Fanoušci hrdinů Rockyho či Ramba se mohou těšit z dalšího vydařeného filmového kousku svého hrdiny. Nezapomenutelný Sylvester Stallone (v tomto případě i spoluautor scénáře) se tentokrát představí jako řidič kamionu Lincoln Hawk, který nás ve snímku Do útoku zavede do proslulého Las Vegas, kde se koná bouřlivé Mistrovství světa v páce. Hawk, který musí spoléhat na svou bystrost a sílu vůle, se pokusí napravit svůj život získáním finanční odměny za první místo a obnovit vztah se svým synem (David Mendenhall), kterého dříve opustil kvůli svému majetnému a bezcitnému tchánovi (Robert Loggia). A tak si to Hawk v bouřlivém finále rozdá s některými velikány šampionátu - pěkně ve stylu Rockyho. Užijte si tuto fantastickou zábavu! (oficiální text distributora)

chaosteory

S klidným svědomím to přepálím a ještě si k tomu vysypu argumenty. Pokud vemu neakční filmy s akčními herci, je Over the Top i dneska jasná jednička, protože raději snesu přeslazenou prvoplánovou citovku, než trapný a vlezlý humor pro děti. Sly tady neztrácí vůbec nic ze sebe, v pohodě hraje jeden moment starostlivého otce a hned vzápětí rozpumpovanýho bouchače. Film je pod vedením Menahema Golana a já se dodnes divím, že byl schopen natočit film, ve kterým se nevystřílí malá zbrojovka a úmrtnost se nepočítá na stovky, jak měl ve zvyku. Za další, film má skvělý soundtrack, aspoň podle mého vkusu (Kenny Logins, Robin Zander nebo Sammy Hagar) a abych to uzavřel. Ten plakát je prostě tak béčkovej až ho miluju. ()

montel

Řidič kamiónu Lincoln Hawk (Sylvester Stallone) si jede do vojenské akamedie pro svého syna Michaela (David Mendenhall), který jej ještě v životě neviděl. Chce jej odvést za jeho matkou do nemocnice, která má prodělat náročnou operaci srdce. Michael se svým otcem odmítá odjet, ale po naléhání jeho matky tak učiní. Po cestě se oba skamarádí a Michael k otci nachází pomalu cestu. Vše však zhatí matčina smrt a také Michaelův dědeček, který si Michaela hodlá osvojit. Lincoln, který vsadil veškeré peníze na své vítězství v mezinárodním šampionátu v páce, tak musí za každou cenu vyhrát, aby získal srdce svého syna zpět...Klasika z 80.let. Po úspěchu Rockyho se Stallone vrhnul na další sportovní film. Nutno říct, že v dnešní době už to rozhodně není taková pecka jako Rocky, ale své kouzlo to pořád má. 45% ()

pirate

Že styl Rockyho? Tak do tohoto druhu zábavy to mělo hodně daleko. Jde pouze a jen o souboj v páce. A jediný děj se točí kolem vztahu otce a syna. Jak originální. Celkový děj by šel shrnout do 45 minut (a to ještě přidávám). Nezáživné, nezábavné, je mi líto Stalloneho. Souhlasím například s uživateli Lima a Malarkey. Jen kvůli Stallonovi to vytáhnu na 30%. ()

Mr.Lordi

Taková bokovka Rockyho a Ramba ve stylu odskočení si "co-by-se-stalo-kdyby..." Ale musím uznat, že kamion finální byl úchvatný. Na jedno shlédnutí dobré, druhé (po asi 5 letech) už o něco horší. Film je stejně starý jako moje maličkost, a když vezmu tento fakt, tak krásných 55% ()

lvi_psouk

Poprvý jsem to viděl za komárů na ZDF či ARD. Prdlačku jsem tomu rozuměl, ale děj jsem pochopil. Tím jsem řekl docela dost o složitosti zápletky a komplikovanosti dialogů. A protože takovýhle ptákoviny čas od času rád shlídnu jako povinnou oddychovku, musím v hodnocení popustit uzdu fantazii a vypustit celý tři ruský hvězdy.. ()

Pythonator

Stalloneovská klasika, která působí po těch letech hodně trapně. Vemte si Rockyho a místo boxu tam prdněte souboje v páce, pak uberte trochu IQ a přidejte trochu patosu. Dokořeňte spoustou blbých keců a máte pokrm sice voňavý, leč nepoživatelný. ()

SpeckMcBig

Moje hodnocení je hodně nostalgické...jako prcek jsem Trio SLY-ARNIE-BRUCE vážně žral a nikdo na ně neměl .. ale po letech se přeci jen hodně věcí změní a tenhle flák je dnes pro mě hodně úsměvný :D ()

Dusin

Hodnocení je tu průměrné, ale pro mě je to prostě srdcovka. Jasně, že dopředu víme, co bude následovat a jak to skončí. Na druhou stranu Sly ma charisma, dokonce i dabing je u tohoto filmu velmi poveden. Sen o úspěchu zamotaný do rodinného dramatu v tomhle případě prostě funguje. ()

Trescha

Mám to rád. Sly je prostě Sly,a David Mandenhall je celý film na tečku. Jo a eště stojí za zmínku ten štramák, co žere doutníky;-) ()