• insurgentes
  ****

  Film s takovýmhle hereckým ovsazením a v podstatě i námětem měl našlápnuto hodně vysoko, nakonec je to ale takové dýchavičné, nemastné neslané, bezzubé, jakoby v pozadí cítit jakousi urputnou snahu udržet se na větvi tehdejších poměrů, no ale tu větev nadčasovou si to tím pádem pod sebou podřízlo dokonale.(15.11.2011)

 • tomtomtoma
  ****

  Film Mezi námi zloději je výstavní výchovná komunistická komedie. S karatelsky hravým způsobem pohlíží na rozbujelé nešvary socialistické společnosti. Český, respektive československý, lid se uměl vždy s neuvěřitelnou flexibilitou přizpůsobit režimním poměrům v té nejpřízemnější podobě. Pochopitelně, měl vždy názorné vzory v autoritách a vůdčích osobnostech společnosti. Příběh není složitý, herecké výkony jsou přesvědčivě vynikající. Socialistické reálie komunistické společnosti se v této podobě proměňují až v neplánovanou sarkastickou satiru. Díky tomu všemu a několika rozkošně rozpustilým hláškám je pro mne film příjemnou zábavou. Hlavní postavou příběhu je propuštěný kasař Josef Laštovka (dobrý Otomar Krejča st.), který se s nedůvěřivostí ujme funkce účetního JZD. Zprvu jednoduchý plán dostává povážlivé trhliny již na svém počátku. A kdo by chtěl ničit sladké plody své poctivé práce a osobních sympatií? Druhým do party je propuštěný sňatkový podvodník Lojza Bazan (velmi dobrý Vladimír Menšík) s vlastní sobeckou cestou za blahobytem budoucnosti. Trojlístek uzavírá propuštěný falešný hráč František Fafejta (sympatický Jiří Sovák) s drzým sebevědomým a balancováním únosnosti a limitů vlastních schopností. Vše lze poznávat za pochodu, vše lze hravě a netradičně řešit ve vlastní prospěch. Z dalších rolí: jeden z vůdčích a nenasytných obyvatel vesnice Josef Musil (dobrý Rudolf Deyl ml.), nejuvědomělejší z rodu Musilů Alois Musil (zajímavý Václav Lohniský), zatrpklý nejstarší člen rodu Musilů Vincek Musil (dobrý Bohuš Záhorský), vypečená slaměná vdova a hostinská Růžena Musilová (dobrá Stella Zázvorková), Růženin překvapený manžel a vězeňský holič Béďa Musil (dobrý František Filipovský), přikyvující nový předseda JZD Paroubek (velmi zajímavý Josef Kemr), mladá nadlesní a Josefova dcera Vlastička Musilová (Zuzana Stivínová), či družstevnice Zdenka Zouzalová se slabostí pro nového účetního (šarmantní Jarmila Smejkalová). Ano, je to komunistické, ale i mile rozverné. Navíc, když někdo umí dělit čísla, může mít velmi zajímavou perspektivu na venkově v zemědělství.(24.10.2016)

 • Mantis
  ***

  Komentáře většiny uživatelů říkají asi toto: skvělé obsazení ale zbytek nic moc. Ačkoli je to v podstatě pravda a jedná se o průměrný film, tak bych se ho trochu zastal. Předně bych nespojoval polepšení zlodějů s působením „dobrého kolektivu“. Již v první části filmu je vidět, že hlavní hrdinové (přinejmenším dva ze tří) nejsou bezcharakterní lotři. Přičteme li, že v závěru filmu kradou peníze, které s nemalým úsilím vyzískaly, a které značnou měrou patří jim známým osobám (ke kterým mají citový vztah), tak závěrečné „obrácení“ působí přinejmenším uvěřitelně. Film je lidovou komedií „fraškou“ a v tomto směru se mu dá málo co vyčíst, snad jen pár scén které jsou zbytečné nebo zbytečně dlouhé. Zápletka i děj je jednoduchý, ale ne podprůměrný (srovnatelný se Sluhou dvou pánu, či Zkrocením zlé ženy). Tu a tam vytýkaná tendenčnost je věcí názoru, ale v porovnání s jinými filmy (např. Císařův pekař, Pyšná princezna) mi nepřišla tak citelná.(26.2.2009)

 • tančísvlky
  ****

  Neskutočné herecké obsadenie dávalo tušiť skvelému zážitku. To sa potvrdilo a výborný film je na svete . Film je popredkávaný nadčasovými hláškami. To , že film bol natočený v roku 1963 je neuveriteľné. Mnoho z toho filmu sa uskutočnilo o pár rokov v celej krajine. Nadčasový film to je skutočnosťou a bez problémov to v hviezdičkách zhodnotím ...(13.3.2011)

 • F.W.Colqhoun
  *

  Možná bylo bláhové očekávat od Vladimíra Čecha zázraky, ale třeba alibiovskou trilogii reprízuji za podzimních plískanic docela rád. Jestliže jsou jiné Čechovy práce poznamenány podlézáním režimu na akcidentální úrovni, Mezi námi zloději je nasycená substance komančské propagandy. Je jí podřízeno vše, počínaje zápletkou s megatransparentním kolektivizačním morálem, konče neohrabanými pokusy o humor, který svou výchovností otravuje i přes angažmá hereckých es, jimž je divák odkojený televizní produkcí osmdesátých let ochoten odpustit i smrtelný hřích. Jenže tohle se nedá. Aby toho nebylo málo, film jakoby někdo okradl i na nižší řemeslné úrovni. Teprve deset let od prvního vysílání ČST a už lze hovořit o vkrádajících se televizních manýrech. Takže slovy Werichova Palečka: To nedoporučuji!(28.5.2017)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace