Mladé pušky

Young Guns

Mladé pušky

Akční / Western / Thriller / Komedie

USA, 1988, 102 min

Film opisujúci život jedného z najväčších zločincov svojej doby. Williama H. Bonyho alias Billyho Kida. Mne sa film veľmi páčil, Emilio Estevez v roli Billyho Kida je proste skvelý a tiež jeho brat Charlie Sheen je úplne úžasný. Film má zaujímavý dej, obsahuje napínavé, sem tam aj humorné scény, pekné prestrelky atď... Najlepšie je na tom to, že Billy Kid je vlastne skutočná postava, ktorá kedysi existovala a veľmi sa mi ešte páčila myšlienka filmu o kamarátstve a o tom, aké je dôležité, aby kamaráti držali spolu za každých okolností. Vynikajúci western, v ktorom si strihol aj Tom Cruise svoje dvojsekundové cameo.(23.2.2015)

Western všeobecne patrí medzi moje obľúbené žánre a tento mi prirástol k srdcu. Má tempo, atmosféru, dobré herecké obsadenie, nie je zbytočne patetický a'la prežijú len tí najznámejší (aj vy ste nechápali keď Charlieho Sheena odkráglovali v prvej tretine filmu? :o) A má dobrú, typicky westernovú hudbu ktorá podfarbuje dej.(20.10.2004)

To se zase jeden starý farmář rozhodl, že udělá z několika zlodějíčků a štvanců slušné lidi. Naučí je psát, přemýšlet, než začnou tasit kolt, i číst. Mezi horkokrevnými mladíky je i legendární pistolník Billy the Kid. Jenže právě farmářova vražda rozpoutá válku proti zkorumpované bandě jednoho dobytkáře. Tak trochu jiný western, tak trochu jiná atmosféra. Závěr solidní, herecky zrovna tak. Jen režisér doplácí (a celý jeho film s ním) na svou nerozhodnost, protože mnohdy na to mohl jít víc od podlahy, a nespokojit se se zlatou střední cestou. Bavilo mě hledat Toma Cruise mezi barikádami.(12.6.2016)

Jeden z těch filmů, které mi z nepochopitelných důvodů rodiče pustili když mi bylo šest let. Ale i když jsem z toho nepochopila tou dobou opravdu nic, musím říct že už tenkrát se mi to líbilo. Samozřejmě jsem si potom dala opakování po deseti letech, a líbí se mi to pořád. Vynikající obsazení, film má spád a rychlost, a naprosto originální humor.(7.1.2012)

Teenage western. To tomu teda sedí! So všetkými plusmi (svieže, drzé, svojské, ale poctivé) aj mínusmi (problém s náladou snímku, bez riadnej atmosféry, kostrbatá charakterizácia postáv, skoro až povrchné). Vo výsledku sympatický snímok s hercami, z ktorých tu väčšina (ak nie každý jeden) podala asi najlepší výkon svojej kariéry. A má to spád! [70%](8.11.2010)

• - V scéne, keď prichádzajú "mladé pušky" do indiánskej dedinky, nie je Doca (Kiefer Sutherland) poriadne vidieť. Je to z toho dôvodu, že sa v ten deň nezúčastnil natáčania, lebo sa mu narodilo dieťa. (vander19)

• - V scéne, keď Billy the Kid (Emilio Estevez) číta noviny, spomenie, že nie je ľavák. Je to reakcia tvorcov na média a noviny, ktoré opisovali Billyho the Kida ako ľaváka. (vander19)

• - Charakter Dirtyho Stevea (Dermot Mulroney) bol inšpirovaný vyhnancom "Dirty" Daveom Rudabaughom. (vander19)