Osudy slavného desperáta Williama Bonneyho, známého spíš pod přezdívkou Billy Kid, se staly vděčným filmovým i literárním námětem. V roli legendárního pistolníka Divokého západu se představil třeba Paul Newman (Kolt pro leváka, 1958) nebo Kris Kristofferson (Patt Garrett a Billy Kid, 1973). Ve filmu Mladé pušky se Billy Kid objevuje jako drzý mladík, který se ocitá na farmě Johna Tunstalla v Novém Mexiku. Anglický farmář poskytuje útočiště mladým štvancům z okraje společnosti, kteří zde pomáhají s péčí o dobytek a vzdělávají se. Když je ale nepohodlný farmář Tunstall zavražděn zločineckým klanem dobytkáře Murphyho, šestice odvážných pistolníků se vydává za krvavou pomstou a rozpoutá tzv. válku v lincolnském okrese. Roli Billyho Kida ztvárnil Emilio Estevez a jeho kumpány ztělesnili další populární herci jako Kiefer Sutherland, Lou Diamond Phillips nebo Charlie Sheen. (Česká televize)

PORTER44

Trochu netradiční typ westernu,ale díky skvělému hereckému obsazení ,zajímavým přestřelkám,vtipným situacím a dobrým hláškám je to povedená podívaná. ()

Kelevra_7

Z kinematografického pohledu to není na pět hvězdiček, ale z mého subjektivně- nostalgického pohledu už ano. Tenhle film jsem hltal ve 12 a hltám ho pořád. Mladíci dostali šanci ukázat se a využili ji. Emilio Estevéz ve své jediné skvělé roli. Jeho brácha Charlie v jedné z mála nekomediálních taky válí. Musím ocenit i kameru a soundtrack. Historické měřítko nezahrnuji, není třeba. Je to zábava. Je to o přátelství až za hrob. Zkrátka epitaf o jednom slovu: Navždy skvělý film :) ()

70s80s90s

Westerny ma nikdy nebrali. Ale Kid v podani Emilia je genialny. Zabava a napatie. E.Estevez bol vzdy o krok vpred oproti Charliemu, ktory mi v tomto filme naozaj vadil. Emilio zahral dve moje oblubene postavy..Wisdom a Billy the Kid. Klasicky Intersonic super dabing. ()

SNCIS

"Hej, Peppine, koukám, že tam máš Charlieho Crawforda." - "Jo máme tady spoustu hochů." BANG! "Hej, Peppine, Charlie Crawford už tam s tebou není." - 50%. ()