Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Když se to tak vezme, krademe všichni... Sňatkový podvodník Lojza Bazan (V. Menšík) je po letech propuštěn z vězení na amnestii spolu se dvěma spoluvězni, kasařem Josefem Laštovkou (O. Krejča) a podvodným karetním hráčem Frantou Fafejtou (J. Sovák). Vězeň Béda Musil (F. Filipovský) poradí Lojzovi, aby se zkusil uchytit v jeho rodných Vejtonicích, kde má rodina Musilů pod rukou celé zemědělské družstvo. Trojice propuštěných má záhy geniální plán na velkou loupež družstevních peněz. Kvůli tomu dokonce Laštovka s Fafejtou vstoupí do vejtonického JZD a přijmou místo účetního a jednatele, zatímco zkušený sukničkář Lojza zaujme Bédovo místo za výčepní pípou i v loži jeho osamělé manželky Růženky (S. Zázvorková). Jenže kamarádi velice záhy zjistí, že družstvo je na mizině, protože veškeré zisky rozkrádají Musilovi. Aby vůbec bylo co z družstevní kasy ukrást, musejí kumpáni napřed zavést pořádek a přivést JZD k rozkvětu… (Česká televize)

(více)

Recenze (82)

Radko 

všechny recenze uživatele

"Člověče, já tady Čachtickou paní nemám. Tak víš co, tady si vem Annu proletářku. To je taky vo ženský a je to ze současnosti." "Vy mluvíte voba blbě. Skoro jako poctiví lidi.". a kopa ďalších skvelých bonmotov i dialógov vo filme, ktorý patrí ku klenotom českej veselohry. Už úvodné titulky sľubujú niečo odlišné: komplet celý filmový štáb je zachytený na evidenčných kartách, ktorým dominuje klasický väzenský trojfoto portrét - spredu zboku, z druhého boku. Trojica väzňov je prepustená. Po tom, čo neuspejú na prehrávkach ako kapela spievajúca budovateľský song, chytia udičku od spoluväzňa, ktorému ostáva ešte rok basy a presťahujú sa do dedinky s mafiánsky ovládaným jednotným roľníckym družstvom. Dajú hlavy dokopy a dohodnú sa na jeho vytunelovaní, ktoré je však náročnejšie ako sa zdá, a tak sa v medzičase stávajú vzornými hospodármi. Plus: vo filme zaznie pointa piesne Jiřího Suchého Clementine: Do duše jí padla tíseň tak se vrhla na kokain a tím končí nejen píseň,ale taky Clementine,". ()

Karlos80 

všechny recenze uživatele

(5.7.2006)Výchovný,zábavný lidový a komediální film o moralitě jedněch kriminálníků které napraví až poctivá snaha bránit družstevní majetek před jeho rozkrádáním s mnoha tehdejšími ale ne jinak než poplatnými socialistýckými hesly.Které mě ve filmu ale ňijak zvlášt nevadili spíš jsem sledoval jednotlivé herecké výkony které byli celkem zdařilé řekl bych takový lepší průměr.Hlavně co se týče Sováka a Menšíka kteří pomáhají filmu tak trochu utvářet ten poněkud chatrný děj.Jinak jak už napsal Cross ty úvodní titulky na začátku filmu ty neměli fakt chybu to byl v té době originál nápad.Jsou na nich vlastně zobrazeny portréty členů filmového štábu v podobě evidenčních karet zločinců.Nakonec ale film jako celek hodnotím jako takový horší průměr a dávám za 2*.Dnes už se tomu zasmějí tak akorát pamětníci.Že by převládajicí pravicové vedení televize Nova vybrala tento film schválně jen a jen kvůli jménu Paroubek kterého hrál J.Kemr jako předseda JZD?Čert ví..?Určitě by to ale bylo hloupé řekl bych že až dětinské. ()

Reklama

igi B. 

všechny recenze uživatele

Zloděj křičí "Chyťte zloděje" :-) Rutinní postbudovatelská ptákovina na téma >polepšení lumpů pod vlivem kolektivní dobroty< ... No - snad se tomu tenkrát i >lidi< smáli... Formou díky hereckému obsazení ještě snad vcelku snesitelné, obsahem však už méně. Typická agitka z pomalu zahnívající >novotnovské< éry. Každopádně v té době už vznikající "česká nová vlna" mistra Čecha poněkud minula... ;-) ()

Hal_Moore 

všechny recenze uživatele

Průměrná česká komedie, stojící na brilantních hereckých výkonech tří hlavních představitelů (Vladimír Menšík, Jiří Sovák a Otomar Krejča). Příběh není ničím originální a ani nijak nezaujme, po hudební stránce také neexceluje a tak herecké obsazení je to jediné, na co se film může spolehnout. Jak postava hospodského, tak postavy oganizátora a účetního jsou zahrány s přehledem a mohlo by se zdát, že si celý film ukradly pro sebe. Slušelo by se zmínit snad už jen jméno Josefa Kemra, který snad nikdy nezahraje nic špatně. Mezi námi zloději není ničím originální, ale na druhou stranu není vůbec špatnou komedií. Krásný příklad čistě průměrného filmu. ()

D.Moore 

všechny recenze uživatele

Když dobří herci nemají co hrát, je to vždycky smutné. Obzvlášť tehdy, když nemají co hrát v komedii. Mezi námi zloději je taková bezzubá satirka, která může vážně nalákat snad jen obsazením, jinak ne. A vlastně má ještě povedené úvodní titulky. Doopravdy mě ovšem rozesmál jedině Jiří Sovák, když komentoval úspěšné zemědělce oslavující novinový článek slovy: "No jo, jste tam všichni. I prase." ()

Galerie (2)

Zajímavosti (1)

  • Natáčelo se v obci Plástovice. [Zdroj: Filmovamista.cz] (M.B)

Reklama

Reklama