Příběh o Zoufálkovi

• Velká Británie The Tale of Despereaux (více)
Trailer 2

Příběh o Zoufálkovi je tak trochu jiný animáč. Vizuálně se od svých lehce umělohmotně působících kolegů liší stylizací, která připomíná obrazy slavných vlámských malířů. Jinudy se vydává k divákovi i příběh. Nespoléhá na popkulturní odkazy a samoúčelné vtípky, ale vší silou se upíná k samotnému vyprávění a jeho postavám. Ocitáme se v kouzelném království, které se chystá na každoroční polévkovou slavnost. Dlouhá řada velmi nešťastných náhod ale způsobí tragédii, která králi zlomí srdce, princezně Hrášce přivodí těžké osamění a jejich poddané připraví o polévku. Do odvolání. Když už se zdá, že krize nemůže být krizovatější, narodí se Zoufálek. Malý myšák s velkýma ušima, který se zcela vymyká myšímu společenství, protože – nebojí se koček a pastí, knížky nežere, ale čte, sní o tom, že se stane rytířem a navíc mluví s lidmi, tedy s princeznou. Za všechny tyto hříchy proti myšímu soužití musí být po zásluze potrestán, a tak je uvržen do temnoty, aby z ní vyjel jako rytíř v blyštivé zbroji a v nouzi nejvyšší zachránil život princezny a osud celého království. Tedy pokud mu na to bude jeho odvaha stačit. (oficiální text distributora)

Trailer 2

B!shop

Pribeh o Zoufalkovi je bohuzel dost zoufalej. Pravdepodobne nejmene zabavnej animak, co jsem posledni dobou videl. Vicemene vsechno tu je spatne. Mame tu variaci na rytirskej pribeh v podani mysi, ale kdyz si odmyslime ty mysi, zbyde tuctovej, nicim zajimavej dej ve stylu pohadek Cesky televize. Coz by jeste tak nevadilo, problem je, ze je to fakt dost opruz, prvni pulku filmu se nic nedeje, druhou to sice neni o moc lepsi, ale ke konci to aspon trochu zvedne zaverecna zachrana akce, ktera kdyz nic jinyho, je aspon vcelku svizne natocena. Navic tady proste neni co sledovat, postavy nemastny neslany, hlas vypravece otravnej, na secteni povedenejch vtipku je i jedna ruka moc. Nezachrani to ani animace, kdy obzvlast lidi jsou vcelku odflakly, ale celkove proste nevypada nic moc. Takze fakt nevim, co na filmu pochvalit, protoze tady nefunguje absolutne nic, ty dve hvezdicky jsou za to, ze mi to precejen na min neprijde a ze sem u toho vylozene neusnul. ()

D.Moore

Ano, je to tak, Příběh o Zoufálkovi je čistokrevná pohádka. Ne čistá komedie, ne parodie, ne akční podívaná, ale prostě pohádka. A krásná. Oslovila mě hlavně poutavým příběhem plným různých postav, z nichž žádná (no, možná s jednou výjimkou, ale o tom by se dalo diskutovat) nebyla vyloženě záporná. Všechny k jejich chování dohnalo chování někoho jiného. K tomu hezká animace (i když to není Pixar) a vynikající dabing - především v případě krysáka s hlasem Dustina Hoffmana a vypravěčky Sigourney Weaver. Čtyři a půl hvězdičky zaokrouhluji nahoru za perfektní "strašidlo" jménem Boldo inspirované Arcimboldovými obrazy. ()

Radyo

Pohádkový příběh o jednom neobyčejném myšákovi a jednom neobyčejném krysákovi je zpracován poměrně plytce, jak dějově, tak animačně. Zaujalo mě ovšem to, že opět se povedlo jako jeden z hlavních motivů do filmu s krysama protlačit i jídlo (tentokráte to není ratatouille, ale polévka). Celkově se na to koukat dalo, nicméně bez jakéhokoliv přínosu či přidané hodnoty. Viděl bych to cca na stejnou cifru, jaká tady aktuálně svítí v modrošedém obdélníčku vpravo nahoře (54%). ()

T2

Rozpočet $60miliónovTržby USA $50,877,145Tržby Celosvetovo $88,717,945Tržby za predaj DVD v USA $26,766,510 //počet predaných kusov 1,767,071║ Poriadne sklamanie, animačne priemer ale ten príbeh hrôza, bez nadhľadu, bez vtipu, pasivita, suché. Ako nechápem ako sa mohlo dať nahovoriť na takúto sucharinu do dabingu toľko známych hercov? /30%/ ()

MrHlad

Myšák s velkýma ušima se na rozdíl od svých kolegů nebojí koček a chce zachraňovat princezny. Bohužel postrádá šarm, vtip i nadhled a připomíná toho chlapečka, který s vámi chodil na základní školu, vždycky seděl v první lavici, hlásil se a pomáhal paní učitelce nosit sešity. Je to otravný fakan, kterého nemá nikdo rád. Jako tenhle film. ()

• Původně byl navržený na hlavní postavu hlas Justina Longa, nakonec však role připadla Matthew Broderickovi. (sir-dave)
  • Film vznikl podle stejnojmenné knihy z roku 2003 autorky Kate DiCamillo. Dílo přečetlo asi 10 milionů čtenářů a titul se dlouho držel na předních pozicích žebříčku nejprodávanějších knih. (hippyman)
  • Vzhled "zeleninového strašidla" Bolda inspirovaly slavné obrazy italského malíře Giuseppeho Arcimbolda. (D.Moore)