Trojice propuštěných kriminálníků, na které je vězeňská převýchova krátká, chce na svobodě "vytunelovat" zemědělské družstvo. Ale velmi brzo zjistí, že toto JZD je tvořeno prakticky ze samých rozkrádačů. Mám tuto komedii ráda a je velká škoda, že je tak opomíjená. Má skvělé herecké obsazení a velice vtipné hlášky.Nezapomenutelná je scénka vracení pytlů s kradeným obilím zpátky do stodoly za zády zlodějů.(4.6.2013)

Komentáře většiny uživatelů říkají asi toto: skvělé obsazení ale zbytek nic moc. Ačkoli je to v podstatě pravda a jedná se o průměrný film, tak bych se ho trochu zastal. Předně bych nespojoval polepšení zlodějů s působením „dobrého kolektivu“. Již v první části filmu je vidět, že hlavní hrdinové (přinejmenším dva ze tří) nejsou bezcharakterní lotři. Přičteme li, že v závěru filmu kradou peníze, které s nemalým úsilím vyzískaly, a které značnou měrou patří jim známým osobám (ke kterým mají citový vztah), tak závěrečné „obrácení“ působí přinejmenším uvěřitelně. Film je lidovou komedií „fraškou“ a v tomto směru se mu dá málo co vyčíst, snad jen pár scén které jsou zbytečné nebo zbytečně dlouhé. Zápletka i děj je jednoduchý, ale ne podprůměrný (srovnatelný se Sluhou dvou pánu, či Zkrocením zlé ženy). Tu a tam vytýkaná tendenčnost je věcí názoru, ale v porovnání s jinými filmy (např. Císařův pekař, Pyšná princezna) mi nepřišla tak citelná.(26.2.2009)

"To já mám skvělý řemeslo! Krásný, elitní, jenže bohužel je trestný, no!"                                                                         Mnohem zábavnější než o tři roky starší snímek U nás v Mechově. I když z toho moralita tryská jak předvolební sliby z komunálních politiků, vyžehlí to vtipné hlášky a výborné herecké výkony.(18.2.2015)

Podle většiny komentářů je patrné, že je tento snímek absolutně nepochopený. A přitom je to všechno úplně jinak. Tato komedie zcela jednoznačně vypovídá něco podstatného o nás samých. Mezi námi zloději je vtipná moralita o české povaze, neb počátky tzv. tunelovaní se zrodily v komunistickém režimu a bohužel přetrvávají i v naší tzv. tragikomické demokracii. Zlodějství se bohužel stalo součástí naší politiky. Příběh tří malých zlodějů, kteří jsou po propuštění z vězení konfrontování se zlodějskou organizaci JZD Musilové a spol je velmi povedený. Malí zlodějíčci by se chtěli konečně živit poctivě. Bohužel zjistí, že všude kolem nich se to hemží tzv. uvědomělými zloději (komunisté a jezeďáci) na které si hned tak někdo nepřijde. U tohoto filmu jsem se rozhodně nenudil. 75%(12.7.2015)

Naprosto skvělá komedie odehravající se na začítku 60 .let na vesnici. Kde vládne klan rodiny Musilů. Přijíždí trojice propuštěných věznů s úmyslem vstoupit do Jzd a okráct je. Jenže pokladna je prázdná jelikož všechno si rozdělují Musilovci. Jeden z bývalých věznů V. Menšík se dostane do hospody ,kde se uchytí a jeho dva kolegové s pomocí Musilů vstoupí do Jzd na velké funkce s tím ,že si Musilové myslí ,že budou moc kráct dál a odnesou to ty bývalí trestanci. Ale ty velice rychle pochytí o co ,že jde. A tak jim nezbývá než zarazit kradení Musilům. A donutit je makat a "odevzdávat" dodávky vajec a jiných plodin. Nakonec ,když je pokladna plná a mají jít na akci ,se vrací z kriminálu Béda Musil (který jim doporučil ,aby se tam vydali do té obce) manžel paní hostinské ,kde se usídlil (V.Menšík). Loupež zruší ,ale nakonec k ní přece dojde ,jneže né tak jak se domluvili.(29.10.2007)