Mladá Milly je poslána z roku 2084 do roku 2002, aby zabila mimozemského vetřelce, který rozpoutá válku, která zničí lidstvo. Připlete se do cesty Mijamotovi, který už několik let jde po mafiánovi Mizogučim. Ten obchoduje s orgány malých dětí a má na svědomí smrt Mijamotova kamaráda. Ač nerad, tak jej Milly přinutí ke spolupráci. Když však má dojít k vše ukončujícímu výstřelu, Milly si uvědomí, že válku rozpoutali sami lidé, kteří malého mimozemšťana odmítli vrátit mateřské lodi. Milly s Mijamotem se rozhodnou vrátit jej za každou cenu. Mijamoto má o důvod víc, když zjistí, že mimozemšťana unesl Mizogučin, který cítí, že by z únosu a případné války mohl mít finanční prospěch. (Isherwood)

Moc zajímavý japonský sci-fi. Líbil se mi morphing Harrieru a Boingu ve vesmirnou loď. Dojemnej zaver. Určitě si tento film nenechte ujít. ()

hiczech

Tento film byl poněkud degradován podivnou background hudbou, která mu vysloveně nesedla. Kdyby se tvůrci drželi osvědčených postupů... Ale to ne. V místech, kdy je téměř povinností vložit pasáže s dramatickými hudebními prvky namísto toho rušivě nalepí zběsilé techno. Snímek pak vyjde jako směsice komiksových slepenců a pověst mu pak horko-těžko zachraňuje konec ve stylu E-T. Deset minut začátku a dvacet minut konce. Vidím to jen na 3 hvězdy. ()

Kathien°

Konec už děsně natahovali.... Mělo to být o půl hodiny kratší. Btw hlavní hrdinka měla tlustý tváře a dementní účes. ()

Dantte..

Šíleny mix transformers a dnu nezavislosti se špatným scénářem a logickými trhlinami. Film dopředu žene dvojice Takeshi Kaneshiro a Anne Suzuki. 60 % ()

Sir Ludvig

Pre tento film platí pravidlo "ako kedy". Väčšinou obyčajný priemer, na chvíľku sa to vyšvihne do slušnej pozerateľnosti, ale väčšinou, asi každú minútu to režisér zabije svojou neschopnosťou. Hlavne mi tu chýbala potrebná nadsázka pri akčných scénach, "vžiť sa do deja" snáď môže iba dieťa (alebo niekto na podobnej intelektuálnej úrovni) a keď už niečo vykrádam, tak sa zo slušnosti patrí, že aspoň pomrknem na diváka. Skôr podpriemer, ale niekoľko "japonských" scénok mi nedovolilo zaspať, takže sa 3*. Ale na to, ako sa film tvári byť dynamický, sa to celkom vlečie! Alebo viete čo, žiadne 3 nebudú... :) ()

Arccos

Ve filmu zřejmě nic nepůsobí tak, jak bylo zamýšleno. Prostě to nefunugje. S vyjímkou samého závěru a líbezné Milly (Schválně jsem si zjistil, kolik jí při natáčení bylo a zjistil jsem, že pedofil nejsem. ČSFD, díky!). Ne, že by se na film nedalo dívat, ale neustále jsem si musel říkat: "...tohle už jsem viděl...toto bylo zbytečné...už zase?...". Ranou pod pás byl také český dabing a překlad (pokud takhle přiblblý nebyl už původní text). ()

riza-do

Tak trochu mne vždy asijské filmy něčím přitahovali, možná neotřelostí a trochou originality, kterou do každého filmu vkládali. Narozdíl od Američanů. při shlédnutí tohoto filmu jsem měl smíšené pocity, tak trochu mi přopomínal Den nezávislosti, kdy jde o mimozemšťany kteří se chystají na zem. Poté pár scén ze Spielbergovského ETho, kdy jistý mimozemšťan chce domů. V neposlední řadě a asi tou enjviditelnější částí jde však o Matrix! Jak jsme zvyklí u Asijských filmů, bojové umění. Tentokrát však mnohdy zpomalené díky jakémusi náramku. ()

Pharlap

Velmi zvláštní film, který chvílemi úplně zvedá ze židle akcí a pak se tichá voda.. a filosofické rozjímání nad Dharbou.. To že si režisér půjčil efekty a nápady z jiných filmů napříč filmovým nebem a časem, netřeba rozebírat. Scénář lze předvídat a zpracování, by si zasloužilo více. A pak by to možná byl další kultovní film. Takhle dávám stěží 3 hvězdy. ()

fordhont

Myslím, že v rámci žánru sci-fi, by mohl být film ještě povedenější. Jsou zde opravdu prkvy amerických akční filmů, ovšem tenhle má zajímavý námět, který kazily některé dialogy, jimiž film místy působil dětsky a naivně a tím dával prostor mnoha škarohlídům. Dobrá hudba podtrhávala akční scény. ()

djcremo

Nie je to vyslovene zlé, ale nieje to zasa ani nič extra. Veľkou chybou filmu je, že pôsobí komicky kedy by sa mal tváriť vážne. Ináč je to mix viacerých sci-fi snímkov, ale kupodivu to nejako drží pokope a vyslovene to nejako nenudí. ()

