poster

The City of the Dead

 • Austrálie

  The City of the Dead

 • Kanada

  The City of the Dead

 • USA

  The City of the Dead

 • USA

  Horror Hotel

Horor / Thriller / Mysteriózní

Velká Británie, 1960, 76 min

Scénář:

George Baxt
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Aluska88
  ****

  Výborný gotický horor nesoucí v sobě odkazy na kultovní Psycho. Pohledná blondýna se sama v autě vydává na cestu, na jejímž konci bude opuštěné městečko, obestřené tajemstvím, které jí může stát život. Atmosféra "města duchů" je dokonalá. Středověké městečko zahalené v mlze, rozpadající se domy, hřbitov, všude kříže, sborové zpěvy ozývající se z podzemních kobek, podivní obyvatelé. Patricia Jessel coby "The Witch", Elizabeth Selwyn je perfektní. Christopher Lee dává tušit, že jeho postava Alana Driscolla možná něco skrývá. Spousta působivých scén, cizinec stojící v mlze u silnice nastupující do auta a neustále pozorující obyvatelé jsou docela zneklidňujícím prvkem :)(18.11.2017)

 • Javert
  ****

  Čarodějnický oldschool horor, který stojí primárně na Christopheru Lee, jenž i přes to málo prostoru, co dostává, vyzařuje zvláštní temné vlny i skrz obrazovku. Ty spolu s všudypřítomnou umělou mlhou a ponurými kulisami amerického městečka plného opravdu velice divných lidí vytváří nezapomenutelnou a velice hutnou atmosféru. Dle mého skromného názoru je Horror Hotel/The City of the Dead atmosféričtějším a zábavnějším filmem než tolik vychvalované Haunting.(13.4.2009)

 • strougy
  ****

  Podařený horor ze staré anglické školy, kde se místo explicitního násilí a vybíjení omladiny sází na pomalu budovanou atmosféru pomocí klasických ingrediencí: spousta mlhy, nevraživě se tvářící obyvatele středověce vypadajícího městečka, tajemné zvuky a upřené pohledy za doprovodu náležitě strašidelné hudby. Velmi kvalitní a bohužel podle počtu místních hodnocení málo známý kousek, který rozhodně stojí za vidění.(6.11.2009)

 • JohnnyD
  ***

  Finále na cintoríne je nádherne atmosferické, no jednoduchý príbeh je dávkovaný veľmi pozvoľna a chýba mu gradácia. Najlepším príkladom je stred filmu, kedy začne riadne prituhovať, no v najlepšom príde prestrih, ktorý odkloní príbeh mimo Mesto mŕtvych a atmosféra na dvadsať minút upadne. Nuž čas si zobral svoju daň.(25.3.2013)

 • MM_Ramone
  ***

  Mladá študentka Nan Barlowová sa na popud svojho profesora vyberie do malého, zabudnutého, večne zahmleného mestečka Whitewood. Chce tam overiť fakty o hone na čarodejnice. Práve v tejto osade malo dôjsť v roku 1692 k odsúdeniu Elizabeth Selwyn. Ženy, ktorá bola usvedčená z vyznavania dialba a praktikovania čiernej mágie. Lenže zdá sa, že vo Whitewoode nie je všetko v poriadku. História tam stále žije. "City of the Dead" je starý, čiernobiely film s prekvapivo pôsobivou atmosférou, ktorá poteší aj súčastných priaznivcov horrorovej kinematografie. ***(16.11.2009)

 • - Záběry z filmu použila ve svém videoklipu také kapela King Diamond ve skladbě "Sleepless Nights". (Flaxik)

 • - Části filmu použili Iron Maiden v klipu k písničce "Bring Your Daughter to the Slaughter". (V4nd4l)