Mladé pušky

• slovenský

Mladé pušky

Akční / Western / Thriller / Komedie

USA, 1988, 102 min

Nevím, kdo to ke konci prohlásil, ale mluvil mi ze srdce: ano pánove, byli jste úžasní, ale tohle mi už příjde absurdní. Ale i tak si to prostě neodpustím - miluju westerny a období divokého západu - děsný sympaťák Phillips, nádherně romantický poeta Sutherland a skvěle vyšinutý Estevez. Jenom toho Cruise jsem tam nějak nezaregistrovala. No nevadí - každopádně jsem se nenudila a i když jsou 4 hvězdy za tenhle hodně netradičně pojatý a evidentně tak okatě zaměřený "western" asi poměrně dost, nelituju toho. Škoda, že Blaze of glory není k 1. dílu - byly by to opravdu plnohodnotné 4 hvězdy.(1.12.2007)

Ačkoliv většina z vás se mnou asi nebude souhlasit, tak toto je pro mě jeden z nejlepších westernů.....proč? netváří se kýčovitě drsně a to se mi na něm líbí....je prostě jíný než průměrný a známý proud.....víc má ze Sedmi statečných než od Leoneho......mám rád klasiku Sergio Leone, ale nemusím jeho filmy vidět pětkrát....a tento film s radostí.....(23.7.2009)

V žádném případě ne špatný western. Poprvé viděno v dětství a tehdy se mi to moc líbilo, pominu-li můj šok, že Charie Sheen (tehdy pro mě hlavní hvězda) umřel celkem rychle. Po deseti letech se mě to líbilo už o něco méně. No a nyní už jsem to deset let neviděl - možná bych na to měl zase kouknout a třeba ještě půjdu o hvězdu nahoru.(15.4.2011)

Western, u kterýho jsem jakožto nepříznivec tohohle žánru neusnul nudou, je vlastně dobrej výsledek. Ale nebýt hereckýho obsazení, pravděpodobně bych Mladý pušky vynechal. Jenže v tomhle ohledu nemůžu mluvit o uplný spokojenosti. Čekal jsem větší roli Charlieho Sheena, nepostřeh jsem Toma Cruise (asi v nějaký malinký roličce?) a Emilio Estevez byl sice fajn, jeho postava však byla dost ujetá. Takže zbyl akorát (jako vždy) průměrnej Kiefer Sutherland. Docela ale potěšil přímočarej příběh, pár přestřelek a určitej "feeling" osmdesátkovejch akčních filmů (hudba, krev apod.). Za akci třetí slabá hvězda.(5.7.2014)

Teenage western. To tomu teda sedí! So všetkými plusmi (svieže, drzé, svojské, ale poctivé) aj mínusmi (problém s náladou snímku, bez riadnej atmosféry, kostrbatá charakterizácia postáv, skoro až povrchné). Vo výsledku sympatický snímok s hercami, z ktorých tu väčšina (ak nie každý jeden) podala asi najlepší výkon svojej kariéry. A má to spád! [70%](8.11.2010)

• - Charlie Sheen (Dick) bol údajne hrozný jazdec. V priebehu natáčania nemohol udržať rovnováhu na koni a spadol niekoľkokrát. Po prestrelke s Henry Hillom (Gadeek) sa jeho kôň rozbehol a Charlie nemal potuchy ako ho zastaviť. (vander19)

• - Toma Cruise si v jedné z jeho nejstarších rolí můžeme všimnout schovávajícího se za barikádami a s knírkem. (Monco)

• - V závěrečné bitvě zastřelí Billy the Kid (Emilio Estevez) Charlieho Crawforda. Charlie Crawford se později stalo filmovým jménem Charlieho Sheena v televizním seriálu Všichni starostovi muži (od r. 1996). (Monco)