Mladé pušky

• slovenský

Mladé pušky

Akční / Western / Thriller / Komedie

USA, 1988, 102 min

Perfektní moderní western se vším všudy. Příběh Billyho Kida je tu pojatý trochu netradičně, ale mám ten film rád. Je to jeden ze snímečků na kterých jsem vyrostl a na ty nedám dopustit. Hrdinové a záporáci tu nejsou úplně jasně vyprofilovaní a herecká sestava je minimálně opravdu velmi zajímavá. Asi to svým netradičným pojetím nesedne úplně každýmu, ale za mě rozhodně palce nahoru. Jinak taky chválím vynikající hudbu udávající tempo filmu a přímo bombastický úvodní titulky. Chcípni Murphy ty svině!!!!! 85%(12.2.2014)

Ačkoliv většina z vás se mnou asi nebude souhlasit, tak toto je pro mě jeden z nejlepších westernů.....proč? netváří se kýčovitě drsně a to se mi na něm líbí....je prostě jíný než průměrný a známý proud.....víc má ze Sedmi statečných než od Leoneho......mám rád klasiku Sergio Leone, ale nemusím jeho filmy vidět pětkrát....a tento film s radostí.....(23.7.2009)

Film o Regulátorech, gangu z Lincoln County War, trochu jinak. Po většinu filmu mi byl Billy the Kid nesympatický a celkově ten film postrádal určité kouzlo nebo spád, což zvěčnění skutečných postav jako byli Charlie Bowdre, Doc Scurlock, Doc Brewer, Buckshot Roberts nebo legendární šerif Patt Garrett nemohlo zachránit.(14.6.2013)

• Sdoom

Tak tohle se bohužel nepovedlo. Nevím, kdo psal a schvaloval scénář a dialogy, ale takhle toporné a nesmyslné už jsem hodně dlouho v žádném westernu neslyšel. Charaktery naprosto jednorozměrné, herecké výkony o ničem. Jediné co jde Mladým puškám k duhu je fakt, že může umřít kdokoli a kdykoli, žádné náhlé a těsné úniky (až na úplný závěr). Dvě hvězdičky, ale jen tak tak...(Blu-ray, orig.)(10.8.2017)

Nevím, kdo to ke konci prohlásil, ale mluvil mi ze srdce: ano pánove, byli jste úžasní, ale tohle mi už příjde absurdní. Ale i tak si to prostě neodpustím - miluju westerny a období divokého západu - děsný sympaťák Phillips, nádherně romantický poeta Sutherland a skvěle vyšinutý Estevez. Jenom toho Cruise jsem tam nějak nezaregistrovala. No nevadí - každopádně jsem se nenudila a i když jsou 4 hvězdy za tenhle hodně netradičně pojatý a evidentně tak okatě zaměřený "western" asi poměrně dost, nelituju toho. Škoda, že Blaze of glory není k 1. dílu - byly by to opravdu plnohodnotné 4 hvězdy.(1.12.2007)

• - Počas nakrúcania sa Kieferovi Sutherlandovi (Doc) narodilo dieťa. Emilio Estevez (Billy the Kid) zas trpel kvôli rozchodu s priateľkou ťažkými depresiami. (vander19)

• - V scéne, keď Billy the Kid (Emilio Estevez) číta noviny, spomenie, že nie je ľavák. Je to reakcia tvorcov na média a noviny, ktoré opisovali Billyho the Kida ako ľaváka. (vander19)

• - V scéne, keď prichádzajú "mladé pušky" do indiánskej dedinky, nie je Doca (Kiefer Sutherland) poriadne vidieť. Je to z toho dôvodu, že sa v ten deň nezúčastnil natáčania, lebo sa mu narodilo dieťa. (vander19)