Příběh malé Devon, která prožila zkušenost blízké smrti. Po operaci srdce se následkem toho uzavřela sama do sebe. Žije s rodiči v bohaté čtvrti, kde je pro její obyvatele nejdůležitější společenský vliv a stav konta. Tam jezdí mladý zahradník Trent, aby si vydělal pár dolarů. Devon k němu přilne a mezi nimi se vyvine krásné přátelství, které však společenská vrstva jejich rodičů nedokáže přijmout. (Pizza)

Dimo

Tak trochu neamerický příběh o uvědomělých Američanech a o jedné dívčině, která si svou spravedlnost vyloží po svém. Jedná se rozhodně o film, který ve mně zanechal hlubokou stopu též díky překvapivému průběhu a pohádkově-mysteriózním nádechem s obsahem čistě svobodomyslné svobody. Unikátní a jedinečné nemainstreamové dílo, které ukazuje vztah dítě vs. dospělý v očekáváné i neočekávané pozici. Nezapomenutelné a hluboce citlivé. ()

wege

Lidi se dělí na ty hodné a na svině. Není nic mezi tím. Někdy ti, co stojí mimo společnost, nemusí být nutně těmi druhými, a naopak. A to i přesto, že náznaky na první dobrou jednoznačné mohou klamat. O tom ten film je. Je o tom, že pokrytci jsou mezi námi a snaží se hrát ty spravedlivé. Někdy bych chtěl vidět jejich vnitro a vědět, co je k tomu vede. Malá Mischa super, Sam fenomenální. Krásný a naprosto zapomenutý film. Nikdy jsem o něm neslyšel a vlastně ani nevím, jak se na můj seznam dostal. ()

miki68cz

Film mimo hlavní proud, bez zápletky, postavený na vynikajících výkonech dvou herců a podivné atmosféře jakoby normálního městečka, které ale ani zdaleka není normální a spíše působí šíleným dojmem, z něhož právě malá Devon vypadá nejnormálněji. Závěrečná pohádková animace nepůsobí vůbec špatně, spíše tato scéna dotváří zajímavý ráz celého filmu. ()

Demoiselle

Výborné drama, s okouzlující Mishou / u které mi jen trošku vadily ty flirtující oči, svádělo to k myšlenkám, které do filmu nepatří/. Vynikající Sam /jak jinak/ a silný příběh o přátelství mezi stádem na oko dokonalých lidí, co dělí lidi na ně a odpad! Plus, milá hudba a pohádkový konec! ()

Palisander

Milá balada o pokrytectve s drsno-rozprávkovým, takmer šťastným koncom. Veľká škoda, že je tento film zapadnutý prachom. ()

vodkasesemte

What do you need my number for? You havent got a phone. No. But I got a quater. Same time next week? I will drop by when I can. I want to be introduced to your mother… and your father. Any dogs, cats, or canaries you live with. Right, I will see you around. I m sure they would love to meet me. What did it feel like when you got shot? Could you feel the bullet go in? This son of a bitch was loud (vážně) as a shotgun. I m not princess. Polish my golden slipper. I will polish it so shiny, I can see my face in it. That man there isnt just mowing lawns. Hes got a plan. First our lawns, then our women. What if its his only mower? Ppl dont just give you things without wanting something in return (tadle pyčel, co podvádí manžela s jeho synovcem). Já to věděl od začátku, že ho obviní z pedofílie. Sugar will ruin a motor for sure. Folks are nervous these days. Its not ym tits I want to show you, stupid. Thats Tracker. Lets catch him. Stay in the car. Todle je přehnaný. Kvuli čoklovi by se nepodělala. Ale zase to slouží ději. I loved that dog. Ted je to dojemný. Todle je absolutně výbornej konec. Ta malá se nezdá! Honey, give me the gun. They are going to pin this on me. Home is in my hands. ()

Flarnytryl

Moje srdeční záležitost, které odpustím i nedostatečné vykreslení vedlejších postav, které se tak zákonitě často chovají nevěrohodně a nelogicky. Jenže, vedlejší postavy jsou mi v Lawn Dogs ukradené, celý film stojí na Devon (10letá Mischa Barton), Trentovi (Sam Rockwell) a jejich vzájemném vztahu. A garantuji Vám, že obdobu jejich přátelství v jiném filmu nenajdete, přitom se jedná o věrné vykreslení toho, jak pevné pouto může vzniknout mezi dospělým a nedospělou dívkou; některé pasáže mi připadaly až jako vytržené z mého vlastního života. :-) Kamarádství Devon a Trenta je upřímné, kouzelné, nesobecké a mimořádné. Něco takového nemá v dnešní společnosti příliš šanci na přežití a to je obrovská škoda. ()

Damnsinead

Na nechutném, ale zazobaném předměstí žije banda bohatých kreténů a jedna malá holčička jménem Devon. Uprostřed lesa v otlučeném přívěsu žije Trent, který jezdí zazobancům sekat trávníky. Ti dva nemají nic společného, ale přesto se spřátelí. Dívá se na to hezky, a bylo by to skvělé drama o přátelství a pokrytectví, kdyby si někdo dal práci s vedlejšími postavami. Každý, kdo není Trent nebo Devon, je karikatura., která slouží pouze k vyobrazení špatných vlastností. A tak je tu elitář, který káže o tvrdé práci, zatímco sám v životě nehnul prstem, bohatá panička, která zahýbá manželovi s klukem ze sousedství, kluk, která obšťastňuje bohatou paničku, osahává její dceru a s kamarádem šikanuje nebohého Trenta, a navíc ještě policajt, který z vandalismu okamžitě obviní Trenta, protože kdo jiný by to mohl udělat, že. Škoda, mohlo to být lepší. 60% ()