Highway

Krimi / Drama / Road movie

USA, 2002, 97 min

Děj se odehrává v roce 1994. Jack (přezdívaný God of Fuck) je v intimní chvilce načapán se ženou svého zaměstnavatele - gangstera, a protože se tohle provinění trestá rozdrcením nohou, Jack se spolu se svým nejlepším kamarádem Pilotem vydává na útěk do Seattlu. Cestou se k nim přidá ještě zoufalá prostitutka Cassie a starý hipík Johnny the Fox (alias Dr. Cox ze Scrubs), který jede do Seattlu na pohřeb Kurta Cobaina. Postupně se situace komplikuje, čtveřice potkává různé lidi a dostává se do problémů. Highway je roztomilá road movie, ve které oslňuje hlavně dvojka Leto&Gyllenhaal, jejich souhra funguje skvěle. Už začátek slibuje cool podívanou, jakou film bezpochyby je, navíc ho doprovází našlapaný soundtrack.(5.2.2008)

Nepříliš známý ale o to hodně povedený snímek s výtečnou ústřední dvojicí. Jared Leto je prostě vynikající a věčně nakalanej Jake Gyllenhaal mu zdatně sekunduje. Možná, že je mé hodnocení až moc vysoké, jenže já se přijemně bavil, několikrát se zasmál, nenudil jsem se ani minutu a hlavně se filmem nese pohodová a skvělá muzika. P.S. Ať je ti země lehká Kurte...(17.4.2014)

Souhlas, byla to fakt taková potrhlá akce pod širým nebem. Jakeovi bych hádala míň let než 22 a Jaredovi těch 31 let snad ani nevěřím:). Jako duo parťáci k sobě opravdu bezvadně sedli a Selma byla roztomilá, ale jinak mě Highway tak trochu zklamal. Pár hezkých momentů a skvělá muzika to trochu posunulo o laťku výš, jinak škoda, ale čekala jsem od Coxe na podnose trochu lepší delikatesu. 55%(9.4.2013)

Podle mě velmi povedené a zábavné road movie, které velice příjemně překvapilo. Výborné herecké duo Jared Leto a Jake Gyllenhaal, kterému jejich kamarádství uvěříte už od prvních společných vteřin (přitom v reálu je dělí celých 9 let). A jako třešnička na dortu, Selma Blair v roli trhlé prostitutky. Jednoduše podtrženo, ukázkový příklad toho, jak z prosté zápletky (a za pomoci skvělých hereckých výkonů, of course) vytvořit velmi zábavný snímek s trochou onoho ponaučení nakonec.(1.10.2014)

Svůdník Jared Leto a tichý Jake Gyllenhaal byli v roli Jacka a Pilota jako dva bratři z jednoho vrhu, opravdu přesvědčivé a kvalitní herectví od obou, na čemž moc nezměnily ani jejich hrozný vlasy. Jinak je mimo tyto dva skvělé herce Highway zajímavou a vtipnou road movie / komedií ze západního pobřeží USA, konkrétně na cestě z Las Vegas do Seattlu přibližně v době, kdy se zabil Kurt Cobain. Hodně se mi líbila nenucenost celého filmu a jistá nepředvídatelnost situace (párkrát). Starej hipík John C. McGinley a Aligator Boy byli parádní!(23.5.2014)