Na pohřbu otce, za účasti jeho nesčetných milenek, se Jana (Tatiana Vilhelmová) a Anna (Karolína Kaiserová) dozvídají o existenci nevlastního bratra Vladimíra (Jan Budař). Nejmladší ze sourozenců Anna, která touží být krásnější a dokonalejší, netrpělivě čeká na svou první lásku. Její sestra Jana je zatím na pokraji nervového zhroucení ve snaze udržet své manželství se záletnickým Janem (Ondřej Vetchý). Nově objevený bratr Vladimír neuroticky hledá sám sebe a jednoduché to nemá ani dobrácký František (Saša Rašilov), který je až příliš často na služebních cestách, zatímco jeho žena Karin (Alice Veselá) si užívá života s tajným milencem. Mozaika osudů, do níž zapadá také příběh matky obou sester (Vilma Cibulková) se skládá střípek po střípku a divákům je předkládána s přesným množstvím nadsázky a humoru.

Duše jako kaviár je film o cestě za štěstím, na níž člověk udělá stokrát stejnou chybu, aby ji až po stoprvé napravil. (oficiální text distributora)

Subjektiv

Vítejte v podivném světě, který obývají kurvy, kurevníci a zrádci. A kdo do této kategorie nepatří, tak je naivní debílek či ztroskotanec. A všichni tito lidé směřují svůj život od ničeho k ničemu, což podtrhuje i podobné směřování tohoto filmu. Kdepak, film by neměl stát hlavně na tom, že se vezme banda výše zmíněných existencí a pak se vymáchá, s prominutím, v hovnech. A nakonec - POZOR SPOILER - je dobro proti všemu očekávání odměněno - KONEC SPOILERU. Na druhou stranu, katastrofa to nebyla. Slabé ***. ()

Tosim

Což o to, Alice Veselá je docela hot i v reálu :-) Nevím...tyto snímky si asi naplno neprožije nikdo, kdo něco podobného doopravdy nezažil. Souhlasím, že technicky je to chudičké, herci jsou vesměs dobří (třeba se Sašou Rašilovem jsem neměl problém.) Překvapilo mě množství gagů, čekal jsem něco více komornějšího. Také 3 a 1/2... Jenom bych doporučil některé recenze. Taky jsem se docela nasmál. ()

B!shop

Docela mily prekvapeni. Cekal jsem, ze to bude nejaka blbost, ale nakonec to byl docela fajn film. Hlavne byl docela vtipnej, coz je plus. Je to takovej film o vztazich, coz by nebylo nic tak zajimavyho, jenze tady je 99% vztahu na hovno. Ale celou dobu mi prislo, ze neco podobneho uz jsem nekde videl, ze kazda scena nebo rozhovor uz nekde byla, ale nastesti to bylo docela dobre skombinovany. Herci byli super, nikdo nebyl vyrazne nejlepsi, ale na ceskej film nadprumer. Misty je ale film docela nudnej, hlavne kdyz se zacne neco strasne vazne resit. Lepsi 3*. ()

kleopatra

Povědomá forma, povědomé repliky, povědomé konstalace - ze života, ale hlavně z jiných filmů. Jenže i v životě je to vlastně pořád dokola: nechceme toho, koho máme, a když ho ztratíme, chceme ho zpátky, bráníme se opuštění jen proto, že nechceme být těmi odkopnutými a naopak, a v té snaze dojít ke štěstí vršíme blbost na blbost. ()

Matty

Žánrová nevyrovnanost = problém 90% procent současné české filmové produkce. I Duše (černé) jako kaviár – hořké komedie. Hořké komedie? Nebo psychologizujícího generačního dramatu o vztazích a sexu? Vystavět „hluboký“ příběh na tom, že po vzoru Samotářů všichni šukají se všema a o nic jiného jim ani nejde mi připadá i na české poměry až příliš povrchní. Možná se jádro pudla skrývá pod všemi těmi milostnými rošádami, ale pak musí být skryté velmi hluboko. Jaká to škoda těch výborných herců obsazených zcela proti svůmu typu. 65% Zajímavé komentáře: k212, Terminus, Shidlo, gusman ()