Tři týdny před volbami se charismatický lídr jedné z největších politických stran zaplete do vážné automobilové havárie. Mladý ambiciózní novinář se chopí životní příležitosti a postupně odhaluje spiknutí, směřující až k ministerskému předsedovi... (oficiální text distributora)

Homer.p

Poprvé se mi podařilo nějaký film dostat do červených a to stojí za komentář, i když s filmem samotným vůbec nesouvisí 😂. ()

kedu

ilmy o novinářích bojujících za pravdu mají vždy velký potenciál, ale musíte nejprve věřit novinářům, že jim o nějakou pravdu vůbec jde a to je právě můj velký problém. Jak znám novináře, tak ti slušní a poctiví velmi rychle zanechají svého řemesla a odejdou pracovat do jiné sféry, protože na to nemají žaludek. Ti ostatní zůstanou, ale o pravdu jim zase tak moc nejde. Každý divák filmu s novinářskou tématikou by měl povině zažít poradu u šéfredaktora nějakého celostátního deníku nebo týmu zprávařů celoplošné televize. A aby to mělo opravdu hlubší rozměr, bylo by vhodné být u porady šéfredaktora a šéfa vydavatelství eventuálně majitele a aby to bylo úplně kompletní, bylo by vhodné být u setkání majitele vydavatelství s lobistou a tak dále a tak dále. To co se předvádí v Královské hře je hra na realitu nikoli obraz skutečnosti a cílem je vytvořit u diváka dojem respektive přesvědčení, že zlo lze porazit. To je prostě neakceptovatelné:-) Proč konečně někdo nenatočí film o tom, jak se novinář nechá koupit, pak udělá kariéru, zbohatne a nakonec začne dělat nějaké bohaté obludě tiskového mluvčího. ()

ostravak30

Kdo má rád politické thrillery, nejspíš dá vyšší hodnocení. Neznám politickou situaci ani v Dánsku či Švédsku, takže nevím do jaké míry se něco podobného v politice může v těchto zemích odehrávat. Na druhé straně politika kdekoli je jedno velké svinstvo. Je plná korupce, vydíraní a hledání afér. Politické strany jsou ochotny jedna na druhou vytáhnout cokoli. A to platí i mezi politiky klidně v jedné politické straně. Jakmile jde o moc, jde o všechno. A právě to ukazuje tento film. O novináři, který je tak trochu naivní, ale nehodlá se vzdát a hodlá za každou cenu, a to i vlastních chyb, chce odhalit pravdu. Mrazivá atmosféra, ve které může jít i o život táhne děj stále kupředu. O napětí není nouze. Nicméně jde stále „jen" o politiku. Kdo má rád skandály a napětí ve vysoké hře, přijde si na své. Já říkám, že kvalitní herecké výkony a napínavý děj stačí na tři hvězdy. ()

SAINTS

Film nie je ničim vynimočny a videli sme aj lepšie politicke trileri ,tento naberie spad až v zaverečnej polhodine. ()

hony23

Byl jednou jeden velezmrd, který se chtěl stát premiérem a neváhal jít přes mrtvoly. V tom se mu snažili zabránit dva novináři, kteří se nenechali koupit a rozhodli se všechnu tu špínu zveřejnit. V Česku by to zřejmě žádný smysl nemělo, protože zdejší národ koblihožroutů si za premiéra i prezidenta klidně zvolí usvědčené šmejdy a lháře, v Dánsku to ale na solidní skandál ovlivňující výsledek voleb postačilo. Žánr POLITICKÝ THRILLER většinou nabízí užvaněnou nudu plnou intrik, a i začátek tohoto filmu nebyl zrovna strhující podívanou. Pak se to ale rozjelo a závěr už byl uspokující. ()

Kozlowski8

Mladý novinář povýší od psaní ekologických sloupků do politické novinařiny a zde teprve poznává tu pravou morální špínu, přetvářku a podrazáctví. Zvláště po tom, co je jedenáct dnů před volbami při dopravní nehodě smrtelně zraněn lídr nejsilnější strany a boj o moc začíná naplno. Film dobře zachycuje vztahy a praktiky ve vysoké politice, příběh je dobře napsaný, vcelku dobře odsejpá a herci si odvádějí své. Snímek, který rozhodně nenudí. 75%. ()

raru

No,čo vám poviem,milí filmoví priatelia,to, že politika je svinstvo,svinstvo a zas len svinstvo vie každý trochu inteligentný človek,takže tento film nie je nič nové pod slnkom,ale spracovanie malo riadne gule a fakt sa na to dobre pozeralo,takže jednoznačne palec hore a spokojnosť. ()

Kylee

Zejména z počátku poněkud těžkopádný film, ale i přesto hodně dobré a nepochybně i realistické ztvárnění politické špíny a prostředí, kde manipulace čeká na každém rohu.... To vše v dánském stylu.... ()

Von Kempelen

Politický drama, který mi přišlo tak trochu jako podivnej prequel ke Vraždě. Královská hra nemá se zmíněným seriálem jen společnou spoustu herců a zaměření na politiku (byť to je výrazně silnější než ve Vraždě), ale i atmosféru. A to je jenom dobře. ()

k.rakonos

Velmi zajímavé severské politické drama, které asi celkem věrohodně rozkrývá zákulisní špínu, která je asi přítomna v každé zemi ve vysoké politice. ()