• D.Moore

Když dobří herci nemají co hrát, je to vždycky smutné. Obzvlášť tehdy, když nemají co hrát v komedii. Mezi námi zloději je taková bezzubá satirka, která může vážně nalákat snad jen obsazením, jinak ne. A vlastně má ještě povedené úvodní titulky. Doopravdy mě ovšem rozesmál jedině Jiří Sovák, když komentoval úspěšné zemědělce oslavující novinový článek slovy: "No jo, jste tam všichni. I prase."(3.11.2014)

Průměrná česká komedie, stojící na brilantních hereckých výkonech tří hlavních představitelů (Vladimír Menšík, Jiří Sovák a Otomar Krejča). Příběh není ničím originální a ani nijak nezaujme, po hudební stránce také neexceluje a tak herecké obsazení je to jediné, na co se film může spolehnout. Jak postava hospodského, tak postavy oganizátora a účetního jsou zahrány s přehledem a mohlo by se zdát, že si celý film ukradly pro sebe. Slušelo by se zmínit snad už jen jméno Josefa Kemra, který snad nikdy nezahraje nic špatně. Mezi námi zloději není ničím originální, ale na druhou stranu není vůbec špatnou komedií. Krásný příklad čistě průměrného filmu.(6.1.2008)

Ale jo šlo to i když na filmy pro pamětníky nějak nejsem tak tihle pánové mě vždycky pobaví.(18.5.2008)

Naprosto skvělá komedie odehravající se na začítku 60 .let na vesnici. Kde vládne klan rodiny Musilů. Přijíždí trojice propuštěných věznů s úmyslem vstoupit do Jzd a okráct je. Jenže pokladna je prázdná jelikož všechno si rozdělují Musilovci. Jeden z bývalých věznů V. Menšík se dostane do hospody ,kde se uchytí a jeho dva kolegové s pomocí Musilů vstoupí do Jzd na velké funkce s tím ,že si Musilové myslí ,že budou moc kráct dál a odnesou to ty bývalí trestanci. Ale ty velice rychle pochytí o co ,že jde. A tak jim nezbývá než zarazit kradení Musilům. A donutit je makat a "odevzdávat" dodávky vajec a jiných plodin. Nakonec ,když je pokladna plná a mají jít na akci ,se vrací z kriminálu Béda Musil (který jim doporučil ,aby se tam vydali do té obce) manžel paní hostinské ,kde se usídlil (V.Menšík). Loupež zruší ,ale nakonec k ní přece dojde ,jneže né tak jak se domluvili.(29.10.2007)

"Tak soudruzi, teď si dáme pětiminutovou přestávku a za půl hodiny se tady zase sejdeme."(7.5.2011)