Nikdo tě nezachrání

• USA No One Will Save You (více)

Nikdo tě nezachrání je film o talentované mladé ženě Brynn, jež se vzdálila své komunitě. Osamělá žena plná naděje nachází útěchu v domě, kde vyrůstala, avšak vyruší ji podivné zvuky pocházející od vetřelců z jiné planety. Následuje akční utkání Brynn s mimozemskými bytostmi, které ohrožují její budoucnost a zároveň ji nutí čelit vlastní minulosti. (Disney+)

JohnCZ

Naprosto nečekaná hororová sci-fi pecka, která mě po velkou část stopáže fest napínala a děsila jako už žádný horor dlouho ne, aby ke konci co do tempa mírně zaškobrtla, ale nakonec mě stejně dostala mrazivě znepokojivou finální pointou. Tím a celkovým pohráváním si s klišé žánru film trochu připomíná podvratné kousky od Peeleho, ale tohle mi sedlo výrazně víc než třeba nedávný Nope. Parádní emzáci, tempo, co nenechává vydechnout, miloučká Kaitlyn Dever a celkově hezký vizuál, který nepotřebuje z nutnosti ušetřit prachy věci zbytečně schovávat. ()

Astaroth12

Tak ku pozretiu tohto filmu, som nečakal tak dlho, ako u minuloročného Nope a to práve kvoli spomínanému filmu, ktorý sa mi dosť páčil a to ufo tematiku nevyhľadávam. Najprv film ukázal sympatickú Brynn a asi po desiatich minútach začala intenzívna naháňačka, kde ani chlapci z Fast and the Furious by rozhodne tomuto tempu podľahli. Hlavne som nechápal, prečo hlavná postava je tak zachmárená a aj keď príde do mesta, nielenže je nemá, ale aj ju ľudia radi nevidia a to mi prišlo, že tam bude aj nejaká dohra a áno na konci aj bola. Mimozemšťania ako náhle sa zjavili, moc dobrý a ani prepracovaný dojem som z nich nemal a aj ten veľký pavúčik sa podobal z filmu Hmla. Ale hlavnej postave išli statne po krku a dostali by ju, keby jej nepomohlo toľko klišéovitých náhod. Triky sú užasne, votrelci troška menej a príbeh o invázii votrelcov z vesmíru originálny rozhodne nie je, ale aj tak niektoré nápady sú skvelé. Už som tu písal, že finiš ukázal Brynn ako to v minulosti posrala, ale takou nezaujímavou až hlúpou formou. Cítil som, že postava Brynn skrýva nejaké tajomstvo a vobec mi neprišla ako bezbranná obeť a vobec som jej nefandil, to asi pre jej divno vykreslenú postavu, ktorá nemohla u iných zbudiť nejaký súcit. Silné 3*. ()

ledzepfan

Pořad Sama doma a filmy Sám doma, Shyamalanovo Znamení, Válka světů, Oheň v Oblacích a pár dalších vošoustů si dali grupáč ve skladu drog psychiatrické léčebny a po nějaké době z toho vzešlo tohle němé a mentálně retardované dítě. Je to prostě blbý snad z každého myslitelného úhlu pohledu a je to o to více frustrující, že tam je znát jistý nevyužitý potenciál. Ve výsledku se ale na toho nebohého retarda nemůžete ani zlobit, protože je ve svém gigantickém selhání až jaksi roztomilý. Finální pointa je krystalickou kompresí kouzelné debility celého toho filmu. hulu mě sice poprvé vážněji zklamalo, ale udělalo to tak jedinečně, že to dokážu ocenit alespoň těma dvěma rudýma. ()

maddy

Jednoduchý alien horor, ktorý má síce zaujímavú formu (je to vlastné nemý film, kde sa nepovie jedna súvislá veta a kde hrdinka iba neustále uteká pred hrozbou), ale ani s tou nevie nijako zaujímavo pracovať a navyše v závere sa zbytočne snaží o banálnu pointu. Pritom začiatok je pomerne sľubný s hrdinkou v opustenom dome v poli s nastupujúcou inváziou ufónov, lenže potom divák zistí, že ufóni vyzerajú presne tak fádne ako sme ich všetci kreslili, keď sme mali tak šesť rokov a v televízii bežali Akty-X, a neustále naháňačky nemej hlavnej hrdinky rýchlo omrzia, keďže za tú hodinu a pol neponúknu nijakú atmosféru a veľmi rýchlo z nich opadne aj posledný kúsok napätia. V závere sa No One Will Save You nakoniec z ničoho nič chce tváriť, že ponúka akúsi pointu a vysporiadanie sa so životnými traumami, no je vyslovene na smiech a celé to vyústi do trápneho happy endu akoby sa tu niekto pokúšal natočiť horor pre celú rodinu. CELKOVO: 4/10 ()

Bakllazaan

Kdyz do toho clovek jde, ze chce videt beckovejsi verzi Znameni, tak je to celkem fajn. Ufouni jsou sice neoriginalni, ale to je naprosto v poradku. Diky tomu jento vic alá AktaX a mene hollywoodske. Mene alcni, ale s lepsi atmosferou, je film Vast of night. ()

