Legendárny animovaný seriál o nehynúcom úsilí vynalizajúceho kojota chytiť rýchlo-šprintujúce zviera ponášajúce sa na pšotrosa do svojich pazúrov a zjesť ho na večeru. Nikdy mu to však nejde, a tak stále vymýšla nové a vždy originálnejšie metódy (napr. trysky na chrbte). Road Runner mu vždy uniká so svojim slávnym gestom mig-mig. Táto rozprávka je jedna z mnohých z dielní Chucka Jonesa (Bugs Bunny Show). (PaCM4N)

mirec88

Z Looney Toones môj najobľúbenejší seriál, ktorý ma vždy prekvapí originalitou pascí chudáka kojota. Ale "Mig mig" je úžasný... ()

D28

Aké milé prekvapenie ma čakalo v kine, keď pustili pred hlavným animákom môjho obľúbeného kojotíka.Jeho popraskané oči, ňuchajúci čumáčik a sklopené ušká som si vychutnala veľké a 3D vrátane každého chlpa.Myslím, že je to určite akýsi pradedko veveričiaka z Doby ľadovej, ktorého pripomína jednak výzorom a jednak tragikomickým osudom, ktorý si obaja pekne krásne samy pripravujú.A nám zase kopec srandy.Ak niekedy navštívim túto časť USA, budem kukať pred seba,či sa v kúdole prachu nezjaví ten čudný "bežec", a nad seba tiež, pretože padajúce skaly i kojoty sa nedajú vylúčiť. ()

Kosmik 1

Vynikající dílo a asi nejlepší z Looney Tunes, tedy pro mě jednoznačně. :-) Jako dítě jsem to hltal pořád dokolečka a teď po letech opět. Na některé díly už si ani nevzpomínám a vždycky se od plic zasměju. :-) Fandím určitě vždy kojotovi, je vynikající a jeho nápady na pasti, triky a vynálezy nemají chybu. Pasti kojota se někdy sice opakují, ale to mě vůbec nevadí. Dílů je hodně a vymýšlet pořád nové a nové věci muselo dát taky zabrat. V některých scénách, kdy se kojotovi už opravdu příšerně nedaří, hodí takový ten svůj rezignovaný pohled a to je mi ho pak až líto. :-)) Nemá to chybu. Kdo neviděl jako by nežil. ()

spikey1

Nejnápaditější a nejzábavnější z Looney tunes. Pták uličník je v podstatě jen sidekicker kojota Vildy, který díky donáškovému systému od ACME, získává ty nejlepší hejblátka při pokusech o lov na Uličníka. S Vildou jsem pokaždé prožíval absolutní frustraci a přitom maximální radost z toho jaký plán a jaký vynález dokáže tak vtipně a inteligentně použít. Jeho nemluvnost a používání výmluvných cedulek je pro mě maximum krátkometrážního animovaného humoru. ()

Babous

Tyhle surrealistické kreslené příběhy jsem měl radši než Toma a Jerryho. Z Looney Toones absolutní vrchol (kocoura a Tvítyho nemusím, prase a králíka nenávidím). Líbila se mi žlutooranžová atmosféra pouště na západním pobřeží i desítky vynálezů na chycení ptáka Darebáka. Jenom jsem si ale vždycky říkal: "Proč to kojot nezkusí podruhý?" ()

showxman

Bombastická klasika, která vás pobaví kdykoliv. Nepřekonatelný kojot, který to nikdy nevzdá. A pekelně rychlý mig-mig, který vždy upláchne. ()

Paity

Už mám k animaci trochu odstup (věk), na druhou stranu mám zase k němu blíž (jako otec), takže snad mohu posoudit. A resumé je jednoznačné. Pohádka (kreslený seriál, chcete-li), kde se nemluví a vydávají se jen skřeky, max. citoslovce, příběh je vlastně nepříběh a poučení nula, to prostě nemůže dostat více než 40 %. ()

Mauric

Nejoblíbenější postavu z celé bandy Looney Tunes byl u mě a mé sestry vždy kojot Vilda.Podobný případ jako Tom a Jerry,akorát Tom neznal firmu ACME,která dodá výbušniny zcela zdarma a dokonce i v balení pro odpálení menšího ostrovu,kde by se poté mohlo natáčet nově real-time Stargate:Atlantis.Doma mám schované plyšáky obou dvou aktéru seriálu a plakát Kojota s vydličkou a nožem(a s vypláznutým jazykem) a před ním Road Runnera,jak si uhání poští.Vždy mě naprosto uchvátil kojotův zákeřný výraz,když ládoval své pasti tunami dynamitu a také nezapomenutelná scéna(která se mnohokrát opakuje),kdy se kojot řítí k zemi.Ať žije kojot! ()

Foxhound#1

The TOP of Looney Tunes. Road Runner si můžete pouštět do nekonečna a pořád se budete smát a občas si řeknete, chudák malej kojot :D BEEP-BEEP! ()

Warneři nakonec možná nechají kojota uniknout

Warneři nakonec možná nechají kojota uniknout

13.11.2023

Jak se zdá, čeho je moc, toho je příliš. Před pár dny jste se zde mohli dočíst zprávu o tom, že studio Warner Bros. se rozhodlo po více než roce od kontroverzního zrušení komiksovky Batgirl a animáku… (více)