Duše jako kaviár

Komedie / Drama

Česko, 2004, 99 min

Docela mily prekvapeni. Cekal jsem, ze to bude nejaka blbost, ale nakonec to byl docela fajn film. Hlavne byl docela vtipnej, coz je plus. Je to takovej film o vztazich, coz by nebylo nic tak zajimavyho, jenze tady je 99% vztahu na hovno. Ale celou dobu mi prislo, ze neco podobneho uz jsem nekde videl, ze kazda scena nebo rozhovor uz nekde byla, ale nastesti to bylo docela dobre skombinovany. Herci byli super, nikdo nebyl vyrazne nejlepsi, ale na ceskej film nadprumer. Misty je ale film docela nudnej, hlavne kdyz se zacne neco strasne vazne resit. Lepsi 3*.(21.10.2005)

• riza-do

Tak na tomhle filmu envidím jedinou špetku zábavnosti či jedinečnosti. Je to jeden z nejhorších českých snímků co sem viděl a to to ani nezachránili vcelku známé tváře české kinematografie. Jediný plus tohoto filmu vidím v endových titulcích, dky jsem rád, že je konec. Film, který mě až nechvalně nutí přemýšlet o tom jestli je opravdu lidská ješitnost či "parchanství" takové jaké je, kdy se i dospělí lidé chovají jako naprostí puberťáci pro mě není ničím vhodným na koukání... fuj!(16.8.2006)

• numi

Jak jsem již podotkl u několika českých filmů, zdá se mi, že se u nás točí filmy o ničem. Takové důkazy jednotlivých režisérů, že umí natočit film i o tématu, které je naprosto banální, nudné a nezajímavé. Duše jako kaviár je dalším snímkem v této dlouhé řadě. Jasně, herci hrají výborně, ale to se od Jana Budaře a Tatiany Vilhelmové už očekává a oni to taky pokaždé splní, takže vážně nevidím žádný důvod, proč tenhle snímek vznikl. Stejně tak nevidím žádný důvod, proč tento snímek shlédnout. [červen 2005](20.12.2005)

DivX/// Obsazení 9/10 Děj 7/10 Hudba 4/10 Efekty 3/10/// +herci, nadsázka -hudební a technické zpracování/// Tento film vyniká spíše svým obsahem, než by ohromil zpracováním. Je to možná trošku škoda, mohl se tak film vyšplhat na 4*, ale když si odmyslím že bych mohl snad být v tomto směru náročný divák, můžu být celkem spokojený. Ten nadhled který nám režiser podá vytváří z tragických situací, situace úsměvné. Náhodou jsem prvně zhlédl druhou polovinu filmu, když se na něj otec díval v TV a dost sme se oba nasmáli. Když jsem si jej pustil sám, tak napodruhé už to takové pecka nebyla, ale skutečně je to spojeno asi s tím, že jsem se neměl s kým smát, i když bylo komu. Skutečně jednotlivé postavy jsou když né dobře, tak aspoň zajímavě napsané. S herci je to trošku jiná. Někteří, patří mezi mé oblíbence (Vetchý, Jana Bernášková-můžete ji znát jako Bety se seriálu Ulice) a některé nemohu moc vystát (Cibulková, B(N)udař) a prozměnu s některými jsem se ještě pořádně neseznámil. Podstatné však je, že hrají vesměs velice slušně. Takže už teď se teším na pokračování.../// Celkem 60%///(27.11.2006)

Tak nevím, co tím chtěl Milan Ciesler vlastně říct - že pokaždé se najde někdo, s kým můžeme zase prožít sťastný měsíc (dva, tři...) lásky, než se to zase zvrhne do dalšího nepovedeného vztahu a hledání může začít nanovo? Film chválím celkem pozitivně - kvalitní výběr herců i soundtracku. Přesto to není žádná bomba, kterou bych měla chuť si pustit víckrát.(22.9.2007)