Nikdo tě nezachrání

• USA No One Will Save You (více)

Nikdo tě nezachrání je film o talentované mladé ženě Brynn, jež se vzdálila své komunitě. Osamělá žena plná naděje nachází útěchu v domě, kde vyrůstala, avšak vyruší ji podivné zvuky pocházející od vetřelců z jiné planety. Následuje akční utkání Brynn s mimozemskými bytostmi, které ohrožují její budoucnost a zároveň ji nutí čelit vlastní minulosti. (Disney+)

Bozvav

Buď jsem hloupá já, nebo ten film, nebo možná jsme blbí oba.  Tak nějak jsem to nepochopila. Hlavní hrdinka i lezla na nervy, mimozemšťani vlastně také. ()

Rockerman

V podstatě jsem dostal víc, než jsem čekal a nebýt překlopení ze scifi hororu do melodramatu, dal bych asi čtyři. Moc hezký nápad natočit to bez dialogů, aspoň jsme byli ušetřeni všelijakých "i´m sorry", "musíme zmizet" a jiných hloupostí. "Ufouni" vypadali, jako by utekli z Hangáru 18, ale nevadilo to. Docela zábavné, až na ten udýchaný konec. ()

AnanAss

Hlavní hrdinka se sice má strach seznamovat s lidmi, ovšem zabíjení ufounů jí žádným problém nedělá. Mimozemský home invasion začne téměř okamžitě, komornost se pomalu začne vytracovat a následuje Invaze zlodějů těl. Postupně se poodhaluje i hrdinčina minulost a dostáváme se do její hlavy (nejen obrazně řečeno). Zamrzí zvolnění v druhé polovině a také zbytečné vsuvky, které se snaží snímek posunout jiným směrem, protože jak první střet, tak další noční scény s vesmírnými mužíky, jsou hodně atmosférické a byly zde rozhodně větší ambice. Důležitou složku hraje také hudební podkres, protože snímek neobsahuje téměř žádné dialogy (což je mimochodem super zpestření) a design samotných vetřelců… i když bejbyemzák působil divně, zato pavoučí macek potěšil. Stejně jako závěrečný (ne)happy end. ■ AnanAss‘s Score: 6/10 ■ ()

fixaman

Kaitlyn Dever je naprosto fantastická ve všem, v čem se objeví. Tady dokázala utáhnout celý film sama úplně bez dialogů a udržet moji pozornost do poslední sekundy. Pravda, mimozemšťani nebyli moc originální, ale jinak to byla parádní akční sci-fi a z Dever se vyklubala slušná novodobá Ripleyová. Bavilo mě to. ()

kkarx

Něco jako nízkorozpočtový Interstellar, v tom smyslu, že tam o to scifi vlastně nakonec taky moc nešlo. A mělo to skončit o pár minut dříve. Posledních pár minut silně mění tón filmu. ()

Wallis3 odpad!

Dá se říct že neverbální film, kde je víc povzdechů než slov. Příběh naroubováný na jakousi osobní tragédii, kdy holka zabije druhou, do toho se nacpou mimozemšťani aby nekterým do krku nacpali cosi? .... Já nevím. A ten konec? Budu rád, když mi ho někdo vysvětlí. Já žádnou pointu ani příběh nenašel. ()

figliar

Kombinácia filmov  Znamenia a Vojny svetov vo festivalom prevedení. Prostredie je temné a hororové, hlavná postava obstojná, aj keď tých 5 slov čo za film povedala nepotrebovalo extra zručnosti. Mimozemšťania vyzerajú fajn, niekedy až mrazivo, ale inak príbeh bola taká artová skomolenina. Pozrieť sa film dal, ale určite by som ho ďalej neodporúčal. ()

Johny M.

Přesně takhle se mi to líbí; úplně němá, zato vydatně nadupaná a napínavá 'alien invasion' záležitost a u mě adept na horor roku. A teď do mě v klidu naserte dalších 10 dílů. (livingblbovi se asi u filmu nepověnovala ségra, že ho tak zatratil.) Jo... a ta hudba... ta hudba! ()

kondor77

Obsah je psán distributorem filmu (už jsem poučený členy ČSFD) takže ho ignorujte. Nezáživný horor, kdy jen čekáte až hrdinka umře (nebo ne?). ()

Daiker

Emzacké porno, které tu nebylo od Znamení.... Vše šlape dobře, ale konec to zabil. Dostali jsme to, co chybělo ve Znamení. Akce a boj s mimozemšťany.... Ti byli děsiví a zvuky emzáků zněly nepříjemně. Hudba mohla být lepší. Mladá holka, která se obléká ve stylu 40. let a nemá mobil? Sorry, ale tohle je opravdové Sci-fi. Kdyby to zůstalo u survival thrilleru, tak jsem spokojený. Vadilo mi, že se tam nemluvilo a náznaky řeči jsme zvyklí vídat u kraťasů, které moc nemusím. No a pak je tu ten konec k zamyšlení, kde holčina v jakémsi kroji skotačí v muzikálové verzi šťastného konce... Co to kurwa bylo, to si měli nechat do nějakých art muzikálových sraček... Měla je pěkně pozabíjet a hotovo. Nějaké vyrovnání s minulostí atd. mě už vůbec nezajímalo.... Možná bych dal i plný počet, ale kvůli konci určitě ne.... ()

Vabr

Trailer ve mně vzbudil velikou touhu po nadupaném alien filmu, který tady dlouho nebyl. Představoval jsem si intenzivní podívanou s badass hrdinkou, která bude s mimozemšťany hrát hru na kočku a myš, ve které bude téměř nemožné vyhrát, ale hrdinka je jistým nadupaným způsobem přechytračí. Bohužel, neměl Duffield natolik vysoké ambice, aby film dokázal vystavět lepším způsobem, a tak nám servíruje v podstatě typický alien film, ve kterém nejsou vetřelci tajemní, psychologie postav nevýrazná a děj vcelku obyčejný. O hororovou senzaci se rozhodně nejedná, jelikož krve nebo něčeho horšího se zde nedočkáte. To by mi vůbec nevadilo, ale nebylo to tak vypjaté, jak by mohlo být. A hlavně závěr nás dovede k dost divnému konci, který by i jistý smysl a pochopení dával, kdyby byla hrdinka lépe prokreslena a motivace mimozemšťanů taktéž. Oceňuju však dobrý vizuál a téměř nulové dialogy, které nepůsobily otravně tlumeně, a ani nerušily. Dávám palec nahoru Kaitlyn Dever, která nás obstojně vedla celým filmem, přestože v něm toho moc neřekla. Vyhodnocení: Obávám se, že Pod vodou bylo jeho vrcholem ()

Hpatrik

Za mě nečekaně originální záležitost. Místy hororově mrazivé, jindy zas zábavné, stále ale naprosto nepředvídatelné. Fakt že se ve filmu neřekne jediné slovo, je pro mě velké plus. Daleko víc tím vyniknul skvělý herecký výkon Kaitlyn Dever. S finále spokojenost. Slabší 4. ()

helraiser

Naprosto v pohodě scifi o invazi emzaků klasického vzhledu s docela obstojnou atmosférou a s pár docela pěknými akčními scénami. ()

Likan7

Po první třetině jsem chtěl, ať ta pomalu ale jistě stále víc nudná naháněčka kolem baráku skončí, někdo promluví a něco mi vysvětlí. Alespoň špetku čehokoliv. A pak jsem začal litovat, že si raději Brynn furt nehraje na tu babu, protože tak šílená druhá polovina naprosto devalvuje ten sci-fi horor ze začátku. Nápad dobrý, nějaký půl hodinu trvající krátkometrážní film by byl skvělej, ale z těch 90 minut je tam snad dobrá polovina úplně o ničem a nudná. ()

Sharleen76

Máte rádi sci-fi? Tohle byla opravdová lahůdka. Originálně vybudovaný příběh, bez jediného dialogu.Tajemná atmosféra, skvěle zasazená hudba, efekty. Blízká setkání třetího druhu se vším všudy. Herečka v hlavní roli předvedla výkon hodný Jodie Foster. Dlouho jsem nic tak povedeného v daném žánru neviděla. Doporučuji.👌👽🔥 ()

messi@h

Mohlo se to zdát jako originální nápad - natočit SF horor v podstatě bez jediného slova. Ale byl to nápad nešťastný a ve výsledku působí jen rušivě. Ve filmu jsou situace, kdy je nereálné, že by nikdo nepromluvil, ale "na sílu" se v nich mlčí, protože to tak pan scénárista nebo pan režisér chtěl. Hlavní hrdinka drží basu a taky celou dobu mlčí jako zařezaná, i když se kolem ní hroutí svět. Tím se dostávám k druhému kameni úrazu - hlavní hrdinka, která v podstatě nesleze z plátna a emoční prožitek diváka tedy leží jen na ní. Pro takovouhle roli je třeba si vybrat někoho, koho si divák oblíbí a o koho se bude bát - a ne nesympatickou holku zřejmě s nějakou psychickou poruchou. Dílem je vinna osobnost herečky, dílem hloupý scénář. Nudný vzhled mimozemšťanů taky kladné body nepřidá, zajímavý byl snad jen poddruh připomínající dlouhýma nohama pavouka. Samotná kapitola je, že uchvatitelé světů si skoro nedokážou poradit s jednou autistickou holkou a ta jim celou dobu zle zatápí. Závěr nekomentuju, to je už taková ujetina ve stylu "nevím kudy kam, tak tam dám něco hodně mimo a budu se tvářit, jakože je to art". ()