Reklama

Reklama

Vidění

(TV film)
  • Velká Británie The Sight (více)
všechny plakáty

Obsahy(1)

Mladému newyorskému architektovi Michaelu Lewisovi se momentálně opravdu daří, právě dostal lukrativní zakázku na vypracování návrhů na pětihvězdičkový hotel v Londýně. Jen kdyby ho netrápily ty podivné vize a noční můry. Po příletu do Londýna se situace rozhodně nezlepší, Michael dokonce začíná vidět lidi, kteří nejsou. Že by to mělo cosi společného s masovým vrahem, který právě řádí v britské metropoli? Jasné je, že Mike vidí duchy zabitých. Vše se stává ještě podivnější v momentě, kdy za Michaelem přichází neznámá žena, kterou před tím porazil autem. Tvrdí, že byl vybrán, aby napomáhal duchům v přechodu na druhou stranu. Ve městě bují zlo a on je jediný, kdo ho dokáže zastavit. Duchové jeho vidinám věří, ale co lidé? (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (25)

Campbell 

všechny recenze uživatele

Tohle že točil Anderson? Poté co natočil Mortal Kombat, Horizont a Žoldáka? Kdyby to byl jeho první film ani neceknu ale vždyt měl za sebou už dost filmů a celkem povedených. Proč sakra šel do nějakýho obyčejnýho béčka kterých se válí tuny a režírovaly je naprosto neznámý režiséři. Opravdu by mě zajímalo co ho k tomu vedlo. Tohle bylo k režisérovi ted k filmu ne nějak špatnej ale strašně klišoidní film, který nemá vůbec co nabídnout. Atmosféra filmu je celkem chytlavá ale dokonale ke konci pustí. Dál mi přišlo že ve filmu je málo postav který se dají podezřívat, což je škoda protože vraha jsem uhodl po chvilce. Ale ted něco extra negativního a to je hudba co to do hajzlu bylo za hudbu? To bylo strašný. Viděl jsem pár filmů kde dělal hudbu Pook ale nijak jsem si jí nevšímal zato tady to byla příšernost. Raději bych viděl taky duchy jako hlavní hrdina než abych poslouchal celý soundtrack. ()

Terva 

všechny recenze uživatele

Paul W. S. Anderson se pustil do dalšího hororu. No, uvidíme. CITÁT - Jsem v Londýně teprve dva dny. Zabil jsem. Zdemoloval auto za 70 000. A 21 lidí mě......................................nenávidí. Všechno jde dobře. Mysteriozní kriminální thriller, který má sice nepovedenou kameru ( mě se nelíbí ) a tak trochu divný střih, ale svým zajímavým nápadem a duchovní stránkou je lehce přitažlivý. Architekt, který se dostal do podivné situace, je jednadvaceti duchy veden k vyšetření série brutálních vražd spáchaných na dětech. CITÁT - Na amatéra je to dobrý. Sice ne moc dramatická ani hororová podívaná, ale zato je to slušná detektivka. Vidění je lehce nadprůměrný snímek ve svém žánru. ()

Reklama

Rodriguez 

všechny recenze uživatele

Mysteriózní a půvabný thriller s jednoduchou zápletkou, kdy restaurátor dostane výhodný kšeft proměnit staré sídlo do nového kabátu. Avšak při návratu ze sídla, kde se potkal s tajemnou dívenkou, srazí na ulici starou paní. Ta mu umírá v náručí s jeho jménem na rtech a při volání o pomoc na něj všichni z okolních přihlížejících jen bezduše koukají. Od policie se dozvídá, že byl zázrak že paní vůbec vstala z postele a dostala se takto ven z ústavu, kde byla dlouhá léta držena. Další den se setkává s jejím právníkem v jeho "kanceláři", kde dostává tajemnou skříňku a dopis... ()

SOLOM. 

všechny recenze uživatele

Na tento film jsem narazil zcela náhodou, když jsem si projížděl Andersonovu filmografii. Viděl jsem od něho už dost filmů a tak jsem s napětím očekával, jak si poradil tentokrát. Tento mysteriózní thriller říznutý tak trochu detektivkou sice nepatří mezi jeho nejlepší díla, ale i tak mi nabídnul celkem zajímavou podívanou. Je však pravda, že po Horizontu jsem očekával něco víc. I přesto se však na toto průměrné béčko dívat určitě dá. Možná by tomu jen neuškodil lepší výběr hereckého obsazení. Příběh samotný sám o sobě k zahození není a do jisté míry je i docela chytlavý. Mám rád duchařiny (pokud se na ně nedívám často), masové vrahy rovněž tak a detektivky rovněž. Tato kombinace mě příjemně navnadila již od prvních minut, přestože to místy jemně vázlo. Atmosféra jako taková byla navozena dobře a s rozmyslem (k naší smůle jen místy). Postupné rozplétání příběhu se ovšem sem tam zadrhlo nějakou tou zbytečnou scénou, která nejen že nudila, ale ani nedávala pořádně smysl. Přišlo mi, že autor až moc okatě poskytuje divákům různé indicie, aby vraha odhalili dříve než hlavní hrdina a to se mu i podařilo. Bohužel žádné velkolepé finále se nekonalo, protože jeho průběh se dal v pohodě odhadnout. Pokud bych měl však něco vyzdvihnout, tak to budou speciální efekty. ()

honajz 

všechny recenze uživatele

Na televizní film velmi slušná kamera, výprava a napětí. Podle konce soudím, že zkoušeli, jestli by se film nechytil jako pilot pro možný seriál nebo další díl (které by se mi obojí myslím docela líbilo). Slušné herecké výkony a celkově dobrý casting, a i když nakonec člověk zjistí, že v rámci duchařiny už i tento byl použit, tak tady za prvé nechybějí prvky mysteriózna (včetně všech odkazů na Alenku v říši divů - dokonce i socha věže je v hotelové hale, a to nemluvím o králíkovi /hned několikrát!/ a jménu té holčičky) a za druhé to má určitý nadhled a vtip, čímž je to hodně osvěžující, když se to nebere tak vážně. ()

Galerie (26)

Zajímavosti (1)

  • Natáčení probíhalo v anglickém Londýně. (Terva)

Reklama

Reklama