Civilizace na Zemi téměř zanikla v důsledku války, znečištění a přírodních katastrof. Pro záchranu zbytku lidstva bylo vytvořeno uzavřené město zvané Ecoban, jež mělo být „novým rájem". Nicméně s přibývajícím časem se samo obyvatelstvo města rozčlenilo do dvou skupin. Na malé skupinky vyvolených, kteří žijí uprostřed města, dýchají čerstvý vzduch a jsou jim podávány jen ty nejlepší suroviny pro živobytí, a „ostatní", kteří přežívají venku, přehlížení a využívaní k nejhorší práci. Náš příběh začíná odvážným činem hlavního hrdiny Shui, který vnikne do interního systému Ecobanu, ve snaze zastavit většinu strojů a zabránit tak dalšímu znečišťování planety, která by se mohla stát jednou opět obyvatelnou. To se však zásadně nelíbí nejvyšším představitelům vyvolených, kteří by tak přišli o možnost ovládat zbytek lidstva. (MIDO FILM)

George3110

Veľmi kvalitné anime ktoré má celkom dobrý dej a kresba prostredia a ľudí je vynikajúca aj ked sa mi jedna vec nepacila a to na moj vkus trochu zdlhavy koniec. Nebola to však až taká prekážka ktorá by mi veľmi zkazila celkovo dobrý dojem z tohto anime. ()

Soubi

Animace pozadí výtečná. Krásně se na ni dívá a nad architektonickými nápady animátorů můžeme jen žasnout. O to více zamrzí animace postav, které sice není špatná, ale je provedena způsobem, který se k předchozímu moc nehodí a působí vyloženě jako pěst na oko. Příběh není špatný, možná se mohl více zaměřit na určité pasáže popisu temného zamračeného světa...70% ()

Pharlap

Vizuálně moc moc pěkné, ale viděl jsem lepší anime.. trochu mi vadily ty "jakoby 3D" animace.. a věci v popředí.. kdo viděl, asi pochopí.. Co vadilo hlavně, byla přílišná poetičnost celého příběhu, díky které snímek působí unyle.. a divák, natěšený na akční podívanou, najednou dostává pouze jednu 5ti min. bitvu na závěr filmu.. ()

Hanussen

Úchvatná animace, pěkná hudba a dobře vytvořené pozadí příběhu - vlastní příběh je ale bohužel jediná věc, která celkový dojem kazí, což je docela škoda. Až na pár dobrých momentů - některé flashbacky, sen, závěr - to za moc nestálo. ()

jack_scott

Velice hezký snímek, který nicméně trpí zvláštním scénářem. Vše ostatní by bylo super,a snímek by se tak dostal na úroven podobným východoasijským snímkům jako Vexille. ŠKODAŠKODAŠKODA. Animace je místy trošku zvláštní,ale to vůbec nevadí v konečném důsledku. I tak hlavně pro svůj příběh snímek patří k těm na které člověk hnedtak nezapomene. Je mi strašně líto že nemohu dát čtyři hvězdičky,ale to už je život...který v tomto případě byl dost tvrdý. ()

Crybaby

Na rok vyroby pekna animacia a celkom zaujimavy dej, ale cakal som viac, ovela viac, ale nelutujem ze som si to pozrel... ()

pursuer

Divák nemá důvod nedokoukat film do konce, což je rozhodně plus. Jsou anime, které takovou možnost nenabízí. Je to jednak díky zajímavému tématu, které tvoří celkem pevnou, leč těžko pochopitelnou kostru, dobré atmosféře blížící se tísnivým pocitům z Cesty (2009) a skvělé hudbě. Bohužel, předvídatelný scénář s milionkrát omílanou romantickou složkou milostného trojúhelníku s dětskými komplexy to trochu táhne k zemi. Musím ale pochválit tvůrce za herkulovskou odvahu pustit se po roce 2000 do animace pomocí tak komplexních miniatur. "Odvážný. Blbost, ale odvážný." ()

blade23mc

Trochu to bylo akční, zajímavé pojetí slova Archa v tomhle filmu, ale nikterak moc překvapujicí prosředí. Mnoho postav, hlavní ústřední dvojice s koncem, který jsem trochu tušil od samého začátku (možná spíš od scénu v tom futuristickém muzeu) Vizuálně se mi to líbilo, dějové mě to místy nudilo. Mohlo se to klidně jmenovat "Modré z nebe", což se ve filmu několikrát opakovalo a i závěr filmu by tomu dal za pravdu. 55% ()

pogoman77

I když film obsahuje proekologické poselství tak rozhodně stojí za vidění. Zdařilý příběh, zajímavý svět, nádherná animace, která kombinuje 3D a 2D a nevypadá to blbě. Pro Animefily povinnost, pro normální lidi hodně dobrý animák. ()

J. K. Lister

Začátek filmu se mi líbil, dokud mi neukázali obrázek dobra (materialistické ropné společnosti), či dobra lidí, kteří přežívali ve vracích v pustinách jako je tomu v Mad Maxovi. A protože jde o korejský film, (po krátkém uvažování mi došlo, jako by pojednával příběh Avesty a dvou protipólních hrdinu Ahura Mazdy a Angry Majnjuše). A konec? Bez komentáře. Úvodní myšlenka byla dobrá stejně jako animace a ztvárnění prostředí, jen mi vadí, že se příběh stáhl na povahu pohádky pro dospělé. ()

MK_ultra

Korejské anime ze kterého jsem mírně řečeno v rozpacích. Animace není špatná, ale v porovnání s jinými anime celkem silně zaostává. Já osobně nic proti rendrům v animovaných filmech nic nemám, ale všeho s mírou. Velké téma rozebrané společnosti a zničené planety, milostná zápletka, konečná konfrontace hlavních hrdinů s hlavním záporákem v samotném srdci Ecobanu, nic z toho nebylo tak strhující jak by si zasloužilo. Minimalismus a klišé bez opravdových emocí...*** hvězdy ()

teseth odpad!

Anime mám fakt rád, ale toto... Postapokalyptické zvárnění světa a čistý Ekoban jako město těžící ze znečištění je vynikající nápad, který vás z počátku nadchne a vy se těšíte na krásných 90min. Po 15 minutách sledování vám dochází, že hlavní hrdinové vás neoslovili. Dějově se to nikam moc nevyvíjí, protože to vše tak nějak stagnuje na jednom stálém místě. A tak jediné co vám zbylo je velmi dobrá animace, která však taky není 100%. Do 25 minuty to díky animaci zvládáte. Pak začíná utrpení, které je v závěru už tak nudné, že vás absolutně nezajímá kdo umře, kdo zvítězí nebo kdo přežije. Dokoukáte to z nutnosti a dáte si panáka aby jste ten pocit hořké chuti spláchli. Nicotné, mdlé a nezáživné. Snad jen díky za tu animaci. Ta mi bohužel nestačí ani na jednu hvězdičku. ()

u.mojitko

▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓ ▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓ ▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓ ▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓ ▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓ ▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓ ▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▒░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░▓▓▓▓▓▓▓ ▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░▓▓▓▓▓ ▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░▓▓▓ ▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░▓ ▓▓▓▓▓▓▓▓░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░▓ ▓▓▓▓▓▓░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░ ▓▓▓▓▓░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░ ▓▓▓░░░░░░░░░░░░░░▓▓▓▓▓▓▓▓▓▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓░░░░░░░░░░ ▓░░░░░░░░░░▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▒▒▒▒▒▒▒▒▒░░░▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓░░░░░░ ░░░░░▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▒▒▒▒▒▒▒▒▒░░░░░░▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓░░░░ ▓▓░░░░▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒░░░░▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓░░░ ▓▓▓▓░░░░▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓ ▓▓▓▓▓▓░░░░▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓░░░░ ▓▓▓▓▓▓▓▓░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░ ▓▓▓▓▓▓▓▓░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░ ▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░ ▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░▓ ▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░▓ ▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░▓▓▓ ▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░▓▓▓▓▓ ▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░▓▓▓▓▓▓ ▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░▓▓▓▓▓▓▓▓▓ ▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓ ▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓░░░░░░░░░░░░░░░░░▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓ ▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓ ()

Bloodoom

Nádherná vizuální a hudební pastva. Škoda, že to nebylo delší aby autoři mohli mnohem lépe vystihnout jednotlivé charakterové rysy. Takhle to bylo celé jen tak nějak nastíněno :( Myslím, že to opravdu stojí za skouknutí. člověk se baví a podivuje od začátku do konce. ()

Astu.

Vizuálně naprosto úžasné, moje nejoblíbenější scéna je ta, jak hlavní hrdinka přijíždí po té cestě do Ecobanu. Ale příběhově film obsahuje spoustu klišé a nedotažeností, myslím, že ani delší stopáž by mu neškodila, spousta postav není vykreslená dostatečně a příběh délkou filmu taky celkem trpí. Ale co, užil jsem si to, atmosféra mě taky celkem pohltila, slabší čtyři hvězdičky. ()

Fixa

Pěkné pokoukání a nádherný závěr. Zbytek filmu je takový nedomrlý. Něco tomu prostě chybí. Pořád jsem u něj usínal... ()