Poslední eskorta

TV spot

Dvojice cynických poddůstojníků amerického námořnictva Buddusky (Jack Nicholson) a Mulhall (Otis Young) dostane za úkol eskortovat řadového mariňáka Larryho Meadowse (Randy Quaid), odsouzeného k osmi letům za mřížemi, z norfolkské námořní základny do námořního vězení v Portsmouthu. Mladý rebel ale vzbudí u svých starších kolegů sympatie a Buddusky se rozhodne udělat z cesty na sever jeden velký mejdan. Ve Washingtonu trojice jen o vlásek unikne rvačce v baru, pokochá se památkami hlavního města a pak se opije v hotelovém pokoji. V New Yorku se střetnou s mariňáky ve veřejné umývárně a zúčastní se setkání náboženského kultu, po kterém je v Greenwich Village vyzvedne dívka, s níž si zabruslí v Radio City. A v bordelu v Bostonu seznámí Buddusky s Mulhallem svého zajatce se sexuální přívětivostí prostitutky... (Cinemax)

TV spot

Slarque

Ač je ve filmu řada komických prvků, road movie o dvou vojácích, kteří eskortují kleptomanského ňoumu do vězení, kde nemá moc šancí přežít, už z podstaty žádná bezuzdná řachanda být nemůže. Perfektní je zejména ústřední herecký trojlístek, který je přesně obsazený a výborně se doplňuje. Režisér tomu dokázal dát velmi přirozenou civilní tvář. ()

sud

Silná výpověď o lidské svobodě a zároveň hořká komedie o cestě tří týpků do cíle, ve kterém ta pomyslná svoboda pro jednoho z nich končí. Nedějové, zároveň však vtipné, sarkastické a inteligentní. Jack Nicholson coby hláškař Buddusky skutečně celou dobu perlí, přičemž Otis Young a Randy Quaid za ním nikterak nezaostávají. Hal Ashby a další z jeho nadčasových filmů. 95%. P.S.: Dabing ČT je rozhodně jeden z těch, které se vyrovnají originálu. ()

Han22

Kurvadoprdele to byl sprostej film :) Dabéři z ČT si v roce 2000 dali opravdu záležet a všechna čest :) Jinak Poslední eskorta je jeden z těch slavných filmů, na které jsem se moc těšil. Je to o dvou zkušených námořnících, kteří eskortují mladého námořníka do vězení. Ten je kleptoman a životem nepolíbený mladík, který má tu smůlu, že zkusil ukrást peníze manželce velitele a vyfásl 8 let. Plán rychle ho odvézt a užít si volna se tak mění na to, že mu ukazují o čem je život. Pivko, dobrý jídlo, hipís, tráva, balení holek, rvačka či bordel. Nicholson si to dává opět na 200% a řádí jako frajer, drsňák, hláškař a učitel, ovšem začínající Randy Quaid jako chlap jak hora a přitom naprosto naivní neviňátko je taky skvělý. Otis Young je tam spíše do počtu. Je to takový ten žánr, o který se marně snažíme my - celou dobu se člověk výborně baví a přitom pod tím se odehrává solidní drama o kterém víte, že nedopadne dobře. Vyústění v tom jak se zachová jedna z postav mě to dost zkazilo, proto jen 4*, ale hodně silné. ()

Autogram

Aj keď je to eskorta väzňa, nazvime ich veselou partiou námorníkov, sa premiestňuje z miesta na miesto, robí vylomeniny a všeobecný bordel. Ten skutočný bordel aj navštívia, nováčik získa pár zážitkov a uvidíme pár chabých fórikov (sklenené oko). Nakoniec zakotvia tam, kde majú, ale nie je to žiadna extra zábavná jazda. Aj Jack Nicholson má svoje slabšie chvíľky a tu asi scenár nevydal na lepší výsledok. ()

Rocky62

Řadová road-movie s ďábelským Nicholsnem, která mění obyčejný eskort vězně v energický výlet, plný zajímavých výstředností, během nichž eskortovaný vězeň pozná během několika dní více dobrodružství, než poznal dosud za celý život. Je to lákavý obsah, který je zrežírován významným člověkem. Bohužel, humorná stránka dle mě nemá takovou intenzitu. Vyskytuje se zde pár zapamatování hodných gagů, ale vzhledem ke stopáži je jich poněkud málo. Nelze však filmu upřít charakter a malé zpestření v podobě několika choulostivých scén přišlo také k dobru. Více jak 70% však dát nemohu. ()

• V roce 2006 režisér Richard Linklater projevil zájem natočit pokračování, ale Jack Nicholson nesouhlasil, a tak bylo od nápadu upuštěno. (Terva)
  • Režisér Hal Ashby chtěl natáčet na základně v Norfolku ve Virginii, ale námořnictvo Spojených států nedalo povolení. Nakonec se natáčelo na námořní základně v Torontu v kanadském Ontariu. (Terva)
  • Film měl premiéru na filmovém festivalu v Cannes 1973, kde Jack Nicholson získal ocenění za nejlepšího herce. (Terva)

Zemřel kameraman Michael Chapman

Zemřel kameraman Michael Chapman