• Hal_Moore
  ***

  Průměrná česká komedie, stojící na brilantních hereckých výkonech tří hlavních představitelů (Vladimír Menšík, Jiří Sovák a Otomar Krejča). Příběh není ničím originální a ani nijak nezaujme, po hudební stránce také neexceluje a tak herecké obsazení je to jediné, na co se film může spolehnout. Jak postava hospodského, tak postavy oganizátora a účetního jsou zahrány s přehledem a mohlo by se zdát, že si celý film ukradly pro sebe. Slušelo by se zmínit snad už jen jméno Josefa Kemra, který snad nikdy nezahraje nic špatně. Mezi námi zloději není ničím originální, ale na druhou stranu není vůbec špatnou komedií. Krásný příklad čistě průměrného filmu.(6.1.2008)

 • cariada
  *****

  Naprosto skvělá komedie odehravající se na začítku 60 .let na vesnici. Kde vládne klan rodiny Musilů. Přijíždí trojice propuštěných věznů s úmyslem vstoupit do Jzd a okráct je. Jenže pokladna je prázdná jelikož všechno si rozdělují Musilovci. Jeden z bývalých věznů V. Menšík se dostane do hospody ,kde se uchytí a jeho dva kolegové s pomocí Musilů vstoupí do Jzd na velké funkce s tím ,že si Musilové myslí ,že budou moc kráct dál a odnesou to ty bývalí trestanci. Ale ty velice rychle pochytí o co ,že jde. A tak jim nezbývá než zarazit kradení Musilům. A donutit je makat a "odevzdávat" dodávky vajec a jiných plodin. Nakonec ,když je pokladna plná a mají jít na akci ,se vrací z kriminálu Béda Musil (který jim doporučil ,aby se tam vydali do té obce) manžel paní hostinské ,kde se usídlil (V.Menšík). Loupež zruší ,ale nakonec k ní přece dojde ,jneže né tak jak se domluvili.(29.10.2007)

 • Aidina
  ****

  Trojice propuštěných kriminálníků, na které je vězeňská převýchova krátká, chce na svobodě "vytunelovat" zemědělské družstvo. Ale velmi brzo zjistí, že toto JZD je tvořeno prakticky ze samých rozkrádačů. Mám tuto komedii ráda a je velká škoda, že je tak opomíjená. Má skvělé herecké obsazení a velice vtipné hlášky.Nezapomenutelná je scénka vracení pytlů s kradeným obilím zpátky do stodoly za zády zlodějů.(4.6.2013)

 • tančísvlky
  ****

  Neskutočné herecké obsadenie dávalo tušiť skvelému zážitku. To sa potvrdilo a výborný film je na svete . Film je popredkávaný nadčasovými hláškami. To , že film bol natočený v roku 1963 je neuveriteľné. Mnoho z toho filmu sa uskutočnilo o pár rokov v celej krajine. Nadčasový film to je skutočnosťou a bez problémov to v hviezdičkách zhodnotím ...(13.3.2011)

 • Marthos
  *

  Kontroverzní osobnost režiséra Vladimíra Čecha je jednou z nejsmutnějších kapitol československého poválečného filmu. Natáčel špatné filmy ve špatných obdobích, družstevnické komedie nevyjímaje. Ta o (ne)napravitelných zlodějích vyniká snad jen hereckým obsazením, v němž se objevují také jména Vladimíra Menšíka, Jiřího Sováka, Josefa Kemra či Stelly Zázvorkové. Ani oni ovšem nedokázali překonat slabiny tendenčního scénáře a nepříliš invenčního režijního vedení.(4.10.2014)

 • - Natáčelo se v obci Plástovice. [Zdroj: Filmovamista.cz] (M.B)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace