Plán 9

• Česko Plán 9 z vesmíru (více)

djbarrel odpad!

Jedním slovem Masakr ! Neskutečné kulisy, toporné postavy, scény popírající zdravý rozum (v jedné scéně je den i noc, pilot v letadle NEMÁ žádný knipl, jen jakýsi stoleček, ve vesmírné lodi je žebřík ....), ve filmu se nic neděje, hlavně se kecá, což by snad nebylo až tak hrozné kdyby dialogy nepsal sám Satan. No a ty talíře ? OMG, to je fakt někde jinde. Chvílema jsem se docela bavil, chvílema jsem i slzel, ale ne hrůzou, ale smíchy. Tohle není parodie na horor, ale parodie na film. Tenhle film nemá normální měřítka, tenhle film není normální. 5% ()

CorvusBlek

Tento film nutno brát s nadhledem. Nejdříve bych doporučil zhlédnutí životopisu Ed Wood a pak tento obsukrní snímek ještě obsukrnějšího režiséra. Pravda je taková, že znám mnohem horší, milionové srágory, které denně zahlucují v dnešní době kina, tv, internet atd. ()

Forum.

Kdyby to nebyla taková nuda , tak by to bylo hrozně fajn. Ten směšný vizuál je na celém filmu asi nejlepší. 50% ()

Víteček

Nemohu se pořád rozhodnout jak hodnotit, jestli za 5* nebo odpad. Pravda je, že obojí bude symbolizovat to samé. Otřesný film, ve kterém je špatně úplně všechno, ale člověk nevyjde z údivu, čeho všeho je také film schopen a vlastně se u toho pobaví. Asi to budu měnit každý měsíc. 100% / 0% ()

ModryPlamen

[spoilery] Príbeh o mimozemšťanoch, ktorí sa obávajú o svoje životy v súvislosti s vynálezom vodíkovej bomby pozemskými vedcami. Preto sa chcú skontaktovať s vládcami na Zemi, aby zabránili vynájdeniu najničivejšej bomby vo vesmíre, solárnej bomby. A najlepší spôsob, ako to urobiť, je prebudiť mŕtvych z hrobu. Mne to logiku nedáva, ale režisérovi Edovi Woodovi jr. áno. Toľko k príbehu a teraz efekty. Bezhlavé striedanie dňa a noci, UFO na špagáte, ďalšie príklady asi nie sú potrebné. Takéto veci som očakával vzhľadom na to, že je tento film označovaný ako najhorší, či ako jeden z najhorších. Nečakal som ale, že tento film uvidím na Filmboxe, a to dokonca s českým dabingom. Čo sa týka „hororových“ scén, skôr vás vydesí čítanie červenej čiapočky než „desivé“ scény v tomto „horore“. Lepšie povedané, tunajšie pokusy vystrašiť divákov sú absolútne k smiechu. Smutné je ale to, že tento film slúži ako argument, prečo by sme mali ignorovať sci-fi žáner. Vraj sa kvalitná kinematografia skladá len zo životopisov a drám z väzenského prostredia (nič proti nim). Toto samozrejme nie je pravda, aj v žánri sci-fi nájdeme filmové klenoty, či už Votrelcov alebo Gattacu. Plán 9 ním však nie je. Ide o príšerný film, no ani zďaleka sa nepribližuje k najhoršiemu filmu, aký som za svoj život videl. Postavy sú tu nezaujímavé, avšak nie nesympatické. A nie je tu ani jedna postava, ktorá by mi prirástla k srdcu a ktorú by vo filme hanobili, či nejak inak ničili. Toto je len totálna blbosť od jedného z najhorších režisérov všetkých dôb Eda Wooda jr. ()

redalert21

Hůůů, ani nevim co napsat :-D Silenost :-D proste to nebylo myslene vazne...efekty, kulisy, herci nic neni jak ma byt :-D Ufounska lod z venku kulata ve vnitr je to ctverec :-D denni doby se menili za behu z jasneho dne do sera :-D za par sekund. K hercum, jejich vykony to proste musite videt, doporucuju tuto silenost shlednout :-D ED WOOD 4ever! "Plan 9 je moje hrdost, moje radost. Použili jsme tam kryty na kola od Cadillaců jako létající talíře." ()

Groower odpad!

