poster

Psí život

 • Česko

  Klika

 • USA

  Fluke

 • Slovensko

  Psí život

 • Slovensko

  Fluke

Drama / Rodinný / Fantasy / Komedie

USA, 1995, 92 min

 • Master19
  ***

  Pozor na to - dobře si před sledováním přečist o co jde! Na rozdíl od podobných projektů, hraje tento film na mnohem vážnější notu. Roztomilý pejsek se na konci nepromění zpět v zemřelého tatínka - vylečeného ze sobectví. Závěr je naopak nejlepší částí filmu, když už se probrečítek až k němu, rozhodně se to vyplatí a velkoryse zapomenete na srdcervoucí kýče a samoúčelné scénky. Dohromady to funguje. Minimálně jednou.(28.7.2008)

 • Radko
  ****

  Psie road movie o ceste za spravodlivosťou ukazujúce, že sila intuície môže byť zradná, ak sa vychádza len z veľmi útržkovitých informácií a nepridruží sa k nej poznanie súvislostí diktované rozumom. Duša muža, ktorý zahynul pri nehode putuje do psíčka menom Šťastíčko. Ten následne zažije strastiplné dobrodružstvá, kým sa opäť zvíta s osirelou rodinkou. Psík uniká z hrozného útulku, kde sú odchytené zatúlané zvieratá likvidované, do náručia milej bezdomovkyne. Po jej smrti spoznáva kamoša a jeho pána - strážcu vrakoviska. Zároveň spoznáva zákernú špinu (Ron Perlman), zodpovednú za jeho opätovný odchyt - tentoraz do laboratória na výskum. Parádna akcia vypustenia laboratórnych zvierat na slobodu zorganizovaná jeho psím parťákom sa ale vydarí a Šťastíčko je zase na slobode. Môže následne putovať za odhalením tohto, čo sa vlastne v posledných hodinách jeho ľudského života vlastne stalo. Vydarený a vskutku zamyslenia hodný film. Anarchisticky poňatá scéna oslobodenia klietkových pokusných objektov zdvíha celkové hodnotenie.(11.4.2014)

 • TesterX
  odpad!

  Puvodne jsem filmu dal tri hvezdy, jenze to jsem si ho spletl s filmem jinym stejneho nametu (ale v comedy zanru). Takze upravuji hodnoceni na jednu hvezdu, ponevadz se jedna o slzypudnou slataninu, ktera se vas snazi kazdou minutou co nejvice dojmout. Zabralo to- po dvaceti minutach jsem s brekem utekl od televize. .)(13.6.2004)

 • cross
  ***

  Stačí pět minut v prostřední části filmu a nebudete se stačit divit, jak vám Fluke bude tlačit na city a snažit se z vás vyždímat alespoň slzavou kapičku...a...uznejme, daří se mu to celkem úspěšně - ono totiž spojení neuvěřitelně smutně koukajícího psa, srdceryvné hudby a osvědčeného schématického scénáře (i když s poněkud originálním rozuzlením...) prostě fungovat musí... Fluke není žádné umění, ale prostě "jen" příjemná podívaná, při níž zaručeně nezůstane jedno oko suché....(22.2.2009)

 • Mordenroth
  *****

  Perfektne natočené! Tento film vo mne vyvolal podobné, resp. ešte silnejšie pocity, ako o rok starší Black Beauty. Aj Fluke ponúka dojemný (zvierací) príbeh a nadpozemsky krásnu hudbu (jednoznačne odporúčam soundtrack), ktorá robí z filmu nezabudnuteľný a emocionálne veľmi silný zážitok. Slzy sa mi opäť raz tlačili do očí... Nádhera!(27.6.2009)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace