Highway

Krimi / Drama / Road movie

USA, 2002, 97 min

Naprosto ukázkově zábavná road movie, která netěží z nějakejch přímo akčních honiček, ale spíš z dua Jake Gyllenhaal - Jared Leto, který je prostě skvělý a během jejich útěku do Seattlu, kvůli Jaredu "God of fuck" Letovi, kterej obtáhne paničku nějakýho velkýho hlavouna, jsem se bavil naprosto skvěle, kór když se k nim během cesty ještě připojí Salma Blair a totálně hustej hipík John C. McGinley(30.11.2008)

• honajz

Žel, tohle nejsou filmy pro mne. Čímž neberu, že se to někomu líbit může a je to jeho šálek čaje. Na mne je to moc uřvané, přehnané, v podstatě nevtipné, psychedelické, ale také klišovité a těch roads tam moc není. K tomu blbý střih. A hlavní postavy nám běhají ožralé a zfetované každý pátek a sobotu v noci, když vypadnou z nonstopáče, za panelákem, takže k nim také nemám nějak přehnaný vztah.(14.8.2017)

Zajímavá práce s filmovým obrazem (struktura, barva) a střihem. Méně známý film, co se týká herecké filmografie Jareda Leta a Jakea Gyllenhaala, přestože se zde podávají velmi přesvědčivé výkony. Charakter postavy Pilota, Pop Quiz, gazilion průserů Jacka přezdívaného "God of Fuck" a film jako celek rozhodně stojí za pozornost. Malá ukázka: Pilot: "POP QUIZ." Jack: "NO." Pilot: "COME ON. IT´S A QUICK ONE." Jack:"GO." Pilot: "WHAT IS 1,056 DICKS?" Jack: "A LOT OF DICKS." Pilot: "BEEP. PERFECT SCORE. GOLD STAR."(25.8.2010)

Svůdník Jared Leto a tichý Jake Gyllenhaal byli v roli Jacka a Pilota jako dva bratři z jednoho vrhu, opravdu přesvědčivé a kvalitní herectví od obou, na čemž moc nezměnily ani jejich hrozný vlasy. Jinak je mimo tyto dva skvělé herce Highway zajímavou a vtipnou road movie / komedií ze západního pobřeží USA, konkrétně na cestě z Las Vegas do Seattlu přibližně v době, kdy se zabil Kurt Cobain. Hodně se mi líbila nenucenost celého filmu a jistá nepředvídatelnost situace (párkrát). Starej hipík John C. McGinley a Aligator Boy byli parádní!(23.5.2014)

Děj se odehrává v roce 1994. Jack (přezdívaný God of Fuck) je v intimní chvilce načapán se ženou svého zaměstnavatele - gangstera, a protože se tohle provinění trestá rozdrcením nohou, Jack se spolu se svým nejlepším kamarádem Pilotem vydává na útěk do Seattlu. Cestou se k nim přidá ještě zoufalá prostitutka Cassie a starý hipík Johnny the Fox (alias Dr. Cox ze Scrubs), který jede do Seattlu na pohřeb Kurta Cobaina. Postupně se situace komplikuje, čtveřice potkává různé lidi a dostává se do problémů. Highway je roztomilá road movie, ve které oslňuje hlavně dvojka Leto&Gyllenhaal, jejich souhra funguje skvěle. Už začátek slibuje cool podívanou, jakou film bezpochyby je, navíc ho doprovází našlapaný soundtrack.(5.2.2008)