Pane jo!! Tak to byla hrůza. Dialogy jako by je napsalo 10 letý dítě (Poručík:"Ale nezapomeň na tu potrhanou noční košili a rozdrápané nohy...", Policista:"AAACH!!! Na to jsem nepomyslel." Policista:"Hádám že proto jste už detektiv, a já pořád jen policajt s uniformou."), neskutečnej vysvětlující komentář("Dům, o který se tak dlouho dělili se změnil v hrobku")., fantastické triky (nejlepší je hořící létající talíř). No nebylo lehký to dokoukat až do konce. A ještě by mě docela zajímalo jak dlouho se Vampira učila scénář :-) ()

T.S.Garp

Tohle nemá chybu. Oproti Robot Monster jsem se od začátku nenudil a výborně se bavil celou dobu. Tohle je nejlepší nejhorší scifi všech dob a ten žebřík na létajícím talíři mě odbourává dodnes. ()

brasek

Na rok 1959 je to v modernom filmovom slangu povedané béčko... Na moje prekvapenie som sa nenudil, aj keď celý film je fakt plný chýb a radosť režiséra Wooda z tohto diela je asi radosť vrcholového alkoholika nad fľašou lacnej pijatiky. Dejová línia striedania dňa a noci... fakt hrozné, na cintoríne tmavá noc a hmla... ženská bosá behá po hroboch, prebehne medzi stromy a kríky... objaví sa na pri ceste, už je deň a má obuté topánky.. Kde mal Wood oči, keď to strihal? Lietajúci tanier na špagáte... no super, kedže to bolo vidno asi len v dvoch scénach, tak prichádza opäť otázka, kde mal Wood oči? Rozprávač mi vo filme nevadil a možno že dopomohol deju, nevadili mi ani použité dokumentárne zábery z vojenského cvičenia za účelom zobrazenia útoku armády na lietajúce taniere. Mám však pocit, že niektoré zbrane nemajú nič spoločné s protivzdušnou obranou a sú výhradne na ničinie pozemných cieľov. No budiš... Osobne mi vadila nelogičnosť istých postáv a niektoré interiéry... v kozmickej lodi zopár stolov a nejaký voltmeter, ampérmeter či niečo ako umelý blesk vo Faradayovej klietke. No budiš... ale taký stôl mala aj moja babka a nebola z Marsu, či odkiaľ prišli mimozemskí votrelci. Kokpit vojenského lietadla... to mali snáď tí piloti z kartónového papiera vystrihnuté pákové ovládače, aj sa ich báli chytiť, aby sa nepoškodili. Obvykle dávam 3* ak sa nenudím, lenže tu musím ísť dole pre Woodov amaterizmus... neviem čo všetko pokryl rozpočet, ale desné interiéry, nedokončený záver filmu (lietajúce taniere zmizli len z oblasti L.A.), triky vhodné tak o 40 rokov nazad, keď film bol v plienkach sú vážne nedostatky. Tento snímok je posledným snímkom Lugosiho... objaví sa asi päťkrát počas filmu a kedže umrel počas natáčania je nahradený nejakým dvojníkom, ktorý si zakrýva tvár... samozrejme divák nemal spoznať, že to nie je Lugosi. Ak by som túto informáciu nemal, tak v jednom momente ten dvojník má ale tmavé vlasy a mal by som pochybnosti... teraz mám pochybnosti, či nebohý Lugosi mal dvojníkov dvoch, alebo len jedného a raz mu natreli vlasy na sivo a farba sa strácala počas nakrúcania, alebo pĺzla parochňa. Nech už je to akokoľvek určite už boli natočené aj horšie filmy.. ()

dereksmart

Monumentální veledílo legendárního režiséra, které ve stupiditě scénáře a topornosti režie postupně graduje až na samé hranice možností - zábavná a hvězdu si zasluhující je podobnost oživlého inspektora Claye s oblíbeným údržbářským zombie z dooma 3 .... ()