HKstars

Pokoušet se převést jakoukoliv anime na celuloid, by se ještě před pár lety zdálo býti holým šílenstvím. Technika i odvaha filmařů však pokročily a v době, kdy i Hollywood začal houfně ohlašovat hrané adaptace, vzali si Japonci příklad z hesla "dokázali jsme, že to dokážeme", plivli do Pentií a začali makat na jednom z nejdražších projektů historie. Jedním ze skrytých trumfů Returnera je, že na vás sice všude na oficiálních stránkách i plakátech vyskakují kreslené podobizny Takeshi Kaneshira, ale scénář z žádné mangy nevychází. Režisér Takashi Yamazaki si ho doslova "vyrobil" a koukal při tom asi na hodně filmů. Mj. i Den nezávislosti, E.T.ho (zřejmě nebude náhoda, že Yamazaki v roce 2000 natočil klon E.T.ho s názvem Juvenile) nebo 12 opic. Ale nepředbíhejme... Hlavním hrdinou je nájemný zabiják Miyamoto (Takeshi Kaneshiro) žijící u infobáby (stará osoba, která má jako jediná v okruhu sta mil televizi a notebook s internetem, takže je hotovou studnou informací). Díky fuškám, které pro ní odvádí se krok za krokem dostává na stopu své odvěké nemesis, chodící reklamy na vlasové tužidlo - Mizoguchiho, vysoce postaveného člena nejsilnější Triády. Nemusím dlouze zdůrazňovat, že je to arciparchant a nezalekne se ničeho, ani kuchání dětí za účelem prodeje orgánů. Právě takhle skončil Miyamotův kamarád před patnácti lety a od té doby je hlavní hrdina Mizoguchimu v patách. Co v patách, už ho skoro měl, kdyby se při megačistce v přístavu neobjevila ona tajemná dívka (kterou Miyamoto pro jistotu postřelil). Stačil jeden pohled špatným směrem a Mizoguchi opět zmizel. Miyamoto naštěstí není žádný nelida (i když... záporáky teda nešetří) a tak vezme dívku domů. A to asi neměl dělat, protože o pár minut později má na krku přilepený detonátor a ta postřelená osoba ho nutí, aby jí odvezl do výzkumného střediska. Mele páté přes deváté a řeči o apokalypse, cestování z budoucnosti a mimozemšťanech, jdou Miyamotovi skrz uši pouze průtokově, ale o hodinku dál už nelze pochybovat, protože na scéně se objevují mimozemšťani, dívka má u sebe urychlovač času (aneb bullet time si musíme nějak oddůvodnit) a apokalypsa je skutečně za rohem. Navíc má o ztroskotavšího mimozemšťana zájem i Triáda a tak se Miyamoto opět setká tváří v tvář Mizoguchimu. Jinými slovy, všechny cesty vedou k trikově nabušeným akčním scénám a divákovi brzy dojde, že tady bude ještě pěkně veselo... S největší devizou filmu, počítačovými triky, však tvůrci nakládají opatrně a jejich nedokonalost se projeví snad jen ve flashbacích do budoucnosti, které pomáhají formovat charakter zachránkyně lidstva, která si to z roku 2084 přihasí do budoucnosti, aby zabránila smrti mimozemšťana a rozpoutání intergalaktické války. Mimozemšťani v brnění vypadají jako kombinace Predátora, Terminátora a Vetřelce, svlečení pak jako něco mezi E.T.m a Gremlinem (oops, to jsou zavádějící popisy). Většina trikových záběrů je ale situována do přítomnosti a pokud jste schopni přivřít oko (na hollywoodskou kvalitu produkce zapomeňte), jsou výsledky velice... decentní. Ale triky, netriky... i ten největší nekňuba brzy pochopí, že Japonci dokonale vykradli řadu amerických předchůdců a snaží se probudit k života jakéhosi sci-fi Frankensteina. Naštěstí se to daří, protože celá zápletka se záchranou světa tvoří díky výkonům hlavní herecké dvojice jen nepodstatné křoví. Takeshi Kaneshiro má i jako nájemný zabiják svou klasickou jiskru v očích, takže vůbec nezáleží kolik lidí střelí do hlavy, vždycky to bude pětihvězdičkový klaďas. K dobré atmosféře přispívá i jeho sehranost s Anne Suzuki, představitelkou Milly (té z budoucnosti). Goro Kishitaniho (Mizoguchi) si určitě taky zapamatujete, pokud to nebude kvůli sestřihu, tak snad proto, že je to vážně hajzl. Jak už to tak bývá. Returner je primárně sci-fi příběh, takže nečekejte nějaké hutné akční nálože, krom několika zajímavých přestřelek se dočkáte jen dvou nebo tří bojových pohybů, prostě žádné žně. Režisérovi evidentně vyhovovalo spíš odlehčování humorem než sázení jedné akční scény vedle druhé. Budiž, film funguje i tak, protože se může opřít o dobře napsané charaktery. Returner je filmem mnoha tváří a podob. Někteří v něm uvidí jen vykrádačku všemožných západních hitů (za svojí inspiraci se tvůrci zjevně nijak nestydí, protože není nikterak maskovaná), další prohodí něco o "japonském Matrixu", ale najdou se i tací, co v něm uvidí nástup nové japonské vlny, jež kombinuje osobitou akční sci-fi, velice nadějné využití triků a která má otevřeny všechny cestičky na zahraniční trhy. 80% () (méně) (více)

Kosta

Přílišný pokus o kombinaci několika dějově odlišných žánrů dělá z filmu pouze masové klišé. Urputná snaha tvůrců o hluboké filosofické dílo je rozemleta na prach v přívalu všemožných trikových orgií. Okaté vykrádání Matrixu a jiných umocňuje mé hodnocení na standartní průměr. ()

Vital

Rozhodně prvky kultovních filmů zde jsou,neni to ale kopie jejich,zacož jsem rád,jelikož hlavní představitelé hrají dobře,a zápletka s mimozemšťanem ujde. ()