Mladé pušky

• slovenský

Mladé pušky

Akční / Western / Thriller / Komedie

USA, 1988, 102 min

Western, který čerpá z biografické studie největšího střelce-zabijáka Divokého západu "Billyho Kida", v tomto filmu ztvárněného Emiliem ESTEVEZEM. Celý film má spád, je to příjemná podívaná, až na scénu v domě advokáta Alexe, kde se ukryje před povolanou armádou 5 mladých pistolníků a v podstatě ani jeden z nich celou dobu nevystřelí na útočníky, ačkoliv střelci jako Billy Kid by je mohl jednoho po druhém sejmout. Sedí tam ukrytí za rohem zdi a mají jenom nejapné poznámky k nastalé situaci, místo aby bránili své přátelé kvůli čemuž tam vlastně přišli. Já mám ovšem westerny ráda v každé podobě a protože tohle je pravdivý příběh dávám 4*.(10.6.2008)

Filmy s westernovou tématikou mě nikdy moc nebraly, ale tenhle mě vážně dostal! Emilio Estevez jako polocvok Billy Kid neměl chybu a ostatní také nebyli vůbec špatní ("Indián" byl roztomilý - škoda jen, že chvílemi xichtem připomínal mladého Josefa Abrháma, ech : / ). Při scéně "cesty do říše duchů" (nebo co to sakra bylo - prostě všichni zfetovaní ve skalách) jsem se řezala celou dobu - bravo (ostatně, ve filmu je pár opravdu povedených hlášek)! Závěr pak trochu dojal i mě - zarytého odpůrce patosu. Suma sumárum: rozhodně bych se klidně podívala znovu.(21.3.2007)

Podle dostupných informací z internetu se Tom Cruise namaskovaný knírem a vousy objeví na několik vteřin v závěrečné přestřelce, ale na IMDb jako herec uveden není. Cruise by měl být mužem, kterého zastřelí Charlie Bowdre (Casey Siemaszko) při útěku z hořícího domu Alexandera McSweena (Terry O'Quinn).(12.1.2014)

To se zase jeden starý farmář rozhodl, že udělá z několika zlodějíčků a štvanců slušné lidi. Naučí je psát, přemýšlet, než začnou tasit kolt, i číst. Mezi horkokrevnými mladíky je i legendární pistolník Billy the Kid. Jenže právě farmářova vražda rozpoutá válku proti zkorumpované bandě jednoho dobytkáře. Tak trochu jiný western, tak trochu jiná atmosféra. Závěr solidní, herecky zrovna tak. Jen režisér doplácí (a celý jeho film s ním) na svou nerozhodnost, protože mnohdy na to mohl jít víc od podlahy, a nespokojit se se zlatou střední cestou. Bavilo mě hledat Toma Cruise mezi barikádami.(12.6.2016)

Film o Regulátorech, gangu z Lincoln County War, trochu jinak. Po většinu filmu mi byl Billy the Kid nesympatický a celkově ten film postrádal určité kouzlo nebo spád, což zvěčnění skutečných postav jako byli Charlie Bowdre, Doc Scurlock, Doc Brewer, Buckshot Roberts nebo legendární šerif Patt Garrett nemohlo zachránit.(14.6.2013)

• - V scéne, keď Billy the Kid (Emilio Estevez) číta noviny, spomenie, že nie je ľavák. Je to reakcia tvorcov na média a noviny, ktoré opisovali Billyho the Kida ako ľaváka. (vander19)

• - V scéne, keď prichádzajú "mladé pušky" do indiánskej dedinky, nie je Doca (Kiefer Sutherland) poriadne vidieť. Je to z toho dôvodu, že sa v ten deň nezúčastnil natáčania, lebo sa mu narodilo dieťa. (vander19)

• - Toma Cruise si v jedné z jeho nejstarších rolí můžeme všimnout schovávajícího se za barikádami a s knírkem. (Monco)