VOD (1)

Rebelové se připravují na bitvu proti nemilosrdné armádě Mateřského světa a přitom mezi nimi vznikají pevná pouta a rodí se noví hrdinové i budoucí legendy. (Netflix)

Trailer 5

BROKEN_

Jako fanoušek starého dobrého Zacka Snydera, jsem po jeho Armádě mrtvých doufal, že nám předvede pecku a zavře haterům huby. Jeho Rebel Moon je bohužel po dvou částech úplně mimo. První část byla nezvládnutá po všech stránkách a byl to ten nejhorší film, jaký Snyder doposud natočil. Druhá část je celosvětově ještě hůře hodnocená. Já se, ale překvapivě bavil víc než u první části (dal jsem ji před 4 měsíci hodnocení 2/10). Pořád, ale nejde o dobrý a už vůbec ne průměrný film. Je to místo skoro odpadového snímku podprůměr. Aspoň v mých očích. Druhá část má hloupoučký příběh u kterého se Snyder v první polovině snaží představit background každé postavy a vysvětlit, proč chtějí bojovat (něco, co se mělo řešit v první části). Postavy mezi sebou konečně interagují, ale není toho zde úplně mnoho. Snyder se zde snaží hrát na vážnou notu a vyvolat v divácích empatie k hlavním hrdinům. Hlavní postavy jsou plochý, nezajímavý. Herecky se zde celkem snaží Djimon Hounsou, ale scénář mu v tom moc nepomáhá. Ostatní herecky taky nemůžou tolik vyniknout. Co se týče akční stránky, kterou Snyder ve svých filmech vždy uměl, tak Rebel Moon je již od první části nudný. Ve druhé části si akce určitě polepšila a jakmile se rozjede bitva, tak to není nejhorší. Pořád to má, ale daleko k těm úžasným akčním sekvencím, jakých jsme od Snydera zvyklí (rubačka Superman vs Faora v Man of Steel je nezapomenutelná). CGI není nejhorší a jsme od Netflixu zvyklí na horší věci. Přesto si musím do něčeho píchnout. Snyder by si mohl odpustit neustálí digitální finále. Tady to nevypadalo dobře. V jednoduchosti je vždycky síla. Každopádně, kdo si rozhodně polepšil oproti první části je hudební stránka. Skladatel Tom Holkenborg (taktéž znám jako Junkie XL) složil v několika momentech pěknou hudbu a ačkoliv se to pořád nechytá na jeho nejlepší tvorbu (Mad Max nebo Snyderova Justice League) jde o fajn věc, která k daným scénám seděla. Občas se zde objeví pěkný záběr a oproti minule i ty zpomalovačky mi tolik nevadily. Rebel Moon a jeho druhá část je za mě o kousek lepší než první část, ale pořád je to pitomost, která svojí jednoduchostí, neoriginalitou, předvídatelností naštve většinu diváků. Já už k tomu přistupoval s tím, že dostanu možná ještě větší blbost než předtím a překvapivě jsem se u toho dokázal bavit. Pokud, ale nemáte rádi Zacka Snydera a nelíbila se vám první část, pak nevidím jediný důvod, proč si pustit tohle pokračování. Snyder na konci nastínil o čem bude třetí díl a já doufám, že to nevznikne. Raději by se měl Snyder, co nejrychleji vrátit k filmovým studiím a posílat svoje filmy do kin a starat se jen o režii, protože scénář a hlavně od kamery by se měl držet, co nejdál. Pořád totiž věřím, že uvnitř tam je pořád ten starý dobrý Zack Snyder, ale momentálně se svojí volností jakou má u Netflixu se zbláznil a myslí si, že cokoliv dělá je mistrovské dílo. Ne Zacku, není tomu tak. Prober se, prosím! P.S. Řekl jsem si, že se nebudu moc rozepisovat podobně, jako u první části, ale nakonec mi to nedalo a rozepsal jsem se. Tolik prostoru si tenhle film nezaslouží a já svým volnem tady mrhám čas. No nic. 4/10 () (méně) (více)

Trevor

Také to pokračovanie asi ako presne očakávate a popri ňom si kľudne na vedľajšom okne vybavíte veci do práce a vlastne ani o nič neprídete ak sa viac sústredite na to druhé. Tentokrát sa o čosi viac prikláňam k aktuálnemu hodnoteniu na ImDb v hodnote 5,2/10, tých 39% mi pripadá trochu krutých aj keď jedným dychom treba dodať že sa žiadny zázrak nekoná, s prižmúreným okom na vedľajšom okne dávam 3*. ()

Anderton

Zack "Sador" Snyder: vládca vesmíru oznámil, že točí vlastné Star Wars, ale asi nejaký novinár pri tomto preslove zakašľal a nebolo počuť slovo "turecké". Prvá časť má toľko wtf momentov, že je vo svojej tuposti zábavná, v dvojke takéto momenty bohužiaľ absentujú a je proste iba nudná. Ide o zameniteľné sci-fi béčko, ktoré je v pohode pozerateľné, avšak vzhľadom na to, kto to nakrútil a ako bol projekt vopred prezentovaný, ide o ťažké sklamanie. Herci sú v pohode, so Sofiou nemám problém, avšak verím, že klišé s ostrihaním vlastnej hlavy s výsledkom ako od kaderníčky je myslené smrteľne vážne. Strojček na vyholenie bokov som si v kúpeľni nevšimol. Hľadanie princeznej po planétach sľubované v trojke ale môže byť už celkom fajn, zasadenie celej dvojky na jedno miesto je nešťastné rozhodnutie. ()

3DD!3

Zhruba stejné jako první díl. Bitva je možná trochu lepší, protože tu máme ve větší míře světelné meče. Scénář je velká bída. Nápad to sice má, ale ty podivné dialogy a nesmyslné chování panáčků na šachovnici prostě Snyder neobhájí. Chci vidět necenzurovanou verzi, jestli se s tím materiálem dá udělat něco zajímavého nebo to byly jenom kecy. Pokračování příště. P.S: Hopkinsova Jimmyho je tam pořád málo. ()

dragon94

Ono to překvapivě není tak stupidní jako první díl. Je to přímočařejší, prázdnější, postavy jsou pořád nezajímavé, má to až příliš generické akce, ale sem tam to vypadá vizuálně opravdu pěkně. A po stránce scénáře mě to neuráželo tak jako první díl. Může tomu dost pomáhat i to, že jsem včera viděl Mortal Kombat (2021), který mi přišel o dost stupidnější. Tady mě sice vůbec nezajímalo co se tu děje, ale těch do očí bijících stupidit tu nebylo tolik. Nebo jsem je alespoň nevnímal, neboť jsem při sledování nedával tolik pozor jako u prvního dílu. Každopádně tentokrát se Zack za ten vizuál u mě vyšplhal na 2* 32% ()

• Natáčelo se od 19. dubna 2022 do prosince téhož roku v americkém státě Kalifornie (Inyo County, Santa Clarita). Filmování probíhalo současně s výrobou první části a společný rozpočet činil 166 milionů amerických dolarů. (fiLLthe3DD)
  • O tvorbu vizuálních efektů se postaraly společnosti jako Weta FX, Mammal Studios, Rodeo FX nebo Scanline VFX. (fiLLthe3DD)