Příběh o Zoufálkovi

The Tale of Despereaux

Príbeh o Zúfalčekovi

Animovaný / Dobrodružný / Rodinný / Komedie

Velká Británie / USA, 2008, 93 min

Ja by som to nevidel tak temne. Iste je to ďalší animák, ktorý postráda isté kúzlo aj keď svojím spôsobom je celý kúzelný, čo je celkom škoda, ale ako dobrodružstvo pre najmänších nemôže sklamať. Keby som bol o desať rokov menší tak to hltám jak blázon. ono len zamrzí ten nevyužitý potenciál a odbočky, ktoré film spomalujú - dcéra a otec, ktorý sa znova našli, mi prišla úplne zbytočná. Zúfalček by mohol byť troška istejší v tom čo robí, alebo byť aspoň bližší deckému divákovi, predsa len je to hlavná postava. Ale kupodivu svet v ktorom hlavný hrdinovia a záporaci žili sa mi nehorázne páčil, či už mouseworld alebo ratworld. Byť rovnako malý tak by som sa tam išiel pozrieť. Teraz už záleží na vás či to chcete vidieť, alebo nie. Pretože ak si to nepozriete o nič neprídete.(27.9.2009)

Já jsem prostě nenapravitelná a opět se tady chystám pět ody na další animák. Ono dá se říct že ten název je trošičku nadnesený ,že onen zoufálek dá se říct není ani tak zdaleka zoufalý a to je dobře protože nebýt jeho statečnosti my bychom se nikdy nedozvěděli jak dopadl tenhle nádherný příběh o odvaze,vytrvalosti,výčitek i závisti a hlavně přátelství protože to je ten opěrný bod který většinou dožene vše do zdárného konce:-)(12.4.2009)

• Fleur6

Ani neviem, prečo som sa priklonila k **, reálne je to niečo medzi ** a ***. Nie je mi ani celkom jasné, čo tomu chýbalo. Nepovažujem The Tale of Despereaux za nejaký výrazný nepodarok alebo za mrhanie času, len tomu deju podľa mňa chýbala trochu "kritickejšia zápletka", ak sa dá o niečom takom v animáku vôbec rozprávať.(27.2.2009)

• Jinny

Příběh o Zoufálkovi je vizuálně krásná, ale ve všech ostatních směrech podprůměrná pohádka. Co naplat, že hlavní hrdina je rozkošná odvážná myška, když je zejména druhá polovina zatraceně zdlouhavá a občas i prostá elementární logiky. Nápad pojmout animák ve stylu vlámských mistrů a obléct myšky do dobových kostýmů je fajn, stejně jako občasná filozofická odfrknutí. Celý příběh je ale především jedno velké vykradené klišé. Naštěstí ale tvůrci dětem necpou do hlavy už posté to samé morální ponaučení o tom, že musejí být samy sebou.(4.5.2011)

996. hodnocený film: Snímek, který zde většina uživatelů shodila, já naopak vypíchnu a pochválím. Je sice jisté, že kvalit pixarovských animáků nedosahuje, leč se mu nedá upřít snaha o zajímavý příběh. Ne, tohle není žádný připitomělý myšák Stuart Little, který jde se svou kvalitou kamsi do kytek. Tohle je fajn pohádka pro děti, kteří ji ocení nejvíce. A to se cení, že si nehraje na nějaký velkofilm. Proto si jej mnoho lidí ani nevšimne. Kdo na něj ale narazí omylem, tak jako já, mohl by filmu přijít na chuť a i jej dobře ohodnotit. 4* jsou možná přemrštěným hodnocením, ale pro se nesnažit nepozvednout hodnocení této milé pohádky. 4*(17.3.2011)

• - Vzhled "zeleninového strašidla" Bolda inspirovaly slavné obrazy italského malíře Giuseppeho Arcimbolda. (D.Moore)

• - Původně byl navržený na hlavní postavu hlas Justina Longa, nakonec však role připadla Matthew Broderickovi. (sir-dave)

• - Film vznikl podle stejnojmenné knihy z roku 2003 autorky Kate DiCamillo. Dílo přečetlo asi 10 milionů čtenářů a titul se dlouho držel na předních pozicích žebříčku nejprodávanějších knih. (hippyman)