Amaranta

Naprostý průkopník hollywoodského kýče. Co slovo, to perla, co scéna, to předzvěst nejrůznějších katastrofických, sci-fi, dramatických i romantických slepenin. Já jsem to nebyla schopná brát bez ironie, opravdu si nevím rady s hodnocením. Všechno se mi líbilo, nejvíc ovšem střih! Prolínání letícího a třepotajícího se ufa bylo roztomilé, přímo okouzlující! ()

Mullholand

nutno si předem dát Eda Wooda od Tima Burtona, když člověk ví, jak to vznikalo, tak je tenhle geniálně pitomý film mnohem zábavnější! ()

MFZB

Takže, nakoniec som sa rozhodol, že dám dve. Nebudem, ako takmer každý tuná, že zo srandy zabijem tomu 5* a v skutočnosti, by som dal dve...No, ale k filmu. Takže toto je prvý snímok od povestného režiséra Eda Wooda, ktorý som vzhliadol. Mal som chuť na niečo staršie a toto mi padlo dooka, tak som sa rozhodol, že si to pozriem. Film sa pozeral ako-tak dobre, a chvalabohu, že stopáž bola taká aká bola. Čo sa týka efektov, tak neviem, teraz, je to vlastne môj najstarší sci-fi film, aký som kedy videl a tak ťažko súdiť, či konkrétne len Ed Wood vedel točiť filmy s takýmito príšernými efektami alebo či sú aj v iných snímkoch z 50-tich rokov takéto, na piču, efekty. No každopádne, efekty boli fakt nemožné, ale najhoršie možno na tom neboli ani tie efekty a ko fakt, že film bol braný strašne vážne. Proste, som názoru, že keby bol snímok nejak odľahčený nejak, alebo teda nie braný vážne a jednalo by sa viac o komédiu ako sci-fi, tak určite by bolo aj hodnotenie vyššie a nebolo by okolo snímkov režíséra toľké HALÓ...Ešte nezabúdajme, je to aj horor, toto sa tiež ťažko posudzuje, keďže nie som zvyknutý na takéto staré snímky, tak sa mi to aj ťažko hodnotí ako horor. No, ale neviem či sa mýlim alebo nie, ale snímok (po tej hororovej stránke samozrejme) mi nejak pripomínal tematiku zombies (oživovanie mŕtvych a pod...) čo ja uvítam v každom snímku, keďže som veľký fanúšik zombie hororov. Toť bylo vše. Ešte dodám, nezaujal ma film natoľko, aby som siahol po ďaľších dielach tohto režiséra, ale koniec koncov som po dopozeraní neostal znechutený a ani sklamaný, ako to býva zvykom u niektorých iných snímkov, od ktorých sa to veľmi nedá čakať...40% ()

BlueNeon81

Edward Wood Jr., enfant terrible svetovej kinematografie a vo všeobecnosti najhorší a najmenej talentovaný režisér všetkých čias a jeho najznámejší a najhorší filmový počin. Neexistuje nič horšieho než toto, tu je proste všetko zlé: námet, scenár, réžia, herci, kulisy, vizuálne efekty, proste všetky súčasti tohto filmu sú tak neskutočne zlé, až vo výsledku pôsobia dobre, ba priam vynikajúco. Jednoducho nechcená hyper-bláznivá komédia. Je to aj jeden z mála filmov, ktorého zhliadnutie vyžadovalo veľa trpezlivosti a odhodlania sa. Ešte doteraz sa rehocem na kokpite dopravného lietadla. Ale som si vedomý, že málokto si užije tento film. ()