poster

Duše jako kaviár

Komedie / Drama

Česko, 2004, 99 min

 • Gilmour93
  **

  Zajímavě hudebně podkreslené, neuvěřitelně uřvané, o třídu a půl výš, než Ulice či Cesty domů (což asi nelze brát jako pochvalu).. To jsou Cieslarovy jikry z českého kapříka, nasolené pofidérním humorem, konzervované vděčným tématem nevěry a vztahových kotrmelců. V obchodě je najdete v regálu mezi jinými výrobci domácího kaviáru, to znamená, že nemusíte přemýšlet, který vzít, protože všechny chutnají stejně..(2.6.2014)

 • Vojcl
  **

  Ano, je to takový uvěřitelný film ze života, přesto jsem se nemohl ubránit dojmu, že scénář je strašně nedotažený. Tak nějak mi tu chybí nějaké větší vyvrcholení, co nám chtěl vlastně autor sdělit. Kromě toho je tam strašně málo humoru a tím pádem je to děsivá nuda. Herci v hlavních i vedlejších rolích nejsou špatní, ale slabý děj zachránit nedokázaly. Tohle už si znova určitě nepustím.(28.4.2008)

 • Kariya
  *

  Film představující poslední předstupeň k promrzlým chodbám zavšiveného labyrintu odpadů. Film o prcání, když jeden prcá tamtu, tamta prcá tamtoho, tak tamta prcá toho a když ten neprcá tamtu, tak tamta stejně prcá tamtoho a když nikdo náhodou neprcá tuhle, tak tahle prcá jinýho a pak tamten stejně bude prcat tamtu, takže i ty dva budou prcat, prcat, prcat, až z toho bude totální vyprcaná debilita.... 10%(2.2.2011)

 • Sarkastic
  ***

  Humor snímku je hořký až černý, ale místy docela fungoval. Jinak je to vztahové drama okořeněné dávkou deprese a beznaděje. Technická stránka filmu je slabá, ale příběh mi nudný nepřišel, dialogy špatné nebyly, herecké výkony stejně tak. Konec startující nový koloběh...film sráží hlavně fakt, že není žánrově dobře "namíchán", proto neodokáže ve vážných situacích dostatečně přitlačit na pilu, v těch humorných pak zase chybí lehkost. Lepší 3*, škodá té nevyváženosti.(15.9.2012)

 • rakovnik
  ****

  Tak já nevím...váhám mezi 3 a 4 ***, ale ani nevím, čím to. Mám z tohoto filmu takový divný pocit. Děje se tam toho velmi mnoho, ale přesto to u mě nějak nefunguje a sem tam se při sledování přistihnu, že film ani nevnímám. Možná je to právě tím, že tam je toho děje tolik, možná by bylo lépe se držet menšího počtu postav a ty lépe přiblížit. Líbí se mi pointa u Ondry Vetchého, ale nejblíže jsem měl k postavě Honzy Budaře. No, někdy se opět podívám a třeba své hodnocení změním...(3.10.2010)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace