Příběh o Zoufálkovi

Príbeh o Zúfalčekovi

Animovaný / Dobrodružný / Rodinný / Komedie

Velká Británie / USA, 2008, 93 min

• Reverger

Tak tato animovaná pohádka s hvězdným dabingem, byla opravdu zoufalá, zase sám sobě mohu nadávat, jaktože jsem tomu dal tak vysoké hodnocení. Pro děti podle mě ne moc vhodné, mě to nudilo. Snad jen, že celý film je nepovedená zhovadilost a ani netuším co nám tím chtěli tvůrci vzkázat, ale... katastrofa.(31.8.2010)

Zúfalček sa síce snaží, ale nič to nemení na tom, že jeho príbeh je zúfalo nudný a nezaujímavý. Uznávam, že tieto jeho chyby pramenia hlavne z rovnomennej predlohy podľa Kate DiCamillo, ale to by sa aspoň čiastočne dalo vyvážiť peknou animáciou či príjemnou hudbou. K tomu ale nedošlo a tak je Zúfalček rovnaký na začiatku ako aj na konci svojej púte : nudný a nezaujímavý.(31.10.2011)

Mám rád animáky a miluju hlodavce jako domácí mazlíčky. Když k tomu připočtu, že hlavní "hrdina" Zoufálek je neskutečně roztomilej myšák, tak se mi tahle pohádka musí líbit, i když by to byla bůhví jaká blbost. Příběh má děj, dává smysl, má to hlavu i patu, takže blbost tato pohádka také není. Jsem asi pořád dítě... 75%(9.10.2012)

• kajda.l

Animovaná ohavnost, která bez jakýchkoliv zábran nestydatě vykrádá geniální Ratatouille. Zoufálku, sice se nebojíš, ale já ti radím, utíkej, co ti tlapky stačí, než tě zašlápnu a že bych to opravdu s chutí udělal. Nechce se mi tomu věřit, ale "Zoufálek" svou sračkoidností strčil do kapsy i Kozí příběh:). 25%(22.2.2010)

Má to dosti zvláštně nastavené prostředí, především "polévkový" začátek a koexistence lidí a hlodavců (kteří spolu mluví stejnou řečí, přestože drží standardní vztah člověk-škůdce) působí nevěřícně bizarně. V myším a krysím městě se sympaticky zvídavým nebojsou pak vyprávění získá klasičtější parametry, takže už se dá mluvit o průměrné pohádce s neskutečně hvězdným hlasovým obsazením.(11.2.2015)

• - Vzhled "zeleninového strašidla" Bolda inspirovaly slavné obrazy italského malíře Giuseppeho Arcimbolda. (D.Moore)

• - Film vznikl podle stejnojmenné knihy z roku 2003 autorky Kate DiCamillo. Dílo přečetlo asi 10 milionů čtenářů a titul se dlouho držel na předních pozicích žebříčku nejprodávanějších knih. (hippyman)

• - Původně byl navržený na hlavní postavu hlas Justina Longa, nakonec však role připadla Matthew Broderickovi. (sir-dave)