Král Syrohlav

• Česko Velkohlavý král (neoficiální název) (více)

Nedaleko malého městečka Rathmorne se mužům pracujícím na poli nešťastnou náhodou podaří osvobodit ze staletého zajetí starobylého démona Rawheada. V ten samý čas do města přijíždí se svojí rodinou historik Howard Hallenbeck (David Dukes), aby se zde věnoval sběru materiálu pro svoji knihu o starých pohanských posvátných místech. Krvavému teroru, který Rawhead ve městečku rozpoutá, padne za oběť i historikův syn a zoufalý Hallenbeck všech svých poznatků využije k tomu, aby monstrum jednou provždy zničil. (kosta73)

kosta73

Začátek a hlavně první setkání s Rawheadem ( přesněji řečeno první setkání Rawhead versus starousedlíci ) působí dojmem opravdu hodně odfláknuté amatérské sračky. Ale kdo si počká, ten se dočká. Druhá půlka filmu nabízí už mnohem lepší a nebojím se říci, v některých momentech až lahůdkovou podívanou pro milovníky béčkových dílek. Zajímavý David Dukes, představitel historika Hallenbecka, se objevil v nedávné povedené kingovské adaptaci ROSE RED. ()

Brain-D

Ta "Syrová hlava" je tu problém celého filmu. Všechno krom toho je prostě, to co by jste v 80tých letech od hororu očekávali. ()

Jello Biafra

Táto stupídna slátanina je až zúfalo nudná a trapácka rovnako ako gumenná maska titulného monštra. Naštastie ďalšiu adaptáciu si Clive Barker už režíroval sám. ()

Han22

Takový ten klasický koncept, který se hodí do fantasy i hororu - monstrum ohrožuje malou vesničku. Nedá se na tom moc zkazit a tvůrci to naštěstí neposrali. Jistě postavy nejsou jak od Kinga, maska je přinejlepším průměrná a závěrečná smršť světelných efektů hrubě nepovedená. Ale Clive Barker tomu dodal takový ten mysteriozní šmrnc prastarých bohů a je fakt, že monstrum se s tím nepáře a krvavě likviduje jak na běžícím páse. Čili jako zábavná průměrná jednohubka z osmdesátek - proč ne. ()

Corpsegrinder

Jednoduše stravitelná kravinka kde titulní pan Masák likviduje irskou dědinu. Jak zde bylo řečeno tak maska je dost nešťastná a o to víc pokud znáte Rawheada z komiksu kde ho ztvárnili mnohem děsivěji. ()

POciSEM

Perfektní béčková bejkárna o dvou a půl metrový potvoře která masakruje obyvatele prdelákova někde v Irsku. Je to šíleně amatérský a hrozně dementní ale na druhou stranu se Syrohlav vyškrábe ze země během prvních 10ti minut a pak už to mydlí mejdlem přesně tak jak divák očekává. Nad tou legrační maskou bych se moc nepozastavoval zvlášť když herci co tu hrajou, jsou snad nejošklivější herci co kdy v jakym filmu hráli ale každopádně už si s tim mohli dát tu práci a trochu víc tu masku rozpohybovat. Suma sumárum je to blboučký béčko se skvělou atmoškou a srandovní příšerkou, která to velice slušně štípe a o to jde především. ()

Adramelech

Podprůměrný film, jehož předlohou byla průměrná Barkerova povídka. Opravdu mě to nijak neuchvátilo. Výstižné komentáře: pornogrind, SeBig, GigaPudding. ()

