Příběh o Zoufálkovi

Tale of Despereaux, The

Príbeh o Zúfalčekovi

Animovaný / Dobrodružný / Rodinný / Komedie

Velká Británie / USA, 2008, 93 min

nooo já nevím ... Animované myšky super, ale ta princezna s hydrocefalem nic moc teda. Jinak docela dost drsný příběh! Menším dětem může v jistých chvílích cvakat strachy u zadinky, však mně se to vcelku líbilo. Mělo to zajímavý děj i příjemnou akci. 3,5*(29.9.2016)

• HoneyBunny

Zoufálka někdo zoufale nedotáhnul. Hlavní postava - naivní a nebojácná myška s obříma ušima - může být seberoztomilejší, ale chvílemi se prostě chová jako retard. Animace je jiná, než na jakou jsme v současnosti zvyklí, ale ne takovým tím ujetým stylem, typickým třeba pro české animátory. Ale hlavní problém je ve špatně dramaturgicky ošetřeném scénáři. Není tu žádný velký příběh, nejsou tu vtipné momenty, nejsou tu silné či jen opravdu zábavné postavy. U závěrečných titulků se jen budete cítit otupěle - o chudší o hodinu a půl vašeho času.(23.5.2011)

Pohádkový příběh o jednom neobyčejném myšákovi a jednom neobyčejném krysákovi je zpracován poměrně plytce, jak dějově, tak animačně. Zaujalo mě ovšem to, že opět se povedlo jako jeden z hlavních motivů do filmu s krysama protlačit i jídlo (tentokráte to není ratatouille, ale polévka). Celkově se na to koukat dalo, nicméně bez jakéhokoliv přínosu či přidané hodnoty. Viděl bych to cca na stejnou cifru, jaká tady aktuálně svítí v modrošedém obdélníčku vpravo nahoře (54%).(15.1.2014)

• Crawler-D

Nuda dlouhá jak nudle do polévky. Nezábavný animák, které mohl být výtvarně aspoň odvážnější a třeba jít cestou klasické animace místo 3D. Ale příběh se nějak vyvaří, v člověku to hrnke teprve tehdy, když se vsuvkou začne vyprávět o nějaké pasačce prasat, která chce být princeznou, a vyvrcholí to ve chvíli, kdy se dobrý krysák a dobrý myšák sejdou dohromady. Ale nic z toho nevzejde a krysák se pomátne. Snad i děti z mateřské se musí nudit a jen doufat, že třeba myší Dumbo začne s těma ušima víc plachtit.(5.1.2013)

• Fleur6

Ani neviem, prečo som sa priklonila k **, reálne je to niečo medzi ** a ***. Nie je mi ani celkom jasné, čo tomu chýbalo. Nepovažujem The Tale of Despereaux za nejaký výrazný nepodarok alebo za mrhanie času, len tomu deju podľa mňa chýbala trochu "kritickejšia zápletka", ak sa dá o niečom takom v animáku vôbec rozprávať.(27.2.2009)

• - Původně byl navržený na hlavní postavu hlas Justina Longa, nakonec však role připadla Matthew Broderickovi. (sir-dave)

• - Vzhled "zeleninového strašidla" Bolda inspirovaly slavné obrazy italského malíře Giuseppeho Arcimbolda. (D.Moore)

• - Film vznikl podle stejnojmenné knihy z roku 2003 autorky Kate DiCamillo. Dílo přečetlo asi 10 milionů čtenářů a titul se dlouho držel na předních pozicích žebříčku nejprodávanějších knih. (hippyman)