Reklama

Reklama

VOD (1)

Obsahy(1)

Tři týdny před volbami se charismatický lídr jedné z největších politických stran zaplete do vážné automobilové havárie. Mladý ambiciózní novinář se chopí životní příležitosti a postupně odhaluje spiknutí, směřující až k ministerskému předsedovi... (oficiální text distributora)

Videa (1)

Trailer

Recenze (30)

emma53 

všechny recenze uživatele

Dánské politické bahniště se vším co k tomu patří, do kterého vstoupí mladý novinář Ulrik Torp, který rychle zjišťuje, že všechno není jak se zdá a tak začíná Kongekabale. Ulrik se do hledání pravdy ponořil s novinářskou vášní, která přešla později i v osobní zájem až posedlost odhalit spiknutí a machinace související s volební kampaní. Byl to celkem reálný a inteligentní thriller 21. století až na to, že takového novináře dnes najít se rovná nalezení perly v hromadě hnoje. Kdyby ten začátek neměl tak ukrutně těžkopádný rozjezd, tak budu Královskou hru velebit daleko víc. 75% ()

C0r0ner 

všechny recenze uživatele

Zmrdi vpravo, zmrdi vlevo, zmrdi uprostřed a pak si má volič někoho vybrat. Arcel opět dokazuje, že s tužkou a papírem mu to jde náramně a i když politické prostředí nemám ve filmu rád, tak musím ocenit očernění celého toho zkurveného systému. Asi to byla trošku utopie, ale přesto se člověk nenudí a trošku se u toho i nasere. 80% ()

Reklama

Faye 

všechny recenze uživatele

Dánská politická scéna krátce před volbami. A novinář Torp, který dostal příležitost, je překvapivě přidělen do parlamentu. Předseda strany, která má šanci volby vyhrát, měl autonehodu a je v kritickém stavu.A v jeho straně začíná boj o jeho post. Vytahuje se špína. Torp má hned článek na první straně, převzala ho i televize a dostává další informace „Někdo si myslí, že si zasloužíš všechny nejlepší reportáže, co?“ Jenže přihrávek je moc, je to příliš snadné. Výborný thriller z prostředí, kde se neštítí ničeho .... pokud jde o moc „Problém je, že reportéři a politici jsou stejní.“ P.S. doporučuji pečlivě dočíst závěrečné titulky!!! ()

Sarkastic 

všechny recenze uživatele

„Vážně fandím mladým novinářům, co sem přicházejí. Napochodují sem nadržení a sní o titulních stránkách. Jedno mají společné, vydrží jen pár měsíců. Já jsem tu 22 let. Dám vám tip na přežití. Až se mnou budete příště dělat rozhovor, chovejte se slušně. A jednejte se mnou uctivě, mám na to právo. Jste pod mou střechou. Rozumíte?“ Jenže Ulrik si prostě nedá říct…Politika je špinavá a lidi v ní ještě víc, ano. Tahle nadprůměrně obsazená severská žánrovka umí pracovat s publikem, protože ve chvíli, kdy se začne všechno obracet proti hlavnímu hrdinovi, jsou divákovy emoce přesně tam, kde je chce režisér mít. Divák si uvědomuje, že si Ulrik uříznul pořádný krajíc a čeká, zda se jím nezadáví, což na emoční zúčastněnosti ještě přidá. Proto zamrzí, že klíčový zvrat vyzní poměrně naivně (celkově působí docela nevěrohodně, že by se někteří protřelí aktéři nechali tak lehce nachytat, zároveň bych čekal, že se vůči „osině“ víc přitvrdí). Lépe už v tomhle ohledu vyznívá hořce úsměvný závěr. Kvůli němu nakonec hodnotím ještě slabšími 4*. ()

NinonL 

všechny recenze uživatele

Po shlédnutí tohoto filmu nevím, co si mám myslet o novinářích, kteří mají pravidelně politické články na první straně nejčtenějších novin ... Zadarmo to asi nebude, jak ukazuje dánská Královská hra. Spolupráce politiků a novinářů na těch nejšpinavějších hrách a společná manipulace veřejnosti, aby získali moc. Kdo se zajímá o politiku a je ochoten ztratit poslední zbytky iluzí, určitě by si měl na tento skvělý dánský thriller najít čas. ()

Galerie (12)

Reklama

Reklama