Mladé pušky

Young Guns

Mladé pušky

Akční / Western / Thriller / Komedie

USA, 1988, 102 min

Western, u kterýho jsem jakožto nepříznivec tohohle žánru neusnul nudou, je vlastně dobrej výsledek. Ale nebýt hereckýho obsazení, pravděpodobně bych Mladý pušky vynechal. Jenže v tomhle ohledu nemůžu mluvit o uplný spokojenosti. Čekal jsem větší roli Charlieho Sheena, nepostřeh jsem Toma Cruise (asi v nějaký malinký roličce?) a Emilio Estevez byl sice fajn, jeho postava však byla dost ujetá. Takže zbyl akorát (jako vždy) průměrnej Kiefer Sutherland. Docela ale potěšil přímočarej příběh, pár přestřelek a určitej "feeling" osmdesátkovejch akčních filmů (hudba, krev apod.). Za akci třetí slabá hvězda.(5.7.2014)

• MM_Ramone

Keď mal v roku 1988 premiéru americký westernový snímok "Mladé pušky", tak nádejní herci, ktorí sa v ňom objavili boli fakt také mladé hollywoodske pušky. Emilio Estevez (26 rokov), Charlie Sheen (23 rokov), Kiefer Sutherland (22 rokov), Lou Diamond Phillips (26 rokov). Mali to byť hviezdy. Nová krv, nová generácia. No nikto z nich nakonec nezažil hviezdnu karieru. Slabí, protekční herci. Odjebkovia. Na mňa tieto "Mladé pušky" veru nikdy dojem neurobili. **(5.3.2017)

Hodnotím po druhém shlédnutí v roce 2008. Pokud bych hodnotil v době prvního (cca rok 92) dopadlo by to asi líp. Každopádně je zajímavé sledovat, kde je konec všem těm mladým hvězdám jako je Estevez, Phillips a Sheen. Snad jedině Sutherland dokázal dotáhnout svou kariéru někam dál a je stále vidět. Jinak klasický western s dobrou halucinogenní scénou.(26.10.2008)

No nez nejakej drsnej western to spis pripomina takovou pubertackou verzi, ale nijak to nevadi. Film je totiz perfektne sviznej, misty sice krapet zmatenej, ale to je detail a spravne svizna hudba tomu jeste pridava. Jinak z hercu me nejvic prekvapil psychopatickej Emilio Estevez, ten fakt nemel chybu. I kdyz se nejedna o kdovi co a mezi klasiku westernu se to nema sanci zaradit, jako oddechovka se spoustu prestrelek to funguje skvele a za zaverecnou asi pulhodinovou prestrelku musim dat 4*.(7.3.2008)

Keby týchto floutkov stretli Redford s Newmanom, tiekla by faganom v čele s nesympatickým Emiliom Estevezom po brade krv. Mladé pušky nevynikajú kvalitou (ale pozerať sa na ne dá), ale svojho času bol ohromne populárny (vďaka čomu ostatne mohla vzniknúť dvojka), keďže sa (podobne, ako v Hráčoch so smrťou) v hlavných rolách objavil výkvet vtedajšej mladej hollwyoodskej smotánky (bratia Sheenovci, Kiefer Sutherland, Lou Diamond Phillips...). Uchádzajúci western je zaujímavý okrem kastingu ešte prašnou atmosférou a peknými úvodnými titulkami.(27.4.2005)

• - V scéne, keď prichádzajú "mladé pušky" do indiánskej dedinky, nie je Doca (Kiefer Sutherland) poriadne vidieť. Je to z toho dôvodu, že sa v ten deň nezúčastnil natáčania, lebo sa mu narodilo dieťa. (vander19)

• - V závěrečné bitvě zastřelí Billy the Kid (Emilio Estevez) Charlieho Crawforda. Charlie Crawford se později stalo filmovým jménem Charlieho Sheena v televizním seriálu Všichni starostovi muži (od r. 1996). (Monco)

• - Počas nakrúcania sa Kieferovi Sutherlandovi (Doc) narodilo dieťa. Emilio Estevez (Billy the Kid) zas trpel kvôli rozchodu s priateľkou ťažkými depresiami. (vander19)