Mladé pušky

• slovenský

Mladé pušky

Akční / Western / Thriller / Komedie

USA, 1988, 102 min

Můj nejoblíbenější western. Skvělej příběh, obsazení, humor a akce. Postavy jsou naprosto výborně napsaný, hudba je taky úžasná záležitost. Jako malej jsem rád sledoval westerny a tenhle mi naprosto přirostl k srdci. Nedám na něj dopustit. A co si budeme povídat, Billy The Kid je jeden z nejzajímavějších a nejznámějsích pistolníků divokýho západu.(15.4.2012)

Nevím, kdo to ke konci prohlásil, ale mluvil mi ze srdce: ano pánove, byli jste úžasní, ale tohle mi už příjde absurdní. Ale i tak si to prostě neodpustím - miluju westerny a období divokého západu - děsný sympaťák Phillips, nádherně romantický poeta Sutherland a skvěle vyšinutý Estevez. Jenom toho Cruise jsem tam nějak nezaregistrovala. No nevadí - každopádně jsem se nenudila a i když jsou 4 hvězdy za tenhle hodně netradičně pojatý a evidentně tak okatě zaměřený "western" asi poměrně dost, nelituju toho. Škoda, že Blaze of glory není k 1. dílu - byly by to opravdu plnohodnotné 4 hvězdy.(1.12.2007)

Hodnotím po druhém shlédnutí v roce 2008. Pokud bych hodnotil v době prvního (cca rok 92) dopadlo by to asi líp. Každopádně je zajímavé sledovat, kde je konec všem těm mladým hvězdám jako je Estevez, Phillips a Sheen. Snad jedině Sutherland dokázal dotáhnout svou kariéru někam dál a je stále vidět. Jinak klasický western s dobrou halucinogenní scénou.(26.10.2008)

• mortak

Každý z šestice má sice jasně daný jednoduchý charakter - hezoun, rozvážný, indián, toužící po slávě, maminkovský mazel, vidlák -, jenže chabý scénář jen mozaikovitě a mechanicky bez jakékoliv gradace vrství situaci za situací, střílečku za střílečkou, každý se projeví dle svého naturelu a jede se a střílí dál. Navíc selhává pokus o vážnější tón (Phillips je fotogenický, ale když když pateticky vyřvává do pouště svou minulost, trhá to uši), a závěr je sice efektně natočen, ale vlastně jen proto, aby nebyla vidět nesmyslnost akce (a vůbec: proč ten kulomet nepoužili hned?).(21.8.2010)

"MTV western" zacílený silnou sestavou známých mladých tváří, chytlavým moderním soundtrackem a originální drogovou scénou na mladší publikum. Ke genialitě a zasloužené kultovnosti mu chyběl jen o trochu lepší scénář (postavy mohly být prokreslenější a třeba linie s odhalením zrádce ve vlastních řadách byla pozoruhodně zabitá) a popracovanější akce (finále bych víc natáhl a vyhrál si s ním). Takhle jde jen o sympatickou a svižnou westernovou týmovku s pár skvělými scénami (již zmíněná drogová scéna, rozhovor Billy Kida s vychloubačným zabijákem, který byl na něj najat, ale neví, že mluví se svou obětí) a totálně nevypočitatelným brutálním antihrdinou, který střílí místo pozdravu a směje se přitom jako Amadeus, z kteréžto kombinace mi nadšením běhal mráz po zádech.(7.11.2006)

• - Počas nakrúcania sa Kieferovi Sutherlandovi (Doc) narodilo dieťa. Emilio Estevez (Billy the Kid) zas trpel kvôli rozchodu s priateľkou ťažkými depresiami. (vander19)

• - Toma Cruise si v jedné z jeho nejstarších rolí můžeme všimnout schovávajícího se za barikádami a s knírkem. (Monco)

• - Charlie Sheen (Dick) bol údajne hrozný jazdec. V priebehu natáčania nemohol udržať rovnováhu na koni a spadol niekoľkokrát. Po prestrelke s Henry Hillom (Gadeek) sa jeho kôň rozbehol a Charlie nemal potuchy ako ho zastaviť. (vander19)