Mladé pušky

• slovenský

Mladé pušky

Akční / Western / Thriller / Komedie

USA, 1988, 102 min

Teenagerskej-western (zvláštní to žánr), v kterém nechybí spád, akce, ani humor. Zato tam máme téměř absenci kladných hrdinů (což je příjemná změna, to já můžu)! Zároveň je to jeden z prvních pokusů (povedených), které nevykreslují Divoký západ jako dobrodružnou, uhlazenou romanci a hlavního hrdinu jako Mirka Dušína s kolty proklatě nízko (co si budem povídat, Billy Kid - kterého skvěle stvárnil Emilio Estevez, byl pěknej hajzlík)...(10.7.2009)

Synové Martina Sheena: Emilio Estevez a Charlie Sheen, spolu s Kieferem Sutherlandem a pár dalšími sympaťáky, v ne úplně tradičním westernu, který měl cílit na americké teenagery. Kupodivu, vůbec to nedopadlo špatně. Chemie funguje a zavčas zabitý mentor John Tanstall skýtá důvod ke spravedlivé odplatě "prašivým psům" divokého západu.(10.3.2015)

Roztrieštená, neuchopiteľná a ľahkovážna filmovina, ktorej primárnym cieľom je mainstreamové publikum v žánri, kde je toho dovolené viac ako hocikde inde. Tempo rýchle, príbeh nič moc, ale drží, lenže Cain nevie pracovať s postavami, ich hlbším vzťahovým rysom a kŕmi neprehľadnými prechodmi jednotlivých scén, ktoré nadväzujú na seba dosť zvláštne a nelogicky. Scenárista sa raz hrá s bláznivými dialógmi aby hneď v nasledujúcej replike opäť uzemnil aj to vtipné, čo dávalo deju ako takú šťavu a zmysel. O minimalistických filmárskych prostriedkov radšej pomlčím, pretože tie by stačili možno na televíznu drámu a nie pre akčný western.(29.5.2014)

Neřekl bych, že to byl nějak skvostný western. Herci nebyli oscarový a Toma Cruise si všimnete jen s velikou snahou. Ale mělo to šmrnc, představitelé sympatičtí a občas dobré akce. 70%. "Je to pohlednej blonďák, nosí fajnový oblečení a píská si smutný balady. Jestli ho uvidíš, přijď mi to pošeptat." - má nejoblíbenější scéna.(2.12.2004)

• Sdoom

Tak tohle se bohužel nepovedlo. Nevím, kdo psal a schvaloval scénář a dialogy, ale takhle toporné a nesmyslné už jsem hodně dlouho v žádném westernu neslyšel. Charaktery naprosto jednorozměrné, herecké výkony o ničem. Jediné co jde Mladým puškám k duhu je fakt, že může umřít kdokoli a kdykoli, žádné náhlé a těsné úniky (až na úplný závěr). Dvě hvězdičky, ale jen tak tak...(Blu-ray, orig.)(10.8.2017)

• - Charlie Sheen (Dick) bol údajne hrozný jazdec. V priebehu natáčania nemohol udržať rovnováhu na koni a spadol niekoľkokrát. Po prestrelke s Henry Hillom (Gadeek) sa jeho kôň rozbehol a Charlie nemal potuchy ako ho zastaviť. (vander19)

• - Charakter Dirtyho Stevea (Dermot Mulroney) bol inšpirovaný vyhnancom "Dirty" Daveom Rudabaughom. (vander19)

• - James Horner napsal k filmu hudbu, ale byl odmítnut pro příliš irský nádech. Producenti a režisér Christopher Cain se rozhodli pro pravou západní hudbu a angažovali skladatelé Briana Bankse a Anthony Marinelliho. (Monco)