Praxis

Hnusní generický Asgardi, který bubají už pěkně od desáté minuty filmu. Naprostý luxus, protože nesnášim tyhle okatý potvory, vs. holka, která má spoustu problémů. Konec trochu meh, ale jinak dvě třetiny filmu úspěšně tepají na první signální soustavu, kdy se husina docela objevovala. Hádejte kdo vyhraje? No SPOILER přece úplně všichni. Holka, co má spoustu problémů v hlavě a mimíci, co si modrou matičku Zemi podrobili. Žánrová paráda s luxusními efekty za pár melounů s podivným koncem. No a teď se budu bát v noci chodit na záchod. 75% ()

CageDepp

Špatná herečka i její chování..  Jestli si někdo myslí, že s takovým nápadem úspěje v roce 2023 tak je hodně naivní. Mimozemšťanů se už natočilo dost a tohle vůbec ničím nemůže překvapit zkušeného diváka. ()

Vyhy

Kaitlyn Dever po nedávných romantických hrátkách na tropickém ostrově, kde si zahrála po bohu Clooneyho, se vrhla na napínavý horor plný mimozemšťanů a výsledek? Lépe se ji dle mého dařilo na tom ostrově, ale určitě to není pouze její chyba, ale hlavně scénáře. Emzáci celkem fajn, možná bych je o trochu lépe vyšperkoval. Příběhově zajímavé, hlavně ze začátku, kde se objevilo i několik "příjemných" lekaček. Konec filmu to ale celé zhatil a díky tomu se pohybujeme v průměrném hodnocení. Co se mi ale líbilo, tak experimentování s absenci mluvené řeči ... jsem se vrátil nostalgicky skoro k němým filmům, kde hrálo jen piano. ()

M.i.k.e

neotřele a originálně pojatá naháněná s emzákem, která se ale nedokáže naplno prodat. Kaitlyn Dever zvládá svojí němou roli naprosto v pohodě a v první třetině všechno funguje i po stránce atmosféry, ale postupem času začne atmosféra řídnout a ve druhé polovině je divák z jejího boje s mimozemšťanem skoro stejně unavený jako ona sama. Design emzáků mi nijak nevadil. Ne pokaždé musí mít šest nohou, tři hlavy a dvě stě zubů a takhle mě alespoň pocitově vrátil do doby kdy frčela Akta X...60% ()

bourec

Ty úvodní sekvence jsou celkem zdařilý, a to přesunování emzáků po dřevěný podlaze dělá divy. Jenže po půl hodině by divák už čekal nějakou hutnější zápletku, a taky celkově dospělejší erkovou atmošku. Nic z toho se ale nekoná, a film po určitý době začne bejt únavnej. Konec sem pak doslova protrpěl. No nic, Invaze s Sheenem se už opakovat nebude. 40%. ()

moviefreak

Tichšie ako Tiché miesto! Úžasne a kreatívne nakrútený horor s klasickými mimozenšťanmi, ktorí dostali poriadny upgrade. Aj napriek svojmu oldschool vzhľadu, ale vďaka novým schopnostiam a technologiam pôsobili viac ako desivo., a dali mojim nervom poriadne zabrať. Horor skoro bez jediného slova okamžite od začiatku hlavne atmosférou ničil moje očakávania a dostal som hororové prekvapenie roka!!! ()

Lenka.Vilka

Na tenhle komentář jsem se původně chtěla vyspat. Nakonec se ukázalo, že to bylo dobře, protože jsem trochu zvýšila i hodnocení. Takže jak teda? Tenhle film je vážně strašně moc fajn. Hned od začátku se s tím nepářou a to mi vlastně bylo moc sympatické. Ale zároveň tam bylo prostě to milé tajemno minulosti, které kdyby nebylo, tak ten konec prostě tak neudeří. A že byl konec teda hodně super! A dává to smysl vzhldem k tomu, co se všechno odehrávalo předtím. Jenom se nabízí ta jedna otázka, na kterou si každý divák asi odpoví jinak a řekla bych, že podle toho se určí jeho konkrétní hodnocení. Super překvapení, všechny palce nahoru a za mě příjemných 4,78/5  :) ()

Sludger

Film má originálne spracovanie – je skoro úplne nemý, až na pár pošepkaných slov, a tým pádom všetko ostalo na mimike herečky Kaitlyn Dever. A tá to zvládla znamenite. Horor vie vybudovať slušnú atmosféru, pracuje s výbornými kompozíciami obrazu a hlavne odvádza excelentnú prácu s kamerou. A v neposlednom rade sa vie slušne rozbehnúť až do adrenalínovej jazdy. S týmito aspektami som spokojný, ale... …musím povedať, že ma film sklamal. Hlavnou vadou je, že z pokrokových mimozemšťanov urobili úplných hlupákov – ovládali telekinézu, no miesto toho, aby zastavili obeť, hádzali po nej nábytok; nezmyselne spomaľovali a zrýchľovali pohyb, aby sa obeť mohla skryť, alebo boli takí nemotorní, že sa zasekli do auta. A čo je ešte najhoršie, film mi ako celok nedával zmysel. Strašne škrípal a vôbec nedržal myšlienku pokope. ()

dubinak

Vidět tohle třeba ve třinácti asi bych z toho mohla být slušně odvařená, protože jako PG-13 sci-fi "horor" pro děti to může fungovat dobře. Pro mě to byla ale osina v zadku, protože mimozemšťan se vyjeví asi během prvních dvaceti minut, takže napětí se nekoná ani v nejmenším. Dobrý pocit jsem z toho měla právě do toho momentu, než se tam začlo všechno rozjíždět jak epileptický záchvat a nastal v podstatě jen chaos, předváděčka CGI efektů a navrch ještě na sílu vycucaná typicky americká drama zápletka, která nebýt v tom příběhu přítomná, možná by to dopadlo lépe. Nevím, sice je to všechno vlastně moc dobře řemeslně zvládnuté a profesionální, na druhou stranu mě to skoro celou dobu vytáčelo, jak strašně si to dovoluje. Naposled jsem podobné pocity měla u nového Hellraisera, který na mě taky působil jak pohádka pro děti. Hulu u mě zatim moc neprospívá. ()

Juto

Je to film bez akéhokoľvek dialógu, a klišé žáner, pre ktorý mám slabosť. Väčšinou sa odohráva v dome, čo núti režiséra, aby bol kreatívny pri práci s kamerou a osvetlením. Celý film stojí na Kaitlyn Dever. Je vynikajúca v úlohe, ktorá v podstate nevyžaduje žiadny dialóg. Do svojho výrazu dokáže vložiť toľko strachu a emócií, že táto úloha je jedna z jej najlepších výkonov. Skvelá je aj práca s kamerou. Pohybuje sa tak dobre a réžia je tu veľmi dobrá s mnohými skvelými akčnými scénami. Samotní mimozemšťania boli dosť strašidelní a CGI bolo vlastne celkom fajn. Škoda, len že koniec je zmätočný. A nie moc dobre vysvetlený. Napriek tomu som sa veľmi bavil. 7,5,/10 ()

Martrix

I přes podivný začátek to chvílemi vypadalo, jako jedno z nejscifiovatějších sci-fi letoška. Nikdo tě nezachrání, by totiž mohl být spin-off libovolně zvoleného invazivního scifíčka. Od Kukuřičáků, přes Invazi zlodějů těl třeba po Mist. Prostřední část byla atmosferická...a přesto jsem měl místy hubu od ucha k uchu, protože Duffield to servíroval tak nějak zábavně. Nevím jestli to byl záměr, ale myslím že jo. Tento film je chytřejší, než se zdá. Dokonce i volba herečky do hlavní role, se nakonec ukázala jako skvělý tah. Dever si vaše sympatie zprvu nezíská, resp. nejspíš vám bude tak nějak jedno. Jenže pak dostává takovou sodu a tomu mimozemskému pruzení se postaví tak odolně, že jí postupně začnete fandit. Když se poprvé ocitla v situaci, kterou nelze nazvat jinak, než: "a je v prdeli!", tak mi jí bylo i líto. A to jsem nevěděl, že se to bude opakovat ještě minimálně třikrát. Duffield ji protáhne snad vším, co vás v souvislosti s ufounama na "návštěvě" Země napadne. Potud velmi slušné, bavil jsem se. Jenže pak příjde závěrečná část a ta to celé posune trochu jinam. Dozvíme se co tak hrozného provedla, že jí ani pes nohu neobčurá. To skřípe, protože... udělejte si názor sami. Ale dejme tomu. Duffield to pro svůj záměr potřeboval; měl nápad s diváky zalaškovat a pohodil jim pointu, která z toho všeho dělá trochu potměšilou záležitost. Takhle...mě to nevadí, protože bych nejspíš reagoval stejně jako Brynn. Když to přeženu, tak bych měl za sousedy raději emzáky, než pitomce na které se musím usmívat, i když mi hází za plot krtky. Takže já jsem spokojený. Doporučuji přistupovat k tomu s nadhledem. ()

PavelVanekArt

Po vraždě prvního emzáka jsem tušil, že to půjde do sraček a světě div se, opravdu šlo. Pár originálních prvků by se našlo (němý film, akčnější prvky boje s emzáky), ale vše zastínila absence hlubší atmosféry, odpudivé CGI a nezajímavá hlavní postava. Být tam lépe vybudovaný napětí, praktičtější kostýmy emzáků a neúplná debilita všech zúčastněných, bylo by to alespoň o hvězdu lepší. Takhle je to jen podprůměrný Béčko, jehož finále je horší jak nejhorší díl Akt-X. Mulder by s nima vyjebal jinak. 2* a.k.a 25% ()

čidlo

Nakonec zas tak sama nebyla že...takové originální filmy to je to co tu chybí v tom dnešním filmovém světě DC,Marvel a neustále předělávky Disney. káždopádně 90%lidí co tvrdí že byli uneseni či zažila blízká setkání třetího druhu tvrdí že vypadájí takhle..Za mě 78% perfektní Hudba,zvuk,režie ()