Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Ji-hwan se před léty setkal s dívkou Gyung-hee a její kamarádkou Soo-in, která ho okouzlila natolik, že ji téměř ihned vyznal lásku. Přestože je odmítnut, chce být alespoň kamarád obou dívek. Všichni tři pak prožívají krásné přátelství až do okamžiku, kdy začne přerůstat v hlubší cit, díky kterému vstupuje do příběhu zmatení. Ačkoli obě dívky tíhnou k Ji-hwan, jedna z nich se ho snaží vzdát, ale vše se poněkud zvrtne a koncert srdcí umlkne. Po pěti letech Ji-hwan začne dostávat poštou fotografie a ty ho upomenou na obě dívky, na věci které spolu prožili a vydává se hledat to, co se zdálo ztracené. (Mantis)

(více)

Recenze (103)

Pethushka 

všechny recenze uživatele

"Zamiloval jsem se. Tolik to bolí. Ale já chci, aby ta bolest nikdy nepřestala." Film plný krásných a jedinečných momentů a nečekaných zápletek. Nevím, jak lépe vystihnout lásku. Drama, které je podáváno tím nejpřirozenějším způsobem... kapka po kapce. A až je mísa plná do poslední kapky, film skončí... nepřeteče. Takže pro mě dokonalé, a ještě víc. ()

Marius 

všechny recenze uživatele

Kórejská trojka alebo dve nádherné ženy milujú jednoho dobráckeho ňoumu. Pokiaľ by to bola jedna z mojich prvých ázijských romancí, asi by som šiel s hodnotením vyššie, takto však len pochválim Eun-ju Lee (večná škoda tohto dievčaťa s pre mňa neodolateľnou žensky chuligánskou charizmou), Ye-jin Son a Tae-hyun Cha, za to ako hrali svoje postavy a dám silných 8/10, lebo pokiaľ ide o tragické romance z Ázie, existujú omnoho lepšie exempláre než Lover´s concerto. ()

Reklama

sniper18 

všechny recenze uživatele

Je to veľmi dobrá romantická dráma. Má dosť dobrý príbeh o mladíkovi, ktorý sa spozná s nerozlučnou dvojicou dievčat a keďže sa do jednej z nich na prvý pohľad zamiluje, vyzná jej lásku, lenže je odmietnutý a tak sa stanú aspoň priateľmi. Lenže puto sa medzi všetkými tromi zosilňuje, ale časom sa prestanú stretávať a keď si na to mladík po pár rokoch spomenie, rozhodne sa obe priateľky nájsť a zistiť, ako sa im darí. So spracovaním som spokojný, chválim rozdelenie filmu na dve časové línie, minulosť, kedy sa samotný vzťah medzi tromi priateľmi odohrával a súčasnosť, kedy si mladík na svoje kamarátky spomína a navyše má menší priestor aj jeho sestra, ktorá je tiež zamilovaná. Hlavný priestor má samozrejme minulosť, ktorá je dobre zvládnutá, po dobre podanom úvode, z ktorého zaujme hlavne scéna s hodinami sa už začne nerozlučné priateľstvo, na ktoré sa skvelo pozerá, v strednej časti sa už viac začne riešiť láska, čo sa mi tiež páči, ale z celého filmu ma to zaujalo najmenej hlavne kvôli tomu, že som nevedel, komu mám najviac fandiť, keďže si ma získali všetci. A najlepšia je posledná tretina, ktorá už prejde do čistej drámy a navyše ponúkne jeden zaujímavý zvrat a tomuto už ani nemám čo vytknúť. Takže celý film nemá slabé miesto, páčil sa mi od prvej do poslednej minúty, ale stredná fáza trochu zaostáva. Herecké obsadenie je vynikajúce, klasik žánru Cha Tae-Hyun, moje obľúbené Son Ye-Jin a Lee Eun-Ju, táto trojica má s prehľadom najviac priestoru a v menšej úlohe poteší aj mladá Moon Geun-Young, takže obsadeniu sa nedá nič vytknúť. A podobne spokojný som aj s réžiou a technickou stránkou, Han Lee to zvláda bez problémov, len emócie tu nie sú až tak silné. Plné hodnotenie dať nemôžem, na špičku žánru to podľa mňa nemá, ale aj tak je to veľmi príjemný zážitok, ktorého všetky stránky sú výrazne nad priemerom. 79% ()

Renton 

všechny recenze uživatele

Scénář: Han Lee .. II. Absolutně nepopsatelná krása lásky. Jednoznačně to nejplnější hodnocení, protože tento koncert lásky z ingrediencemi vyrovnaně pozitivně krásného pocitu a smutného prožitku zároveň, kde hlavně konec je city a emocemi příjemně přeplněn si opravdu nic nižšího nezaslouží!! Příběh je skládaný z několika časových rovin a někdy chvíli trvá orientace, přesto matoucí to není. Sladký trojúhelník – mladík a dvě krásné kamarádky - vedený v osudovém setkání tak jemném a dojemném, až se tají dech. Spousta překrásných a nezapomenutelných scén, kde není třeba líbání či sexu k naplnění obsahu! Zde jsem poprvé objevil perlu asijského herectví Ye-jin Son. Její postava zde nebyla ještě tak výrazná, jako v pozdějších filmech, ale mé srdce si získala na první pohled (zajímavá parafráze k obsahu filmu). Tak rád bych někdy také posunul ručičku hodin dozadu. .. 100%. ()

Matty 

všechny recenze uživatele

Vitriol do očí všech cyniků, kteří nevěří v lásku na první pohled, v přátelství mezi mužem a ženou, v idylické soužití tří lidí různých zájmů. Ač Lover’s Concerto ukazuje rovněž všelijaká úskalí těchto pomyslných „mýtů“, jeho konec vyznívá do pozitivna. Brečet přesto budete. Zaručeně. Pravdou zůstává, že mě toto jihokorejské slzavé údolí nezanechalo v natolik vláčném stavu jako jiné tamější snímky. Dílem vinou zdlouhavějšího nabíhání hlavního romantického motoru, dílem lehkou zmateností, co se postav a jejich vzájemných vztahů týče. Bez ostychu si toto dovolím vyčíst režisérovi, jehož následující film, Almost Love, rovněž nevynikal sevřeností. Minimálně tři časové roviny a množství nedůležitých vedlejších postav zavání přehnanými ambicemi. Je toho příliš a jen máloco plní svou funkci, když už to napíšu takhle bezcitně. Naopak právě srdce a jeho rozechvělost během posledních minut tlačí hodnocení silně nahoru. Nenechám se ovládnout city a této veskrze průměrné romanci, nepříliš zajímavé ani zábavné, čtyři hvězdičky nedám. Jsem svině, co se dá dělat, ale když koncert zamilovaných, pak raději Lásku nebeskou. 70% Zajímavé komentáře: Adrian, MartinNDL, tragos ()

Galerie (11)

Reklama

Reklama