poster

Příběh o Zoufálkovi

 • Velká Británie

  The Tale of Despereaux

 • Slovensko

  Príbeh o Zúfalčekovi

Animovaný / Dobrodružný / Rodinný / Komedie

Velká Británie / USA, 2008, 93 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Mrkvič
  ****

  Já byl nadšený. Příjemný humor. Rozmanité postavy, kterým nechybí vývoj (tedy až na tu hlavní, ta byla dost nevýrazná, ikdyž měla obrovský potenciál). Akční scény, které připomenou takové řežby jako bitvu v aréně v druhé epizodě Hvězdných válek. Do toho navíc trefná a napětí stupňující hudba. Bohužel jen ten hlavní myšáček byl na svou neobyčejnost nudný. Jinak by k dokonalosti nescházel ani příjemný komentář připomínající Nekonečný příběh.(4.7.2009)

 • rikitiki
  ***

  Hodně temné, hodně posmutnělé a někdy až drastické (rodiče bez odporu vydávající své dítě na smrt). S šerosvitem pracující animace skutečně připomíná staré mistry (některé výjevy z krysího světa vypadaly jako od H. Bosche), jenomže působila poněkud chladně. Stísňující pocit ve mně vyvolala ošklivá děvečka od prasat, která tak zoufale a přitom tak marně toužila být princeznou. Vypravěčovy vsuvky nadhazují úvahy v tak syrové formě málokdy vídané v animovaném filmu - zrada, zoufalství, samota a odpuštění.____ Jenomže je to nedotažené, motivy dobře nevyzní, mnohé scény jsou nevygradované. Hlavní motiv o zemi, kde přestalo svítit slunce, není dostatečně vysvětlený. /29. 12. 12./(29.12.2012)

 • sona123
  ****

  V pohádkách mám docela přehled :-) Tuhle jsem v kině nějak přehlédla a do rukou se mi dostala, aniž bych o ní něco věděla či čekala a příjemně překvapila - rozhodně hodnotím jako nadprůměr. Moc pěkná animace, zajímavá kombinace vypravěčky a samotného příběhu, který má hlavu a patu. Příjemně to uteklo.(19.9.2009)

 • Bohnice05
  **

  Odvážný pokus o "originalitu". Vážně jsem to napsal? Vždyť jde o pohádku, to není originální. Ale v dnešní době, jak i sám oficiální distributor píše, kdy se animáky spoléhají na popkulturní odkazy, samoúčelné vtípky a podle mě dost často i parodie, je i klasická pohádka mezi animáky něčím novým, svěžím a originálním. Bohužel si nemůžu odpustit kritiku animací. Asi nejlépe bylo ztvárněno, když si myšák četl pohádku a tu si představoval. Samotný film už ale dost zaostával.(1.11.2015)

 • T2
  **

  Rozpočet $60miliónovTržby USA $50,877,145Tržby Celosvetovo $88,717,945Tržby za predaj DVD v USA $26,766,510 //počet predaných kusov 1,767,071║ Poriadne sklamanie, animačne priemer ale ten príbeh hrôza, bez nadhľadu, bez vtipu, pasivita, suché. Ako nechápem ako sa mohlo dať nahovoriť na takúto sucharinu do dabingu toľko známych hercov? /30%/(28.3.2010)

 • - Film vznikl podle stejnojmenné knihy z roku 2003 autorky Kate DiCamillo. Dílo přečetlo asi 10 milionů čtenářů a titul se dlouho držel na předních pozicích žebříčku nejprodávanějších knih. (hippyman)

 • - Vzhled "zeleninového strašidla" Bolda inspirovaly slavné obrazy italského malíře Giuseppeho Arcimbolda. (D.Moore)

 • - Původně byl navržený na hlavní postavu hlas Justina Longa, nakonec však role připadla Matthew Broderickovi. (sir-dave)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace