Příběh o Zoufálkovi

Príbeh o Zúfalčekovi

Animovaný / Dobrodružný / Rodinný / Komedie

Velká Británie / USA, 2008, 93 min

• R´Hell

Taková škaredá pohádka! Jeden z nejhorších animáků, které jsem viděla. Kde je to kouzlo, které umí vykouzlit Pixar? Kde je úchvatný příběh jako z pohádek od Miyazakiho? Kde je vtip? V Zoufálkovi není nic, na co jsme u animáků zvyklí. Je naprosto průměrný, dalo by se říci, že až "šedý". Žádná postava, která by upoutala. A co víc, hlavní hrdina je nudný nesympatický myšák... Tímto nechci říct, že by všechny animáky měly být jako Shrek nebo Ratatouille. Jenom by to chtělo trochu koření. Protože na Zoufálkovi není nic, co by dokázalo zaujmout trochu náročnější diváky.(1.8.2009)

Nejdříve jsem si říkala proboha pohádka o polívce a nějaké kryse... Naštěstí jsem se spletla a opět jsem si oblíbila něco co většinu lidí asi moc nenadchlo. Zdálo se mi to jako skvělý animovaný film s roztomilým malým Zoufálkem, který má uši jako plácačky. Dokonce jsem z toho dostala chuť na polévku :-D. V celku to vidím jako nadprůměrný animák a mnohem lepší než Kocour v botách, Madagascar 2 a 3, Kungfu panda a podobné cípoviny. Tenhle myšák má duši a perfektně odsýpající(i když předvídatelný)konec a dle mého soudu je to s Brave a Tangled nejlepší animák co jsem za poslední dobu viděla.(3.12.2012)

Scénář: Will McRobb ...hrůzotvůrce, co má na starost Chipmonks, ale na druhou stranu pár epizod Rena a Stimpyho. dle knihy Kate DiCamillo....Nejvíce jsem ocenil části, kde byl animovaný příběh z knihy co Zoufálek četl. Zbytek bych označil za velmi nevhodnou pohádku pro děcka, jelikož jim dává velmi špatný příklad chování se k lidem. Postavy tu činí špatná(zlá) rozhodnutí, která ubližují jiným, bez jakéhokoli trestu nebo jeho vidiny. Na konci všechny ty špatné skutky vymaže vycházející slunce, které navzájem stmelí jak ty dobré tak zlé.45%(9.5.2009)

Práve som dopozeral rozprávku o..... Na prvý pohľad myši, ale popravde je táto rozprávka o princeznej, o tom ako dlho nepršalo, o potkanovy čo skazil kráľovi život a zabil nešťastne kráľovnú a o kuchárovi čo vedel perfektne variť no bol moc nóbl. Ale až úplne v poslednej rade ide o malého myšiačika čo má vyvinuté lepšie zmysli ako sú čuch a sluch, ktorý sa odráža aj na jeho veľkých ušiach. Príbeh je zo začiatku podaný strašne pekne. rozprávač je úžasný a presný a aj hlasy vybrané na dabing ( v orig) sú super. Proste vás príbeh pohltí a zaujme. No a potom. Keď sa vlastne odvíjať príbeh samotného hlavného hrdinu... začnete sa nudiť. No škoda. Rozprávač začne byť rušivý a príbeh naberie niekedy pomalý a niekedy zas strašne rýchli spád. A až do konca sa pousmejete možno tri krát. Nie bohviečo. No ale prečo potom také hodnotenie? Táto rozprávka vsadila na vyobrazenie myšiačika s bludnými ušami a krásnymi očami. Proste si ho zamilujete. Je to absolútne krásne stvorenie:) A môj naj okamih filmu ..sú impozantné mestá myší a potkanov. Tam som skoro lapal po dychu ako som bol zaskočený. Ale to je asi všetko. no škoda. Ale aspoň je tento film aj zároveň niečo nové a originálnejšie než tupý shrek založený na vtipnom oslovi a láske k princeznej. Táto rozprávka je o trochu odlišná od ostatných no o to nudnejšia. Takže preto 4 hviezdičky. ale určite odporúčam na pozretie s piateľkou či priateľom:-). Prajem príjemné pozeranie. CHEEEEEEEEEES .-) 78% a prepacte..este taka osobna poznamak.. neznasam ked v kreslenej rozpravke postavicky o ktore sa jedna vypiplaju do poslendeho detailu a ostatne tvori akoby zmrzacia.. teraz je ten rpipad ludia a mysi.. mysi su krasne a ludia ako votrelci .. :-/(28.12.2008)

Fakt neskutečně zajímavá pohádka. V kině propadák, Prima to pohřbila v dopoledním čase. Já si na tenhle film o svátcích čas udělal a byl jsem mile překvapen. Povedená animace, originální hrdinové, zajímavý příběh. Dabing je povedený, ale asi se příště podívám v originále - takových hvězd... Škoda, že tenhle animák není tak oblíbený, mě se skutečně zalíbil. Bavil jsem se a fakt jsem byl mile překvapován po celou dobu, co ten film trval. Kromě toho, že je to kouzelné, je to i dobrodružné a vtipné. Doporučuji. Za 80%.(16.1.2013)

• - Vzhled "zeleninového strašidla" Bolda inspirovaly slavné obrazy italského malíře Giuseppeho Arcimbolda. (D.Moore)

• - Původně byl navržený na hlavní postavu hlas Justina Longa, nakonec však role připadla Matthew Broderickovi. (sir-dave)

• - Film vznikl podle stejnojmenné knihy z roku 2003 autorky Kate DiCamillo. Dílo přečetlo asi 10 milionů čtenářů a titul se dlouho držel na předních pozicích žebříčku nejprodávanějších knih. (hippyman)