Highway

Krimi / Drama / Road movie

USA, 2002, 97 min

• honajz

Žel, tohle nejsou filmy pro mne. Čímž neberu, že se to někomu líbit může a je to jeho šálek čaje. Na mne je to moc uřvané, přehnané, v podstatě nevtipné, psychedelické, ale také klišovité a těch roads tam moc není. K tomu blbý střih. A hlavní postavy nám běhají ožralé a zfetované každý pátek a sobotu v noci, když vypadnou z nonstopáče, za panelákem, takže k nim také nemám nějak přehnaný vztah.(14.8.2017)

Naprosto ukázkově zábavná road movie, která netěží z nějakejch přímo akčních honiček, ale spíš z dua Jake Gyllenhaal - Jared Leto, který je prostě skvělý a během jejich útěku do Seattlu, kvůli Jaredu "God of fuck" Letovi, kterej obtáhne paničku nějakýho velkýho hlavouna, jsem se bavil naprosto skvěle, kór když se k nim během cesty ještě připojí Salma Blair a totálně hustej hipík John C. McGinley(30.11.2008)

Dvojice hlavních představitelů - Leto a Gyllenhaal jsou si typově velmi podobní. Jejich vztah - hlavní to atribut filmu - je přirozený, uvěřitelný a psychedelický. Mimo toho však tenhle film příliš nenabízí. Zápletka s gangstery sice děj pevně rámuje, ale je jen těžko stravitelná. Přidanou hodnotu pak představuje zajímavé časové zasazení snímku reflektující smrt Curta Cobaina.(1.11.2011)

Souhlas, byla to fakt taková potrhlá akce pod širým nebem. Jakeovi bych hádala míň let než 22 a Jaredovi těch 31 let snad ani nevěřím:). Jako duo parťáci k sobě opravdu bezvadně sedli a Selma byla roztomilá, ale jinak mě Highway tak trochu zklamal. Pár hezkých momentů a skvělá muzika to trochu posunulo o laťku výš, jinak škoda, ale čekala jsem od Coxe na podnose trochu lepší delikatesu. 55%(9.4.2013)

Klasická „buddy“ road movie, jenž jede přímo po předepsané šabloně a v průběhu cesty naráží na klasické postavy včetně notorického zhulence, oduševnělou šlapku nebo znetvořeného člověka. Highway využívá poměrně dost ozvláštňujících prvků, převážně v rámci střihové skladby, kde si hraje s poskočnými střihy, důrazně vloženými flashbacky či narušováním diskontinuity, což působí dosti zajímavě, ovšem v celkovém sytému filmu postrádají tyto prvky hlubší význam a tváří se spíše jako nic neříkající experiment. Snímek tak pracuje primárně s hlavní dvojicí, jejichž chemie funguje opravdu na jedničku, přičemž jasnou hvězdou se od počátku stává Jared Leto. Sympatická je taktéž absence záchodového humoru, i když se to odrazilo v množství vtipných momentů, které převažují hlavně v prvních 20 minutách, později již postupně dochází dech a Highway míří k očekávanému konci s podporou výborné, leč nevýrazně využité rockové hudby. [65%](12.2.2017)