Viděl jsem tento snímek mnohokrát a baví mne čím dál víc. Tato precizní politicko-sociální satira naprosto vyčnívá nade všemi. Možná se pro někoho budu rouhat, když napíši, že tento snímek mne baví více než Světáci. Na svou dobu se jednalo o politicky velmi odvážný počin. Bez diskuze a dlouhých cirátů dávám plných pět hvězd. Z komentářů, které jsem tu měl možnost číst, jsem nabyl dojmu, že tento film pochopil málokdo z diváků, což mne překvapuje. Je velká škoda, že tento snímek je zde pohřbený pod nánosem podivných komentářů zmiňujících komunismus, agitaci či dokonce nekvalitu režie. Tento film je naprosto "natřískaný" v dobrém slova smyslu už od kreativních úvodních titulků. Ač snímek ostře parodoval tehdejší poměry a lidskou nekvalitu, stává se dnes opět čím dál více aktuálním a bližším dnešní realitě. Až mne z toho mrazí ...Vás ne?(16.3.2017)

Průměrná česká komedie, stojící na brilantních hereckých výkonech tří hlavních představitelů (Vladimír Menšík, Jiří Sovák a Otomar Krejča). Příběh není ničím originální a ani nijak nezaujme, po hudební stránce také neexceluje a tak herecké obsazení je to jediné, na co se film může spolehnout. Jak postava hospodského, tak postavy oganizátora a účetního jsou zahrány s přehledem a mohlo by se zdát, že si celý film ukradly pro sebe. Slušelo by se zmínit snad už jen jméno Josefa Kemra, který snad nikdy nezahraje nic špatně. Mezi námi zloději není ničím originální, ale na druhou stranu není vůbec špatnou komedií. Krásný příklad čistě průměrného filmu.(6.1.2008)

"To já mám skvělý řemeslo! Krásný, elitní, jenže bohužel je trestný, no!"                                                                         Mnohem zábavnější než o tři roky starší snímek U nás v Mechově. I když z toho moralita tryská jak předvolební sliby z komunálních politiků, vyžehlí to vtipné hlášky a výborné herecké výkony.(18.2.2015)

• E..

Nejsem moc velkej příznivec starších českejch filmů a vlastně ani ne moc současnýho českýho filmu a když jsem viděla rok 63, tak jsem byla poněkud skeptická. Začátek mě ale mile překvapil. Příběh o zlodějích, kteří jsou právě propuštěni a hned jdou na další "akci" byl ze začátku překvapivě dost ftipný. Ale někdy od půlky filmu mě to začalo docela nudit. Konec už jsem malinko vypouštěla. Ale musím uznat, že herci Vladimír Menšík či Jiří Sovák hráli skvěle.(26.9.2008)

Vtipný film, který by se dal shrnout jako: "Kdo nekrade, okrádá rodinu". Film je i přes své stáří svižný a vtipný. Jelikož jsem v té době nežil tak jsem se musel na některé věci doptat abych to plně pochopil. Závěrečný zvrat je pro režimový, ale to mi vůbec nevadí, aspoň jsem byl překvapen. Herecké obsazení je hvězdné a zahrané skvěle. Hodnocení: 73/100.(24.12.2015)

• - Natáčelo se v obci Plástovice. [Zdroj: Filmovamista.cz] (M.B)