• Mantis
  ***

  Komentáře většiny uživatelů říkají asi toto: skvělé obsazení ale zbytek nic moc. Ačkoli je to v podstatě pravda a jedná se o průměrný film, tak bych se ho trochu zastal. Předně bych nespojoval polepšení zlodějů s působením „dobrého kolektivu“. Již v první části filmu je vidět, že hlavní hrdinové (přinejmenším dva ze tří) nejsou bezcharakterní lotři. Přičteme li, že v závěru filmu kradou peníze, které s nemalým úsilím vyzískaly, a které značnou měrou patří jim známým osobám (ke kterým mají citový vztah), tak závěrečné „obrácení“ působí přinejmenším uvěřitelně. Film je lidovou komedií „fraškou“ a v tomto směru se mu dá málo co vyčíst, snad jen pár scén které jsou zbytečné nebo zbytečně dlouhé. Zápletka i děj je jednoduchý, ale ne podprůměrný (srovnatelný se Sluhou dvou pánu, či Zkrocením zlé ženy). Tu a tam vytýkaná tendenčnost je věcí názoru, ale v porovnání s jinými filmy (např. Císařův pekař, Pyšná princezna) mi nepřišla tak citelná.(26.2.2009)

 • Aidina
  ****

  Trojice propuštěných kriminálníků, na které je vězeňská převýchova krátká, chce na svobodě "vytunelovat" zemědělské družstvo. Ale velmi brzo zjistí, že toto JZD je tvořeno prakticky ze samých rozkrádačů. Mám tuto komedii ráda a je velká škoda, že je tak opomíjená. Má skvělé herecké obsazení a velice vtipné hlášky.Nezapomenutelná je scénka vracení pytlů s kradeným obilím zpátky do stodoly za zády zlodějů.(4.6.2013)

 • Lancelot
  *****

  Viděl jsem tento snímek mnohokrát a baví mne čím dál víc. Tato precizní politicko-sociální satira naprosto vyčnívá nade všemi. Možná se pro někoho budu rouhat, když napíši, že tento snímek mne baví více než Světáci. Na svou dobu se jednalo o politicky velmi odvážný počin. Bez diskuze a dlouhých cirátů dávám plných pět hvězd. Z komentářů, které jsem tu měl možnost číst, jsem nabyl dojmu, že tento film pochopil málokdo z diváků, což mne překvapuje. Je velká škoda, že tento snímek je zde pohřbený pod nánosem podivných komentářů zmiňujících komunismus, agitaci či dokonce nekvalitu režie. Tento film je naprosto "natřískaný" v dobrém slova smyslu už od kreativních úvodních titulků. Ač snímek ostře parodoval tehdejší poměry a lidskou nekvalitu, stává se dnes opět čím dál více aktuální a bližší realitě. Až mne z toho mrazí ...Vás ne?(16.3.2017)

 • tančísvlky
  ****

  Neskutočné herecké obsadenie dávalo tušiť skvelému zážitku. To sa potvrdilo a výborný film je na svete . Film je popredkávaný nadčasovými hláškami. To , že film bol natočený v roku 1963 je neuveriteľné. Mnoho z toho filmu sa uskutočnilo o pár rokov v celej krajine. Nadčasový film to je skutočnosťou a bez problémov to v hviezdičkách zhodnotím ...(13.3.2011)

 • Karlos80
  **

  (5.7.2006)Výchovný,zábavný lidový a komediální film o moralitě jedněch kriminálníků které napraví až poctivá snaha bránit družstevní majetek před jeho rozkrádáním s mnoha tehdejšími ale ne jinak než poplatnými socialistýckými hesly.Které mě ve filmu ale ňijak zvlášt nevadili spíš jsem sledoval jednotlivé herecké výkony které byli celkem zdařilé řekl bych takový lepší průměr.Hlavně co se týče Sováka a Menšíka kteří pomáhají filmu tak trochu utvářet ten poněkud chatrný děj.Jinak jak už napsal Cross ty úvodní titulky na začátku filmu ty neměli fakt chybu to byl v té době originál nápad.Jsou na nich vlastně zobrazeny portréty členů filmového štábu v podobě evidenčních karet zločinců.Nakonec ale film jako celek hodnotím jako takový horší průměr a dávám za 2*.Dnes už se tomu zasmějí tak akorát pamětníci.Že by převládajicí pravicové vedení televize Nova vybrala tento film schválně jen a jen kvůli jménu Paroubek kterého hrál J.Kemr jako předseda JZD?Čert ví..?Určitě by to ale bylo hloupé řekl bych že až dětinské.(5.7.2006)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace