Nikdo tě nezachrání

• USA No One Will Save You (více)

Nikdo tě nezachrání je film o talentované mladé ženě Brynn, jež se vzdálila své komunitě. Osamělá žena plná naděje nachází útěchu v domě, kde vyrůstala, avšak vyruší ji podivné zvuky pocházející od vetřelců z jiné planety. Následuje akční utkání Brynn s mimozemskými bytostmi, které ohrožují její budoucnost a zároveň ji nutí čelit vlastní minulosti. (Disney+)

ohneta

Po spoustě letech film, KDE NEMUSIŠ UMĚT ANGLICKY, nečíst titulky a hledat dabing :) pROSTĚ němý horor, kde slyšíš jen kroky, bouchání, sem tam řev.. , ani hlavni hrdinka za celý film neřekne sprosté slovo, což se mě při sledování několikrát stalo. Vcelku ale kvalitně zpracovaný horor, kde padouši jsou asi ze začátku obyvatelé městečka, ale pak hlavně ufouni, ale závěr je zcela divoký a poslednich 5 minut, divných , ale poslední minuty i obyčejný člověk pochopí, že hrdinka vyhrála :D Prostě dobře zpracované, místy sakra napínavé, jen ten závěr .. ale i tak poctivé 4 hvězdy, což jednu hvězdu přidávám za to, že se na to může dívat i člověk, který neumí žádný jazyk na planetě Zemi :) GRR, GLOBLA, BLA, GR BLA .. FU GLA , To je jediné co se ve filmu ozývá, vedle vrzání dveří a kroků :D ()

loki3016

Sa hneď nepohnedkajte. V tejto dobe fakt klenot. Jasne, nesadne a hlavne nepochopi ho kazdy, ale aj tak je to kus dobrej filmarciny. Predstavte si ze by to bolo cele naopak.... ()

tomando1

Po prelustrovaní nadmerne pozitívnych reakcií amerického publika, filmových youtuberov, komentátorov na zhnitých paradajkách a názorov babky v jednote pridávam aj svoj bezvýznamný názor. Hlavne prvé spomenuté americké publikum kde je masívna základňa ufo pošukov hajpuje tento za mňa mierne podpriemerný thriller, nie horror /bože chráň/ do výšin nad letovú dráhu neidentifikovateľných objektov v tvare zabudnutej ponožky v koši na prádlo. Môj problém s týmto kúskom z podsérie alien abduction movies...Mimozemšťanov je veľa a príliš skoro. Veľa a skoro myslím, že v prvých 5 minútach je napätie preč. Ako nezhovorčivá slečna sama doma už nemám pochybyo tom že v kuchyni o pol noci pripravuje raňajky Gordon Ramsay ale šedivý mimozemšťan si skúša moje spodné prádlo. Ako divák ho vidím v dobre nesvietených detailoch, vidím kompletný dizajn a moja predstavivosť sa môže opäť preladiť a sústrediť na masturbáciu pri nemeckom porne. Celé zle..k samotnému dizajnu mimoňov..ok až na tu prerastený kobylku, ktorá dokáže do oblohy posielať gangsterské gestá je zvyšok ako uliatý do nejakej disneyovky a ne že ne...Áno teta nerozpráva, celý internet kvituje herecký výkon bez jediného slova...úprimne to ľubozvučné "fuck" najmä keď nešlo naštartovať auto tam neprirodzene chýbalo. Skrátka nereálne žeby ženička nekričala o pomoc a na polícii ju odradil jediný pľuvanec. Tak už aspoň dva nie ? Hlboká myšlienka ako výtlky na slovenských cestách na konci filmu...nikto ťa nezachráni, posolstvo v názve samotnom. Nikto ťa nezachráni, pred sebou samým a tvojím životom ani mimozemšťania i keď hlavnú protagonistku predsa len tak trochu vytrhli zo sociálneho dna v malej mestskej komunite a zapojili do matrixu s happy ending scenárom. Úprimne neviem či chcem ďalšie hlboké myšlienky a skryté významy v alien abduction vesmíre, asi odpoviem Nope. Chcem niečo blízko autentického zážitku aké by to asi bolo keby mi prerastený sivák chodil po dome a vypínal ističe, niečoho čo mi chodí po streche, niečo ma celé noci desí a len sem tam zahliadnem tieň, postavu v tme o ktorej budem pochybovať, že je ľudská a zobudiť sa a nechápať čo robí tá vypálená šípka ukazujúca na môj zadočný otvor, kruhy v obilí a...ok pozriem si teda The Signs máte pravdu...serus...2/5 keby sa dalo dám 2,5 ale 3 nie, tých 10% najviac dať nemôžem ()

