající deathmetalový vokalista, agresivní skrček gremlinského typu, obří pavoučí jogínka či telepat kladoucí parazity. A pak se z trojky ve stylu home invasion stane čtverka, při které máte hádat, jestli je to všechno o mileniálech pod tlakem doby, zvídavé mimozemské rase studující neobvyklé chování jiných druhů, a nebo o něčem úplně jiném. A já to řeknu stejným počtem slov, kolik se objevilo ve filmu - je mi to absolutně putna. Vizuál není zlý, ale mít to plakát někde v zadní uličce za barem, Fox Mulder k tomu namíří proud moči.. ()

Davies182

Já celý život trpím akutním nedostatkem podobných filmů a cca milionem dalších řad Akt X k tomu. Tahle poetická vyvražďovačka hordy strašidelných emzáků rukou uťáplé panny na samotě u lesa naštěstí na chvíli zahnala absťák, chci ale víc. Mnohem víc!! Povídal bych si s režisérem o tom filmu dlouhé hodiny. A chtěl bych ho zažít na vlastní kůži. [Disney+] ()

• Mimozemský dizajn je do značnej miery založený na náčrtoch urobených v Amerike v 50-tych rokoch opísaných údajne unesenými ľuďmi a ľuďmi, ktorí mali blízke stretnutia tretieho druhu. (Arsenal83)
  • První okamžik oficiálního dialogu nastane až v čase 01:09:05. (Lajty)
  • V celom filme zaznie v origináli len 8 slov. (Arsenal83)