Psí život

Psí život

Fluke

Drama / Rodinný / Fantasy / Komedie

USA, 1995, 92 min

Stačí pět minut v prostřední části filmu a nebudete se stačit divit, jak vám Fluke bude tlačit na city a snažit se z vás vyždímat alespoň slzavou kapičku...a...uznejme, daří se mu to celkem úspěšně - ono totiž spojení neuvěřitelně smutně koukajícího psa, srdceryvné hudby a osvědčeného schématického scénáře (i když s poněkud originálním rozuzlením...) prostě fungovat musí... Fluke není žádné umění, ale prostě "jen" příjemná podívaná, při níž zaručeně nezůstane jedno oko suché....(22.2.2009)

Psie road movie o ceste za spravodlivosťou ukazujúce, že sila intuície môže byť zradná, ak sa vychádza len z veľmi útržkovitých informácií a nepridruží sa k nej poznanie súvislostí diktované rozumom. Duša muža, ktorý zahynul pri nehode putuje do psíčka menom Šťastíčko. Ten následne zažije strastiplné dobrodružstvá, kým sa opäť zvíta s osirelou rodinkou. Psík uniká z hrozného útulku, kde sú odchytené zatúlané zvieratá likvidované, do náručia milej bezdomovkyne. Po jej smrti spoznáva kamoša a jeho pána - strážcu vrakoviska. Zároveň spoznáva zákernú špinu (Ron Perlman), zodpovednú za jeho opätovný odchyt - tentoraz do laboratória na výskum. Parádna akcia vypustenia laboratórnych zvierat na slobodu zorganizovaná jeho psím parťákom sa ale vydarí a Šťastíčko je zase na slobode. Môže následne putovať za odhalením tohto, čo sa vlastne v posledných hodinách jeho ľudského života vlastne stalo. Vydarený a vskutku zamyslenia hodný film. Anarchisticky poňatá scéna oslobodenia klietkových pokusných objektov zdvíha celkové hodnotenie.(11.4.2014)

Proč nenatočit citlivý film? Ač se tyhle city tváří uměle, je důležité komu jsou směřované. Přesto, že příběh není nijak originální, scénář je snadno čitelný, pořád jde o něco ze života. Jasně, že se neproměníte v psa, ale když se zamyslíte, leckdy jste si neudělali čas na to co je v životě opravdu podstatné, na přátele, rodinu nebo své blízké. Tohle televizní zpracování staví vše na umě spojených momentech, kdy srdce divákovo poznává v situacích něco ze svého života. Herecky slušně sehrané party, které sice nemají na stříbrná plátna, ale na obrazovkách rozehrávají koncert zajímavých melodií. V momentech pod noční oblohou a v záplavách padajícího sněhu spíš než chlad převažuje hřejivá lidskost. Pakliže si nepotrpíte na dojemné a rodinným filmem zavánějící projekty, radím ruce pryč. Řekl bych, že tenhle film Carla Carleie nedojde nikdy docenění, protože se na něj nikdy nepodívá tolik lidí, aby si šlo udělat jednoznačný názor. Nesklouzlo to k laciné komedii, ani k romantické frašce a tak dávám 3 a 1/2. Těžko s českým dabingem docením hlas Samuela L. Jacksona, naopak docenit můžu kolébavou a klidnou kameru Raffaele Mertese a adekvátní hudební doprovod Carla Siliotta. Velmi milé překvapení na televizních luzích a hájích.(1.1.2005)

Tenhle film, podle mě (a ikdyž se mnou nebude asi hodně lidí souhlasit) vyčuhuje z průměru. A určitě si ho zapamatuju. No jo, je to trošičku nereálný, ale co! To Matrix taky :), v tom problém nevidím. Pointa filmu je pěkná, příběh je více než (za)jímavý. Častečně je to docela sranda, ale v určitých chvílích a hlavně na konci, určitě sáhnete po kapesníku a místo toho, abyste si říkali, jaká je to vlastně blbost, bude dojmutí až hrůza. Ale tenhle film žádná hrůza není. Pokud já vím, dávali to v televizi loni na vánoce až to budou dávat znovu, dám si (tentokrát už připravená s kapesníky) s chutí repete.(24.12.2007)

Je to můj první film který je trochu o reinkarnaci.Muž nabourá a umře.Smrti mu to však nekončí.Převtělí se do psa.Najde si kamaráda který je taky pes.Ten se ovšem vážně zraní a umře.Klika tak musí najít svoji rodinu.Věc se mu podaří.Synovy přiroste k srdci.Už zbývají jen dvě věci.Zůstane v rodině ?Potká někdy svého zesnulého psího kamaráda ? To vše se dozvíte v tomto filmu.(31.3.2012)