Osudy slavného desperáta Williama Bonneyho, známého spíš pod přezdívkou Billy Kid, se staly vděčným filmovým i literárním námětem. V roli legendárního pistolníka Divokého západu se představil třeba Paul Newman (Kolt pro leváka, 1958) nebo Kris Kristofferson (Patt Garrett a Billy Kid, 1973). Ve filmu Mladé pušky se Billy Kid objevuje jako drzý mladík, který se ocitá na farmě Johna Tunstalla v Novém Mexiku. Anglický farmář poskytuje útočiště mladým štvancům z okraje společnosti, kteří zde pomáhají s péčí o dobytek a vzdělávají se. Když je ale nepohodlný farmář Tunstall zavražděn zločineckým klanem dobytkáře Murphyho, šestice odvážných pistolníků se vydává za krvavou pomstou a rozpoutá tzv. válku v lincolnském okrese. Roli Billyho Kida ztvárnil Emilio Estevez a jeho kumpány ztělesnili další populární herci jako Kiefer Sutherland, Lou Diamond Phillips nebo Charlie Sheen. (Česká televize)

FandaF

Tak u tohoto filmu nezdílím nadšení ostatních. Průměrný western. Pár novátorských scének, hodně dír ve scénáři, dalo by se to hodně vylepšit. Výkon Emilia Esteveze je dost dobrý, ostatní jsou slabí. Celý film je zřejmě poplatný době kdy se natáčel a rozpočtu. Rozhodně si nezaslouží víc jak 3* ()

david666

Hodnotím po druhém shlédnutí v roce 2008. Pokud bych hodnotil v době prvního (cca rok 92) dopadlo by to asi líp. Každopádně je zajímavé sledovat, kde je konec všem těm mladým hvězdám jako je Estevez, Phillips a Sheen. Snad jedině Sutherland dokázal dotáhnout svou kariéru někam dál a je stále vidět. Jinak klasický western s dobrou halucinogenní scénou. ()

Radek273

Nepochopitelnost rozhodování některých postav, především pak Billy Kida, je neuvěřitelná. Zároveň i scény ve stylu oné závěrečné přestřelky dost pokulhávají co se reálnosti týče. Western může mít nějaké mouchy, ale takový absurdní průběh ho doslova pohřbívá! ()

PTuranyi

Podarený western mapujúci začiatky Billyho Kida. Herci sa snažia ako sa len dá ale kazí im to dabing a možno aj režisér. Začiatok je originálny a vyvíja sa zaujímavo až do chvíle keď vedenie prevezme Billy Kid. Potom sa všetko mení na šialený masaker. ()

Mr.Hackels

Jeden z mých nejoblíbenějších westernů. Výbornej Emilio Estevez. Ostatní z party k němu sedli. Hodně dobrá scéna v baru před zrcadlem :) Celkově se na to hezky kouká. No a abych se přidal k ostatním, Toma Cruise jsem tam taky jaksi nepotkal. ()

zurivymlok

V žádném případě ne špatný western. Poprvé viděno v dětství a tehdy se mi to moc líbilo, pominu-li můj šok, že Charie Sheen (tehdy pro mě hlavní hvězda) umřel celkem rychle. Po deseti letech se mě to líbilo už o něco méně. No a nyní už jsem to deset let neviděl - možná bych na to měl zase kouknout a třeba ještě půjdu o hvězdu nahoru. ()

Jarv

Western, jehož kvality se nemohou srovnávat s legendami (Sedm statečných), ale sám o sobě postačí. Mrzel mě pouze relativně brzký odchod Charlieho Sheena, ale zbytek obsazení jeho nepřítomnost využil ve svůj prospěch a místo prostě zabral. Emilio Estevez snímek táhne kupředu, Kiefer Sutherland mu zdatně sekunduje, ostatní jsou spíše vedlejší, ale ke slovu se přesto dostanou. 60% ()

Bragi66

Je to sice legenda a kulťák a v Náchodě v letním kině s průvodkyněmi ze zámku to bylo šumné, ale dnes mi to připadá přepointované, strašně pomalé, až nekoukatelné. Pro milovníky westernu by to však mohlo mít půvab, protože "týmový" western se špinavými hrdiny to bezpochyby je. ()

bocy

Na westerny nejak nie som, ale tento sa mi páčil už v detstve a páči sa mi dodnes. Možno, že si to pozriete a poviete si, že zas až také dobré to nebolo, ale mne sa to páči a hotovo :-) ()

insky

Neni to typický western ale práve tým je zas výnimočný. Či už Emilio Estevez alebo Charlie Sheen boli sú v tomto filme perfektní. No a v neposlednom rade soundtrack od B.Joviho sa na tento film hodí ako zadok na šerbel :D ()

bratr_jezek

Spor dvou statkářů o pozemky vyrcholil vznikem legendy o pistolníkovi jménem Billy Kid. Skvostné obsazení hlavních "pušek" a efektivní likvidace hlavního záporáka jsou nezapomenutelným bonusem. ()

PORTER44

Trochu netradiční typ westernu,ale díky skvělému hereckému obsazení ,zajímavým přestřelkám,vtipným situacím a dobrým hláškám je to povedená podívaná. ()