TERRORDROME

Spod menhiru na poli niekde v anglických prdlačkovciach vylezie nejaký démon z doby kamennej a začne robiť bordel aby každý kapíroval že ON je ten najškaredší prehistorický zmrd široko ďaleko. Pravda, vyzerá ako metalový Barbar Conan s velkými zubami a čírom v roztrhaných handrách, ale dokáže prevrátiť karavan a keď sa mu zachce tak oští šialeného kňaza. Strnulá gumená maska monštra je to najhoršie z filmu ktorý ináč ale celkom dobre ubieha a nenudí, čo sa vždy sakra počíta. Miestami uvidíme nejakú tú krv, odtrhnutú hlavu, výbuch a aj jedny odhalené kozy, takže je to pozerateľná fantasy-hororová blbostička s podarenou atmosférou sychravého anglického vidieka. ()

tenebrae86

Tak tohle se vůbec nepovedlo. Scénář mi připadal strašně hloupý a místy mi děj nedával žádný smysl. Zpracování je i na nízkorozpočtové béčko prostě ubohé, herci hrají hrozně a ta maska netvora musela i v době vzniku působit jako špatný vtip. Pro mě bez debat blbý horor, při jehož závěrečné scéně jsem dostal epileptický záchvat... ()

LBsmoke

ted jsem hltal skvelou povidku, a naprosto v bezvedomi, narazil jsem na csfd na to, ze sem film videl asi pred pul rokem, tyjo tak moc vedle, film jen priblbla groteska ()

Israha

Ze znepokojivého, divného a obscénního Barkerova námětu se vinou mizerného režiséra stal jen druhořadý osmdesátkový creature feature, který je vedle velkého množství konkurečních žánrovek ze své doby zcela zapomenutelný.. Sice s fajn praktickým gore a docela vtahující atmosférou irského venkova, ale hrozně generický a díky nechtěně směšné masce Rawheada neschopný zneklidnit, natož zhnusit či vyděsit. Tenhle Rawhead by mohl fungovat maximálně v nějakém nadsazeném splatteru, ne ve vážném horroru o starobylém pohanském zlu. ()

Nocturno culto

Možná bych se na to měl podívat znovu, naposledy jsem to viděl před mnoha lety a převládá nostalgie, tak se zkusím mrknout znovu a aktualizovat dojem . ()

Shanen29

Vcelku fajn věcička staršího formátu,ale určitě zajímavá,ikdyž o tomto mystickém chlapíkovi jsem nikdy neslyšel. ()

Stejšn

Tak co k tomu pěkného napsat... pěkného toho moc nebude. Příběh je stupidní - na poli vyorají gumového opičáka, ten vykydlí pár vesničanů, až se nakonec propadne do hrobu. Co mě vyloženě sralo, že nikdo z těch pitomců na gumoše ani nevystřelil - stačila kulka a mohl být konec filmu. Teda jediný kdo vystřelil byl nějaký jouda, který se netrefil a vyhodil do luftu kemp. Panebože... V podstatě ho mohli aspoň vzít krumpáčem nebo něco. Ale ne - to radši hystericky řvát a pobíhat kolem. Jediné co stojí za pozvednuté obočí je scéna s klukem v autě a s knězem na hřbitově. Jo a samozřejmě tu nechyběly samoúčelné kozy. Sluší se poznamenat, že podobnou nemožnou masku, jako tu má hlavní Gumídek, je možné vidět i ve dvou známějších dobových filmech. Tím prvním je Conan Ničitel - scéna s čarodějem v zrcadlové místnosti. Tím druhým je gumový Čubakův brácha ve Velkých nesnázích v Malé Číně. Amen. ()

Aywes

Až na herectví faráře jsou všichni docela na přezdržku. I když se režisér nebál pořádných gore scén, tak celý film působí na 80.tkové béčko až přílíš plytce. Maska sice vypadá v celku dobře, ale celý film to prostě nezachrání. Původní povídku jsem nečetl a ani to nemám v plánu. Tento zapadlý kousek nejspíš pobaví pouze opravdové kajnšmetkery. V té době se totiž natočilo spousta lepších hororů. ()

Horácius

Pěkná ptákovina. Když srovnám, jaké masky dokázali udělat o pěkných pár let dříve v jiných filmech, tak tohle je jak práce výtvarného kroužku základní školy. Jak bylo řečeno, namísto aby hlavní monstrum film vytáhlo z bahna, ještě ho tam potopilo hlouběji. Ostatní věci rovněž nestojí za řeč. ()