poster

Highway

Krimi / Drama / Road movie

USA, 2002, 97 min

 • Tanner
  ***

  No, docela dlouho jsem se popravdě musel přesvědčovat, že to není pouze něco mezi Strachem a hnusem v Las Vegas a puberťáckou Mexickou jízdou či Snowboarďáky. A i když se z toho nakonec něco víc přece jen vyklubalo, ztotožňuji se s hodnocením na imdb (5,9). Pozitivem pro mě byly herecké výkony, negativem naopak protivná muzika. Moc mě nevzal ani scénář jako takový a postrádal jsem i road-movie atmosféru. Škoda. Celkově to ale tak špatný není.(23.2.2010)

 • honajz
  *

  Žel, tohle nejsou filmy pro mne. Čímž neberu, že se to někomu líbit může a je to jeho šálek čaje. Na mne je to moc uřvané, přehnané, v podstatě nevtipné, psychedelické, ale také klišovité a těch roads tam moc není. K tomu blbý střih. A hlavní postavy nám běhají ožralé a zfetované každý pátek a sobotu v noci, když vypadnou z nonstopáče, za panelákem, takže k nim také nemám nějak přehnaný vztah.(14.8.2017)

 • Fiftis
  ****

  Highway je výborná road movie, v ktorej oslňuje hlavne dvojka Jared Leto & Jake Gyllenhaal, ich súhra funguje skvele. A je až neuveriteľné, akí sú v tejto snímke mladí. Už začiatok sľubuje cool prehliadku, akou film bezpochyby je, navyše ho sprevádza našlapaný soundtrack. Každému vrelo odporúčam a skoro celý film som sa smial.. Slušná hudba štýlu grunge z polovice 90.tych rokov minulého storočia sprevádza celý príbeh o ľuďoch, ktorí sa k životu, smrti i láske stavajú čelom, a ktorí si pri svojom putovaní uvedomujú, že cesty vedú mnohými smermi. Kam vás zavedú zajtra, záleží na tom, čo sa naučíte dnes. Stojí to za zhliadnutie.(12.10.2019)

 • Frajer42
  **

  Jakožto zapřísáhlý milovník road movie jsem byl zvědavý na dva herce (které mám rád) z dob, kdy jednomu z nich prakticky ještě kapalo mateřské mléko z držky. Po zhlédnutí rozhodně převládá zklamání, protože navzdory nedlouhé stopáži je snímek až nezvykle stereotypní a nudný. Taktéž si situace žádala, aby tu kurvu hrál někdo alespoň trošku hezký, když už nebyl po ruce nikdo talentovaný. Volbu Selma Blair považuji za velký omyl. Ostatní vedlejší postavy jsou ve většině případů taky příšerné, ale těm to člověk odpustí, protože se mu často neserou před oči. Co se týče technických stránek, tak je film zbabraný snad ve všech ohledech, takže nejjednodušší bude vynechat rozepisování a odsoudit za neschopnost režiséra. Jakákoli koukatelnost snímku začíná a končí a dvojici hlavních hrdinů. Z jiného důvodu nemá smysl chtít tento nezdařený film vidět. Když zkusím být extrémně hodný, tak za každého z kluků dávám jednu slabou hvězdu.(29.1.2020)

 • vteco
  ***

  Klasická „buddy“ road movie, jenž jede přímo po předepsané šabloně a v průběhu cesty naráží na klasické postavy včetně notorického zhulence, oduševnělou šlapku nebo znetvořeného člověka. Highway využívá poměrně dost ozvláštňujících prvků, převážně v rámci střihové skladby, kde si hraje s poskočnými střihy, důrazně vloženými flashbacky či narušováním diskontinuity, což působí dosti zajímavě, ovšem v celkovém sytému filmu postrádají tyto prvky hlubší význam a tváří se spíše jako nic neříkající experiment. Snímek tak pracuje primárně s hlavní dvojicí, jejichž chemie funguje opravdu na jedničku, přičemž jasnou hvězdou se od počátku stává Jared Leto. Sympatická je taktéž absence záchodového humoru, i když se to odrazilo v množství vtipných momentů, které převažují hlavně v prvních 20 minutách, později již postupně dochází dech a Highway míří k očekávanému konci s podporou výborné, leč nevýrazně využité rockové hudby. [65%](12.2.2017)