poster

Duše jako kaviár

Komedie / Drama

Česko, 2004, 99 min

 • swamp
  **

  Z podprůměru tento český snímek vyzvedává pouze výkon Tatiany Vilhelmové a Vilmy Cibulkové. Opravdu i takový Jan Budař hrál hrozně! Režisér si nedokázal poradit s rovinou několika příběhů..velmi málo prostoru dál postavě nevlastního bratra Vladimíra, i když měl mít stejně velký příděl, jako další dvě roviny. Na druhou stranu, místy se i bavíte a jako odpočinek na nedělní večer přijde tento film vhod.(5.6.2006)

 • wosho
  ***

  Film byl překombinovaný, zbytečně vyhrocený a vyumělkovaný. Co se podařilo bylo silné herecké obsazení, ale ani to nepomůže, protože scénárista spíše jim háže klacky pod nohy, než pomáhá. A Ciesler pomaličku zapomíná umět režírovat-nikdy to nybyl veliký filmař. Rozhodně byl však schopným profesionálem, jenž nic neposíral. Celkově je tento kaviár spíše z lahůdek z Lidlu za 19:90, než lahůdkou pravých gurmánů.(24.6.2009)

 • dr.fish
  ****

  Tohle je celý Cieslar....zase některé scény naprosto skvěle natočené, jednotlivosti vybroušené, ale jako celek rozpačité až pitomé. Herecky výtečné, zejména Vilhelmová je zcela "zralá na ránu". Souhlasím s myšlenkovým poselstvím filmu, že životní problémy si vytváří člověk jen a jen sám a pomůže si taky jenom sám. A kdo je beznadějnej případ, ten v apatyce nekoupí...Rozhodně to není film, který by šlo jedním šmahem odepsat, jen to chtělo trošku vypilovat...70%(27.6.2014)

 • Flakotaso
  **

  Původně jsem chtěl dát tři hvězdy, protože je to ukázkový mainstreamově dokonale plochý, nekonfliktní a černobílý film a jako takový slouží opravdu velmi dobře, to je potřeba zdůraznit - není zcela špatný ani diletantský. Ovšem pokud se na něj podívám z kritické pozice, tak v podstatě nemůže obstát.(7.9.2013)

 • jhrasko
  odpad!

  Toto je jedno z najväčších /z/marení talentu českej kinematografie...jeden talent vedľa druhého, fakt skvelí herci, v tak plochých, až karikatúrnych portrétoch...nenudil som sa, to nie, pretože som sa fakt musel neustále čudovať, čo je schopný niekto dať dokopy a ísť s tým do kín...postava Michala Pavlatu ??? Geniálneho divadelého herca a dovoliť si toto ! 5 X nie, nie, nie, nie, nie !!!!(21.1.2009)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace