• Marthos
  *

  Kontroverzní osobnost režiséra Vladimíra Čecha je jednou z nejsmutnějších kapitol československého poválečného filmu. Natáčel špatné filmy ve špatných obdobích, družstevnické komedie nevyjímaje. Ta o (ne)napravitelných zlodějích vyniká snad jen hereckým obsazením, v němž se objevují také jména Vladimíra Menšíka, Jiřího Sováka, Josefa Kemra či Stelly Zázvorkové. Ani oni ovšem nedokázali překonat slabiny tendenčního scénáře a nepříliš invenčního režijního vedení.(4.10.2014)

 • tomtomtoma
  ****

  Film Mezi námi zloději je výstavní výchovná komunistická komedie. S karatelsky hravým způsobem pohlíží na rozbujelé nešvary socialistické společnosti. Český, respektive československý, lid se uměl vždy s neuvěřitelnou flexibilitou přizpůsobit režimním poměrům v té nejpřízemnější podobě. Pochopitelně, měl vždy názorné vzory v autoritách a vůdčích osobnostech společnosti. Příběh není složitý, herecké výkony jsou přesvědčivě vynikající. Socialistické reálie komunistické společnosti se v této podobě proměňují až v neplánovanou sarkastickou satiru. Díky tomu všemu a několika rozkošně rozpustilým hláškám je pro mne film příjemnou zábavou. Hlavní postavou příběhu je propuštěný kasař Josef Laštovka (dobrý Otomar Krejča st.), který se s nedůvěřivostí ujme funkce účetního JZD. Zprvu jednoduchý plán dostává povážlivé trhliny již na svém počátku. A kdo by chtěl ničit sladké plody své poctivé práce a osobních sympatií? Druhým do party je propuštěný sňatkový podvodník Lojza Bazan (velmi dobrý Vladimír Menšík) s vlastní sobeckou cestou za blahobytem budoucnosti. Trojlístek uzavírá propuštěný falešný hráč František Fafejta (sympatický Jiří Sovák) s drzým sebevědomým a balancováním únosnosti a limitů vlastních schopností. Vše lze poznávat za pochodu, vše lze hravě a netradičně řešit ve vlastní prospěch. Z dalších rolí: jeden z vůdčích a nenasytných obyvatel vesnice Josef Musil (dobrý Rudolf Deyl ml.), nejuvědomělejší z rodu Musilů Alois Musil (zajímavý Václav Lohniský), zatrpklý nejstarší člen rodu Musilů Vincek Musil (dobrý Bohuš Záhorský), vypečená slaměná vdova a hostinská Růžena Musilová (dobrá Stella Zázvorková), Růženin překvapený manžel a vězeňský holič Béďa Musil (dobrý František Filipovský), přikyvující nový předseda JZD Paroubek (velmi zajímavý Josef Kemr), mladá nadlesní a Josefova dcera Vlastička Musilová (Zuzana Stivínová), či družstevnice Zdenka Zouzalová se slabostí pro nového účetního (šarmantní Jarmila Smejkalová). Ano, je to komunistické, ale i mile rozverné. Navíc, když někdo umí dělit čísla, může mít velmi zajímavou perspektivu na venkově v zemědělství.(24.10.2016)

 • D.Moore
  **

  Když dobří herci nemají co hrát, je to vždycky smutné. Obzvlášť tehdy, když nemají co hrát v komedii. Mezi námi zloději je taková bezzubá satirka, která může vážně nalákat snad jen obsazením, jinak ne. A vlastně má ještě povedené úvodní titulky. Doopravdy mě ovšem rozesmál jedině Jiří Sovák, když komentoval úspěšné zemědělce oslavující novinový článek slovy: "No jo, jste tam všichni. I prase."(3.11.2014)

 • BigBang
  ***

  Když obyčejní lidé jsou větší zloději než propuštění odsouzenci. Docela solidní průměrná komedie. Jen bylo nevkusné vybrat si takové téma pár let po 50. letech, kdy zemědělci byli šikanováni a trestně odsuzováni za neplnění plánu atd. Samozřejmě na druhou stranu tou dobou už se začal projevovat relativní růst životní úrovně českého venkova, což je asi reálné pozadí toho filmu.(16.7.2012)

 • Mantis
  ***

  Komentáře většiny uživatelů říkají asi toto: skvělé obsazení ale zbytek nic moc. Ačkoli je to v podstatě pravda a jedná se o průměrný film, tak bych se ho trochu zastal. Předně bych nespojoval polepšení zlodějů s působením „dobrého kolektivu“. Již v první části filmu je vidět, že hlavní hrdinové (přinejmenším dva ze tří) nejsou bezcharakterní lotři. Přičteme li, že v závěru filmu kradou peníze, které s nemalým úsilím vyzískaly, a které značnou měrou patří jim známým osobám (ke kterým mají citový vztah), tak závěrečné „obrácení“ působí přinejmenším uvěřitelně. Film je lidovou komedií „fraškou“ a v tomto směru se mu dá málo co vyčíst, snad jen pár scén které jsou zbytečné nebo zbytečně dlouhé. Zápletka i děj je jednoduchý, ale ne podprůměrný (srovnatelný se Sluhou dvou pánu, či Zkrocením zlé ženy). Tu a tam vytýkaná tendenčnost je věcí názoru, ale v porovnání s jinými filmy (např. Císařův pekař, Pyšná princezna) mi nepřišla tak citelná.(26.2.2009)

 • - Natáčelo se v obci Plástovice. [Zdroj: Filmovamista.cz] (M.B)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace