Kid

Kid vznikl na počátku dvacátých let jako první Chaplinův celovečerní film. Svým dojemným a současně velmi vtipným příběhem sklidil ihned po premiéře ohromný ohlas diváků a nadšení kritiky. Tulák Charlie se v něm ujímá nalezeného dítěte, jež se snaží s upřímnou láskou vychovávat. Ani v nejdramatičtějších momentech však film neslevuje ze skvělé zábavy... (Levné knihy)

bari68

Vtipný,nežný a veľmi milý Chaplinovský film.Dĺžka filmu na nemý film je vcelku primeraná,aj s tým, že keby aj nudil tak hudba Čajkovskeho túto devízu bezpochyby doplní. ()

KoRner

Veľmi milý a podarený film kde herecky exceluje hlavne malý Coogan. Nemusím už nič viac písať k tomuto snímku, ved majster Chaplin sa tiež bez toho obišiel. ()

Seti

Na mě prostě Chaplinův melodramatický styl nezapůsobil. Výtečné dramatické pasáže jsou degradovány klasickou Chaplinovskou groteskou, kterou nemám vůbec rád. ()

Billie777

Jak se člověk dokáže pobavit u němého filmu je neuvěřitelný. Je to veselý, roztomilý i dojemný. Klenot mezi němými filmy. Charlie Chaplin byl prostě génius. ()

matolas

Scéna, kde John kričí z auta, aby ho vrátili Charliemu je po kinematografickej stránke absolútne dokonalá. Ani so zvukom a farbami by to nešlo natočiť lepšie. Bolo niekedy niečo horibilnejšie vo filme? ()

Zagros

Kid je prvním z řady Chaplinových filmů, který ukazuje, že Chaplin není "jen" obyčejný komik, ale také skvělý scénárista a režisér. Navíc má výjimečný dar skloubit komedii a drama do jednoho fungujícího celku, což je náramně obtížné. Pokud mě dokáže film pobavit, napnout a ještě přidá nadstavbu v podobě silných myšlenek, které vám po filmu zůstanou v hlavě, nelze než smeknout. Kid je možná z dnešního pohledu lehce naivním snímkem, nicméně dokáže zaujmout mnohem více (což je možná pro někoho překvapivé) než většina současné produkce. Smekám ještě jednou a přidávám silné čtyři hvězdy. ()

I.AM.NOT

Kouzelný film, to co by bylo v nynějších filmech roztaháno na neúnosnou stopáž (počáteční krádež auta) se zde stihne během pár krátkých vtipných minutek i s gagy. Stará doba musí dýchnout i na nějvětší "modernisty" a Charliemu se nejde nesmát. A komu by chyběly dialogy, když vše vyčtete z tváří a grimas? Neuvěřitelné, kouzelné a pohlcující! ()

bila.tecka

S ůctou se skláním před průkopníky Filmu, díky kterým se toto médium vyvinulo v tak barvité a často slastné pochutnání. Chaplinův Kid mě sice na několika místech dojmul, ale celou dobu jsem potlačoval shovívavý úsměv. Dodatečnou hudbu sis, milý Charlesi, mohl odpustit, ta byla krutě iritující. Pokud na film pohlížím jako na autorský debut a navíc v době, kdy se budovaly první kinosály, je to počin obdivuhodný. ()

Scevola

Moje prve stretnutie s Chaplinom dopadlo dobre. Svizne, miestami vcelku vtipne, ked vezmeme dobu kedy to bolo natocene tak za 4*. 8/10 P.S. Ta scena kde maly Coogan rozbija okna a Chaplin ich potom opravuje je ozaj vyborna. ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Moj pohlad na Chalinove filmy ktore som videl Jednoznacne najlepsi je The Kid (1921) Ten si moze uzit aj sucasny nenarocny divak. Potom dlho dlho nic ...potom skupina ostatnych filmov ktore su na podobnej urovni - Great Dictator, Gold Rush, Modern Times a City Lights. Tieto filmy vo svojej dobre mohli byt skvosty ale pre bezneho filmoveho divaka to bude pravdepodobne trochu nuda. ()

Paity

V podstatě legendární záležitost v podání Charlieho Chaplina a zároveň pro něj i svým způsobem zlomová. ()

Rapikk

Pouze Charlie Chaplin umí pozdvihnout grotesku na umělecké dílo aneb málokdo zvládne kvalitně spojit humor s tragédií lidského osudu. Komediální stránka filmu nemá chybu, však Chaplinova představivost nezná hranic. Ale tento snímek si budu pamatovat spíš kvůli tomu smutnému příběhu o opuštěném malém dítěti a nechtěnému opatrovníkovi, jenž chlapci může nabídnout kromě upřímné lásky pouze skromný přístřešek a absolutní chudobu. ()

adam9

Na jednu stranu se člověk musí neustále smát Chaplinovým gagům, na druhou zase soucítí s tím malinkým sirotkem a celkovou situací. Počáteční balanc mezi humorem a vážností nakonec ukončí výchova mladého klučiny, z něhož Chaplin udělá toho správného rošťáka. Kid je filmem, který má v sobě obrovský kus srdce a musí otřást i s těmi méně empatickými lidmi. ()

F.W.Colqhoun

A picture with a smile. And perharps, a tear. Všichni komedianti by rádi byli dramatickými umělci. Málokomu se podařilo stát se obojím tak přirozeně, jako Charliemu Chaplinovi v Kidovi. Když jsem film zmiňoval nedávno v souvislosti s Hughesovou Kudrnatou holkou, nebyl jsem si vědom, kolik toho tomu letos stoletému filmu dluží - že se jedná v podstatě o remake. Napětí mezi nerealistickou postavou Tuláka, očekáváním bezbřehé bžundy a vážnou situací, v níž se ikonický hrdina ocitá, si byl Chaplin asi dobře vědom, a proto diváka (který se s něčím podobným v takové míře v kinematografu dosud nesetkal) v úvodu instuoval prvním titulkem. Asi lze těžko přecenit, jak hluboce záměrem rozesmávat a rozplakávat (ideálně zároveň) poznamená americkou kinematografii následujících desetiletí. Škoda, že se se to Chaplinovým následovníkům dařilo a daří stejně efektivně a vkusně spíše výjimečně. ()

Arach.No

Můj nejoblíbenější Chaplinův film. Většina lidí dává přednost Diktátorivi, ale pro mě zůstane právě Kid vždycky No.1. U žádné grotesky jsem se tak nepobavil jako u téhle. ()

jasiska

To bývali filmy! Ako by som počula môjho stredoškolského profesora matematiky... Film Kid ma proste očaril. Super skeče a dojímavé scénky so slzou v oku. Navyše aj nevtieravá kritika sociálnych pomerov. Niet čo dodať. Snáď len že chlapca hral zlatý Jackie Coogen a tuláka Charlie Chaplin, ktorý nie len že film aj režíroval, produkoval a napísal mu scenár, ale napísal k nemu aj hudbu. Někdo prostě umí... ()

Prochy38

Upřímně moc tyhle typy filmů nesleduji. VLastně byl tento první. Je logické, že je potřeba ho hodnotit úměrně k době, kdy byl natočen. A o to i snažím. Ch. Chaplin byl herecký, režisérský i scénáristický Bůh té doby a v tomto snímku to jen potvrzuje. Dát dohromady rodinné drama a komedii je i dnes dost odvážné a tady to funguje. Tleskám ve stoje! ()

angloumene

Ve chvíli, kdy v mém filmovém pořadníku přišel okamžik zhlédnutí The Kid, trochu jsem litovala, že jsem se kdy rozhodla rozšířit své filmové obzory trochu dál, než je tvorba v posledním čtvrtstoletí. Po chvíli mě ale veškeré obavy přešly a zůstal ve mě jen údiv, že se na němý film z roku 1921, jehož děj by se dal shrnout do dvou vět, dá opravdu dívat! No a nakonec to byla i celkem sranda... ()