poster

Duše jako kaviár

Komedie / Drama

Česko, 2004, 99 min

 • Brouk
  ***

  70% - už jen za to, jak "máma" Cibulková učí "starší dcerku" Vilhelmovou vyzývavě koukat. Ano, film o životě, to je vděčné téma, byť jak zmiňovala Kleopatra je to dokola a dokola... Máme co jsme chtěli, když to máme, tak nám to není dost dobrý... on/ona být odejít, soused/ka, kamarád/ka lepší než to, co mám doma... já můžu on/ona ne... jsme si rovni, než se stane průser či změna stavu... pak je ten správný prostor pro ješitnost, alibismus, urvat, co se dá a následně za tím vším chrlit dodatečná moudra a pokoru.... jóóó, to je taky život, bohužel.... Duše jako kaviár osobně považuji za film, který stojí za shlédnutí a věnování času(30.8.2005)

 • riza-do
  odpad!

  Tak na tomhle filmu envidím jedinou špetku zábavnosti či jedinečnosti. Je to jeden z nejhorších českých snímků co sem viděl a to to ani nezachránili vcelku známé tváře české kinematografie. Jediný plus tohoto filmu vidím v endových titulcích, dky jsem rád, že je konec. Film, který mě až nechvalně nutí přemýšlet o tom jestli je opravdu lidská ješitnost či "parchanství" takové jaké je, kdy se i dospělí lidé chovají jako naprostí puberťáci pro mě není ničím vhodným na koukání... fuj!(16.8.2006)

 • gusman
  *****

  Jsem asi ovlivněn osobními nedávnými událostmi (stalo se mi něco lehce podobného, o čem pojednává film), ale nemohu hodnotit jinak. Tenhle film mě zase po delší době "odvařil". Přátelé, moc do smíchu mi při sledování nebylo. Takové to věci se totiž skutečně (bohužel) dějí. Od domácího násilí, přes každé druhé manželství v ČR, které se "úspěšně" rozvede, až po otřesnou determinaci dětí. Naprosto dokonale zachycena většina naší společnosti, téměř dokumentárním :) rozměrem se špičkovými hereckými výkony, alias první film, kde se mi Budař líbíl:). Zároveň ukázka naší brilantní kinematografie, hlavně v posledních letech se objevují nové, mladé, dynamické snímky, zachycující především svět "mladých". S trochou nadsázky by se to dalo brát i jako upozornění na alarmující stav naší společnosti. Horší technické zpracování na filmu vůbec nic neubírá....(21.9.2005)

 • Leonora
  *

  Oh jéje... Zdá se, že Cibulková, Vilhelmová a Vetchý potřebovali zaplatit hypotéku, jinak si nedovedu vysvětlit, proč se tito jinak výborní herci zaprodali takové p*čovině... Klesají v tomhle filmu hluboko mezi céčkové seriálisty. Všechny charaktery jsou tak přemrštěné, jak bych si to představovala spíš v parodii na slátaniny tohoto typu, František mezi nimi vede, Vladimír mu zdatně sekunduje, Jana taky nijak nezaostává. Poznala jsem už lecjaké blbce, ale tohle uráží i samu blbost. Koukala jsem na to s vytřeštěnýma očima. Doufám, že to někdo sponzoroval, a že to nešlo z kapes nebohých daňových poplatníků. Po všech těch Samotářích a netleskajících rukách by to už snad mohlo stačit, ne? Copak je v dnešní době takový problém natočit kvalitní a chytrý film? Česká kinematografie spěje nenávratně do pekel. Jedna hvězdička za ztrhanou Cibulkovou, to byla zajímavá změna, je to jedna z mých oblíbených hereček.(3.6.2011)

 • castor
  **

  Lehce cynická komedie začíná na otcově pohřbu, kde se kromě zhrzené rodiny sejde i několik (vlastně vícero) milenek. Trend nevěry prostě v dnešní době frčí a na tom staví svůj příběh Milan Cieslar. Vše postupně vypravuje na početné rodině a lze zde vypozorovat řadu autentických situací, jenže chybí spád, nápad, rafinovanost, vše je mechanické, řadu zvratů tvůrci nedokáží dotáhnout do realističtější podoby. Bez výjimečné sestavy herců (pro mě nejlepší opět Vilhelmová) a nějakých zajímavých scén by celkové hodnocení šlo zcela jistě ještě o krapek dolů.(5.6.2006)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace