Temná Sklizeň

• USA Dark Harvest
Trailer

V malém městečku ve středozápadní části USA se odehrává každoroční smrtící rituál, kdy se mýtická noční můra Sawtooth Jack zvedá z kukuřičných polí a vyzývá mladé chlapce města ke krvavému boji o přežití. (Prime Video)

Trailer

J*A*S*M

Teda to byla ale píčovina. Úplně absurdní. Celou dobu jsem čekal, že musí přijít nějaký zásadní konceptuální zvrat, alá "celé je to simulace", protože svět s takhle debilními pravidly, kde se dějou bez logických motivací tak absurdní věci, přece nikdo nemohl vymyslet... a on vlastně žádný nepřijde. Jestli to v knižní předloze fungovalo lépe netuším, ale jsem přesvědčen o tom, že tenhle svět není ta pravá látka pro filmové médium a vylámali by si na něm zuby i jiné režiséři než David Slade. Nicméně, film nemá problém jen s pravidly fikčního světa jako takovými, ale i v interakcích postav - občas to působí, že zapomněli, co se stalo v předchozí scéně. Takže bych tipoval, že se výrazně přestříhávalo, anebo že scénář psal kretén. ()

Arsenal83

Temná žatva nemá nič spoločné s ukrajinským pesticídovaným obilím, to je omyl. Od septembra sa už totiž púšťajú filmy s Halloweenom, čo je niečo ako vianočná výzdoba v obchodoch v auguste. Vyzeralo to dlho ako film o strašiakovi, ale nakoniec to s Remišovou nič nemalo, bola to v podstate až fantasy dráma a má aj svoje lacné výkruty. Samozrejmosťou je, že všetkých vysoko prevyšuje zástupkyňa BLM a tak to má byť. Vykrádať obchody Nike nezvládne predsa hocikto. ()

Morholt

Během sledování se mi vybavovalo ledacos od Kukuřičných dětí přes Očistu až po libovolné strašákové filmy a díky tomu mi to přišo strašně nepůvodní. Možná bych se na to po přečtení předlohy díval jinak, ale bohužel. Nicméně to neznamená, že by se jednalo o špatný film. První cca třetina je sice trochu úmorná, ale jakmile se rozjede hon na bubáka, je to celkem zábava, kterou korunuje i jedno překvapení. Líbila se mi retro atmosféra zapadlého vidlákova, herci to také zvládli obstojně a potěšilo i celkem slušné gore pracující primárně s útoky na hlavu. Hodnotil bych i výš, ale to by tvůrci museli přidat odpověď na otázku "Proč?". Odpověď "Protože to tak bylo vždycky." prostě neberu. 60% ()

JASON_X

Tak tahle morbidní alternativní realita a la King mě tedy hodně bavila, i když mi chvíli trvalo, než jsem se do ní dostal. Mohl za to asi poněkud slabý a nešikovný scénář, který skvělému námětu nespíš hodně ubral na potenciální působivosti. Film neohromí ani vizuálnem, trikovostí, nebo hereckými výkony, ale jeho vážná a temná atmosféra a hlavně zajímavá výsledná pointa jdou vysoko nad průměr běžných horrorových béček. A tak přes všechny slabiny považuju tenhle obsahově neotřelý až originální celek za hodně příjemné horrorové osvěžení. ()

darkrobyk

Sodom a Gomora, přesně to je zdejší maloměstečko, které není prokleté, nýbrž do základů zkažené. Každý rok pořádá na Halloween mužská omladina hon na příšeru, hm, tedy Pilozub, no nevím, je to starý známý Dýňohlav, kterou je třeba zabít do půlnoci, než vkročí do místního kostela. Výhercova rodina dostane nový parádní barák, výherce pořádné auto, aby mohl vyrazit do světa. Jenže něco tu pořádně smrdí a nic není takové, jak se zdá. Gore vcelku fajn, vizuál také. Největší problémy představují postavy. Jednak se mi to hejno mladíků neustále pletlo a chvílemi jsem se ztrácel, kdo je kdo, druhak, a to je horší, sympatická nebyl žádná postava, snad jen Kelly měla trochu jiskru, ovšem Richie byl na zabití stejně jako ostatní. A když jsou postavy nesympatické, je člověku jejich osud ukradený. Proto nezbývá než společně se starým Shepardem zvolat: -Spal to všechno!- Škoda, protože úplně špatné to není. ()

• Všetci štyria hlavní chlapci nosia masky postavy Crimson Ghost, ktorá je najznámejšia ako logo hororovo-punkovej kapely The Misfits. (Arsenal83)
  • Film sa natáčal v Beausejour a Winnipegu (Kanada) od augusta 2021. (Arsenal83)