BStone

Mám pro sci-fi a především ty mimozemské celkem slabost, takže na každou takovou žánrovku se těším. A musím říct, že zklamaný určitě nejsem. Mladá dívka sama ve velkém domě, na samotě, to nemohlo dopadnout špatně. A taky že ne. S Katlyn Dever měl rejža šťastnou ruku, protože ta téměř bez jediného slova s přehledem film utáhne. Jak lekačky, tak dramatickou rovinu. Je to slušně děsivé, hudba jen podtrhuje beznadějnou situaci. Mimozemští návštěvníci - kolonisté, jsou vydaření a přiměřeně odpudiví. Pointa se mi taky líbila, akorát je dost kosrbatá. Ve finále už Duffield lehce ztrácí dech. 65% ()

DyingAngel

Ufónska lahôdka. Scéna mimozemskej inseminácie je mimoriadne mrazivá a gigantický ufónček má neskutočné čaro. "Nikto ťa nezachráni" z vlastnej mizérie... Čo si asi tak alieni pomysleli, keď skúmali náš život a emócie? ()

Melber odpad!

Tohle se silně nepovedlo, to nejlepší z celého filmu představuje trailer a první hodina filmu, zbytek je nedomyšlený blaf který ani nedokáže hezky vyobrazit nějakého toho mimozemšťana a začne do toho míchat "background story" hlavní hrdinky, no mohl bych říci "vražedkyni" které nikdo nezpůsobil ani šrám, a spíše se zdálo že se jen přišli mužíčci zeptat na cestu do jiné galaxie ale ona je začne vraždit, no kdo by ne když jí i celé město pohrdá. Ale proč to celé na konci vypadá jako kdyby absolutně bez smyslu nechápu. A k tomu přičtěte fakt že za celý film uslyšíte tak dvě konverzace, zbytek je jen vzdychání a kašlání do prázda které v tomto filmu nefunguje. Pokud nejste závislí na UFO pornu tak tohle klidně přejděte, o nic nepřijdete. ()

goauld

Tak asi takhle... Pokud by tam nebylo až moc toho vyrabování Války světů (v podstatě stejná linka děje "ve sklepě" , nasávání lidí do talířů , "dlouhonožci/ručci"... atd) tak bych šel s hodnocení výše. Nicméně co se naopak musí ocenit, že i "němý" film může mít hutnou atmosféru. Hlavní představitelku mohla hrát klidně i madarka nebo ukrajinka a nikdo by to nepoznal :-) ...to i v našem kresleným krtečkovi je toho namluveno víc než zde :-D . Nicméně - jsou tu některé trochu "nelogické" přešlapy, a občas hrdinka se pasuje do role lovce emzáků, aniž by se jí v podstatě něco dále stalo. Každopádně v tomto případě jsem ani nemusel nějak extra přetáčet zrychleně děj (o nepodstatné části, jak už je jinde zvykem především v začátcích filmů), nebot vyjímečně se tam zbytečně neprodlužovalo zbytečnostma a "hlavní podstata" přišla už v osmé minutě ;-) Takže jsem s tímto dílkem celkem spokojen. ()

lukas.pukas.

Nakonec se z filmu vyklube neco co jste zase tak upně nečekali  , nicměne dalo se to , je to jeden z tech polemizačních vilmu o co tam vlastně jde , znovu bych se na to ale nekoukl ()

caerol

Je to asi jeden z nejlepších filmových počinů co jsem kdy o ufonech viděla. A vůbec  mi nevadilo, že je celý film němý, naopak to spíš přidalo na atmosféře až jsem měla husí kůži. Film mě bavil od začátku až téměř do konce, bohužel finále se vůbec nepovedlo a tudíž musím ubrat hvězdu. Díky tomu konci mám v sobě smíšené pocity a vlastně ani nevím co tím režisér chtěl říct, ale jinak to byla vcelku skvělá podívaná a určitě milovníkům scifi doporučuji. Líbilo se mi jak se to už po pár minutách rozjelo a byla z toho parádní naháněčka. Za mě jeden z opravdu top hororů, až na ten konec.... ()

Lubikem odpad!

