poster

Highway

Krimi / Drama / Road movie

USA, 2002, 97 min

 • honajz
  *

  Žel, tohle nejsou filmy pro mne. Čímž neberu, že se to někomu líbit může a je to jeho šálek čaje. Na mne je to moc uřvané, přehnané, v podstatě nevtipné, psychedelické, ale také klišovité a těch roads tam moc není. K tomu blbý střih. A hlavní postavy nám běhají ožralé a zfetované každý pátek a sobotu v noci, když vypadnou z nonstopáče, za panelákem, takže k nim také nemám nějak přehnaný vztah.(14.8.2017)

 • Shit
  *****

  Naprosto ukázkově zábavná road movie, která netěží z nějakejch přímo akčních honiček, ale spíš z dua Jake Gyllenhaal - Jared Leto, který je prostě skvělý a během jejich útěku do Seattlu, kvůli Jaredu "God of fuck" Letovi, kterej obtáhne paničku nějakýho velkýho hlavouna, jsem se bavil naprosto skvěle, kór když se k nim během cesty ještě připojí Salma Blair a totálně hustej hipík John C. McGinley(30.11.2008)

 • dur.dur
  ***

  Dvojice hlavních představitelů - Leto a Gyllenhaal jsou si typově velmi podobní. Jejich vztah - hlavní to atribut filmu - je přirozený, uvěřitelný a psychedelický. Mimo toho však tenhle film příliš nenabízí. Zápletka s gangstery sice děj pevně rámuje, ale je jen těžko stravitelná. Přidanou hodnotu pak představuje zajímavé časové zasazení snímku reflektující smrt Curta Cobaina.(1.11.2011)

 • emma53
  ***

  Souhlas, byla to fakt taková potrhlá akce pod širým nebem. Jakeovi bych hádala míň let než 22 a Jaredovi těch 31 let snad ani nevěřím:). Jako duo parťáci k sobě opravdu bezvadně sedli a Selma byla roztomilá, ale jinak mě Highway tak trochu zklamal. Pár hezkých momentů a skvělá muzika to trochu posunulo o laťku výš, jinak škoda, ale čekala jsem od Coxe na podnose trochu lepší delikatesu. 55%(9.4.2013)

 • vteco
  ***

  Klasická „buddy“ road movie, jenž jede přímo po předepsané šabloně a v průběhu cesty naráží na klasické postavy včetně notorického zhulence, oduševnělou šlapku nebo znetvořeného člověka. Highway využívá poměrně dost ozvláštňujících prvků, převážně v rámci střihové skladby, kde si hraje s poskočnými střihy, důrazně vloženými flashbacky či narušováním diskontinuity, což působí dosti zajímavě, ovšem v celkovém sytému filmu postrádají tyto prvky hlubší význam a tváří se spíše jako nic neříkající experiment. Snímek tak pracuje primárně s hlavní dvojicí, jejichž chemie funguje opravdu na jedničku, přičemž jasnou hvězdou se od počátku stává Jared Leto. Sympatická je taktéž absence záchodového humoru, i když se to odrazilo v množství vtipných momentů, které převažují hlavně v prvních 20 minutách, později již postupně dochází dech a Highway míří k očekávanému konci s podporou výborné, leč nevýrazně využité rockové hudby. [65%](12.2.2017)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace