Mladé pušky

• slovenský

Mladé pušky

Akční / Western / Thriller / Komedie

USA, 1988, 102 min

Trochu netradiční western, ale ačkoliv nejsem milovníkem westernů, tak tenhle film patří k mým nejoblíbenějším vůbec. Má dobrý scénář (nenašel jsem pasáž, která by mně nudila) a velmi dobré obsazení, všichni hrají skvěle, ale Estevez nad ně i tak vyčnívá (je to pošuk k pohledání), celkově to nepůsobí tak vážně a hlavní hrdinové nepůsobí tak drsňácky jako v klasických westernech. Má to vtip a přestřelky (a obzvášť pokusy o zatýkání) patří v tomhle žánru k nejlepším.(23.3.2007)

Keby týchto floutkov stretli Redford s Newmanom, tiekla by faganom v čele s nesympatickým Emiliom Estevezom po brade krv. Mladé pušky nevynikajú kvalitou (ale pozerať sa na ne dá), ale svojho času bol ohromne populárny (vďaka čomu ostatne mohla vzniknúť dvojka), keďže sa (podobne, ako v Hráčoch so smrťou) v hlavných rolách objavil výkvet vtedajšej mladej hollwyoodskej smotánky (bratia Sheenovci, Kiefer Sutherland, Lou Diamond Phillips...). Uchádzajúci western je zaujímavý okrem kastingu ešte prašnou atmosférou a peknými úvodnými titulkami.(27.4.2005)

• daEmoNickY

Dalsi pokus o western. A take pokus o jakysi vystihnuti vnitrnich broju, boju, myslenek... .... .... postav. Achjo, to musel prjjit nejakek kluk s Taiwanu aby jim ukazal o cem jsou kovbojove.(14.1.2009)

Překvapení - místo očekávané průměrné kovbojky jsem dostal výbornou střílečku z Divokého západu, s moc hezkou atmosférou, syrovými přestřelkami a sympatickými postavami. Především Emilio Estevez jako Billy the Kid je dokonalý pošuk a spolehlivě celou bandu táhne. Film rychle odsýpá, nenudí a nejednou potěší svým vtipem. Scéna, kdy se celá skupina pod vlivem Chavezových omamných látek vydává do duchovního světa, nádherně odlehčuje zbytek filmu, včetně vážnosti, která je občas tisknuta postavám a která jim přeci jen moc nesluší.(23.3.2008)

To se zase jeden starý farmář rozhodl, že udělá z několika zlodějíčků a štvanců slušné lidi. Naučí je psát, přemýšlet, než začnou tasit kolt, i číst. Mezi horkokrevnými mladíky je i legendární pistolník Billy the Kid. Jenže právě farmářova vražda rozpoutá válku proti zkorumpované bandě jednoho dobytkáře. Tak trochu jiný western, tak trochu jiná atmosféra. Závěr solidní, herecky zrovna tak. Jen režisér doplácí (a celý jeho film s ním) na svou nerozhodnost, protože mnohdy na to mohl jít víc od podlahy, a nespokojit se se zlatou střední cestou. Bavilo mě hledat Toma Cruise mezi barikádami.(12.6.2016)

• - V scéne, keď prichádzajú "mladé pušky" do indiánskej dedinky, nie je Doca (Kiefer Sutherland) poriadne vidieť. Je to z toho dôvodu, že sa v ten deň nezúčastnil natáčania, lebo sa mu narodilo dieťa. (vander19)

• - Charakter Dirtyho Stevea (Dermot Mulroney) bol inšpirovaný vyhnancom "Dirty" Daveom Rudabaughom. (vander19)

• - Charlie Sheen (Dick) bol údajne hrozný jazdec. V priebehu natáčania nemohol udržať rovnováhu na koni a spadol niekoľkokrát. Po prestrelke s Henry Hillom (Gadeek) sa jeho kôň rozbehol a Charlie nemal potuchy ako ho zastaviť. (vander19)