Bezdialógové scifi o mimozemšťanoch tu ešte nebolo, a ani to ze ich ukázali hneď po 10 minútach, slečne sa podarilo aj pár zabiť, napätie tam bolo, ale to je asi tak všetko. ()

axolotllman

Nečekal jsem od toho vůbec nic a dostal jsem parádní UFO thriller, za mě spokejenost. Scénář ušel, hlavní hrdince jsem fandil celou dobu a závěr? No, proč vlastně ne. Díky za to. Jo a díky za tittulky: graves9 ()

Asgard

Narozdíl od převládajících názorů na hlavní postavu a vzhled mimozemšťanů, mně přišla protagonistka sympatická a uvěřitelná, a běžnost vetřelců mi zas přijde nerušivá. Celkem svižně to ubíhá a nebyl tam moment, kdy by mě film výslovně nudil. Bohužel tam ale byla spousta chvil, kdy jsem byl zmatený a ztrácel pojem o tom, co se nám vypravěč snaží říct. Každopádně předčilo mé očekávání. ()

alpaka

Divný film, ale mám takové které se vymykají normálu rád.  Hezké strašení, docela dost emzáků. Vcelku obstojný herecký výkon v hlavní roli. Hudba zajímavá ale ne moc osobitá. Krátká stopáž přispívá stravitelnosti absolutně mimózního konce. Pozor drobný spoiler: Asi nejmimóznějšiho konce jaký jsem kdy viděl, který mi spíš přišel jako "Už mě to dál nebaví hrát si na horror, zkusíme jiný žánr a tím to utnem." ()

CrazyMickal

Nemohu souhlasit s některými recenzemi zde uvedenými jako ODPAD! Film mi na téma SCI-FI přišel jako lepší průměr s originální a podařenou atmosférou i dějovou linkou. Nemusím tam mít neustále opakující se klišé páru nebo rodiny, kdy bojují o přežití s nudnými pasážemi, jak se milují a proč musí zemřít.... Zde je jedna hrdinka, která nemele aspoň NESMYSLY, ale převážně bojuje. Jak by se film dal udělat jinak víme samozřejmě všichni(po bitvě je každý generál). Mimozemšťani sice nebyli kdo ví jak originální, ale to jak se proměňovali mi bohatě stačilo k dobrému zážitku z filmu, který sem si musel pustit opakovaně. Konec byl trochu nevysvětlen, proč se "ufoni" rozhodli Brynn vrátit neinfikovanou parazitem na zem? Bylo to na základě její tragické vzpomínky? Invaze neměla za cíl lidi vyhubit, ale pouze si podmanit ty zlé a vytvořit na Zemi klid a mír? Dávám filmu palec nahoru a čtyři hvězdy k tomu :) ()

KarlN odpad!

Tak tenhle "film" je hodně nepovedená komedie...jakože do tohohle vážně někdo sypal peníze, nebo to natočili amatéři zadarmo? Panebože,už první okamžiky s emzákem zavání průserem a taky že jo. Vypadá to, jakoby se někdo vrátil do roku 95 a vygeneroval ho pro dětskou hru na Playstation. Vizuál děs a děj nuda, no zhovadilost hrozná! ()

ReMusiCZ

Dá se říci originálně zpracovaný film, inspirovaný zřejmě Válkou světů a Mužmi v černém, kde se prakticky nemluví a vlastně to ani nevadí, s formou vyobrazení mimozemšťanů, jak je asi známe nejčastěji včetně únosu do létajícícího talíře. Líbil se mi prakticky okamžitý rozjezd napětí a akce, ale vzhledem ke schopnostem mimozemšťanů nad nimi hlavní hrdinka vedla reálným pohledem nepravděpodobně, jelikož ji vlastně mohli kdykoli paralyzovat, leč toho tak úplně nevyužili a taky se jim to párkrát vymstilo. Trochu zklamán jsem však rozuzlením... ()

Dalajlada

Konečně film, kde ufouni mají velké hlavy a oči, unáší pomocí světla a nechávají po sobě vzory v trávě. Zajímal by mě názor jiných na závěr, protože mně přišlo, že šlo o další psychosondu a ufouni byli jen její alegorií. ()

Antimat

Poňal by som to ako ... "Signs"Len trošku viac napínavé s lepšími efektmi , ale o veľkej gore náloži hovoriť nejde,je to skôr lepší thriller,všetko sa deje v jednom dome s jedným dievčaťom... ()