VOD (1)

Rebelové se připravují na bitvu proti nemilosrdné armádě Mateřského světa a přitom mezi nimi vznikají pevná pouta a rodí se noví hrdinové i budoucí legendy. (Netflix)

Trailer 2

Chrustyn

Snyderovo velké nic vstupuje do druhé (snad závěrečné) fáze a přináší další tunu bezvýznamných zpomalovaček a ukázku definitivní ztráty soudnosti. První hodina nudné a hnusné farmaření, ta druhá, nudná a hnusná akce. Velkolepé zakončení, nicotné sci-fi se nekoná a Zack pouze ukazuje, jak spláchnout prachy do hajzlu a potopit něco, co mohlo být béčkovým ale zábavným blockbusterem. Není prakticky co chválit a snad jen doufat, že tohle Snyderovi zlomilo jeho režijní vaz a my si tak za pár let můžeme vzpomenout, že kdysi natočil 3-4 velice dobré i výborné filmy. ()

oveckaoa

Tak já si to teda ujasním v jedničce měly problém sklidit obilí za 5 dní říkaly, že to nedokážou tady ho sklidí za jeden den v menším počtu lidí než  tehdy ten samý den si ještě zatančí,  povykládají si své příběhy jak se tam dostaly (vše zhruba ve stylu oni mě zabili rodiče)   a dostanou posrané ručníky  ,  druhý den se dokážou vycvičit a připravit a třetí den doletí ta loď. Prvních zhruba 20 minut máme ukázky jak se sklízí obilí jak se cepuje a  jak si černoušek nabírá vodu  a ,aby jsme si to pěkně  užili tak nám to Snyder  zpomalí v zpomalovačkách   pak dostaneme backstory jak se Jizvonoška stala rebelkou , která je zhruba taková , že zabila s Balisariem královskou rodinu on ji obvinil z vraždy následnice trůnu ačkoliv ji k tomu přinutil a všichni to viděli a šel po ní a ona se prostřílela ven přistála v té vesnici a začala tam žít . Tohle je jeden z největších failů filmu střílí zde vojáky a oni na ni čumí. Následně až dojde k tomu boji kde ze 4 lodí dokáže jeden člověk raketometem zničit jednu a druhý ji zničí granátem Jizvonoška s tím jedním maníkem nasednou do té lodi s , kterou tehdy přistála  světe div se pořád funguje   a přistanou na mateřské lodi. Mateřská loď a i ty malé mají  termoskener podle kterého zjistí  kde jsou lidi a co je pod zemí přesto tu loď Jizvonošky nedokážou najít a navíc jsou tam tak blbí , že si nedokážou spočítat , že na Zemi leží dvě zničení lodě ze 4 a k mateřské lodi se vrací 3 mají i přístroj měřící lidský tep a tak a nepoznají, že dotyční jsou živí tuhle loď i s vojáky dokáže ona sama zničit . Ta Asiatka se světelnýma mečma  tam má nějaké vazby na malého kluka co ho viděla poprvé v životě a za celý film s ním má jen 2 společné scény v jedné jí strká do huby obilí a v druhé jí dává ten posraný ručník černoušek nemá vazby na nikoho jelikož tam nikoho nezná a káže tam o tom, že chce za tu vesnici položit život další tam pro změnu bojuje proti palným zbraním se sekyrkou a světe div se přežije . Ten robot má za celý film jednu bojovou scénu kdy zničí tank jinak tam jen čumí a stojí . Na konci se tam kdesi z úplné prdele objeví ty stíhačky odboje a vše vyřeší proč nepřiletěly dříve? Jinak pokud čekáte nějaký epický boj se záporákem jak v jedničce tak Vás zklamu probodne ho zezadu ten maník jak nějakého sráče a pak ho společně dorazí . Na konci zjistíme že ta následnice trůnu žije a o tom bude asi další díl. P.s Proč jim vůbec ty ručníky dávaly , když je na konci spálily? Pochopil bych kdyby spálily těch co zemřely, ale proč všech to nedává smysl ani.   P.s. 2 proč vůbec sháněla ten tým, když sama Jizvonoška s tím chlápkem dokáže vše vyřešit? 40 procent ()

fabecc1222

Kdyby se z těch dvou filmů udělala jedna dvouhodinová akční rubačka, tak by to možná jako celek bylo fajn. Ale všechno to rádoby chytračení, filozování a snaha udělat z toho něco víc prostě působí až komicky. No a ještě ke všemu otevřenej konec, a kdo ví, jestli vůbec bude nějakej třetí díl, když už teď se tomu všichni akorát tak smějou. Co bylo v jedničce už si stejně moc nepamatuju, ale nepřišlo mi, že by to nějak vadilo. Tady stejně vesměs žádný příběh není. První hodinu se sklízí nějaké obilí, druhou hodinu se o něj bojuje. Boj je fajn, pár akčních sekvencí určitě slušně zabaví, audiovizuál je takový příjemný standard, ale to je tak vše. Ani si nechci představit, jak by to dopadlo, kdyby tohle byli vážně ty nové Star Wars. ()

Spiker01

Snyderův opus dokončen, jsem však zvědav, jestli u Netflixu dostane ještě nějakou šanci, na těch pět dílů Rebel Moon se však jistojistě nedostaneme. Oba filmy se logicky natáčely zároveň a sdílejí ty samé neduhy. Příběhově ještě jakžtakž, téma však není úplně nosné a už vůbec ne originální, u Zacka bych však čekal lepší vizuální stránku. Jednotlivé věci a efekty před plátnem jsou akurátní, ovšem ta vyblitá paleta barev z patrně zeleného pozadí, opravdu kazí jakýkoliv dojem z efektní akce, zpomalovaček a bombardování vesnice, čehož je tu samozřejmě opět dostatek. Zlobit se podruhé na druhou půlku postrádá smysl, nikdo ani nemohl čekat nějaké výrazné zlepšení, naopak je tu méně slavných herců a o to je druhý díl patrně slabší, první už jsem vesměs vytěsnil. ()

majo0007

Ano, druhá polovica 2 časti je jedna monumentálna bitka, ale čo mala preboha znamenať tá prvá. Pripomínalo mi to čiernobiele normalizačné filmy z 50tich rokov, kde si všetci bratia-sestry svorne vyhrnuli rukávy a vybrali sa na polia... Alebo ako Zack Snyder dáva v slowmotion návod na spracovanie pšenice. ()

• O tvorbu vizuálních efektů se postaraly společnosti jako Weta FX, Mammal Studios, Rodeo FX nebo Scanline VFX. (fiLLthe3DD)
  • Natáčelo se od 19. dubna 2022 do prosince téhož roku v americkém státě Kalifornie (Inyo County, Santa Clarita). Filmování probíhalo současně s výrobou první části a společný rozpočet činil 166 milionů amerických dolarů. (fiLLthe3DD)

Související novinky

Chystá se Snyderův návrat ke Sparťanům

Chystá se Snyderův návrat ke Sparťanům

02.06.2024

Když to s originalitou nevyšlo, je potřeba se vrátit k osvědčeným postupům. Právě tak asi přemýšlí Zack Snyder (Armáda mrtvých), který se po nepříliš vřele přijatých dvou dílech své vysněné sci-fi… (více)