Nikdo tě nezachrání

• USA No One Will Save You (více)

Nikdo tě nezachrání je film o talentované mladé ženě Brynn, jež se vzdálila své komunitě. Osamělá žena plná naděje nachází útěchu v domě, kde vyrůstala, avšak vyruší ji podivné zvuky pocházející od vetřelců z jiné planety. Následuje akční utkání Brynn s mimozemskými bytostmi, které ohrožují její budoucnost a zároveň ji nutí čelit vlastní minulosti. (Disney+)

xxmurphyxx

Akože ja som spoko, dosť spoko. Film ma veľmi milo prekvapil. Príbeh jednoduchý, baba v baráku, alien za dverami. Neskôr baba pod posteľou, alien na nej. Ešte neskôr baba na bicykli, alien v chodbe hore pičou. Akože úplne neskoršie, baba zase doma, ďalší alien v baráku, na záhrade, poľnej ceste. Akože úplne, ale ozaj, že úplne neskoršie, baba v tanieri, alieni všade kam sa pozrieš. Čo ti jebe, akože slušná party. Baba toho moc nenakecá, takže už len z tohto dôvodu je tento film kvalitné sci-fi, zato celkom jej to myslí a vie sa oháňať s čim ekonomickí migranti z vesmíru zjavne nerátali a tak sa roztočí kolotoč scén, kto z koho. Baba je sympatická, dobre sa na ňu pozerá, alieni detto. Majú taký klasický, zato veľmi kvalitne spracovaný vzhľad, tvorcovia si v tomto smere nešli s kreativitou urvať makovice, ale mne sa to práveže páčilo. Film má nádych starých, nemých sci-fi filmov a preto mi tu ich okukaný vzhľad pasoval. S čím sa už tvorcovia zjavne viac pobavili bol ich vokálny prejav a gestikulácia pomocou končatín, to bolo na parádu. Tak isto sa tu objavujú v rôznych veľkostiach a úpravách, niečo ako vo videohre, kde máte najprv pár klasických žebrákov na fackovanie a potom väčších zmrdov, ktorí sa už pre zmenu pobavia oni s vami. Celkovo ten nápad s inváziou je spracovaný dobre. Nejdem tu riešiť nedpodstatné kokotiny typu, to nie je možné, aby ženská dala dole mimozemšťana. Hej, lebo normálne si dávajú na piču každý mesiac v oktagone a máme o tom štatistiky na nete, kto je lepší fighter. Niektorí to zas moc prežívajú a nechápu, na aký žáner filmu pozerajú. Takže za mňa ešte raz spokojnosť, niekde medzi tri a štyri, zatiaľ nechávam tri, ale dosť ma to ťahá vyššie. ()

kacir

Chúďatko hlavná predstaviteľka bola taká škaredá že aj emzáci mali vypúlené oči ako ja...slabé nikdy viac. ()

Facerr

Nečekaná pecka. Nechyběla přehlídka emzáků, lekačky, napínavá atmosféra, sympatický Rambo v sukni, i drama zápletka s vizuálně ok flashbackem a k tomu super sound. ()

J.Mayen

No tpč, tak tohle fakt ne. 2023 a triky ze 60 tek minulýho století? Zbytečná ztráta času, neskutečná debilita. Jedna hvězda za scénu v autobuse. ()

veverysiak

Prekvapenie, nečakal som takú kvalitu, išiel som na vyhranené scifi pokropené hororovými prvkami a vykľul sa z toho podarený mix žánrov, k tomu použitie nemého filmu a výrazný výkon Kataríny dáva námetu ohromne pestrý šat, takže 75%. ()

mottleone

Konečně zase nějaká přízemní ufouňárna o klasických únosech! V první řadě se snímek s ničím nepáře a je výjimečný tím, že se zde nemluví; ihned během úvodních 15minut jste pocitově vrženi zpátky do snímku "Znamení" a z té vás už nepustí. Izolace hlavní postavy, minimalistické zvuky i míň střihu výrazně prospívá atmosféře, jenže pak pro mě přišel stejný úhlavní problém jako u nedávného "Demetera" - full desing ufouna vidíme příliš brzo a z filmu tím značně opadne napětí i strach z neznámého; zbytek už je jen opakované nahánění hlavní hrdinky, s alespoň ocenitelným širším spektrem humanoidů (tradiční ufon, malá opice, královna) s finálním infiltrováním planety a snahou o něco uvědomělejšího.. Ikdyž si najdu jisté výtky, nemůžu popřít že se jedná o fajn žánrovku s výjimečnými prvky, která fanoušky potěší; a kdyby sekvence úvodní noci fungovala samostatně jako krátkometrážní film, napálím tomu klidně full score! Jako celek je to pro mě akorát další "Oheň v oblacích", kde vás taky odpálí především jedna 20ti minutová sekvence, jenže ta byla až na konci.. Závěrem - fajnovejch 65-70% ale lehce zklamané 3* ()

jouzy odpad!

Tvl!!! To byla cyp...na, až to trhalo oči. Ještě, že se tam nemluvilo, bo by mi to utrhlo i uši. A ta hnusná herečka! Kde to kuwa vzali? Panoptikum hadra. Masakr.! ()

argo.smile

Dal som druhu sancu a musim uznat, ze ma to vôbec neoslovilo a zacal som pretacat az do konca. Emzaci s takymi schpnostami sa nechaju vytacat nejakou psychicky poznacenou pipkou, ktora im dava fajn zabrat. Skor by sa to hodilo do jednej z epizod 90s Akta X. 2,5*. ()

TesterX

Ultimatne trapna smeska hororu a scifi invaze v naprostym zacatku laka na standardne lekavou home invasion, aby se v par dalsich minutach zmenila na ochotnicky vymastenou kravovinu bez logiky a nepochopitelnym mlcenim vsech postav vyluzujici pouze hekave zvuky. Tuhle p*carnu je nutno obejit velkym obloukem. ()

Easykill

Němá invaze s rádoby přesahem? Ok, to tady ještě nebylo. Cením originalitu tohoto kontentu, celkem slušně vypadající emzáky a skvělých prvních cca 20minut. Ale tím to asi bohužel končí, protože to je pak takový hovínko, že to vypadá pomalu jak tom a Jerry. Nějak jsem nepobral proč, když mají mužíčci takový super světla a schopnosti nejsou ani za boha schopní sundat tak extrémně, mentálně nestabilní blbku z burákova. No nic.. A co to rádoby drama s kámoškou, jaký to mělo smysl? No a finále je úplně mimo. Proč by se vůbec zahazovali s takovou trubkou, proč by s ní jako tančili tvl. Zabitý na totálku a to jsem čekal konečně něco Šťavňaťoučkýho.. ()

Emperor1

Možná, že když se na tento snímek ještě tak pětkrát podívám, pochopím, oč tu běží, především závěr mě zmátl. Ale jinak se na to koukalo celkem dobře, mimozemští slendermani si sice nepočínali příliš sofistikovaně, tak jich borka v nesnázích pár sejmula (více méně díky souhře šťastných náhod), ale mělo to takovou hypnotizující atmosféru a artový šmrnc, že si to za tu neotřelost zaslouží o bod navíc, než kdyby se jednalo o klasické sci-fi se všemi klišé, které setkání třetího druhu většinou přináší.. ()

swenyx

Hororový film s mimozemšťany jsem asi nikdy neviděl, cením nápad. Vizuál mimozemšťanů byl sice klasický, který všichni známe, ale mě se i tak líbily a byly docela spooky. První 2/3 filmu byly fakt zábavný, naháněčka s emzákama mě bavila a bylo to i celkem strašidelný. Konec mě ale zklamal, zbytečně tu byl nějakej příběh o její sestře, být to čistá akce, tak by to bylo lepší. ()

Harakiri13

Dá se vytvořit sci-fi thriller téměř bez jediného slova? Ano, dá! Film si jede vlastním tempem a režisér Brian Duffield se dozajista inspiroval u dalších režisérských kolegů jako Ari Aster, M. Night Shyamalan nebo Jordan Peele a já jsem jen rád, že někdo další udělal film o mimozemšťanech. Zvuky a celkově vizuál tohoto filmu se mi taky moc líbil. Kaitlyn Dever zde předvedla, že dokáže říct vše i beze slov.  7/10 ()

Kushina

Takový trošku psycho horor s hodně podivným koncem. Mluveního ve filmu bylo asi jako akce v Esmeralndě, takže jsme se vlastně vůbec nic o ničem nedozvěděli. Ale jinak film pro negramotný, nebo němý, tak rozhodně doporučuji. 50% ()