Moc milá komedie, kde září jak Hugo Haas, tak i Věra Verbasová. Je to jeden z mých nejoblíbenějších filmů, kde Ferbaska hraje, ikdyž člověk by mohl říct, že nějak extra velká herečka to nebyla. Ale tady byla milá. Samozřejmě hlavně bez Hugo Haase by tato komedie nebyla taková, jaká je. Stanislav Neumann se svým kajakem byl taky skvělý. A nutno dodat, že snad žádnému jinému páru v prvorepublikovém filmu jsem tak nepřála jako Pavlu Hakenovi a Andule Mráčkové. :) Milá dvojice.(20.3.2012)

Nemůžu si pomoci,ale tenhle film naprosto skvělý: spojení Hass - Ferbasová, mezvyklé a osvěžující. Hass je nádherně protivný a nepříjemný, Ferbasová krásně ztřeštěná, Šlemrová dáma každým coulem a Rašilov a Neumann jako Andulini příbuzní nemají chybu. Zápletka je patřičně naivní, ale přesto je tenhle film úžasně osvěžující a křepký...i po letech, pro mě 5*.(24.5.2013)

Situace na podzim 1938 nebyla nakloněna sebemenším náznakům bezbolestného ukončení mnichovské krize. Podpisem jedné z nejtragičtějších úmluv v dějinách našeho státu pomalu mizela naděje na klidné zázemí mnoha židovských obyvatel, nacházejících se v zoufalé situaci ještě nedlouho po ovládnutí sudetského pohraničí krvežíznivým Hitlerem. Strach a nejistota přepadaly také Hugo Haase, vystavovaného den co den sílícím vulgárním atakům budoucích kolaborantů z řad pražských Němců. V létě onoho roku bylo ale ještě všechno jinak, režisér Miroslav Cikán jej po boku Věry Ferbasové angažoval do své prázdninové komedie Andula vyhrála a zdálo se, že prosluněnou atmosféru a nakažlivý humor nelze ničím zarmoutit. Haasova obvyklá gesta a ironické glosy neutrpěly ani tentokrát, snad také proto, že zdrojem jeho mimořádné tvůrčí geniality zůstával povznesený výraz nad sebou samým. V tradiční roli zde nalézáme jak Věru Ferbasovou, překypující mladistvým elánem a příjemným hereckým projevem, tak jako vždy skvěle připravenou Růženu Šlemrovou, výborného Václava Trégla v roli všetečného sluhy, Sašu Rašilova a Stanislava Neumanna. Při premiéře by možná ještě nikoho nenapadlo, že další film s populárním Židem Haasem už v Československu nikdy nevznikne. Doba se rychle proměnila, v mnoha případech šlo o hodiny či minuty a na hrdinská gesta jaksi nezbyl čas. Haasova potupná a tichá emigrace v únoru následujícího roku byla zoufalým činem zoufalého člověka a pro českou kinematografii znamenala jednu z nejcitelnějších ztrát.(4.10.2008)

• mab

Právě běží v televizi. Vykalkulovatelnější pohádku o chudé princezně z davu a bohatém princi pohledat. Výkony hlavních herců nepřesvědčivé, děj plytký, od začátku do konce schématický a odhadnutelný. Mám za to, že tohle je ukázkový scénář, za který by se nemusel stydět ani Hollywood, ostatně na podobnou notu tam točí film za filmem.(23.7.2011)

Zdařilá konverzační komedie, s jistou dávkou noblesy, velkým množstvím vtípků a mně milou a příjemnou atmosférou. Uvědomím-li si, v jaké době snímek tvůrci natáčeli, musím smeknout, poslední film Huga Haase u nás. Příběh je samozřejmě čitelný, o tom žádná, nicméně nadhled a lehkost, svižné tempo vyprávění + vynikající herecké obsazení (Růžena Šlemrová v roli maminky, Václav Trégl jako Hakenův sluha, Stanislav Neumann, Andulčin bratr, no a v neposlední řadě báječný filmový pár Věrka Ferbasová a Hugo Haas) to vše jej posunuje do nadprůměru. "Já vím, vzduch, strom, šiška."(11.2.2019)

• - Autorkou původního filmového námětu i románového zpracování byla Olga Scheinpflugová. (NinadeL)

• - Film bol natáčaný v Kamenici na Sázave. (dyfur)